Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Koelner napisał:

niektóre rzeczy trwają dłużej ale guzik z obrzydzeniem UE w stylu Orbana został już dawno wciśnięty :)

I po 11 latach Węgry dalej w Unii :) 

Polexitu nie będzie wiec co najmniej przed 2027 :) a wtedy to znowu wybory, które PiS pewnie już przegra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Ogólnie, to Orban rozgrywa Kremlem, nie Kreml Orbanem.

Jest to Putinowi odrobinę na rękę, więc mu nie przeszkadza. Ot i cały sekret.

Ja myślę, że w kwestii czysto politycznej na dziś to jest pół na pół ale przyszłościowo to z przewaga dla Rosji.

Dziś Putinowi jest na rękę, że w UE niechętnie patrzą na Orbana i jego macanki z Rosją, przez co są skłonni jeszcze bardziej go (Orbana) atakować co z kolei powoduje, że On jest mniej elastyczny w negocjacjach więc siłą rzeczy decyzje unijne zapadają później niż by mogły. Z drugiej strony Orbanowi jest na rękę, że pokazuję większą niezależność i ugrywa od Rosji pewne sprawy gospodarcze.

Na dłuższą metę to jednak będzie pewne uzależnienie Węgier od Rosji. Realnie jednak, takie kraje jak Węgry Litwa czy Polska leżą pomiędzy starymi mocarstwami i zawsze będą w ich strefach wpływów, więc lekkie przesunięcia nie są groźne. 

8 minut temu, starYfaN napisał:

Taki sam szkodnik jak reszta (kradną równiej niż PiS i PO), ale cwaniak i świetnie pływa w nieudacznictwie EU.

Poprawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

kradną - kocham te sformułowanie do polityków 🤣

A co robią Twoim zdaniem ? Jeśli w mojej firmie pracownik ustawia sobie z dostawcą, że będzie u niego brał po cenie X i z tej ceny X dostaje od dostawcy w kieszeń 5% to znaczy, że okrada mnie na 5% '

Jeśli w firmie prywatnej  jakiś pracownik ktoś zatrudni sekretarkę tylko po to aby robiła mu loda to okrada firmę z kasy bo powinien sam za to zapłacić w burdelu.

Jeśli w firmie prywatnej zatrudnisz 10 kolegów za sumę X i każesz im odpalać 20% na "Mój fundusz wakacyjny" to znak, że okradasz firmę.

 

Dlaczego w państwówce miałoby to być traktowane inaczej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, starYfaN napisał:

Nie orientujesz się w sytuacji Węgier na arenie EU? Prawda?

zależy 

 

20 minut temu, Sebastian napisał:

A co robią Twoim zdaniem ? Jeśli w mojej firmie pracownik ustawia sobie z dostawcą, że będzie u niego brał po cenie X i z tej ceny X dostaje od dostawcy w kieszeń 5% to znaczy, że okrada mnie na 5% '

Jeśli w firmie prywatnej  jakiś pracownik ktoś zatrudni sekretarkę tylko po to aby robiła mu loda to okrada firmę z kasy bo powinien sam za to zapłacić w burdelu.

Jeśli w firmie prywatnej zatrudnisz 10 kolegów za sumę X i każesz im odpalać 20% na "Mój fundusz wakacyjny" to znak, że okradasz firmę.

 

Dlaczego w państwówce miałoby to być traktowane inaczej ?

 

a dlaczego opisujesz oczywiste rzeczy i oczekujesz odpowiedzi twierdzącej? mam bekę ze sformułowania na polityków „kradną” ponieważ wychodzi z tego taka zazdrość no i swój swojego pozna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

zależy 

 

a dlaczego opisujesz oczywiste rzeczy i oczekujesz odpowiedzi twierdzącej? mam bekę ze sformułowania na polityków „kradną” ponieważ wychodzi z tego taka zazdrość no i swój swojego pozna :P

Można mieć też "bekę" ze znajomości tematu.

 

EU od lat zastanawia się, jakie regulacje wprowadzić, aby Orban i jego e......oligarchia nie oskubywali Węgrów do zera z każdej dotacji/przyznanych środków.

Temat jest wałkowany non stop i Europa jest bezradna.

 

To teraz możesz mieć "bękę" po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Można mieć też "bekę" ze znajomości tematu.

 

EU od lat zastanawia się, jakie regulacje wprowadzić, aby Orban i jego e......oligarchia nie oskubywali Węgrów do zera z każdej dotacji/przyznanych środków.

Temat jest wałkowany non stop i Europa jest bezradna.

 

To teraz możesz mieć "bękę" po całości.

No pacz misiu, myślisz że obecne zamieszanie nie wynika z tego aby UE chciało decydować gdzie idzie kasa a nie PiS który tymi pieniędzmi kupuje kiełbasę wyborczą i daje pieniądze swoim bonzom?  Glapinski miał prosty przekaz - chcemy Was ruchać i nikomu innemu nie pozwolimy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

No pacz misiu, myślisz że obecne zamieszanie nie wynika z tego aby UE chciało decydować gdzie idzie kasa a nie PiS który tymi pieniędzmi kupuje kiełbasę wyborczą i daje pieniądze swoim bonzom?  Glapinski miał prosty przekaz - chcemy Was ruchać i nikomu innemu nie pozwolimy 

Jeżeli chodzi o Węgry, to problem leży w tym, że Orban się nie dzieli dotacjami z narodem :) Wypadałoby chociaż 50/50 dla czystej przyzwoitości.

A teraz wróć

 

Godzinę temu, Koelner napisał:

kradną - kocham te sformułowanie do polityków 🤣

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Nie orientujesz się w sytuacji Węgier na arenie EU? Prawda?

Cytat

Glapinski miał prosty przekaz - chcemy Was ruchać i nikomu innemu nie pozwolimy 

Tak jak Biedroń, ale daje mu jedynie mąż/żona i dzik :)

7 minut temu, quevas napisał:

jak kiedyś Bierut, Gierek i Jaruzelski

Dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Koelner napisał:

a dlaczego opisujesz oczywiste rzeczy i oczekujesz odpowiedzi twierdzącej? mam bekę ze sformułowania na polityków „kradną” ponieważ wychodzi z tego taka zazdrość no i swój swojego pozna :P

Twoje rozumowanie  jest nielogiczne, napisałbym to dosadniej ale nie jesteś wart bana. Może w Twojej mentalności sprzedawcy  garnków emerytom, kradzież jest normalna i zazdrościsz, że ktoś kradnie więcej, ale ja miałem dobrych rodziców, którzy nauczyli mnie, że kradzież to zły uczynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Twoje rozumowanie  jest nielogiczne, napisałbym to dosadniej ale nie jesteś wart bana. Może w Twojej mentalności sprzedawcy  garnków emerytom, kradzież jest normalna i zazdrościsz, że ktoś kradnie więcej, ale ja miałem dobrych rodziców, którzy nauczyli mnie, że kradzież to zły uczynek. 

Nie sprzedałem żadnego garnka. Pudło. 

21 minut temu, starYfaN napisał:

Jeżeli chodzi o Węgry, to problem leży w tym, że Orban się nie dzieli dotacjami z narodem :) Wypadałoby chociaż 50/50 dla czystej przyzwoitości.

A teraz wróć

Ale naród mu pozwala tak jak obecnie afery PiS przechodzą niczym cichy bączek gdzieś w eterze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.