Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Bardzo mało wiesz. To, że ktoś nie dołączył do głupawej "debatki" o vacie na cmentarne kwiatki nie musi wcale oznaczać poparcia. Oznaczysz znowu na czerwono?

Za głupie wycieczki osobiste zawsze strzała w dół.

Kaczyński miał wieniec z żywych kwiatów. Sprawdź VAT na wieńce z żywych kwiatów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

Ja osobiście glosowałem na PIS, ponieważ cała reszta była już tak skompromitowana, że szanując sam siebie, nie zdobyłbym się na postawienie krzyżyka.

 

ja nie zdobyłbym się na postawienie krzyżyka ponieważ widzę twarze polityków PiS, sceny z krakowskiego przedmieścia, z urodzin Radia Maryja czy też obecnie zdemolowania sądownictwa.

chyba u Kissingera czytałem , że przywódca narodu to takie odzwierciedlenie duszy przeciętnego obywatela. uważam ,że dużo w tym racji dlatego nie chcę aby przywódcą kraju był Kaczyński lub.....Biedroń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

WIdzę, masz bardzo szeroką wiedzę na temat pracy złodziei. Już coś kiedyś na ten temat pisałeś. :) no to po ile obecnie złom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał:

 

Kaczyński miał wieniec z żywych kwiatów. Sprawdź VAT na wieńce z żywych kwiatów. 

 

Ja się nie znam, ale money.pl to porządny portal i w sumie nie mam powodu nie ufać ich doradcy podatkowemu, który pewnie z tym problemem spotkał się wielokrotnie:

Cytat

 

Zdaniem ekspertki, wszystko zależy od tego, o jakie wieńce chodzi – jeżeli mamy wieńce wyłącznie z samych kwiatów, wtedy stawka to 8 proc., natomiast jeżeli mamy wieńce z większej ilości elementów i z innych materiałów, wtedy stawka może być wyższa (23 proc.).

 Niektóre kwiaciarnie, traktują wieńce jako tzw. świadczenie złożone i stosują jedną stawkę VAT. Z reguły wyższą, żeby nie mieć zaległości w przypadku ewentualnej kontroli. Jeżeli ktoś kupił same kwiatki, to stawka wynosi 8 proc. Jeśli świadczenie jest bardziej złożone, to może wynieść 23 proc 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

Za głupie wycieczki osobiste zawsze strzała w dół.

Kaczyński miał wieniec z żywych kwiatów. Sprawdź VAT na wieńce z żywych kwiatów. 

 

To jakieś internetowe śledztwo się toczy? Ktoś poszedł i posprawdzał te kwiatki, czy jakaś akcja zoom na zdjęcia? Jakie to śmieszne, ty naprawdę nie masz nic do roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack napisał:

Za głupie wycieczki osobiste zawsze strzała w dół.

Kaczyński miał wieniec z żywych kwiatów. Sprawdź VAT na wieńce z żywych kwiatów. 

 

 

5 minut temu, fluber napisał:

Ja się nie znam, ale money.pl to porządny portal i w sumie nie mam powodu nie ufać ich doradcy podatkowemu, który pewnie z tym problemem spotkał się wielokrotnie:

 

Włosi, Amerykanie, Brytyjczycy, Belgowie, Hiszpanie czy Holendrzy to naprawdę muszą zazdrościć Polakom, że największym zmartwieniem u nas jest to czy w wieńcu złożonym przez Kaczyńskiego były żywe czy sztuczne kwiatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

 

Włosi, Amerykanie, Brytyjczycy, Belgowie, Hiszpanie czy Holendrzy to naprawdę muszą zazdrościć Polakom, że największym zmartwieniem u nas jest to czy w wieńcu złożonym przez Kaczyńskiego były żywe czy sztuczne kwiatki :D

bardziej chodzi o to że ta fv była specjalnie wystawiona na potrzeby widzów TVP i tym bardziej jest żałosny ten błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

 

Włosi, Amerykanie, Brytyjczycy, Belgowie, Hiszpanie czy Holendrzy to naprawdę muszą zazdrościć Polakom, że największym zmartwieniem u nas jest to czy w wieńcu złożonym przez Kaczyńskiego były żywe czy sztuczne kwiatki :D

Dobrze wiesz, że najważniejsze jest to, że Kaczyński żyje ponad prawem. Robi co chce, kiedy chce i bez żadnego trybu. Nie rozumiem czemu tego bronisz. W TVP za to płacą ale tak sam z siebie, nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero skończyłem pracę. Walczymy teraz ciągle z różnymi wnioskami o pomoc w ramach tarczy więc mogę podzielić się uwagami: 

1. przepisy zostały skopane pod kątem prawnym. Masa nieścisłości i wątpliwości interpretacyjnych i jest ich za dużo łącznie ponad 500 stron zapisów. 

2. sama liczba rozwiązań jest zbyt duża - wniosek o pomoc z FGŚP, o pomoc od starostów, zwolnienia z ZUS, pomoc w ramach tarczy finansowej. Firmy nie wiedzą z której furtki skorzystać. 

3. wnioskowanie o pomoc miało być proste, ale nie jest. Trzeba wypełnić plik excel, który będzie wskazywał wynagrodzenia poszczególnych pracowników. 

4. kawał dobrej roboty odwalają w wojewódzkich urzędach pracy pomagając przy kwestiach technicznych i prawnych. 

5. ta tarcza daje za dużą ochronę miejsc pracy. Gro klientów nie chce z niej skorzystać, bo nie może dać gwarancji zatrudnienia na 6 miesięcy. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

 

ja nie zdobyłbym się na postawienie krzyżyka ponieważ widzę twarze polityków PiS, sceny z krakowskiego przedmieścia, z urodzin Radia Maryja czy też obecnie zdemolowania sądownictwa.

Oglądasz twarze polityków? Po co?

Ja akurat praktycznie poza sportem (czasami filmem), nie oglądam telewizji. TV używam jako jednego z monitorów, jak oceniam renderingi i chcę mieć perspektywę, jak je będzie widział potencjalny odbiorca. Macie więc wyborcę PISu który z TV zaczerpnął ZERO informacji politycznych przez ostatnie kilkanaście lat.

Przy wyborach, nie kieruję się twarzą polityków, urodzinami Radia Maryja (których nie widziałem nigdy w życiu), a jedynie programem, który w moim mniemaniu jest możliwy do realizacji. 

Oczywiście nikt Ci tyle nie zapłaci, ile Ci polski polityk obieca :) 

Uwierz mi na słowo, że sądownictwo było dokładnie tak samo "zdemolowane" piętnaście lat temu, co dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

 Znam takich, którzy wierzą w przekaz TVN-u, że "GDYBY NIE OWSIAK........" :)

 

No bo tutaj rządy popełniają podstawowy błąd, którego nie robią Owsiak, czy UE. Zanim Owsiak rozda maseczki, fartuchy, czy cokolwiek to na wszystko naklei serduszko WOŚP:

Jak Unia Europejska coś dofinansowuje to w każdym miejscu stoi 75 tablic z informacją, że coś zostało dofinansowane ze środków unijnych. 

A państwo polskie przecież tylko zabiera i nic nie daje. Jakby każda rzecz sfinansowana z pieniędzy podatników miała oznaczenie, to może ludzie by zrozumieli, że to są też ich pieniądze i że te pieniądze nie znikają w kieszeniach polityków, tylko coś się za nie robi.

1 minutę temu, P_K napisał:



3. wnioskowanie o pomoc miało być proste, ale nie jest. Trzeba wypełnić plik excel, który będzie wskazywał wynagrodzenia poszczególnych pracowników. 

 

Ale czy dałoby się to zorganizować inaczej, jeżeli w ramach tarczy rząd ma płacić część wynagrodzenia pracowników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Dobrze wiesz, że najważniejsze jest to, że Kaczyński żyje ponad prawem. Robi co chce, kiedy chce i bez żadnego trybu. Nie rozumiem czemu tego bronisz. W TVP za to płacą ale tak sam z siebie, nie rozumiem. 

Wiesz, ja nie wiem co Kaczyński robi 24h na dobę.  Nie zaczynam dnia od sprawdzenia co dzisiaj powiedział Kaczyński. Może ty też nie, ale treść tego postu sugeruje, że powinieneś zadbać o zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

WIesz, że wszelkie dostępne sondaże mocno przeczą tej popularnej tezie, że spora część wyborców PiS całą wiedzę czerpie tylko z TVP? Polecam sprawdzić. Przeciętni wyborcy PIS w swoich wyborach są bardziej pluralistyczni niż reszta  :)

To by się zgadzało, nawet w przypadkach o których ja wiem jest podobnie, bo oglądają czasami TVN komentując przy tym, że to jest niemiecka stacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

Dobrze wiesz, że najważniejsze jest to, że Kaczyński żyje ponad prawem. Robi co chce, kiedy chce i bez żadnego trybu. Nie rozumiem czemu tego bronisz. W TVP za to płacą ale tak sam z siebie, nie rozumiem. 

Jeśli chodzi o wieniec to niczego nie broniłem. Napisałem tylko, że będzie trzeba poczekać. Klasyczny mechanizm przy dojeżdżaniu Kaczyńskiego. Ryk, wrzawa, tysiące memów, szyderczych postów a po kilku dniach okazuje się, że to jednak z tym peselem to może być prawda, z różną stawką vat też itd. Ja tu nikogo nie bronię, raczej wyśmiewam się z fanatycznej postawy "ANTY-PiS FOREVER AND EVER".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.