Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Deltuś napisał:

A kto to upamiętnił? Premier Cimoszewicz, Miller, działacze Lewicy, prezydent Kwaśniewski?????????????? Tygodnik Przegląd, Trybuna napisała coś o spaleniu wsi Wąwolnica?

Sugerujesz ze każdy oddzielnie ma coś upamiętniac? No bez jaj, jak jest upamietnione to się liczy, a nie ze Miller czy Kwaśniewski ma sie pod każdym takim dokumentem podpisac a Ty będziesz narzekał ze sie nie podpisał Cimoszewicz

13 godzin temu, Deltuś napisał:

Najpierw jedziesz po IPN nazywając ich pracowników pseudohistorykami by za chwilę jako wzór podać ich działalność w sprawie Wąwolnicy.

Nie podaję ich za wzór ale na poparcie tezy ze wszystkie zbrodnie komunistów sa odnotowane.

Oczywiście ze to sa pseudohistorycy bo ich interesuje zbrodnie komunistów, zbrodnie wyklętych jakby mniej.

Ten "bohater" jest odpowiedzialny za smierć znacznie większej ilosci cywilów niż trzech:

https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/102255,Lupaszka-partyzancka-legenda.html

https://www.tygodnikprzeglad.pl/58176-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Deltuś napisał:

Przez ostatnie 32 lata "nie podpisali" się ani razu, ani razu chyba się nie pojawili.

Zaczęło się od tego ze pisałeś iż zbrodnie komunistów są "usprawiedliwiane", a ze nie są to teraz problem ze kazdy z komunistów nie przeprasza osobiscie za każdą z ofiar. Kwaśniewski  mwóiacy ze stan wojenny był złem nie wystarcza.

https://www.prezydent.pl/aleksandra-kwasniewskiego/aktualnosci/rok-2001/art,157,521,wystapienie-prezydenta-rp-w-20-rocznice-wprowadzenia-stanu-wojennego.html

To tak jakbym oczekiwał od Ciebie zebyś Ty przepraszał za Łupaszkę

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Przez ostatnie 32 lata "nie podpisali" się ani razu, ani razu chyba się nie pojawili. 

Naprawdę poczytaj sobie ten "Niezbędnik", fascynujący przykład fałszowania historii. 

Majstersztykiem to jest to nazewnictwo w stylu "kampania wrześniowa", "wypadki poznańskie," wydarzenia na Wybrzeżu ". 

wyjasnisz czy cwaniakiem postpeerelowskim jest każdy lekarz pracujący w państwowej ochronie zdrowia czy tylko ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Ja nie jestem osobą publiczną, nie mam wpływu na pamięć i politykę historyczną Polski. 

Za Łupaszkę ja ani nikt inny przepraszać nie musi. Bo nie ma za co. Lupaszko tylko jednego żałował - raz przed egzekucją jakiegoś komucha ,dał się sprowokować i go spoliczkował. 

Są. Podałem przykłady. Przeczytaj ten "Niezbędnik historyczny......" Obrona Jaruzelskiego i stanu wojennego. Stefan Michnik popełniający błędy młodości. Usprawiedliwianie terroru "wojną domową". Twoja obrona ZOMO spod Wujka. 

Czemu tak się czepiasz tych żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Znakomita ich część to chłopscy synowie. 

Bury odmieniany przez wszystkie przypadki. Bardzo dobrze opisana ta akcja. Tylko komu chce się dziś czytać. 

Czemu unikasz odpowiedzi na proste pytania? Jedyne co, to potrafisz rozwalać tematy jak w AGD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 20:47, polskignom napisał:

Dlatego, ze gadka o tym, ze inflacja, bo PiS jest koszmarna, lub co najwyżej świadczy o braku elementarnej wiedzy. Nie wiem co jest pod linkiem, bo mi się nie otwiera, ale wiem za to, ze mimo kompletnie odmiennej polityki pieniężnej Czesi zaliczyli największy skok inflacji we wrześniu w naszym regionie :). To chyba powinno rozwiac wątpliwości jak duży wpływ ma polityka pieniężna na obecna inflacje. A ze w pakiecie gospodarka czeska jest jeszcze pod kreska, to przy okazji :).

W sensie, że prosperity w latach 2016-2019 to głównie zasługa PiSu, ale obecna inflacja to żadna ich wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

W sensie, że prosperity w latach 2016-2019 to głównie zasługa PiSu, ale obecna inflacja to żadna ich wina?

Jak znam gnoma, to raczej w sensie, że oceniając ciastko po opakowaniu i nie umiejąc czytać, można opi.....ć słonego suchara, będąc przeświadczonym, że zjada się piernik w czekoladzie mlecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 17:10, fluber napisał:

Jako osoba homoseksualna raczej nie uprawia seksu z kobietami:) 

Nie wiem jak to jest z Ziobro (i w sumie mało mnie to obchodzi), ale zastanawiam się skąd wziąłeś powyższą teorię. 

Przecież było całkiem sporo przypadków, że osoba mająca tradycyjną rodzinę okazywała się gejem. Zdarzało się to nawet wśród konserwatywnych działaczy i polityków. Niektórzy wręcz byli publicznie zaciekłymi homofobami, a prywatnie uczestniczyli w gejowskich orgiach. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pepis21 napisał:

Ciekawe czy sama zdołała to przerobić czy też ghostwritter jej pomógł? Może Vasquez? Oboje wydają się być umysłowo podobni sobie (rodzina?).

Ja pierdolę.. żenujące to jest, każde wystąpienie tej pani jest małym teatralnym przedstawieniem, merytorycznie wnosi całe zero do sejmowych dyskusji. Wiadomo było, że tak będzie, ale to, że ktoś wkleja filmy do tych teatrzyków jednak trochę boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jack napisał:

Uważasz, że ludzie starsi nie mogą mieć własnego zdania i są narzędziem w rękach tego, kto pierwszy do nich dopadnie?

Teza dłuższa niż mój post :) 

Po prostu pytałem, gdzie podziała się narracja o pisowskich wnuczkach zabierających dowody dziadkom przed głosowaniem.

 

Druga strona budująca tą narrację, jak widać dorwała weteranki, zabetonowała i na tym fundamencie "patriotyzmu"wykorzystując naiwność, próbuje po raz kolejny "wyzwalać" naród spod okupacji.

To, że staruszka żyje (jako ogół) lepiej niż za wyzwolicieli (którzy przecież już wszyscy szansę mieli po wielokroć) znaczenia nie ma żadnego.

 

Oczywiście pis ma szczęście :) (jak zwykle),ale...

jeżeli mam 2,3,4 nieudolne partie, a poziom życia jest lepszy tylko przy 1, to.......

k....a wybieram tą która zawsze ma szczęście, bo na koniec dnia, jedyne co ma znaczenie, to poziom życia mieszkańców  i poziom gospodarki.

 

 

Tak więc uważam, że starsi ludzie mogą mieć własne zdanie, ale uważam też, że wykorzystywanie kombatantek w celach "marketingowych" jest wyjątkowym przejawem upadku moralności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.