Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Do tego to trzeba mieć chociaż, ze dwa zwoje, a nie galaretke dr. Oetkera zamiast mózgu.

A moglbys nie obrazac innych? Nie zauważyłem zebys wniosl cos do dyskusji oprocz inwektyw. Abstrahując od faktu ze przez takie zachowania zamnknieto juz ten watek to jest zwykly brak kultury. 

Sa miejsca w internecie gdzie mozesz w ten sposob sie wyrazac. Ale to nie jest jedno z nich. Pomyliłeś adres. Zegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quevas napisał:

czyli : jak ?

jeszcze więcej tępej partyjniackiej służalczości pod dyktando prezesa PIS ? codziennego łamania Konstytucji ? gomułkowsko-gierkowskich wrzasków ? postawy lokaja wobec prezydenta Ameryki ? nocnych randek z Leśnym Ruchadłem ?

 

 

bardzo chytrze sam siebie pochwaliłeś.

to nie Kaczyński kogokolwiek ustawia, a opozycja nie składa się z patałachów, po prostu oczekiwania wobec opozycji są tak zawyżone, że nie ma w historii żadnego polityka, który by im sprostał.

 

niektórzy wyborcy zachowują się jak pani Karolina z Kozich Bobków, która znosi codzienne manto od swojego zapijaczonego Józka, ponieważ jedyny mężczyzna, który mógłby być dla niego alternatywą - nie istnieje w przyrodzie, a co najwyżej w jej dziecinnej wyobraźni

 

nie formułujesz zarzutów wobec Kidawy-Błońskiej, co również ma swoją wymowę : sugeruje, że wywodzisz je wprost z zestawienia jakichś jej lapsusów językowych, które pracowicie są upowszechniane w mediach finansowanych z publicznych pieniędzy przez PIS.

Realizujesz w ten sposób cel tamtejszych propagandystów, którzy nie wiedząc jak mają się "dobrać" do kandydatki krystalicznie czystej i uczciwej, zrobili nasiadówkę i postanowili wykreować jej wizerunek fajtłapy łapiąc za słówka i dodając liczne "facepalmy" dla przekonania naiwnego widza, że kobiecina nie nadaje się na stanowisko, mimo że nadaje się każdy, bo Duda jest przestępcą konstytucyjnym i jego miejsce jest w mamrze, a nie w Pałacu.

 

można się złapać na dowolną przynętę, nikt nie jest doskonały, ale w tym przypadku jest to jednak pójście na łatwiznę.

 

 

słowa, słowa, słowa...

po czynach poznajemy kto zacz

Vasquez - taka kolezenska rada - proba obrony sensownosci kandydatury mkb to jak proba obrony cnoty la Ciccioliny - niby mozna probowac ale szans na powodzenie nie ma

14 minut temu, DeltaCenter napisał:

quevas to wyborca NOWOCZESNEJ LEWICY, to różnica - trans, eko, Che, Greta, "miałem aborcję", pogarda dla "cebulaków", "czarni" precz ;)

To niestety smutne w jaka strone zmierza lewica europejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DeltaCenter napisał:

Nie zmierza, tylko dawno już tam jest.

Good point.

16 minut temu, Zdzich napisał:

Ktoś pisze o zjednoczeniu pod jednym sztandarem opozycji, a nie widzi, że najmocniejszą ich kartą na ten moment jest Kosiniak-Kamysz ;) To już niezrozumiałe ;)

I to a nie termin wyborów jest największym imo problemem opozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quevas napisał:

 

więc lepiej, żeby nadal nie przestrzegał jej PIS ?

Tak, zdecydowanie wolę, jak Konstytucji nie przestrzega PIS, niż jak Konstytucji nie przestrzega PO.

59 minut temu, quevas napisał:

jestem wyborcą lewicy, ale zwykły pragmatyzm podpowiada, że bez takiego [wielka koalicja opozycyjna] czy innego [poparcie kandydatki Platformy w II turze wyborów prezydenckich] uznania wiodącej roli Platformy nie można dziś uprawiać skutecznej polityki antypisowskiej oraz prodemokratycznej

Jaka jest skuteczność uprawiania polityki antypisowskiej w ciągu ostatnich pięciu lat uznawania wiodącej roli platformy? Bo chyba któryś z nas nie rozumie znaczenia słowa pragmatyzm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fluber napisał:

Tak, zdecydowanie wolę, jak Konstytucji nie przestrzega PIS, niż jak Konstytucji nie przestrzega PO.

Jaka jest skuteczność uprawiania polityki antypisowskiej w ciągu ostatnich pięciu lat uznawania wiodącej roli platformy? Bo chyba któryś z nas nie rozumie znaczenia słowa pragmatyzm:)

Ja tam wole jak nikt konstyrucji nie łamie :)

 

Na MKB  chce glosowac od 1 do 1,5 mln Polakow. Poparcie jej w 2 rundzie moze byc trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

Ja tam wole jak nikt konstyrucji nie łamie :)

Przy takim systemie kontroli Konstytucji, jaki jest uchwalony w Konstytucji, to mi to generalnie zwisa i powiewa, bo każdy to sobie interpretuje do własnych korzyści. Wczoraj w TOK FM wyraźnie tłumaczono, że rozwiązanie Budki jest zgodne z Konstytucją, chociaż zaproponował wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na prawie rok oraz zmianę ordynacji wyborczej w trakcie trwania tegoż stanu nadzwyczajnego, a jednocześnie nie zgadza się na zmianę Konstytucji, która mówi:

Cytat

5. Działania podjęte w wyniku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego muszą odpowiadać stopniowi zagrożenia i powinny zmierzać do jak najszybszego przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa.

Cytat

6. W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta

I przychodzi jakaś mądra głowa do TOK FM, 2 tygodnie temu i tłumaczy, że PIS nie może wprowadzić głosowania korespondencyjnego, bo właściwie to mamy stan klęski żywiołowej, a podczas stanu klęski żywiołowej nie można zmieniać ordynacji wyborczej. 

I 2 tygodnie później jakaś inna mądra głowa przychodzi do TOK FM i tłumaczy, że to jest zgodne z Konstytucją, bo przecież można stan klęski żywiołowej przedłużyć 9 razy po miesiącu, bo przecież wprowadzenie głosowania korespondencyjnego i przez Internet to wcale nie jest zmienianie ordynacji wyborczej.

Mnie to się nie dodaje. Po prostu. Konstytucja jest tylko narzędziem do napierdalania się po głowie w tej chwili i szukania kruczków, jak dowalić oponentowi.

Jak dla mnie to co robi PIS jest niezgodne z Konstytucją i to co robi PO jest niezgodne z Konstytucją, ale nie jestem prawnikiem, więc to tylko opinia. Niestety do interpretujących zaufania nie mam za grosz. 

 

A co do samych wyborów to czy kampania jest taka jak zwykle? Nie, nie jest. Ale nie potrafię sobie wyobrazić kampanii opozycji, która dałaby im więcej poparcia i zabrała więcej poparcia PIS-owi niż upór PIS-u do przeprowadzenia wyborów w terminie bez względu na wszystko. Szczerze, jakbym miał teraz typować zwycięzcę 2 tury, to typowałbym WKK, jeżeli wybory będą korespondencyjne na upartego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:
Godzinę temu, Zdzich napisał:

Ktoś pisze o zjednoczeniu pod jednym sztandarem opozycji, a nie widzi, że najmocniejszą ich kartą na ten moment jest Kosiniak-Kamysz ;) To już niezrozumiałe ;)

Nie wiesz Waćpan co czynisz. Do dzisiaj z urzędów nie pozbyto się stronników zielonego badyla.

Wyciągniętą rękę można/trzeba przeżyć. 

Ale uświadamianie, że "niemanie prawa" skończyło się dekady temu, jest wyjątkowo uciążliwe.

6 minut temu, Koelner napisał:

ogólnie porównywanie łamania konstytucji przez PO a PiS jest zabawne :)

 

Czy ja wiem? Remis jest raczej nudny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Przy takim systemie kontroli Konstytucji, jaki jest uchwalony w Konstytucji, to mi to generalnie zwisa i powiewa, bo każdy to sobie interpretuje do własnych korzyści. Wczoraj w TOK FM wyraźnie tłumaczono, że rozwiązanie Budki jest zgodne z Konstytucją, chociaż zaproponował wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na prawie rok oraz zmianę ordynacji wyborczej w trakcie trwania tegoż stanu nadzwyczajnego, a jednocześnie nie zgadza się na zmianę Konstytucji, która mówi:

I przychodzi jakaś mądra głowa do TOK FM, 2 tygodnie temu i tłumaczy, że PIS nie może wprowadzić głosowania korespondencyjnego, bo właściwie to mamy stan klęski żywiołowej, a podczas stanu klęski żywiołowej nie można zmieniać ordynacji wyborczej. 

I 2 tygodnie później jakaś inna mądra głowa przychodzi do TOK FM i tłumaczy, że to jest zgodne z Konstytucją, bo przecież można stan klęski żywiołowej przedłużyć 9 razy po miesiącu, bo przecież wprowadzenie głosowania korespondencyjnego i przez Internet to wcale nie jest zmienianie ordynacji wyborczej.

Mnie to się nie dodaje. Po prostu. Konstytucja jest tylko narzędziem do napierdalania się po głowie w tej chwili i szukania kruczków, jak dowalić oponentowi.

Jak dla mnie to co robi PIS jest niezgodne z Konstytucją i to co robi PO jest niezgodne z Konstytucją, ale nie jestem prawnikiem, więc to tylko opinia. Niestety do interpretujących zaufania nie mam za grosz. 

 

A co do samych wyborów to czy kampania jest taka jak zwykle? Nie, nie jest. Ale nie potrafię sobie wyobrazić kampanii opozycji, która dałaby im więcej poparcia i zabrała więcej poparcia PIS-owi niż upór PIS-u do przeprowadzenia wyborów w terminie bez względu na wszystko. Szczerze, jakbym miał teraz typować zwycięzcę 2 tury, to typowałbym WKK, jeżeli wybory będą korespondencyjne na upartego. 

 

 

Na moje to mamy po prostu sytuacje której prawo nie przewidzialo - bo ciężko tez wymagac zeby ktos przewidział swiatowa pandemie choroby wypadajaca tuz przed wyborami. 

Moim zdaniem lepiej jest przelozyc wybory na jesien i wtedy zrobic je w sposób ograniczajacy kontakt miedzy ludzki - np. niech trwaja kilka dni i kazdy na spokojnie glos odda - bo w korespondencyjne wybory nie uwierze poki nie bedzie do tego odpowiedniego systemu informatycznego.

Porażka ktora rozpoczelo PO a potem kontynuowal i poglebil PiS byla degrengolada trybunalu konstytucyjnego ktory powinien byc apoloytycznym cialem wybieranym przez sedziow. 

Nestety nasza konstytucja byla ustalana w oparciu o naiwne zalozenia ze partie beda grac fair a jest jak jest.

Btw. Ja uwazam ze teraz czy na jesien wygra duda. Szansa opozycji (zreszta niesprawiedliwa ale takie jest zycie) to bessa gospodarcza ktora zacznie sie za kilka miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Na moje to mamy po prostu sytuacje której prawo nie przewidzialo - bo ciężko tez wymagac zeby ktos przewidział swiatowa pandemie choroby wypadajaca tuz przed wyborami. 

Moim zdaniem lepiej jest przelozyc wybory na jesien i wtedy zrobic je w sposób ograniczajacy kontakt miedzy ludzki - np. niech trwaja kilka dni i kazdy na spokojnie glos odda - bo w korespondencyjne wybory nie uwierze poki nie bedzie do tego odpowiedniego systemu informatycznego.

Byłem dzisiaj w lokalnym Bricomarche kupić ziemię do ogrodu. W środku było jakieś 100 osób, zachowanie odstępów dwumetrowych było niemożliwe. W tej chwili zwykłe zakupy są o wiele bardziej niebezpieczne niż głosowanie tradycyjne. O głosowaniu korespondencyjnym nie wspominając. Natomiast to zrozumiałe, że jakieś zagrożenie istnieje. Jeżeli miałoby być powodem przełożenia wyborów to nie pozostaje nic innego, jak pójść za jedynym sensownym głosem Gowina i przenieść wybory o 2 lata, tak jak rekomenduje znaczna część środowiska naukowego. W ramach kompromisu z opozycją zablokować Dudzie możliwość reelekcji i rozpisać nowe wybory, żeby Platforma miała szanse z jakimkolwiek sensownym kandydatem. 

10 minut temu, blackmagic napisał:

 

Porażka ktora rozpoczelo PO a potem kontynuowal i poglebil PiS byla degrengolada trybunalu konstytucyjnego ktory powinien byc apoloytycznym cialem wybieranym przez sedziow. 

Ciało wybierane przez sędziów nigdy nie będzie apolityczne. Tego się nie da zrealizować moim zdaniem. Jeżeli sędziowie są apolityczni, to żadna reforma PIS-u nie powinna nic zmienić pod względem politycznym w funkcjonowaniu chociażby SN. Przecież wiadomo z kim sympatyzuje Nawacki. Przecież wiadomo z kim sympatyzuje Rzepliński. Nie da się zrobić TK apolitycznym. 

14 minut temu, blackmagic napisał:

 

Nestety nasza konstytucja byla ustalana w oparciu o naiwne zalozenia ze partie beda grac fair a jest jak jest.

 

Co mocno obniża jej wartość.

15 minut temu, blackmagic napisał:

 

Btw. Ja uwazam ze teraz czy na jesien wygra duda. Szansa opozycji (zreszta niesprawiedliwa ale takie jest zycie) to bessa gospodarcza ktora zacznie sie za kilka miesiecy.

Ja nie jestem przekonany. Tak patrząc po mojej najbliższej rodzinie, która głosowała na Dudę, czy PIS we wszystkich wyborach od 2015r. , w tej chwili w głosowaniu korespondencyjnym nikt nie weźmie udziału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fluber napisał:

Byłem dzisiaj w lokalnym Bricomarche kupić ziemię do ogrodu. W środku było jakieś 100 osób, zachowanie odstępów dwumetrowych było niemożliwe. W tej chwili zwykłe zakupy są o wiele bardziej niebezpieczne niż głosowanie tradycyjne. O głosowaniu korespondencyjnym nie wspominając. Natomiast to zrozumiałe, że jakieś zagrożenie istnieje. Jeżeli miałoby być powodem przełożenia wyborów to nie pozostaje nic innego, jak pójść za jedynym sensownym głosem Gowina i przenieść wybory o 2 lata, tak jak rekomenduje znaczna część środowiska naukowego. W ramach kompromisu z opozycją zablokować Dudzie możliwość reelekcji i rozpisać nowe wybory, żeby Platforma miała szanse z jakimkolwiek sensownym kandydatem. 

Ciało wybierane przez sędziów nigdy nie będzie apolityczne. Tego się nie da zrealizować moim zdaniem. Jeżeli sędziowie są apolityczni, to żadna reforma PIS-u nie powinna nic zmienić pod względem politycznym w funkcjonowaniu chociażby SN. Przecież wiadomo z kim sympatyzuje Nawacki. Przecież wiadomo z kim sympatyzuje Rzepliński. Nie da się zrobić TK apolitycznym. 

Co mocno obniża jej wartość.

Ja nie jestem przekonany. Tak patrząc po mojej najbliższej rodzinie, która głosowała na Dudę, czy PIS we wszystkich wyborach od 2015r. , w tej chwili w głosowaniu korespondencyjnym nikt nie weźmie udziału. 

1. Ja sie zgadzam ze wiekszosc ludzi na codzien swoja bezmyslnoscia naraza sie czesto bardziej niz przy wyborach. Co nie zmienia faktu ze glosowanie stanowi ryzyko i państwo z definicji nie powinno takiego ryzyka dla społeczeństwa stwarzac.

szczerze to nie widze sensu w odraczaniu wyborow o 2 lata. Powinny byc odroczone o tyle ile trzeba czasu na przygotowanie bezpiecznego sposobu glosowania. 

Dla mnie 2 lata bez możliwości kandydowania Dudy to jakis polityczny polsrodek. Niech startuje jak kazdy inny tylko po co czekac az tyle z wyborami?

2. Wiesz - tym sposobem to nic nigdy nie bedzie apolityczne i obiektywne bo kazdy ma jakies poglady. Uwazam jednak ze cele trybunalu jest pilnowanie zgodnosci prawa z konstytucją i imo nikt lepiej niz sedziowie nie bedzie umial zdecydowac kto ma do tego największe doswiadczenie / umiejetnosci / predyspozycje. 

3. Mysle ze kazdy akt prawny wymaga korekt czy poprawek. Nie ma i nie bedzie nigdy idealnego prawa.

4. Nie ma Duda z kim przegrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Jest, ale średnio widzę wrzucanie do jakiejś skrzynki imienia nazwiska i peselu :) 

Na podobnej zasadzie zapytaj klientów firm kurierskich wysyłających umowy do banków, polkomtelów i innych. Zawsze możesz się obawiać, że nawet sąsiadka spod siódemki może ci coś ze skrzynki podpieprzyća, a pani recepcjonistka z przychodni sprzeda twoje dane. Ty tak na poważnie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Na podobnej zasadzie zapytaj klientów firm kurierskich wysyłających umowy do banków, polkomtelów i innych. Zawsze możesz się obawiać, że nawet sąsiadka spod siódemki może ci coś ze skrzynki podpieprzyća, a pani recepcjonistka z przychodni sprzeda twoje dane. Ty tak na poważnie????

No tak. Co z tajnością głosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.