Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fluber napisał:

Trzymanie przez pokolenie boomerow oszczędności w skarpetach raczej by młodym nie pomogło. Cała gospodarka opiera się na inwestowaniu a nie chomikowqniu

Raz, że to pokolenie już bardzo pomogło młodym i trzeba być  nie mądrym aby ich w ten sposób nazywać. Dźwignęli na swoich ramionach ciężar odbudowy kraju po wojnie a Ty jaki dźwigasz ? Ciężar postów na forum ? Ciężar smartphone'a ? 

A dwa to to, że Ci ludzie zabrali kasę z banków nie oznacza, że zainwestowali ją dobrze. Większość zainwestowała w mieszkania - stąd taki fajny boom - co oznacza, że dużo tych pieniędzy wyszło poza Polskę, bo większość dużych graczy na rynku nieruchomości to firmy z kapitałem zagranicznym, które wolą płacić podatki tam gdzie są one mniejsze. 

No i trzy, że musi istnieć takie coś jak klimat do realnego inwestowania. W Polsce jest z tym słabiutko. Rząd się o to mocno stara wprowadzając zmiany podatkowe w listopadzie.. i tak co roku. 

 

 

Godzinę temu, RappaR napisał:

To niech zamiast kasy oszczędzają w maśle :) nie będzie tracić na wartości, NBP nie drukuje masła :) 

dlaczego osoby pracujące maja płacić za utrzymanie wartości pieniądza dla osób oszczędzających? 

Ale to Ci co mają oszczędności nie pracują ? I jak niby realnie pracujący płacą za utrzymanie wartości pieniądza ?  Oszczędności mają głównie Ci którzy pracują najwięcej I napisałem już do Flubera o co mi chodzi, nie będę się powtarzał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian napisał:

Ale to Ci co mają oszczędności nie pracują ? I jak niby realnie pracujący płacą za utrzymanie wartości pieniądza ?  Oszczędności mają głównie Ci którzy pracują najwięcej I napisałem już do Flubera o co mi chodzi, nie będę się powtarzał. 

Realnie pracujący zarabiają na tyle mało, że nie mają oszczędności. Ciągną od 1go do 1go, a czasem i nie, dlatego miłościwe państwo ich wspiera...

...kosztem cwaniaków, którzy nie pracują tylko cwaniakują, kradną, wyzyskują, albo są dziećmi cwaniaków, złodziei i wyzyskiwaczy, dlatego mają oszczędności.

 

Logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Raz, że to pokolenie już bardzo pomogło młodym i trzeba być  nie mądrym aby ich w ten sposób nazywać. Dźwignęli na swoich ramionach ciężar odbudowy kraju po wojnie a Ty jaki dźwigasz ? Ciężar postów na forum ? Ciężar smartphone'a ? 

Ciezar darmowego mieszkania i wcześniejszej emerytury:) 

1 godzinę temu, Cardi napisał:

W co inwestujesz ku chałwie naszego Wielkiego Imperium?

W krypto, nft i apartamenty nad Bałtykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fluber napisał:

W krypto, nft i apartamenty nad Bałtykiem. 

Mogę Ci parę wybudować :)

3 godziny temu, fluber napisał:

Trzymanie przez pokolenie boomerow oszczędności w skarpetach raczej by młodym nie pomogło. Cała gospodarka opiera się na inwestowaniu a nie chomikowqniu

Skasuj, dla własnego potomstwa.

606d9c83f26aa_o_large.jpg

6 godzin temu, Koelner napisał:

wybieraj :P mieliśmy w 2015 roku stabilnego złotego , minimalną inflację i zdrowe stopy procentowe a przyszli wybitni analitycy :P

4 godziny temu, RappaR napisał:

Ten stabilny złoty osłabł o jakaś polowe w stosunku do dolara za PO, więc ciekawą masz definicję minimalnej inflacji i stabilności waluty :)

Czego nie rozumiesz?, złoty zanotował wyjątkowo stabilny spadek wartości w ujęciu większości liczących się walut.

Zbiednieliśmy ponad 35% i to bez inflacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Nieprawda, do tych apartamentów będą przyjeżdżać Niemcy bo tylko ich stac i zostawiać w Polsce euraski:) 

Nieprawda, bo aparthotele obsługują Ukraincy, którzy wywożą dudki, a w zamian przywożą covida.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.