Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Póki co brak wysypu trupów jak we Włoszech czy Hiszpanii. Poprzednie kilka dni liczba zachorowań w Polsce na pozimie 450 osób dziennie. Następnego dnia, w Polsce liczba zachorowań sięga około 350 osób. Co robi jeden z potali? Daje nagłówek pod tytułem "Niepokojący wzrost liczby zachorowań".

 Stawiam na ewidentną brzytwę Hanlona 🙂

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Przykład drugi: narzekania na brak zaopatrzenia w maseczki, stroje ochronne, jednorazowe rękawiczki itd. Kilka transportów rządowych spółek ze sprzętem sprytnie przemilczanych. Na wiadomość o tym, że ma w Polsce wylądować samolot An-225 z ładunkiem kilkuset ton, co robią redakcję? Tekst o tym, że to za drogo, a po co taki wielki samolot, przepłacone, a po co tyle sprzętu itd.

Tu się akurat nie dziwię. Dopóki będą braki to będzie narzekanie i spektakularne akcje tego nie zmienią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Ja nie wiem, kto to łyka:) Pisanie o Miszczaku, który był w PZPR, kiedy prezesem TVP jest Łopiński, który do PZPR należał przez 10 lat to jakiś grubszy żart:)

https://www.tvp.info/47553537/medialna-kampania-nienawisci-tvn-atakuje-jaroslawa-kaczynskiego-nawet-w-wielkanoc

Cytat

Z kolei matka czołowej prezenterki „Faktów” Justyny Pochanke, była bliską współpracownicą księgowej FOZZ – Janiny Chim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Cloud napisał:

Starsze osoby, które tylko oglądają TVP to łykają, niestety (tak, znam takie osoby).

WIesz, że wszelkie dostępne sondaże mocno przeczą tej popularnej tezie, że spora część wyborców PiS całą wiedzę czerpie tylko z TVP? Polecam sprawdzić. Przeciętni wyborcy PIS w swoich wyborach są bardziej pluralistyczni niż reszta  :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DeltaCenter napisał:

WIesz, że wszelkie dostępne sondaże mocno przeczą tej popularnej tezie, że spora część wyborców PiS całą wiedzę czerpie tylko z TVP? Polecam sprawdzić. Przeciętni wyborcy PIS w swoich wyborach są bardziej pluralistyczni niż reszta  :)

nie chcę być czepialski ale czerpanie wiedzy w jednym zdaniu z TVP brzmi zabawnie :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, hahaha, buehehehe, (tutaj śmiech głównego bohatera filmu "Revenge of the nerds").

https://stanpolityki.pl/z-jakich-zrodel-informacji-korzystaja-wyborcy-konkretnych-partii/

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sondaz-wyborczy-prawo-i-sprawiedliwosc-moze-liczyc-na-samodzielna-wiekszosc

67% i 34% a 84% i 13% to jednak spora różnica. Pewnie na tym forum byłoby podobnie. 

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Hihi, hahaha, buehehehe, (tutaj śmiech głównego bohatera filmu "Revenge of the nerds").

https://stanpolityki.pl/z-jakich-zrodel-informacji-korzystaja-wyborcy-konkretnych-partii/

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sondaz-wyborczy-prawo-i-sprawiedliwosc-moze-liczyc-na-samodzielna-wiekszosc

67% i 34% a 84% i 13% to jednak spora różnica. Pewnie na tym forum byłoby podobnie. 

 

Ale z tego wynika tylko tyle, że mało kto poza wyborcami PIS daje radę oglądać produkty TVP 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Ja na onecie wczoraj czytalem ze przez to ze koszty wynajmu samolotow poszly w gore to wynajecie tego antonowa bylo calkiem oplacalne wiec chyba troche przesadzasz. Nawet robili live transmisje z ladowania tego samolotu. A przeciez wszedzie podaja ze kghm z lotosem go wynajeli.

Nie przesadzam. Artykuł o wysokich kosztach ukazał się albo na wp albo na money.pl nie pamiętam dokładnie. Są też tacy, którzy dalej lansują hasło "państwo z dykty". O poprzednich  transportach było cicho. Znam takich, którzy wierzą w przekaz TVN-u, że "GDYBY NIE OWSIAK........" :)

661885

4 godziny temu, mistrzBeatka napisał:

caly czas w mediach sluzba zdrowia zali sie ze nie ma wystarczaacej ilosci sprzetu ochronnego , prawie 20% zarazonych to medycy ,  najistotniejsza grupa w walce z wirusem jest slabo chroniona , rzad probuje cenzurowac lekarzy,   nikt sie nie podnieca jakimis transportami rzadowymi poniewaz w duzym stopniu  nie pokrywaja zapotrzebowania .  twoim zdaniem wszyscy powinni siedziec cicho bo rzad zalatwil kilka transportow sprzetu LOL, 

 

Co to znaczy cały czas? W tych samych mediach non stop od pięciu lat czytasz artykuły o rodzącym się totalitaryżmie. Rodzi się, rodzi i wciąż nie może się narodzić. Ok, wiem, że nie lubisz, nie przepadasz, narzekasz, że to jest nic nie warte, ale jednak fajnie podczas tej epidemii siedzieć sobie pod butem kaczora-dyktatora, co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

Łomatko, jeszcze VAT zły wpisali. Istni geniusze zbrodni 😉

ło matko, a może na ekonomii i wieńcach pogrzebowych znasz się tam samo jak na ściekach? Poczekałbyś troszkę, wiem, że strasznie kusi i korci, żeby wyjechać z szyderą na kaczora. Tumany kurzy opadną i powoli zaczną przebijać się informacje o fakturze na osobę fizyczną czy o różnych stawkach podatkowych na wieńce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

sympatia dla władzy silnej ręki, mentalność służalcza bliska postawie niewolniczej, głęboka pogarda dla wszelkiej inności, 

Kim jest silnoręki z partii rządzącej? Bo jedyny który spełnia podane kryteria, był postacią fikcyjną i nazywał się Kunta Kinte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

No akurat na ten temat powstało już trochę badań naukowych

Po przeczytaniu słowa "naukowych" nastąpiło warknięcie,.

 

3 minuty temu, jack napisał:

A ja wiem

Bardzo mało wiesz. To, że ktoś nie dołączył do głupawej "debatki" o vacie na cmentarne kwiatki nie musi wcale oznaczać poparcia. Oznaczysz znowu na czerwono?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DeltaCenter napisał:

Tumany kurzy opadną i powoli zaczną przebijać się informacje o fakturze na osobę fizyczną czy o różnych stawkach podatkowych na wieńce. :)

Generalnie to już się przebijają ( za money.pl)

Cytat

 

To poważne zarzuty. Tym bardziej, że za podrobienie lub podawanie faktury za autentyczną jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara do 2 lat więzienia (zgodnie z art. 270a k.k.).

Jednak doradcy podatkowi nie są już tak kategoryczni. Marcelina Szwed-Ziemichód, wskazuje, że choć pewne pozycje na fakturze mogą budzić wątpliwość, to jednak można znaleźć dla nich uzasadnienie.

- Faktycznie, numer faktury jest dziwny, ale może on wynikać z tego, że w istocie była to pierwsza faktura wystawiona w tym miesiącu, a wcześniej klienci indywidualni prosili tylko o paragony, nie było natomiast sprzedaży na rzecz przedsiębiorców – tłumaczy ekspertka.

- Ponadto, można wystawić fakturę konsumencką na osobę fizyczną, a wtedy nie trzeba podawać NIP-u. Wystarczy PESEL (on nie jest wymagany, chociaż niektórzy proszą o jego dopisanie) – dodaje.

Marcelina Szwed-Ziemichód wyjaśnia też wątpliwości dotyczące stawki za wieńce. Wedle prawa za taki produkt stawka podatkowa może wynosić 8 proc. Jednak zdaniem ekspertki, wszystko zależy od tego, o jakie wieńce chodzi – jeżeli mamy wieńce wyłącznie z samych kwiatów, wtedy stawka to 8 proc., natomiast jeżeli mamy wieńce z większej ilości elementów i z innych materiałów, wtedy stawka może być wyższa (23 proc.).

 Niektóre kwiaciarnie, traktują wieńce jako tzw. świadczenie złożone i stosują jedną stawkę VAT. Z reguły wyższą, żeby nie mieć zaległości w przypadku ewentualnej kontroli. Jeżeli ktoś kupił same kwiatki, to stawka wynosi 8 proc. Jeśli świadczenie jest bardziej złożone, to może wynieść 23 proc – wyjaśnia Szwed-Ziemichód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, quevas napisał:

święta, święta i po świętach

No i?

Podałeś "typowego wyborcę pisu" którego charakteryzuje:

Cytat

sympatia dla władzy silnej ręki, mentalność służalcza bliska postawie niewolniczej, głęboka pogarda dla wszelkiej inności, 

Kim jest silnoręki do którego mam sympatię?

Ja osobiście glosowałem na PIS, ponieważ cała reszta była już tak skompromitowana, że szanując sam siebie, nie zdobyłbym się na postawienie krzyżyka.

Rad byłbym, zostając oświeconym, że motywy moje były zgoła inne i nie zdając sobie z tego sprawy, żyłem w haniebnej nieświadomości.

 

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

Skoro przy świetle ludzie nie chodzą, to dlaczego mieliby zacząć po ich wyłączeniu ? 

złodzieje, złomiarze i wandale dziękują za zrozumienie i pomoc miastu Kraków ! :

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25867590,krakow-wylaczy-oswietlenie-uliczne-noca-niemal-nikt-sie-nie.html#a=351&c=163&t=14&g=a&s=BoxNewsImg2

 

Ale wiesz, kto rządzi w Krakowie, czy zostałeś symetrystą?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.