Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Deltuś napisał:

Polexit pojawia się corocznie. :) nie jesteś na czasie. Ciekaw jestem jak Polacy zareagują, gdy dzięki wspaniałym "ekopomyslom" Unii ceny prądu poszybują w górę?

Myślę, że Polakow przekonuje coraz bardziej oferta opozycji : przymus szczepień, rozwiązania francuskie(może i nawet australijskie), donosicielstwo 

Chciałem tylko przypomnieć, że ekoumysły trafiły na podatny grunt, nasz premier zgodził się na redukcję CO2 o 55% zamiast wcześniej wynegocjowanych 40% i to wszystko do 2030 roku.   Jak tylko się zgodził to ceny emisji CO2 skoczyły. 

Ale nie martw się, nasz rząd przerzuci to w większości na firmy (tak jak robi to do tej pory) i ludzie będą się cieszyć, że zapłacą bogaci i dziwić się rosnącym cenom w sklepach.  I wtedy wyjdzie Gapiński, cały na biało, i powie, że nie rozumie czemu ceny rosną bo nie ma ku temu żadnego powodu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiem, że się zgodził, ale skoro Unia to narzuciła, a w Unię nie wolno przestać wierzyć, to będzie to dobre dla nas wszystkich. Grozi nam katastrofa klimatyczna przecież. 

Edytowane przez Deltuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

„Podważanie zaufania do TVP to element wojny hybrydowej” - 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, fluber napisał:

Że niby co? :)

Była przecież spora podjarka charyzmą Agaty po jej przemowie na konwencji Dudy. 

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Polexit pojawia się corocznie. :) nie jesteś na czasie.

Parę lat temu to faktycznie było tylko straszenie, ale teraz? Przecież PiS wyraźnie dystansuje się od UE i nawet konsekwencje finansowe im niestraszne. 

Cytat

Ciekaw jestem jak Polacy zareagują, gdy dzięki wspaniałym "ekopomyslom" Unii ceny prądu poszybują w górę?

Mnie to nawet zakazanie patyczków do uszu i fajek mentolowych lekko wkurwiło. Sęk jednak w tym, że jest sporo więcej plusów z członkostwa w UE niż minusów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Koelner napisał:

„Podważanie zaufania do TVN to element zamachu na wolne media - 🤣"

Lepiej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, RappaR napisał:

Ja to inaczej pamiętam

2015 - Kaczyński będzie zabijał opozycjonistów, Polska wyjdzie z Unii, Dolar będzie po 15 złotych, a chleb po 50

2016 - Kaczyński będzie zabijał opozycjonistów, Polska wyjdzie z Unii, Dolar będzie po 15 złotych, a chleb po 50

2017 - Kaczyński będzie zabijał opozycjonistów, Polska wyjdzie z Unii, Dolar będzie po 15 złotych, a chleb po 50

(...)

Czemu Kaczyński miałby zabijać opozycjonistów? Przecież na lepszych nie mógł trafić. :)

Gdyby opozycja była silniejsza to Kaczyński by jakoś próbował ją ubezwłasnowolnić. Teraz po prostu nie ma takiej potrzeby. 

Może zabrzmię jak boomer, ale kiedyś to było - Miller roastujący rząd Buzka, Tusk i Rokita punktujący Millera, a potem Kaczyńskiego, nawet sam Kaczyński ogarnął się po 6 przegranych wyborach z rzędu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Artlan napisał:

Mnie to nawet zakazanie patyczków do uszu

Patyczki przecież dalej są sprzedawane tylko nie plastikowe a bambusowe czy inne tekturowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Artlan napisał:

jednak w tym, że jest sporo więcej plusów z członkostwa w UE niż minusów. 

"Stary rabin tak mówił przyklasnęli mu wszyscy niemalże" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Deltuś napisał:

"Stary rabin tak mówił przyklasnęli mu wszyscy niemalże" :)

Jest pewien duży kraj, któremu bardzo zależy na polexicie i widzę, że ty ten kraj gorąco wspierasz. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Artlan napisał:

Jest pewien duży kraj, któremu bardzo zależy na polexicie i widzę, że ty ten kraj gorąco wspierasz. :) 

Tak, tak. Rosja. Oczywiście. 

Postaraj się bardziej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ChPD to c***owa pani domu, funpage na fb

Sytuacja sprzed kilku miesięcy. Jedna z moich czytelniczek, nazwijmy ją Ala - udostępnia na swoim profilu na FB post z informacją, że jej historia została opublikowana na profilu ChPD (post dotyczył naszych wspomnień z dzieciństwa, Ala napisała, że bawiła się z bratem „w Mszę Świętą”). Ala jest katechetką. Ktoś z grona jej znajomych robi screena i wysyła go do jej przełożonego…
Kolejnego dnia Ala dostaje telefon od przełożonego kurii, który informuje ją, że to KARYGODNE, żeby katechetka robiła takie rzeczy: żeby należała do grupy „jakichś c***OWYCH”, i żeby pisała o odprawianiu Mszy Świętej (przypomnijmy, że opisywana przez naszą bohaterkę zabawa z dzieciństwa miała miejsce 22 lata temu). Ala dowiaduje się jeszcze, że nic jej nie tłumaczy, bo takie rzeczy nie godzą się katechetce i ma stawić się na rozmowę z proboszczem, bo być może rodzice nie będą chcieli widzieć jej w kościele i nie będzie mogła uczestniczyć w komunii dzieci, które przygotowywała przez ostatni rok.
Kilka dni później Ala od swojego proboszcza słyszy:
- Że nie ma godności;
- Że zeszmaciła swoje nazwisko;
- ChPD jako miejsce w sieci zostało porównane do burdelu: „Przy ulicy, tak też w internecie, są różne miejsca, restauracje, księgarnie, burdele, i to od nas zależy gdzie wejdziemy”;
- Ala: „A na koniec usłyszałam, że jeśli kobieta się tak poniża, podpisując się pod tak uwłaczającym stwierdzeniem, jakim jest "ChPD", to stacza się jak kobieta sprzedająca swoje ciało i ja jestem gorsza, bo SPRZEDAŁAM SWOJE NAZWISKO ZA DARMO! I że mogłabym czasami pomyśleć co robię”.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Deltuś napisał:

Tak, tak. Rosja. Oczywiście. 

Postaraj się bardziej. :)

Najwidoczniej tęsknisz do lat 90-tych i bynajmniej nie chodzi mi o NBA. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Deltuś napisał:

Wiem, że się zgodził, ale skoro Unia to narzuciła, a w Unię nie wolno przestać wierzyć, to będzie to dobre dla nas wszystkich. Grozi nam katastrofa klimatyczna przecież. 

Nie nie, Unia tego nie narzucała. Mieliśmy zrobić 40% redukcję a nasz premier wspaniałomyślnie rzucił na stół 55% Miał gest, gest za który zapłacimy wszyscy.

51 minut temu, Pepis21 napisał:

Patyczki przecież dalej są sprzedawane tylko nie plastikowe a bambusowe czy inne tekturowe.

Na wszelki wypadek nakupowałem na zapas plastikowych. Słomki,  widelczyki, kubeczki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Sebastian napisał:

Na wszelki wypadek nakupowałem na zapas plastikowych. Słomki,  widelczyki, kubeczki. 

Powiem szczerze, że patyczków plastikowych to ja już od dobrych trzech, czterech lat nie widziałem na półkach. Te pierwsze "eko" były tragicznej jakości i często pękały już w pudełku a wata szybko spadała ale teraz są ok, różnic prawdę mówiąc brak w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Pepis21 napisał:

Powiem szczerze, że patyczków plastikowych to ja już od dobrych trzech, czterech lat nie widziałem na półkach. Te pierwsze "eko" były tragicznej jakości i często pękały już w pudełku a wata szybko spadała ale teraz są ok, różnic prawdę mówiąc brak w użytkowaniu.

Ale w słomkach i kubkach jest gigantyczna. Zwłaszcza w słomkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

wielkie protesty medyków i służb sądowych, drożyzna, rekordowa inflacja, ceny energii, prądu i dług publiczny, a w mediach państwowych brukselski vel niemiecki zamach na suwerenność pisowską, beatyfikacja antysemity kościelnego oraz You Can Dance

ComplexDifferentCondor-max-1mb.gif

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, quevas napisał:

antysemity kościelnego 

Słuchaj no,  niewydeukowany cwaniaczku. Miałeś już przeprosić za manipulacje, których się tu już dopuściłeś. Wytknalem ci kłamstwo, a ty dalej swoje. 

Przeproś i wyp*********! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Deltuś napisał:

Słuchaj no,  niewydeukowany cwaniaczku. Miałeś już przeprosić za manipulacje, których się tu już dopuściłeś. Wytknalem ci kłamstwo, a ty dalej swoje. 

Przeproś i wyp*********! 

Spider-Man-meme.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma na ignorze, a czyta każdy mój post. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Deltuś napisał:

niewydeukowany

niewątpliwie

Miałeś już przeprosić za manipulacje, których się tu już dopuściłeś. Wytknalem ci kłamstwo, a ty dalej swoje.

wciąż czekam na dowody, bo rzucone niedbale : "poszukaj sobie", z całą uniżonością, nie ma z nimi nic wspólnego

Przeproś i wyp*********! 

będę służył uprzejmie Waszmości, zaraz po wypełnieniu przez niego swojej części libretta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi