Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ely3 napisał:

Milioner to osoba , która ma majątek wart milion złoty. Pierwsze słyszę ,ze by to zarobki definiowały kto jest milionerem a kto miliarderem ..

Bo wg Ciebie miliarder to ktoś kto zarabia rocznie miliard? 

 

Zresztą jak zwykle na tym forum skupiacie sie trochę za przeproszeniem na pierdołach zamiast na tym co wazne.Czy ktoś z fanów Pisu może wyjasnić po jakiego grzyba rząd Pisu idzie non stop na wojne którą na 100% przegra

Lex TVN było wiadomo jak sie zakończy a oni liczyli ,że USA oleje własnego inwestora?

Teraz Trybunał ogłosił wyższość prawa polskiego nad unijnym i to jeszcze podważył traktat. I rząd liczył na co? PRzecież teraz wiadomo ,ze zostanie wprowadzona procedura naruszeniowa. Na 100% nie zobaczymy pieniędzy z Funduszu Odbudowy dopóki będzie obowiązywał ten wyrok. A jeszcze będą nałożone kary ,które będą zabierane z obecnych środków

Skończy się jak z TVN ,że będą się wycofywać tylko nie wiem po co teraz to prężenie muskuł. To ,że Komisja nie odpuści Polsce to już jest pewne. Ba coraz więcej płatników jest niechętnych Polsce. Rząd PiS nie ma szans wygrać tej wojny i nie wiem po co ją wszcynał

Bo grają pod wybory w 2022. Nie wiem jak można nie widzieć tąpnięc w PiS-ie i walki wewnętrznej między ekipa Morawieckiego i reszta. A na pierdołach się niektórzy nie skupiają, sorry nie dalej jak Ty pisałeś, ze polska gospodarka performuje fatalnie. 

Oczywiscie pierdololo z Vaskim o 17 mln emerytów i dodatkowych 10mln poniżej progu ubóstwa jest niczym innym jak trollowaniem.

Ale @Reikai dobrze podsumował, ze jesteśmy narodem pełnym kompleksów i nawet jak Polska gospodarka jest w czubie, to się okazuje, ze jest wuwuzela :) 

 

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polskignom napisał:

Ale @Reikai dobrze podsumował, ze jesteśmy narodem pełnym kompleksów i nawet jak Polska gospodarka jest w czubie, to się okazuje, ze jest wuwuzela :) 

wszystkie narody mają kompleksy i przeważnie krytykują rządzących , tylko głupcy popadają w huraoptymizm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie popadam i nie popieram pisu. Ot po prostu mam alergie na głupoty typu Grecja/Wuwuzela albo porównywanie jabłek do pomarańczy. Szkoda, ze nie idzie to w parze z ustawodawstwem, ale nie można mieć wszystkiego. A politycy nas już w ogole nauczyli, ze poprzeczka jest zawieszona bardzo nisko. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

A politycy nas już w ogole nauczyli, ze poprzeczka jest zawieszona bardzo nisko. :) 

mamy takich polityków na jakich zasłużyliśmy :) problem jest z tym ale oczywiście mogę się mylić , że jak szedł rozwój za poprzednich rządów to i tak była ogólna krytyka w społeczeństwie czy też mediach a obecnie mamy bezkrytyczną wiarę w obóz rządzących i stworzył się mit niczym „ złota era Gierka” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Deltuś napisał:

Problemem jest, że prezentujesz poglądy tej bardzo skrajnej lewicy spod znaku Senyszyn. Ni stąd ni zowąd wyskakujesz nagle z mjr. Łupaszką i Dubinkami. Koniecznie na siłę zohydzic trzeba.

To nie ja tu jestem od zochydzania, sam tu bronię a to zoofilów a to komuchów, ale nie ze zupełnie nic złego nie zrobili tylko ze inni robią też złe rzeczy albo i gorsze i nikt ich nie atakuje. Tobie staram się pokazac ze "Twoi" nie są lepsi od komunistów w żaden sposób. 

7 godzin temu, Deltuś napisał:

 Są dowody na to, że major wydawał rozkazy akcji odwetowych. Było takich kilka. I zawsze odbywało się to tak, że wpadał oddział, wyciągał jakiegoś gościa z listy likwidacyjnej, rodzinę zostawiał i było po akcji. Nawet początek akcji w Dubinkach odbywał się zgodnie z tym schematem. Potem jednak coś poszło nie tak. Samowola kilku oficerów? Kiedyś Wronski z GW sam przyznał, że mimo wszystko akcja w Dubinkach wyhamowała litewski terror na Polakach. 

I takie same tłumaczenia znajdziesz dla akcji komunistów, czy to na Podlasiu, czy w kopalnii "Wujek", no ale znów, wciąż uparcie takie kryteria stosujesz ze liczą się takie rzeczy jako okoliczności łagodzace dla antykomunistów, dla komunistów już nie.

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Zdecydowanie mniej niz za Kutschery. Za Geibla 250 osób na miesiąc, za Kutschery to było 300 osób tygodniowo. Choć ta liczba 991 pojawia się tylko podczas procesu Geibla . Komuniści w procesach często podkręcali liczby. Według nich w Auschwitz miało zginąć 4 mln ludzi. 

A skąd było wiadomo ze ze Geibel będzie rozstrzeliwał mniej?

Powstanie warszawskie też miało w zamyśle skończyć z rozstrzeliwaniem zupelnie, no ale tutaj zupełnie jakby nie "pykło"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

mamy takich polityków na jakich zasłużyliśmy :) problem jest z tym ale oczywiście mogę się mylić , że jak szedł rozwój za poprzednich rządów to i tak była ogólna krytyka w społeczeństwie czy też mediach a obecnie mamy bezkrytyczną wiarę w obóz rządzących i stworzył się mit niczym „ złota era Gierka” 

Tu się zgadzam, ze mamy na jakich zasłużyliśmy.
Ale z ta bezkrytyczna wiara, to nie wiem o czym mówisz. Raczej idzie w druga stronę, czego np. Twoje posty są dowodem :). Jest permanentna krytyka tylko dlatego, ze to PiS :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Tu się zgadzam, ze mamy na jakich zasłużyliśmy.
Ale z ta bezkrytyczna wiara, to nie wiem o czym mówisz. Raczej idzie w druga stronę, czego np. Twoje posty są dowodem :). Jest permanentna krytyka tylko dlatego, ze to PiS :) 

PIS krytykują 3-4 osoby - więcej tutaj osób propsuje PiS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koelner napisał:

problem jest z tym ale oczywiście mogę się mylić , że jak szedł rozwój za poprzednich rządów to i tak była ogólna krytyka w społeczeństwie czy też mediach a obecnie mamy bezkrytyczną wiarę w obóz rządzących i stworzył się mit niczym „ złota era Gierka” 

Gdzie była ta ogólną krytyka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

PIS krytykują 3-4 osoby - więcej tutaj osób propsuje PiS 

xD

Antypis - Ty, jack, józek, ely, kazquez, ministrant, reikai i kilka innych osób na gościnnych występach w tym temacie

50/50, ale jednak krytykujący kwestie GOSPODARCZE - Cardi, Sebix

50/50, ale chwalący kwestie GOSPODARCZE - darkie, gnom

Propis - ja, fluber, Rappar, Smerf Ważniak

 

deltusia od kiedy zwariował ze szczepionkami to nie umiem zakwalifikować :) (on jest chyba aktualnie anty wszystko)

 

to tak na szybko z głowy

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

xD

Antypis - Ty, jack, józek, ely, kazquez, ministrant, reikai i kilka innych osób na gościnnych występach w tym temacie

50/50, ale jednak krytykujący kwestie GOSPODARCZE - Cardi, Sebix

50/50, ale chwalący kwestie GOSPODARCZE - darkie, gnom

Propis - ja, fluber, Rappar, smerf ważniak

 

to tak na szybko z głowy

Dwa razy podałeś siebie, ale megalomania jak zwykle wystaje spod beretu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Dwa razy podałeś siebie, ale megalomania jak zwykle wystaje spod beretu :)

wszem i wobec - Smerf Ważniak to ofc starYfaN ❤️ 

ja jestem Lalusiem w nomenklaturze smerfowej jeśli już

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sebastian napisał:

A co w tym stwierdzeniu jest nie tak ? Wydasz więcej więc więcej zapłacisz podatków, pośrednich, ale podatków. 

Inflacja daje większe wpływy do budżetu, wtedy i tylko wtedy ,gdy jest bardzo duży wzrost gospodarczy i bardzo mała stopa bezrobocia.

W przeciwnym wypadku zmniejsza Ci się baza do w zasadzie wszystkich podatków, występuje recesja, wzrasta bezrobocie i co za tym idzie maleje globalny (w ujęciu kraju) podatek dochodowy.

My nie wpłacamy więcej, bo płace rosną szybciej niż ceny, wpłacamy mniej podatków według siły nabywczej.

Jedynie co można w tej chwili zarzucić, to erozję długu publicznego, ale to robią wszystkie kraje od 1-2 wojny światowej i robią to bardziej bezczelnie.

5 minut temu, julekstep napisał:

wszem i wobec - Smerf Ważniak to ofc starYfaN ❤️ 

ja jestem Lalusiem w nomenklaturze smerfowej jeśli już

Zdajesz sobie sprawę jakie buble infantylności niesiesz od czasu do czasu.

W nomenklaturze, to za 20 lat dorośniesz do ciamajdy, ale obniżasz strasznie poziom tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

Jedynie co można w tej chwili zarzucić, to erozję długu publicznego, ale to robią wszystkie kraje od 1-2 wojny światowej i robią to bardziej bezczelnie

Aby coraz więcej zarabiać musi być na rynku coraz więcej pieniadza, który jest generowany poprzez zaciaganie długu. Pytanie tylko kto ma ten dług zaciągać. W państwach które nie maja ogromnych koncernów operujących na ogromnych kredytach zostaja obywatele bioracy kredyty na miezkania i włąśnie państwo emitujące obligacje.

Problemem nie jest wyskość długu tylko kto jest wierzycielem. Obecne zadłużanie PIS to "państwo pożyczajace od "państwa" to odpowiedniek tego jakbyśmy wyjmowali pieniadze z kieszeni lewej i wkładali je do prawej, żadnych zagrożeń.

Zagrożenie jest wtedy gdy zamiast przekładac z kieszeni do kieszeni pożycza sie od sąsiada. Tak robiła Grecja i Polska też przez 25 lat ale na szczescie na mniejsza skalę. Efektem pożyczania od siebie jest malejąca skłonnośc do dużych manipulacji na złotym. Jak wybuchał kryzys w 2008 złotówka spadła o połowę, jak wybuchuł kornakryzys to w zasadzie nic sie nie stało mimo "drukowania" na potegę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Aby coraz więcej zarabiać musi być na rynku coraz więcej pieniadza, który jest generowany poprzez zaciaganie długu.

Czasami wystarczy ograniczyć wyprowadzanie zysków, poprzez podnoszenie pensji min.

Idealna jest równowaga pomiędzy max pensją min która nie powoduje braku atrakcyjności rynku i odpływu kapitału.

Co do reszty, tak to bezpieczniejszy dług, dług który możesz korygować samodzielnie. Jako pierwsze zaczęły USA jak im skoczył z 40% pkb do 120%pkb po wojnie.

Erozja kontrolowana i pis robi to celowo, ale jeszcze nie bezczelnie jak USA, Niemcy i inni w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i największy grzech PO jest konsekwentnie olewany na tym forum przez wszystkich. Lepiej mieć 20% długu u siebie niż 2% za granica, oczywiście upraszczając temat. I lepiej mieć 10% państwowego niż 10% prywatnego.
 

A te całe wywody dr Dudka są mocno słabe, bo PiS nie wypycha długu poza budżet, żeby zwykły Kowalski się nie zorientował, tylko, żeby nie przekroczyć śmiesznego konstytucyjnego progu, który jest kompletnie nieadkwatny do obecnych realiów. 
 

A inna inszosc, ze mmt jest fajne, ale dopóki nie jest narzędziem globalnym w rękach polityków. I te największe ograniczenia w samym mmt dopiero przed nami :). Mimo wszystko fajnie, ze opowiadamy, ze to efekt pisu, bo to znaczy ni mniej ni więcej, ze jesteśmy nawet wieksza potęga niż nam się wydaje. Ha ha ha.

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Czasami wystarczy ograniczyć wyprowadzanie zysków, poprzez podnoszenie pensji min.

Idealna jest równowaga pomiędzy max pensją min która nie powoduje braku atrakcyjności rynku i odpływu kapitału.

Co do reszty, tak to bezpieczniejszy dług, dług który możesz korygować samodzielnie. Jako pierwsze zaczęły USA jak im skoczył z 40% pkb do 120%pkb po wojnie.

Erozja kontrolowana i pis robi to celowo, ale jeszcze nie bezczelnie jak USA, Niemcy i inni w przeszłości.

Pensja minimalna to jedno, do tego prosty uprzejmy i progresywny system podatkowy.
A na koniec walka z inflacja, jeśli trzeba to właśnie wprowadzaniem podatków. I tu wchodzi polityka, grupy uprzywilejowane etc etc i zaczyna się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.