Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, julekstep napisał:

Włochy Włochy Włochy

ogólnie sam jestem przykładem tego że można nie lubić tych 'topowych' kuchni (japońskie, francuskie - bleeee), ale jak ktoś nie lubi kuchni włoskiej to musi być zwyrodnialcem - FAKTY NIE OPINIE

włoska jest ok ale przez prostotę - czyli taki lepszy fast food 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, starYfaN napisał:

Oczywiście, chciał po prostu nagiąć ekonomię pod własną tezę. Pominął więc siłę nabywczą.

Wyszło więc, że pis goli lud na podatkach, co nie jest prawdą i do tej "prawdy" się odniosłem.

Nie, Ty sobie to dopowiadasz. Facet powiedział, że przy inflacji która powoduje wzrost cen oddamy więcej kasy państwu - i to jest prawdą, niezależnie od tego ile zarabiasz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

Czytam ostatnie posty i widzę niezły mindfuck. Najwięksi tutaj zwolennicy PiS, która jako partia kreuje się na pro-Polską jednocześnie są mega anty-Polscy gdy chodzi o kuchnię.

Co poszło nie tak?

Ja lubię ruskie pierogi! 

Ale włoska kuchnia rzadzi. 

Poza tym to bardzo patriotycznie. Z ziemi włoskiej do Polski! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Ja lubię ruskie pierogi! 

Ale włoska kuchnia rzadzi. 

Poza tym to bardzo patriotycznie. Z ziemi włoskiej do Polski! 

Z ziemi polskiej do Wolski 

11 minut temu, Pepis21 napisał:

Czytam ostatnie posty i widzę niezły mindfuck. Najwięksi tutaj zwolennicy PiS, która jako partia kreuje się na pro-Polską jednocześnie są mega anty-Polscy gdy chodzi o kuchnię.

Co poszło nie tak?

bo oni jeszcze nie przeszli ewolucji , znudzi im się zagraniczne i wrócą do korzeni jak z alkoholem , eksperymentujesz a na koniec i tak wóda wygrywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pepis21 napisał:

A ja lubię królika, którego jadłem masę razy i dziczka też wbrew temu co mówi @RappaR
 

Mój ojciec hodował króliki, każda niedziela to była zupa z królika, cały tydzień do chleba był pasztet z królika i cała zamrażarka była w krolikach. I koperku i pietruszki w opakowaniu po lodach.... 

Na żadna z tych rzeczy nie mogę patrzeć do dzisiaj:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sebastian napisał:

Nie, Ty sobie to dopowiadasz. Facet powiedział, że przy inflacji która powoduje wzrost cen oddamy więcej kasy państwu - i to jest prawdą, niezależnie od tego ile zarabiasz. 

 

Rozumiem, że sytuacja w której więcej zostaje Ci w portfelu, Cię nie interesuje?

Facet chciał dopiec partii rządzącej, ale zabrakło mu wiedzy, w które miejsce uderzyć. O czym traktuje nasz spór?

O to, kto wie lepiej, co miał na myśli?

 

Jego retoryka to po prostu absurd.

Pis przez inflację zmniejsza (realny) dług publiczny, czego należało się spodziewać. Robi to co wszyscy, ale :

-podnosi płacę min, zatrzymując pieniądze w kraju

-utrzymuje wzrost gospodarczy, poprzez ciekawe zachęty ustawodawcze (mało się o tym mówi)

-utrzymuje małe bezrobocie

-uszczelnia podatki

itd itp Wobec czego erozji długu publicznego należało się spodziewać, bo robią to wszyscy.

5 minut temu, fluber napisał:

Mój ojciec hodował króliki, każda niedziela to była zupa z królika, cały tydzień do chleba był pasztet z królika i cała zamrażarka była w krolikach. I koperku i pietruszki w opakowaniu po lodach.... 

Na żadna z tych rzeczy nie mogę patrzeć do dzisiaj:) 

 

Pomaluj zamrażarkę farbą do lodówek - można po niej pisać kredą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pepis21 napisał:

Lasagne nie ale potrawy z królika czy dziczyzna są już częścią kuchni Polskiej.

Niby tak, ale jednak zdecydowana mniejszość gospodarstw domowych w Polsce miała z tym jakikolwiek kontakt, do tego nie wiem czy nasze dania z królika się jakoś specjalnie różnią od dania z królika robionego na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 08:16, starYfaN napisał:

Oczywiście pis ma szczęście :) (jak zwykle),ale...

jeżeli mam 2,3,4 nieudolne partie, a poziom życia jest lepszy tylko przy 1, to.......

k....a wybieram tą która zawsze ma szczęście, bo na koniec dnia, jedyne co ma znaczenie, to poziom życia mieszkańców  i poziom gospodarki.

Ale dlaczego mamy lekceważyć fakt, że PiS trafił na bardzo korzystne okoliczności na które nie miał żadnego wpływu? 

Zastał przecież dobrą koniunkturę w Europie, rozwiniętą infrastrukturę, wdrożone JPK, poziom inwestycji na poziomie średniej unijnej, dynamiczny rozwój branży IT i parę innych czynników a potem doszła jeszcze tania siła robocza z Ukrainy. To wszystko miało wpływ na dynamikę wzrostu PKB, poziom bezrobocia czy wzrost płac. 

Z drugiej strony PiS jest jednym z niewielu rządów, który ma swojego prezesa NBP a to przecież ta instytucja odpowiada za utrzymanie stabilnego poziomu cen (we współpracy z rządem). Trudno zatem przechodzić do porządku dziennego nad wysoką inflacją. 

Mamy też chociażby spowolnienie sądowych postępowań gospodarczych (i to wyraźne w porównaniu do rządów Platformy) a tutaj już naprawdę ciężko szukać usprawiedliwień. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

To zależy czy osoba która 20 lat temu zarabiała 3 tysiące złotych miesięcznie a teraz zarabia 3100 złotych miesięcznie zarabia teraz więcej. 

Nie kurde nie zależy. Cena nie zależy od zarobków, zarobki mówią tylko czy łatwiej Ci coś kupić czy nie. Ale jeśli cena rośnie to rośnie i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.