Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, polskignom napisał:

Lekturę prac tegorocznych noblistów ekonomicznych polecam szczególnie @Sebastian :). Warto iść z duchem czasu :) 

A zobaczę co to, bo nie wiem czym się zajmowali, chociaż wiesz, są ludzie, którzy by chcieli nobla dla Piketty'ego :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ely3 napisał:

@polskignom

Nie jestem Artlanem ale nie wiem czy się doczekasz odpowiedzi i nie wiem tez czemu akurat do niego kierujesz zapytanie ale

 

https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/submitViewTableAction.do

Tu masz w miare świeże dane

Dlatego, ze gadka o tym, ze inflacja, bo PiS jest koszmarna, lub co najwyżej świadczy o braku elementarnej wiedzy. Nie wiem co jest pod linkiem, bo mi się nie otwiera, ale wiem za to, ze mimo kompletnie odmiennej polityki pieniężnej Czesi zaliczyli największy skok inflacji we wrześniu w naszym regionie :). To chyba powinno rozwiac wątpliwości jak duży wpływ ma polityka pieniężna na obecna inflacje. A ze w pakiecie gospodarka czeska jest jeszcze pod kreska, to przy okazji :).

21 minut temu, Sebastian napisał:

A zobaczę co to, bo nie wiem czym się zajmowali, chociaż wiesz, są ludzie, którzy by chcieli nobla dla Piketty'ego :)

W skrócie badania udowadniające, ze wzrost minimalnej nie wpływa na bezrobocie :). Ergo podwyższenie minimalnej ma pozytywny wpływ na gospodarkę :)

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

No nie, to jest mój skrót myślowy spowodowany lenistwem i pisaniem na komórce ;). Co nie zmienia faktu, ze w długim okresie jedno z drugim jest powiązane.

Nie możesz wyciągać takich wniosków, równie dobrze można napisać, że powoduje mniejsze inwestycje i słabszy rozwój firm. W dłuższym okresie jest to przecież powiązane :)

Proponuję nie rozszerzać interpretacji bez sensu. Kupię, przeczytam to się wypowiem, po jednym zdaniu nie będę oceniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, quevas napisał:

 

Czcigodny wyraźnie nie docenia poziomu desperacji pracowników TVP Info

Może Szanowny wytłumaczyć czcigodnemu, co ma poziom desperacji pracowników TVP Info, do zaniechania pasowania na Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego, skoro wskazałem zakon, gdzie Szanowny wypasuje idola z większym skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie badali wpływ wzrostu minimalnej na bezrobocie. W skrócie.

Mniejsze inwestycje i słabszy rozwój firm spowodowany przez wzrost minimalnej nie jest problemem. Wzrost minimalnej wymaga na firmach rozwój/automatyzację, a przy okazji „zapewnia” bogatszych konsumentów i pozbywa się firm bez żadnej wartości dodanej, czyli tych, które funkcjonują na rynku, bo płaca mało. 
Plusow jest o wiele więcej niż minusów z perspektywy całej gospodarki i zwykłego Kowalskiego. Inna sprawa, ze nie można tego sprowadzać do kwestii samego minimalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, o co chodzi z tymi demonstrantami, z flagami i Unii, i hasłami zostajemy? Samo postanowienie TK, że część zapisów prawa unijnego jest w kontrze do konstytucji wystarczyło? Bo jakoś nie słyszałem, żeby ktokolwiek przedłożył cokolwiek, co miało by z nas tej Unii odinstalować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Pytanie, o co chodzi z tymi demonstrantami, z flagami i Unii, i hasłami zostajemy? Samo postanowienie TK, że część zapisów prawa unijnego jest w kontrze do konstytucji wystarczyło? Bo jakoś nie słyszałem, żeby ktokolwiek przedłożył cokolwiek, co miało by z nas tej Unii odinstalować. 

 

Ogólnie TK w zasadzie potwierdził to, co potwierdziło sądownictwo chyba wszystkich krajów EU.

A wiece, to nic innego jak robienie z ludzi idiotów, poprzez manipulacyjne utożsamianie postanowienia z polexitem.

Nihil novi sub sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Ogólnie TK w zasadzie potwierdził to, co potwierdziło sądownictwo chyba wszystkich krajów EU.

A wiece, to nic innego jak robienie z ludzi idiotów, poprzez manipulacyjne utożsamianie postanowienia z polexitem.

Nihil novi sub sole.

Czyli tak jak myślałem, po staremu, lud daje się manipulować, lub lud na wiece został aktywnie zebrany, żeby wzbudzić strach w reszcie, która siedzi w domu i wpłynąć na sondaże i spróbować przechylić szalę na stronę KO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, P_M napisał:

Pytanie, o co chodzi z tymi demonstrantami, z flagami i Unii, i hasłami zostajemy?

o to samo co zwykle (odsunięcie PiS od władzy) :)

ci sami organizatorzy, przemawiający i potencjalni beneficjenci co zwykle - już od 6 lat (ot kilka zmian kosmetycznych jak Lempart zastępująca Kijowskiego czy Babcia Kasia zastępująca Lodzie z KoDu :))

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, starYfaN napisał:

Ogólnie TK w zasadzie potwierdził to, co potwierdziło sądownictwo chyba wszystkich krajów EU.

A wiece, to nic innego jak robienie z ludzi idiotów, poprzez manipulacyjne utożsamianie postanowienia z polexitem.

Nihil novi sub sole.

Nie jestem pewny ale problemem nie jest to że Polska konstytucja stoi nad prawem unijnym bo to chyba nie jest w ogóle przedmiotem sporu. Problemem jest to że TK orzekł że traktat akcesyjny jest niezgodny z konstytucją. A to już robi różnice. Być może PiS myśli że jak znowu sprowadzi opozycję do roli totalsow to znów wygra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.