Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, RappaR napisał:

Napisz mi w jaki sposób mogę Twój post zinterpretować, którego interpretacja nie jest uwłaczająca dla Flubera :)

I napisz czy taka interpretacja jest tym, co miałeś na myśli :)

Chodzi o to, że Fluber nie pracuje w produkcji. To tak jakbym ja się chwalił sukcesami lekarzy w walce z koronawirusem. Zauważyłeś, żebym kiedyś coś takiego zrobił ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Chodzi o to, że Fluber nie pracuje w produkcji. To tak jakbym ja się chwalił sukcesami lekarzy w walce z koronawirusem. Zauważyłeś, żebym kiedyś coś takiego zrobił ? 

 

Nie, ale spotkałem się z chwaleniem trenera za sukcesy zawodników, mimo że nie grał na boisku.

Raczej produkcja w Polsce nie funkcjonuje w odosobnieniu od reszty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

Chodzi o to, że Fluber nie pracuje w produkcji. To tak jakbym ja się chwalił sukcesami lekarzy w walce z koronawirusem. Zauważyłeś, żebym kiedyś coś takiego zrobił ? 

 

Ale dlaczego uważasz że nie pracuje w produkcji? :) poza tym napedzam konsumpcję:) plus to co napisał @RappaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

poza tym napedzam konsumpcję:)

Ale akurat nie wewnętrzna konsumpcja nakręca przemysł obecnie ...Inna sprawa, że @Sebastian zrobił niepotrzebne czepialstwo o słównko my bo przecież było wiadomo ,że Tobie chodzi o szerszy kontekst my Polacy . A nie szczególny my Fluberzy.. 

Ale ten rok jest ogólnie dziwny.. Chiny się czopuja bo ogromny procent kontenerów morskich jest zablokowane w USA i Amercye Łacińskiej więc koszt frachtu jednego kontenera do Europy skoczył z 2tys dolarów do poziomu 10tys obecnie i ceny półproduktów z Chin poszły w górę o 25-35%... W tej chwili przy tych frachtach coraz bardziej opłaca się mieć dostawców w Europie na czym najwięcej korzysta Polska. Do Turcy z powodu różnych zawirowań płacą u siebie za surowce i półprodukty czasem 70% drożej niż my co też nam pomaga bo Tureccy poddostawcy są obecnie za drodzy.. Ale takich skoków cen surowców zamówień ajak miałem przez ostatnie 12 miesięcy to naprawdę nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darkonza napisał:

Rodzina zarabiajaca 6tys na rękę dostająca dodatkowo 1000 czy 1500 zeta będzie miała większa skłonnośc do zaciągania kredytów bo mają gwarantowane pewne pieniadze, które w zasadzie same kredyt spłacą. Nie ma takiego strachu ze jak jedno straci robote to im mieszkanie bank zlicytuje.

https://www.money.pl/banki/posiadanie-dzieci-a-szanse-na-uzyskanie-kredytu-hipotecznego-6568386949229248a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Koelner napisał:

pokazałem Ci już że nie ma zależności 

Jak ktoś jest rozsądny to wie ze musi być, moze być tylko jej nie widać.

Np. na dzietność wpływaja czynniki kulturowe, emancypacja kobiet, bezrobocie, obecnie COVID, i 500+ też wpływa ale ze nie jest decydujące to po prostu może ten wpływ nie być wioczny, bo np. COVID bardziej wpłynie na dzietnośc negatywnie niż ta pińcetka pozytywnie.

Tak samo z chęcią zaciągania kredytów, znów bezrobocie, pensje, stopy procentowe,  znów COVID, koniunktura na rynkach wschodzacych i znów 500+ itp,  500+ moze robić 20% tego wzrostu albo 30% i wtedy go nie widac ale skoro dochody dzięki 500+ skoczyły szybciej niz ceny mieszkań to jasne jest ze więcej ludzi mysli o zakupie mieszkania niż przed 500+. Każdemu komu dochody rosną zaczyna myśleć o większych droższych zakupach.

23 minuty temu, Sebastian napisał:

Czyli ze rodzina np. z trójką dzieci nie dostająca 500+ ma większe szanse wyrazić chęć zakupu mieszkania i dostać kredyt niż rodzina która dostaje kazdego miecha pewne 1500 zeta ekstra? No ludzie...

" Jednak dopiero przy dochodzie w wysokości 7 000 zł netto rodzina z trójką dzieci może liczyć na kredyt w kwocie przekraczającej 400 tys. zł. "

No czyli mamy taka rodzinę, i ta rodzina ma 7tys i jak będzie miała ekstra pewne 1500 zeta to większe szanse ze weźmie ten kredyt na 400koła czy mniejsze?

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.