Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Trzeba po prostu teraz zrobić 100 plus i odbudowywać Giniego na nowo:)

Ale jak widać jak się da pieniądze tym, którzy wydają, to koniec końców i tak trafią one do tych, którzy ciężko pracują:)

Dokładnie.

Dlatego właśnie @quevas @Artlan @Cardi mają teraz sporo gorzej i narzekają :(

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

rozmiar bigmaca też się różnił zawsze 🤷🏼‍♂️

o to w sumie nie wiedziałem - ale i tak tu różnice globalne będą mniejsze niż w mcmealach (gdzie poza różnicą w kanapach dochodzi różnica w rozmiarówce dodatków :P )

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Oj proszę Cię, w Niemczech McDonald's jest sporo droższy, podczas gdy inne produkty nie :)

w Niemczech mieszka diabeł to przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

mówisz że cwaniaki znów zaczynają cwaniakować? :) 

cwaniaki przeznaczają 500 plus na spłatę kredytu które w czasie rządów PiSu zrobiły się ok więc ogólnie bogatsi robią się bogatsi a biedni wracają do 2015 roku :P

4 minuty temu, fluber napisał:

Trzeba po prostu teraz zrobić 100 plus i odbudowywać Giniego na nowo:)

Ale jak widać jak się da pieniądze tym, którzy wydają, to koniec końców i tak trafią one do tych, którzy ciężko pracują:)

a kto to zatrzyma? 🤣 zamiast 100 plus proponuje w końcu dobudować 3 pas na autostradzie A2 ( wiem , trudniej to zrobić :P )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

 

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego, pozwala mi leżeć na zielonych łąkach i prowadzi nad wodę, gdzie mogę odpocząć

Tak więc, Czcigodny pisze najwyraźniej dla poprawy własnego samopoczucia, nadwątlonego zbyt długim przebywaniem w niewoli prozy owadziego życia

a państwo uprawiające jawną kradzież z mojej kieszeni do kieszeni różnych nieudaczników i nierobów, obiektywnie zasługuje na całopalenie

 

To nie kradzież, to efekt synergii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, quevas napisał:

 

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego, pozwala mi leżeć na zielonych łąkach i prowadzi nad wodę, gdzie mogę odpocząć, stół dla mnie zastawia wobec wrogów moich i wiedzie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swe imię

 

Tak więc, co do mnie, to koło mnie, Czcigodny pisze najwyraźniej dla poprawy własnego samopoczucia, nadwątlonego zbyt długim przebywaniem w niewoli prozy owadziego życia

a państwo uprawiające jawną kradzież z mojej kieszeni do kieszeni różnych nieudaczników i nierobów, obiektywnie zasługuje na całopalenie

 

Równie okrada Ciebie państwo, jak Ty Pana :)

Ale w sumie cieszę się, że jestem obywatelem i mam państwo, a nie niewolnikiem co się cieszy, że jego Pan na coś mu łaskawie zezwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wtorku targowica 2.0 a Wy jak zwykle uprzejmości sobie prawicie.

K.....a jaka ta EU jest upolityczniona, to rajstopy opadają. Żadnej merytorycznej dyskusji, żadnego odniesienia do orzecznictwa sądów w innych krajach, które wytyczają standardy  interpretacji traktatów. Tak bo tak i ch....j.

 

A jeszcze modni targowiczanie, trans, PRL bis. Po wnikliwej analizie, to niczym się od naszych łachuder nie różnią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, starYfaN napisał:

Od wtorku targowica 2.0 a Wy jak zwykle uprzejmości sobie prawicie.

K.....a jaka ta EU jest upolityczniona, to rajstopy opadają. Żadnej merytorycznej dyskusji, żadnego odniesienia do orzecznictwa sądów w innych krajach, które wytyczają standardy  interpretacji traktatów. Tak bo tak i ch....j.

 

A jeszcze modni targowiczanie, trans, PRL bis. Po wnikliwej analizie, to niczym się od naszych łachuder nie różnią. 

Ale to wiadomo od dawna, dlatego tez czas tej organizacji jest policzony :). Problem jest taki, ze niektórzy mysla, ze to jest jedyna droga. Tymczasem już wiadomo jak to się skończy, nie wiadomo tylko kiedy. Ja wciąż typuje, ze momentem przełomowym będzie anulowanie długów południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, polskignom napisał:

Ale to wiadomo od dawna, dlatego tez czas tej organizacji jest policzony :). Problem jest taki, ze niektórzy mysla, ze to jest jedyna droga. Tymczasem już wiadomo jak to się skończy, nie wiadomo tylko kiedy. Ja wciąż typuje, ze momentem przełomowym będzie anulowanie długów południa.

Zadałem sobie pracy wieczorem i odsłuchałem wtorkowy bełkot. Tam nie ma argumentów, emocje i polityka, a już otwieranie szampana z Putinem musiało Morawieckim telepnąć.

A nasza komuna i postkomuna do spółki z naczelnym od napędu roweru, to wyższy poziom natchnienia.

Tak to musiało wyglądać przed rozbiorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 10:21, Pablo81 napisał:

Semantyka. Teraz nawet ludzie zatrudnieni w frmach są zmuszani przez pracodawców do zakładania jednoosobowych działalności gospodarczych zamiast etatu. 

 

Straszny przymus) 

docelowo taki pracownik biorąc faktury za komputer telefon i hotel będzie odliczał oba podatki i nagle może się okazać ze na tym zyskuje. Oczywiście najważniejsza niedogodnością jest fakt ze traci taki pracownik ochronę KP gdy zachoruje lub gdy mu się nie będzie chciało pracować. Wtedy nie ma przy dłuższym okresie czasu po prostu przychodu bo można taka umowę łatwo rozwiązać. 

Dosyć prosta rzecz. „Na fakturę”. Państwo zawsze zyskuje stad nie rozumiem krytyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ignazz napisał:

Straszny przymus) 

docelowo taki pracownik biorąc faktury za komputer telefon i hotel będzie odliczał oba podatki i nagle może się okazać ze na tym zyskuje. Oczywiście najważniejsza niedogodnością jest fakt ze traci taki pracownik ochronę KP gdy zachoruje lub gdy mu się nie będzie chciało pracować. Wtedy nie ma przy dłuższym okresie czasu po prostu przychodu bo można taka umowę łatwo rozwiązać. 

Dosyć prosta rzecz. „Na fakturę”. Państwo zawsze zyskuje stad nie rozumiem krytyki. 

Nie krytykuje. Może pracownicy nie są nawet świadomi korzyści, niemniej pomysł w znakomitej większości wychodzi od pracodawców. 

Osobiście uważam, że to forma Zeitfirmy (nie znasz dnia ani godziny) tylko, że bez urlopu i trzeba mieć końskie zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie krytykuje. Może pracownicy nie są nawet świadomi korzyści,

Czego?

42 minuty temu, ignazz napisał:

Straszny przymus) 

docelowo taki pracownik biorąc faktury za komputer telefon i hotel będzie odliczał oba podatki i nagle może się okazać ze na tym zyskuje.

Policz.

Na mniejszym ZUSe przez 24 m-ce, możesz zyskać coś poza garbem. Ale to raz na 7 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, quevas napisał:

Czcigodny przegapił niektóre sekwencje rozwoju wydarzeń : merytoryczna dyskusja odbyła się w momentach, gdy PIS radośnie naruszał reguły praworządności w Polsce

wszyscy eksperci od prawa, z Polski i z zagranicy, poza opłacanymi przez rząd, ostrzegali przed skutkami tych działań, a PIS śmiał się czarnymi zębami, bo uważał Unię za organizację nieruchawą, sparaliżowaną, miękką

mamy więc realizację scenariusza określonego i zapowiedzianego, merytorycznie wyczerpująco, punkt po punkcie, z dawien dawna omówionego

Ale poza tym rozumiesz, że dyskusja dotyczy wyroku TK i targowicy we wtorek, oraz rezolucji z czwartku?

 

EU się dość mocno zaczerwieniła, bo okazało się, że przyjęcie kolejnych członków (tu akurat Polski) było tak samo legislacyjnie przygotowane jak pozostałe traktaty.

Po naszemu spi........li kwestię uregulowań prawnych na linii EU-członek, moim zdaniem celowo, licząc, że zawsze będzie w Polsce rządzić grupa nieudaczników, którą można pogonić batem.

W ten sposób każdy spór rozstrzygano na niekorzyść Polski. A tu się okazało, że EU nie ma pewnych kompetencji, które by chciała mieć. Na dzisiaj robi więc w spodnie, ale na twardo, podobnie jak banda nieudaczników, która nie zagwarantowała nadrzędności ustawy zasadniczej, nad chciejstwem Brukseli (targowiczanie 2.0).

To mniej więcej zawsze tak wyglądało (wyglądało do brexitu)

eu.png

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.