Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Koelner napisał:

4 zł za dyrektora? o ja pi****le , to chyba musi mieć możliwość robienia dużych boków , że się na to zgodził

Tam na bank jest jakaś literówka, prędzej jakieś 14 pewnie czyli jakieś 9800 na rękę by wychodziło. Zdziwiłbym się jakby w poczcie na jakimś zastępcy dyrektora dawali więcej. Pewni i tak nikogo kompetentnego by tam za ten hajs nie znaleźli:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, quevas napisał:

Polska PIS przypomina raczej NRD na sterydach

Polska PiS przypomina raczej RFN na sterydach :P

4 minuty temu, quevas napisał:

83 procent Polaków zarabia mniej niż oficjalna średnia krajowa.

https://biznes.radiozet.pl/News/83-procent-Polakow-zarabia-mniej-niz-oficjalna-srednia-krajowa

 

plus te 17 mln emerytów, 7 mln poniżej progu ubóstwa i 1,5 mln dzieci

Społeczeństwo milionerów

Bądź w tych 17% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

83 procent Polaków zarabia mniej niż oficjalna średnia krajowa.

https://biznes.radiozet.pl/News/83-procent-Polakow-zarabia-mniej-niz-oficjalna-srednia-krajowa

 

plus te 17 mln emerytów, 7 mln poniżej progu ubóstwa i 1,5 mln dzieci

Społeczeństwo milionerów

Rok ma 365 dni, codziennie śpisz 8 godzin to są 122 dni,  Pozostaje więc 243 dni. Codziennie masz też 7 godzin wolnego czasu czyli kolejne 106 dni, Zostaje 137 dni.  Rok ma średnio 104 niedziele i soboty, które masz wolne. Czyli pozostaje 33 dni. Masz co najmniej 20 dni płatnego urlopu, a więc pozostaje 13 dni. Ale jest też 13 ustawowych dni wolnych od pracy, czyli Polacy nie pracują w ogóle! No to jak mają zarabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Rządowi Mazowieckiego mogą buty czyścić 😉 

No ale chyba poprawienie wyniku 8 lat fantastycznych rządów Platformy o 80% to jednak olbrzymi sukces? Czy jednak nie ma się czym szczycić bo te 8 lat było c***owe?:)

6 minut temu, quevas napisał:

szukamy milionerów

I proszę bardzo, pierwszy z brzegu :

 

W rządzie Mateusza Morawieckiego Jarosław Kaczyński jako wicepremier jest przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Pełni tę funkcję od października 2020 roku

W tym czasie dochody prezesa PiS znacznie wzrosły. Do lipca wiceprezes Rady Ministrów mógł liczyć na około 15,1 tys. zł pensji brutto. A po wejściu w życie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, kwota ta może wzrosnąć nawet o 6 tys. zł miesięcznie.

Jak wylicza fakt.pl, od października Kaczyński zarobił już w rządzie blisko 215 tys. złotych, a do jego odejścia ze stanowiska suma ta jeszcze urośnie osiągając około 250 tys. złotych.

 

przepis vel metoda zarabiania kokosów w państwie PIS : siedzieć na tyłku, kiwać palcem w bucie, pluć, łapać i w pętelki wiązać

Milioner to osoba, która zarabia rocznie ponad milion, a nie 215 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fluber napisał:

Milioner to osoba, która zarabia rocznie ponad milion, a nie 215 tysięcy

Milioner to osoba , która ma majątek wart milion złoty. Pierwsze słyszę ,ze by to zarobki definiowały kto jest milionerem a kto miliarderem ..

Bo wg Ciebie miliarder to ktoś kto zarabia rocznie miliard? 

 

Zresztą jak zwykle na tym forum skupiacie sie trochę za przeproszeniem na pierdołach zamiast na tym co wazne.Czy ktoś z fanów Pisu może wyjasnić po jakiego grzyba rząd Pisu idzie non stop na wojne którą na 100% przegra

Lex TVN było wiadomo jak sie zakończy a oni liczyli ,że USA oleje własnego inwestora?

Teraz Trybunał ogłosił wyższość prawa polskiego nad unijnym i to jeszcze podważył traktat. I rząd liczył na co? PRzecież teraz wiadomo ,ze zostanie wprowadzona procedura naruszeniowa. Na 100% nie zobaczymy pieniędzy z Funduszu Odbudowy dopóki będzie obowiązywał ten wyrok. A jeszcze będą nałożone kary ,które będą zabierane z obecnych środków

Skończy się jak z TVN ,że będą się wycofywać tylko nie wiem po co teraz to prężenie muskuł. To ,że Komisja nie odpuści Polsce to już jest pewne. Ba coraz więcej płatników jest niechętnych Polsce. Rząd PiS nie ma szans wygrać tej wojny i nie wiem po co ją wszcynał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

No to mało w życiu słyszałeś:) 

No chyba że jestem milionerem, to bardzo mi miło:) 

Akurat milioner to osoba, która ma majątek warty co najmniej milion netto :)

Sporo milionerów na forum pewnie jest, wiadomo odliczając różnego rodzaju Vasquezy i Artlany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Akurat milioner to osoba, która ma majątek warty co najmniej milion netto :)

Sporo milionerów na forum pewnie jest, wiadomo odliczając różnego rodzaju Vasquezy i Artlany :)

Tak czy inaczej to podawałem dane dotyczące zarobków i przynajmniej taka definicję znalazłem że chodzi o dochód a nie wartość majątku. Liczby które podawałem to po prostu płatnicy daniny solidarnościowej. 

W Polsce jest jakieś 150 tysięcy osób z majątkiem powyżej miliona dolarów, więc powyżej miliona złotych będzie ich na pewno ponad milion jak nie więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ely3 napisał:

Milioner to osoba , która ma majątek wart milion złoty. Pierwsze słyszę ,ze by to zarobki definiowały kto jest milionerem a kto miliarderem ..

Bo wg Ciebie miliarder to ktoś kto zarabia rocznie miliard? 

 

Zresztą jak zwykle na tym forum skupiacie sie trochę za przeproszeniem na pierdołach zamiast na tym co wazne.Czy ktoś z fanów Pisu może wyjasnić po jakiego grzyba rząd Pisu idzie non stop na wojne którą na 100% przegra

Lex TVN było wiadomo jak sie zakończy a oni liczyli ,że USA oleje własnego inwestora?

Teraz Trybunał ogłosił wyższość prawa polskiego nad unijnym i to jeszcze podważył traktat. I rząd liczył na co? PRzecież teraz wiadomo ,ze zostanie wprowadzona procedura naruszeniowa. Na 100% nie zobaczymy pieniędzy z Funduszu Odbudowy dopóki będzie obowiązywał ten wyrok. A jeszcze będą nałożone kary ,które będą zabierane z obecnych środków

Skończy się jak z TVN ,że będą się wycofywać tylko nie wiem po co teraz to prężenie muskuł. To ,że Komisja nie odpuści Polsce to już jest pewne. Ba coraz więcej płatników jest niechętnych Polsce. Rząd PiS nie ma szans wygrać tej wojny i nie wiem po co ją wszcynał

Bo na tym skupią swoją politykę PiS, my dobrzy, oni zli, oni nam zazdroszczą, chcą nas zniszczyc, chcą zniszczyć wielka Polskę, my was, oni nas, tamci ich, syndrom oblężonej twierdzy, wieczne szukanie wrogów i kłótnie ze wszystkimi.Obojetnie czy to Unia, Niemcy,  imigranci, Francja, Holandia, lewactwo, przedsiębiorcy, lekarze czy kto akurat jest pod ręką, żeby szczuć na niego.

 

Podoba się to elektoratowi, jesteśmy dość zakompleksionym krajem niestety i patrzymy na zachód z zazdrością, mimo że nie mamy się czego wstydzić, więc idealnie uderzają w nastroje przeciętnego wyborcy.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Tak czy inaczej to podawałem dane dotyczące zarobków i przynajmniej taka definicję znalazłem że chodzi o dochód a nie wartość majątku. Liczby które podawałem to po prostu płatnicy daniny solidarnościowej.

Czyli miliarderem jest ten kto ma zarobki miliard? I nikt inny nie może być za takowego uważany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Czyli miliarderem jest ten kto ma zarobki miliard? I nikt inny nie może być za takowego uważany?

Nie wiem jak jest z miliarderem, ale cytując za businessinsider:

Milioner według terminologii jest osobą fizyczną, w przypadku której wartość netto dochodu jest równa lub przekracza 1 milion waluty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.