Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Damn, może to głupie i próżne, podszyte pewnie jakimiś narodowymi kompleksami jakie mamy, ale zajebiscie się czuje być Polakiem i z tym, że pol swiata nam teraz w internecie kibicuje i zachwala, są w szoku jeśli chodzi o odwagę i stanowcznosc, a dla nas(większości)jest to takie oczywiste, że dziwię się że się dziwią. Aż chce się jebnac ta Anglia w kąt i wrócić do Polszy płacić podatki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Reikai napisał:

Damn, może to głupie i próżne, podszyte pewnie jakimiś narodowymi kompleksami jakie mamy, ale zajebiscie się czuje być Polakiem i z tym, że pol swiata nam teraz w internecie kibicuje i zachwala, są w szoku jeśli chodzi o odwagę i stanowcznosc, a dla nas(większości)jest to takie oczywiste, że dziwię się że się dziwią. Aż chce się jebnac ta Anglia w kąt i wrócić do Polszy płacić podatki :).

Patriotyzm to piękna i szlachetna cecha.

Problem w tym, że od zarania dziejów, jest narzędziem uprawiania polityki w rękach ludzi którzy z patriotyzmem nie maja nic wspólnego.

Wróć, jak zakładają rządy na uchodźstwie (gdzie jako pierwsi dali nogę), to często, gęsto szafują patriotyzmem.

12 godzin temu, fluber napisał:

Według sondazu IBRiS dla onetu 0,3 procent Polaków ocenia pozytywnie działania Platformy i opozycji w sprawie działań na granicy polsko-białoruskiej więc w tej sprawie akurat jesteśmy zjednoczeni jak nigdy

Nieważne, PSL i tak jak zwykle przekroczy próg wyborczy :) Potem się rozsiądzie i nawet siłą nie da się ich usunąć.

Jeszcze nam muslimy wytną i spalą Białowieżę.

Mogłaby im Unia zakazać palenia w ognisku mokrym drewnem, bo emitują za dużo gazów cieplarnianych.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian napisał:

Wiadomo, że Nato i UE zrobiły co mogły. Natomiast nie możemy używać armatek wodnych, czy kul gazowych żeby przypadkiem nie zagazować białoruskich służb granicznych. Wyraźnie nie chcemy eskalacji tego konfliktu. Bo rozumiem, że wiesz, że celem Rosji jest eskalacja ? 

Zrobiły co mogły

🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃

Najpotężniejszy sojusz OBRONNY na świecie. Jak teraz Polska nie jest zagrożona atakiem, to nie wiem kiedy będzie.

🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃

3 godziny temu, fluber napisał:

Mysle ze w końcu cos zrobią jak migranci chcą iść do Niemiec, a Polska dostaje po dupie od tsue, od Komisji Europejskiej i ma wstrzymana kasę z Funduszu odbudowy. Nie wierzę żeby się Kaczyńskiemu nagle orbanowy scenariusz w głowie nie otworzyl

Co zrobią? Oni już ich w Niemczech nie chcą, bo wiedzą, że Makrela pierdolnęła głupstwo otwierając granice. A to że zewnętrzna granica UE jest pod naciskiem to jeszcze nie powód, żeby Polska nie musiała za Turów i praworządność płacić hajsów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cardi napisał:

Co zrobią? Oni już ich w Niemczech nie chcą, bo wiedzą, że Makrela pierdolnęła głupstwo otwierając granice. A to że zewnętrzna granica UE jest pod naciskiem to jeszcze nie powód, żeby Polska nie musiała za Turów i praworządność płacić hajsów :) 

ale chcą przemysłowcy, Merkel to powiedziała ponieważ aby utrzymać wzrost gospodarczy w reichu brakuje rąk do pracu

 

ogólnie widać ,że te zdarzenie to ustawka , nadal na innych odcinkach patrole dwuosobowe patrolują po 20 km i do przekroczeń dochodzi w innych miejscach - hollywood

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał:

Ooooo k****.

 

Narodowy program wspierający kobiety płaczące w kącie pod rosyjsko-bialoruskim zarządem powierniczym.

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Ściąganie ludzi, którzy nie chcą pracować trochę nie jest po drodze.

Trochę mi się nie klei. Media informują, że ci ludzie na granicy to nie biedacy uciekający przed wojną tylko majętni ludzie szukający lepszych warunków życia. Dlatego nie bardzo rozumiem skąd wniosek, że skoro u siebie w biednym kraju pracowali i zarobili na drogie (nawet na nasze warunki) przedmioty, które posiadają to po tym jak trafią do Europy zachodniej przestanie im się chcieć pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

Ściąganie ludzi, którzy nie chcą pracować trochę nie jest po drodze.

?

stary , jak wyrzucisz emigrantów "kolorowych" to nikt Cię nie obsłuży w Burger Kingu w Oslo, nikt Cię nie zawiezie busem w Paryżu ani nikt nie posprząta Ci ulicy w Berlinie - nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Trochę mi się nie klei. Media informują, że ci ludzie na granicy to nie biedacy uciekający przed wojną tylko majętni ludzie szukający lepszych warunków życia. Dlatego nie bardzo rozumiem skąd wniosek, że skoro u siebie w biednym kraju pracowali i zarobili na drogie (nawet na nasze warunki) przedmioty, które posiadają to po tym jak trafią do Europy zachodniej przestanie im się chcieć pracować. 

Mi też się nie klei, skoro to nie są ludzie biedni i nie uciekają przed wojną, to powinni sobie poradzić z procesem uzyskania wizy do kraju europejskiego.

1 minutę temu, Koelner napisał:

?

stary , jak wyrzucisz emigrantów "kolorowych" to nikt Cię nie obsłuży w Burger Kingu w Oslo, nikt Cię nie zawiezie busem w Paryżu ani nikt nie posprząta Ci ulicy w Berlinie - nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz :P

Nie widzę związku. Ludzie z busów, burger kingów i zamiatacze ulic przylecieli na lotnisko w kraju ościennym UE czy bezpośrednio w miejsce docelowe, "na legalu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Deltuś napisał:

"TotalOpo i jej zwolennicy to jest Łapu capu 24h." 

Uważasz się za zwolennika TotalOpo? 

Napisałeś to w odpowiedzi na mojego posta więc domniemam, że mnie do nich zaliczasz. A w sumie niewiele mi do tego totalopo brakuje 

3 minuty temu, Cardi napisał:

Mi też się nie klei, skoro to nie są ludzie biedni i nie uciekają przed wojną, to powinni sobie poradzić z procesem uzyskania wizy do kraju europejskiego.

Nie wiem czy to obecnie w ogóle możliwe. Czy Syryjczyk czy Irakijczym może sobie przyjechać z rodziną na wakacje do Świnoujścia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, quevas napisał:

poza tym, może warto zainwestować choćby i w niepracujących migrantów, aby ich dzieci oraz wnuki, w drugim i trzecim pokoleniu , zasilili niemiecki system swoją pracą, kiedy już rodziny w pełni przyjmą kulturowe normy ?

Jakoś cyganie w Polsce przez tysiące lat, nie chcą przyjąć kulturowych norm. Dalej wolą kraść, żebrać, a na cmentarzach biesiadują jedząc i pijąc wódkę.

Kulturowe normy mają (oprócz prywatnych burdeli) książęta rodów panujących. Ale Ci do roboty na ulicy się nie garną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cardi napisał:

Nie widzę związku. Ludzie z busów, burger kingów i zamiatacze ulic przylecieli na lotnisko w kraju ościennym UE czy bezpośrednio w miejsce docelowe, "na legalu"?

nie pytałem ich

 

29 minut temu, Deltuś napisał:

Nie wiem jak w innych krajach, ale w IE tak to nie wygląda. :) TaK więc w takim świecie żyją 

Kocham Cię jak Irlandię

 

11 minut temu, starYfaN napisał:

Jakoś cyganie w Polsce przez tysiące lat, nie chcą przyjąć kulturowych norm. Dalej wolą kraść, żebrać, a na cmentarzach biesiadują jedząc i pijąc wódkę.

a Polacy to złodzieje aut

 

32 minuty temu, Cardi napisał:

Mi też się nie klei, skoro to nie są ludzie biedni i nie uciekają przed wojną, to powinni sobie poradzić z procesem uzyskania wizy do kraju europejskiego.

prawda , problem polega na tym , że zostali wplątani w szereg kłamstw za które jeszcze zapłacili. handel migrantami jest dość szeroko uruchomiony i w tym wypadku na tym wiele osób zarabia a na samym końcu chce zarobić Łukaszanke otrzymując kasę jak Turcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, quevas napisał:

nie może być tolerancji i akceptacji dla poglądów lansujących postawy niczym nie uzasadnionej nietolerancji i nieakceptacji

W jaki więc magiczny sposób, akceptujesz sam siebie?

13 minut temu, quevas napisał:

migracja z Bliskiego Wschodu czy Afryki odbywa się od dawna, wiadomo jak się asymilują w Europie ludzie z tamtych rejonów, więc przywoływania analogii z Romami uważam za zbyteczne

No, i jakoś nie mają ochoty na więcej, podobnie jak USA Chińczyków

1 minutę temu, Koelner napisał:

a Polacy to złodzieje aut

Cały czas ganiają i łapią następnych, więc sami budujemy odpowiednia narrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Ja się trochę o ten WOT boję, ich może być łatwiej sprowokowac niż żołnierzy 

Też na początku tam myślałem. Ale jednak - do takich funkcji jak zabezpieczenie obiektów itp nie wykorzystuje się oddziałów liniowych tylko oddziały wsparcia, więc WOT. A dwa, że jednak użycie tam regularnego wojska wyglądałoby w mediach gorzej.

No i tak realnie - nie obawiałbym się o ten WOT - serio wyobrażenia o ludziach strzelających z Grota wokół siebie z radości, że go dostali to są raczej wyobrażenia chorych umysłów. Bo ludzie, którzy uczą się obsługi broni potrzebują ledwie kilku minut aby nabrać do niej pokory. To nie jest tak jak na filmach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matek napisał:

Niech oni biją pokłony o łagodną zimę, bo jeśli przyciśnie ich w tym obozie na dłużej, to nocy po -20 wielu może nie nie wytrzymać. Ciężko mówić, że zmiękną, bo prędzej zamarzną, ale może być wesoło. I ciekawe będą komentarze do obrazków z wywożonymi ciałami. Ale to będzie problem Białorusinów. 

Nie dziwię się, że chcą się przedrzeć jak najszybciej. To, że są teraz dodatkowo dopingowani do robienia zamieszania przed 11 listopada też nie jest jakąś dużą niespodzianką. 

Swoją drogą, to covid ich tam nie dojeżdża chociaż trochę? 

Czy ja wiem, nasz "pseudo patriota" emerytowany na szczęście generał Skrzypczak, tvn-owski celebryta mówił o politycznej odpowiedzialności obecnej naszej władzy za los tych uchodźców.. I takich ludzi mieliśmy w wojsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jack napisał:

Nie wiem czy to obecnie w ogóle możliwe. Czy Syryjczyk czy Irakijczym może sobie przyjechać z rodziną na wakacje do Świnoujścia? 

Nie wiem, ale na pewno szukając lepszego życia znajdzie się kraj, który udzieli wizy. Ja nie nakurwiam wpław albo pontonem do Singapuru, Australii czy Korei, bo nie chce mi się starać o wizę.

12 minut temu, Koelner napisał:

prawda , problem polega na tym , że zostali wplątani w szereg kłamstw za które jeszcze zapłacili. handel migrantami jest dość szeroko uruchomiony i w tym wypadku na tym wiele osób zarabia a na samym końcu chce zarobić Łukaszanke otrzymując kasę jak Turcja

Ale to ich problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.