Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kucio napisał:

Jak mi się podobało w tym wątku porównanie średniej wieku Portugalii i Polski oraz wydatków na służbę zdrowia. Ja bym polecał w przeciwieństwie do NBA nie przytaczać suchych danych jak się chociaż trochę nie zna kontekstu, akurat w tym przypadku: skąd nagle Portugalia znalazła pieniądze na służbę zdrowia i kiedy i ile trwało jej przemodelowanie oraz z jakich powodów to się stało.

To temat polityczny. Tak jak z adv stats w nba, wybiera się te, które pasują do narracji, a nie ja psują. Kontekst prawie zawsze się pomija, gdy w grę wchodzą turboortodoksyjne poglądy polityczne. Bez względu na to, która stronę się popiera :) 

Zupełnie pomijam takie drobnostki jak płatne wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, wysokość składki zdrowotnej i fakt, ze w Portugalii mamy 13 i 14-ke, od której tez płaci się składki zdrowotne.

Generalnie jak się patrzy na kontekst, to nie ma za bardzo czego porównywać i wprowadzenie systemu portugalskiego by spowodowało łzy u prawie wszystkich w Polsce. ;) 

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2020 o 00:08, Artlan napisał:

 

Wy tak na serio? :)

I później zdzich albo inny symetrysta napisze, że obie strony są takie same. xD

Posłać kogoś do szpitala to znaczy dotkliwie kogoś pobić (np. w bójce, podczas kłótni małżeńskiej ale również chociażby w zwykłej walce bokserskiej).

Czyli zwrot ,,patusy często posyłają ludzi do szpitala" oznacza, że  częstymi sprawcami pobić są patusy.

Tymczasem dzban RappaR zarzuca mi, że tym zwrotem obrażam... lekarzy (w sensie, że to ich nazwałem patusami). xD

Tłumaczę zatem dzbanowi, że zwrot ,,posłać kogoś do szpitala" nie oznaczał w tamtym kontekście ,,wypisać skierowania do szpitala przez lekarza" tylko co innego. Nie tłumaczę mu tego wprost, ale podaję mu PRZYKŁAD UŻYCIA TEGO ZWROTU W GAZECIE (komentarz do walki bokserskiej: bokser posłał rywala do szpitala = dotkliwie go pobił podczas walki).

Po czym  dzban RappaR i jego koleżka zarzucają mi, że... sportowców uważam za patologię. xDDD

Po prostu kabaret. 

Sami siebie pięknie zaoraliście. Mam nadzieję, że moderacja przymknie oko na tego ,,dzbana", ale naprawdę ciężko mi było znaleźć odpowiednie określenie żeby trzymać jakąś kulturę dyskusji, a jednocześnie napisać co sądzę o tej dwójce.

 

Regulamin to regulamin, mozna sie nie zgadzac z czyjas opinia, mozna przestac czytac temat, ale kultura osobista musi byc, nie wnikam, czy kogos nazywac sie dzbanami, czy rzuca sie od ch*i, obrazanie to obrazanie i chce zeby w tym temacie bylo to jasne. Nie bede wprowadzac odstepstw miedzy slowami obrazajacymi.

Nie sledze, ani ja, ani inni moderatorzy dokladnie tego tematu, ale wystarczy ze sa zgloszenia i wtedy zagladamy.

Tymbardziej, ze 5 kwietnia byl 3 dniowy ban dla Ciebie, publicznie zeby ostrzec innych pisz, ze tym razem leci ban na 10 dni. Nastepny bedzie ban permanentny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WD_czterdzieści napisał:

Ja to tylko tutaj zostawię:):)

Dobra ta faktura. Jaro 1800 zł gotówą wyłożył co jest dość dziwne w dzisiejszych czasach ale ok. Ale już nr paragonu wpisany na fakturze 1/04/2020 oznacza, że to pierwsza sprzedaż w tym miesiącu. 10 kwietnia. Nie dość, że otwierają specjalnie dla niego cmentarz to jeszcze kwiaciarnię 😉

Fałszowanie faktur? 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Dobra ta faktura. Jaro 1800 zł gotówą wyłożył co jest dość dziwne w dzisiejszych czasach ale ok. Ale już nr paragonu wpisany na fakturze 1/04/2020 oznacza, że to pierwsza sprzedaż w tym miesiącu. 10 kwietnia. Nie dość, że otwierają specjalnie dla niego cmentarz to jeszcze kwiaciarnię 😉

Fałszowanie faktur? 

ten program tylko pokazuje ,że jednak PiS zdaje sobie sprawę jak źle wpłynęło wyjście Jarka . wywalili najmocniejsze działa , TVN to Ubeki ,  odepchnęli uwagę inteligentnych widzów , że Jarek odwiedzał ofiary katastrofy smoleńskiej a nie tylko matkę oraz że dostał zgodę kościoła i następnie nie pozwolili poinformować widzów dlaczego prezes partii ma specjalne względy :) aaaa coś było o tym ,że on robi to co roku ,więc jest wytłumaczenie :) PiS robi tak ludzi w c***a jak TVP.

" co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie"  :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Koelner napisał:

 TVN to Ubeki 

 

Ta sekwencja o tvn to pewnie leci przynajmniej raz w tygodniu i jest juz zapewne od dawna przygotowana:)

2 godziny temu, jack napisał:

Dobra ta faktura. Jaro 1800 zł gotówą wyłożył co jest dość dziwne w dzisiejszych czasach ale ok. Ale już nr paragonu wpisany na fakturze 1/04/2020 oznacza, że to pierwsza sprzedaż w tym miesiącu. 10 kwietnia. Nie dość, że otwierają specjalnie dla niego cmentarz to jeszcze kwiaciarnię 😉

Fałszowanie faktur? 

Jeżeli to była kwiaciarnia przy zamkniętym od 2 tygodni cmentarzu to rzeczywiście mogła być to pierwsza transakcja w miesiącu i otworzyli kwiaciarnię specjalnie dla niego:) Poza tym skoro wieńce były prywatne, to znaczy, że ta wizyta tez była prywatna, a nie służbowa i tym bardziej policja powinna jakoś zareagować (choć nie wiem jak, skoro Jarosław ma immunitet poselski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fluber napisał:

Jeżeli to była kwiaciarnia przy zamkniętym od 2 tygodni cmentarzu to rzeczywiście mogła być to pierwsza transakcja w miesiącu i otworzyli kwiaciarnię specjalnie dla niego:) Poza tym skoro wieńce były prywatne, to znaczy, że ta wizyta tez była prywatna, a nie służbowa i tym bardziej policja powinna jakoś zareagować (choć nie wiem jak, skoro Jarosław ma immunitet poselski).

Zamknięta od 2 tygodni kwiaciarnia nie będzie mięć kwiatów na 4 wiązanki 🙂 

I masz rację, skoro kupił za swoje to był prywatnie. 

Nie wiem kto gorszy, ci co wymyślają te nietrzymające się kupy historie broniące Jaro, czy ci co łykają je jak młode pelikany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie mogę się nadziwić. Przykład pierwszy z przekazów dnia mediów tzw. "patrzących władzy na ręce".

Póki co brak wysypu trupów jak we Włoszech czy Hiszpanii. Poprzednie kilka dni liczba zachorowań w Polsce na pozimie 450 osób dziennie. Następnego dnia, w Polsce liczba zachorowań sięga około 350 osób. Co robi jeden z potali? Daje nagłówek pod tytułem "Niepokojący wzrost liczby zachorowań". Członków redakcji nie posądzam o wiarę w Boga, ale odnoszę wrażenie, że codziennie odrawiane są tam jakieś gusła typu "ooooo, ześlij "Postępie" na ten kraj Januszy, Polan i łysych karków w koszulkach "Wołyń 1943, zarazę jeszcze większą niż na zachodzie Europy).

Przykład drugi: narzekania na brak zaopatrzenia w maseczki, stroje ochronne, jednorazowe rękawiczki itd. Kilka transportów rządowych spółek ze sprzętem sprytnie przemilczanych. Na wiadomość o tym, że ma w Polsce wylądować samolot An-225 z ładunkiem kilkuset ton, co robią redakcję? Tekst o tym, że to za drogo, a po co taki wielki samolot, przepłacone, a po co tyle sprzętu itd.

Zabawa wciąż trwa w najlepsze, dookoła mnie rozsypany popcorn
 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

 

Przykład drugi: narzekania na brak zaopatrzenia w maseczki, stroje ochronne, jednorazowe rękawiczki itd. Kilka transportów rządowych spółek ze sprzętem sprytnie przemilczanych. Na wiadomość o tym, że ma w Polsce wylądować samolot An-225 z ładunkiem kilkuset ton, co robią redakcję? Tekst o tym, że to za drogo, a po co taki wielki samolot, przepłacone, a po co tyle sprzętu itd.

Zabawa wciąż trwa w najlepsze, dookoła mnie rozsypany popcorn
 

Ja na onecie wczoraj czytalem ze przez to ze koszty wynajmu samolotow poszly w gore to wynajecie tego antonowa bylo calkiem oplacalne wiec chyba troche przesadzasz. Nawet robili live transmisje z ladowania tego samolotu. A przeciez wszedzie podaja ze kghm z lotosem go wynajeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

Dobra ta faktura. Jaro 1800 zł gotówą wyłożył co jest dość dziwne w dzisiejszych czasach ale ok. Ale już nr paragonu wpisany na fakturze 1/04/2020 oznacza, że to pierwsza sprzedaż w tym miesiącu. 10 kwietnia. Nie dość, że otwierają specjalnie dla niego cmentarz to jeszcze kwiaciarnię 😉

Fałszowanie faktur? 

Co jest dziwnego w płaceniu gotówką ? Ja tak zawsze płacę gdy mam wybór. Wole wybrać pieniądze i posługiwać się gotówką bo zakupy jakich wtedy dokonuje są bardziej przemyślane, co więcej przy zakupach gotówkowych w niektórych miejscach idzie coś urwać z ceny. 

W ile kwiaciarniach w życiu wziąłeś fakturę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:

Co jest dziwnego w płaceniu gotówką ? Ja tak zawsze płacę gdy mam wybór. Wole wybrać pieniądze i posługiwać się gotówką bo zakupy jakich wtedy dokonuje są bardziej przemyślane, co więcej przy zakupach gotówkowych w niektórych miejscach idzie coś urwać z ceny. 

W ile kwiaciarniach w życiu wziąłeś fakturę ? :)

Zwykła wygoda. Po co wypychać sobie kieszenie w garniturze skoro można zapłacić kartą 🙂 

I jasne, ze czasem wygodniej gotówką ale raczej nie w tym wypadku. 

Biorę tylko, jak mam podejrzenie, że telewizja się do mnie przyczepi 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

 

Nie wiem kto gorszy, ci co wymyślają te nietrzymające się kupy historie broniące Jaro, czy ci co łykają je jak młode pelikany.

Ja nie wiem, kto to łyka:) Pisanie o Miszczaku, który był w PZPR, kiedy prezesem TVP jest Łopiński, który do PZPR należał przez 10 lat to jakiś grubszy żart:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ja nie wiem, kto to łyka:) Pisanie o Miszczaku, który był w PZPR, kiedy prezesem TVP jest Łopiński, który do PZPR należał przez 10 lat to jakiś grubszy żart:)

Starsze osoby, które tylko oglądają TVP to łykają, niestety (tak, znam takie osoby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Przykład drugi: narzekania na brak zaopatrzenia w maseczki, stroje ochronne, jednorazowe rękawiczki itd. Kilka transportów rządowych spółek ze sprzętem sprytnie przemilczanych. Na wiadomość o tym, że ma w Polsce wylądować samolot An-225 z ładunkiem kilkuset ton, co robią redakcję? Tekst o tym, że to za drogo, a po co taki wielki samolot, przepłacone, a po co tyle sprzętu itd.
 

Ale przecież wynajęcie samolotu, to nie są jedyne koszty dostawy. Jest jeszcze kwestia logistyki, załadunku, odpraw celnych. KGHM wypowiadał się już na ten temat. Sumarycznie wynajęcie An 225 było dużo tańszą opcją. Podobnie zrobili Czesi. 

Lud powinien się cieszyć, bo Chińczycy, ze względu na produkcję elektroniki potrzebują srebra i miedzi bardziej niż ktokolwiek. Miejscowe spółki współpracujące, skupowały towar za gotówkę dla KGHM i tylko dzięki temu było co do An 225 załadować. Były już tutaj i obok artykuły o przejęciach towaru na lotniskach, przez służby USA, Francji itd. przebijających cenę i płacących gotówką. 

Wszędzie wszystkiego brak, jak Lotos i KGHM dzięki wieloletnim kontaktom, wyrywają dużo bogatszym krajom środki praktycznie niezbędne też jest źle. STOP, też źle.

Europa Zachodnia ma STOP i wirusa na tony, EU zjadła przy zakupach własny ogon, a Polacy narzekają. 

Patrząc z perspektywy od 89, tylko jeden rząd miałby moim zdaniem jaja, aby podjąć takie środki, w tym czasie. Rząd towarzysza Leszka. 

Jest całą masa ludzi którzy nie zdają sobie sprawy, ze skali podjętych środków, szpitale jednoimienne, izolatoria A i B, tutaj naprawdę zrobiono dużo rzeczy z głową.

 

To co mnie osobiście irytuje, to hieny, próbujące zbijać kapitał (polityczny, medialny, finansowy) na panującej sytuacji. To jest naprawdę brak przyzwoitości.

 

A ostatni wysyp materiałów, gdzie kolejny ekspert pokroju Hare Kryszna, tłumaczy teorię konspiracyjną na temat CV i wzywa do wspólnych spotkań przy kadzidle, jest już męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Jeżeli to była kwiaciarnia przy zamkniętym od 2 tygodni cmentarzu to rzeczywiście mogła być to pierwsza transakcja w miesiącu i otworzyli kwiaciarnię specjalnie dla niego:) Poza tym skoro wieńce były prywatne, to znaczy, że ta wizyta tez była prywatna, a nie służbowa i tym bardziej policja powinna jakoś zareagować (choć nie wiem jak, skoro Jarosław ma immunitet poselski).

Zawsze jak płacisz w kwiaciarni za kwiaty to podajesz PESEL i adres? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

 

Przykład drugi: narzekania na brak zaopatrzenia w maseczki, stroje ochronne, jednorazowe rękawiczki itd. Kilka transportów rządowych spółek ze sprzętem sprytnie przemilczanych. Na wiadomość o tym, że ma w Polsce wylądować samolot An-225 z ładunkiem kilkuset ton, co robią redakcję? Tekst o tym, że to za drogo, a po co taki wielki samolot, przepłacone, a po co tyle sprzętu itd.


 

caly czas w mediach sluzba zdrowia zali sie ze nie ma wystarczaacej ilosci sprzetu ochronnego , prawie 20% zarazonych to medycy ,  najistotniejsza grupa w walce z wirusem jest slabo chroniona , rzad probuje cenzurowac lekarzy,   nikt sie nie podnieca jakimis transportami rzadowymi poniewaz w duzym stopniu  nie pokrywaja zapotrzebowania .  twoim zdaniem wszyscy powinni siedziec cicho bo rzad zalatwil kilka transportow sprzetu LOL, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.