Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, polskignom napisał:

Czyli tak jak przy 13-kach, 14-kach i 500+. Ale to już nie pasuje do narracji :)

Argumentacja ad absurdum. :)

Powinieneś ogarnąć, że chodzi o prostą zależność: odszkodowania dla firm -> mniej upadłości, mniej zwolnień i obniżek pensji - > w dłuższej perspektywie korzyść dla budżetu.

Zrozum, że ktoś na te twoje 500plus i 14 emerytury musi pracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Argumentacja ad absurdum. :)

Powinieneś ogarnąć, że chodzi o prostą zależność: odszkodowania dla firm -> mniej upadłości, mniej zwolnień i obniżek pensji - > w dłuższej perspektywie korzyść dla budżetu.

Zrozum, że ktoś na te twoje 500plus i 14 emerytury musi pracować.

 

Ogarnij, ze bez tych 13-ek i 500+ koszty wykluczenia społecznego dużej grupy ludzi sa większe niż pare uratowanych beznadziejnie zarządzanych firm, które tylko czekają na pomoc/odszkodowania, żeby uciec od topora :). Swoją droga to 500+ i 13-ki wracają również do nich. 
 

Dzięki za info, ze ktoś musi na to pracować. Nie wiedziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Wypowiedz nitrasa nawolujacego wojsko do buntu bylaby absolutnie wystarczajaca. No i powiedz to innym krajom ktore sie tym nie przejmowaly:)

To udowodnij, że regulacje dotyczące stanów nadzwyczajnych wyglądają w tych krajach tak samo jak u nas. Może być na przykładzie jednego państwa.

Cytat

Zeby wprowadzic stan wyjatkowy z powodu masowosci jakiejs choroby jednak wypadaloby zeby byla chociaz najbardziej masowa:)

To po co właściwie te zamykanie granic, zakazy przemieszczania się oraz zakazy prowadzenia działalności gospodarczej? Już nie wspominając o policji bawiącej się w gestapowców.

Cytat

Dlaczego zatem nikt na swiecie tego nie robi?:)

Kryzys z 2008 roku zahamował rozdawnictwo w Europie, teraz powinno być podobnie.

Cytat

I to w sumie smutne jak gardzisz ludzmi. 

Ty jesteś ten koleś, który pod reportażem o babce z 14 dziećmi spłodzonymi z alkusem i mieszkającymi w małej zasyfionej izbie napisał ,,ta pani jest bohaterką"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polskignom napisał:

Ogarnij, ze bez tych 13-ek i 500+ koszty wykluczenia społecznego dużej grupy ludzi sa większe niż pare uratowanych beznadziejnie zarządzanych firm, które tylko czekają na pomoc/odszkodowania, żeby uciec od topora :). Swoją droga to 500+ i 13-ki wracają również do nich.

A nie lepiej tym ,,wykluczonym społecznie" fundować prezerwatywy? :)

11 minut temu, julekstep napisał:

mocne slowa patrzac na adresata xD

Taki obraz twój. :) 

pis.jpg

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lepiej, bo po pierwsze nie wszystkie wykluczenia się biorą z patologii, a w dodatku setki tysięcy ludzi będących na minimalnej emeryturze nie mieli takich możliwości jak są teraz. Po drugie niskie/bardzo niskie wydatki socjalne są możliwe tylko przy odpowiedniej piramidzie demograficznej. Po trzecie bzdura jest, ze każdy odłoży/odlozyl/powinien odłożyć na emeryturę wystarczająco dużo, bo ludzie są tylko ludźmi (patrz Chile i co tam się jeszcze niedawno działo, a taki wolnorynkowy czempion był jak gros społeczeństwa było w wieku produkcyjnym). Po czwarte kiedyś ktoś musi na Twoja emeryturę tyrać. Po piąte im większe wykluczenie społeczne, tym biedniejsze społeczeństwo i słabsza gospodarka. I prędzej czy później te słabości wrócą do Ciebie. :) 
 

Chociaż tak, wiem jak myślisz, ze jesteś piekny i młody, to nic Ci nie grozi. Ci przedsiębiorcy w suvach 2 miesiące temu tez krzyczeli, ze im więcej wolnego rynku, tym lepiej. Dziś pierwsi uderzają do państwa, przyjdzie kryska na każdego, żeby kiedyś uderzył do państwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artlan napisał:

 

To po co właściwie te zamykanie granic

A jaki widzisz zwiazek pomiedzy zamykaniem granic a stanem kleski zywiolowej?:) 

13 minut temu, Artlan napisał:

 

Kryzys z 2008 roku zahamował rozdawnictwo w Europie, teraz powinno być podobnie.

Na razie nikt tego nie ma w planach. Najwyrazniej poza borysem budka nie ma rozsadnych politykow na swiecie:) 

 

19 minut temu, Artlan napisał:

 

Ty jesteś ten koleś, który pod reportażem o babce z 14 dziećmi spłodzonymi z alkusem i mieszkającymi w małej zasyfionej izbie napisał ,,ta pani jest bohaterką"? :)

Nie, ale przynajmniej wiem ze typowy beneficjent 500 plus nie ma 14 dzieci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Serio chcecie wytlumaczyc cos kolesiowi, ktory proponuje emerytom prezerwatywy zamiast trzynastek? xD

Masz racje. Już pasuje, po prostu zrobiłem sobie wolne w Wielkanoc i nie mam co robić, a nikt mi tu wokół nie biega, co mi przynosi te 500+ i okradalbym dzięki temu ciężko pracujących Artlanow tego świata :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, polskignom napisał:

Nie, nie lepiej, bo po pierwsze nie wszystkie wykluczenia się biorą z patologii, a w dodatku setki tysięcy ludzi będących na minimalnej emeryturze nie mieli takich możliwości jak są teraz. Po drugie niskie/bardzo niskie wydatki socjalne są możliwe tylko przy odpowiedniej piramidzie demograficznej. Po trzecie bzdura jest, ze każdy odłoży/odlozyl/powinien odłożyć na emeryturę wystarczająco dużo, bo ludzie są tylko ludźmi (patrz Chile i co tam się jeszcze niedawno działo, a taki wolnorynkowy czempion był jak gros społeczeństwa było w wieku produkcyjnym). Po czwarte kiedyś ktoś musi na Twoja emeryturę tyrać. Po piąte im większe wykluczenie społeczne, tym biedniejsze społeczeństwo i słabsza gospodarka. I prędzej czy później te słabości wrócą do Ciebie. :) 
 

Chociaż tak, wiem jak myślisz, ze jesteś piekny i młody, to nic Ci nie grozi. Ci przedsiębiorcy w suvach 2 miesiące temu tez krzyczeli, ze im więcej wolnego rynku, tym lepiej. Dziś pierwsi uderzają do państwa, przyjdzie kryska na każdego, żeby kiedyś uderzył do państwa. 

Trzynasta emerytura to jest de facto ok. 80 złotych miesięcznie podwyżki i z tym co do zasady nie mam żadnego problemu. Zawiesiłbym po prostu to świadczenie na jeden rok.

500plus zamieniłbym na ulgi dla pracujących i obniżył jednocześnie dochodowy (ale to pandemii, teraz po prostu bym zawiesił ten program i nic więcej nie kombinował).

Emerytura tylko obywatelska, żadne ZUSy i OFE. 2K dla Kulczyka, 2K dla menela po ukończeniu 65 lat, ale zero innej pomocy dla tych meneli ze strony państwa (na szczęście wielu tej emerytury nie dożyje). :)

Dzieci są potrzebne gospodarce, ale nie możemy iść bezmyślnie w samą ilość.

Odszkodowania można wypłacić np. w wysokości jakiegoś tam procenta dochodów za analogiczny okres w zeszłym roku. Skoro Janusz biznesu dokładał rok temu do interesu do teraz by gówno dostał i twój problem sam by się rozwiązał. :)

26 minut temu, julekstep napisał:

Serio chcecie wytlumaczyc cos kolesiowi, ktory proponuje emerytom prezerwatywy zamiast trzynastek? xD

Nie chodziło mi o emerytów, bezbeku, tylko o niektórych beneficjentów 500plus. :)

Odnosiłem się przecież do tej wypowiedzi:

Ogarnij, ze bez tych 13-ek i 500+ koszty wykluczenia społecznego dużej grupy ludzi

32 minuty temu, fluber napisał:

Gosciu, Ty napisales w tym watku ze dajesz sobie reke obciac ze zaden popierajacy platforme czlowiek nie zgodzilby sie na przestepstwo zeby platforma odsunela pis od wladzy i smiesz nazywac kogos twardym elektoratem?:)

Jakie przestępstwo? Chyba jestem nie w temacie. :)

Jeżeli ten typek nie jest twardym elektoratem to kto niby jest? Najzabawniejsze, że bronisz go w momencie, gdy zarzucił mi, że proponuję emerytom prezerwatywy zamiast trzynastek, (chociaż kontekst mojej wypowiedzi był dość jasny). :)

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fluber napisał:

A jaki widzisz zwiazek pomiedzy zamykaniem granic a stanem kleski zywiolowej?:) 

To ty mi powiedz jak możesz łączyć bagatelizowanie wirusa z popieraniem tak surowych restrykcji. :)

Cytat

Na razie nikt tego nie ma w planach. Najwyrazniej poza borysem budka nie ma rozsadnych politykow na swiecie:) 

Okaże się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Niemcy sobie poradzą bez cięć, ale reszta już nie.

Ponadto my jesteśmy w ogonie UE jeżeli chodzi o wydatki na służbę zdrowia, czeka nas organizacja wyborów prezydenckich oraz płacenie kary zasądzonej przez TSUE, czyli powinniśmy zacząć cięcia bez oglądania się na innych.

Cytat

Nie, ale przynajmniej wiem ze typowy beneficjent 500 plus nie ma 14 dzieci:)

Ale skoro 500plus wyprowadziło całkiem sporą ilość dzieci z biedy czy niedożywienia to oznacza to, że na dzieci decydowali się ludzie kompletnie nieodpowiedzialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, quevas napisał:

żeby zbić majątek na sprzedaży dziurawych garnków nie trzeba mieć "mastermind", wystarczy znaleźć odpowiednią liczbę frajerów gotowych kupić taki bubel

Nope. Bo ludzi co chcą zbić majątek jest wielu. Wybić się ciężko w każdej branży, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wiele osiągnąć łatwym kosztem.

3 godziny temu, Artlan napisał:

A który kraj obniżył wiek emerytalny, cofnął zrównanie wieku kobiet i mężczyzn oraz uprawiał rozdawnictwo na taką skalę zaniedbując chociażby służbę zdrowia? :)

Roześmiałem się na głos

2 godziny temu, Artlan napisał:
2 godziny temu, polskignom napisał:

 

A nie lepiej tym ,,wykluczonym społecznie" fundować prezerwatywy? :)

Ja bym  jednak wolał niektórym bilety lotnicze w jedną stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Przecież pod względem wieku emerytalnego oraz wydatków na służbę zdrowia jesteśmy pod koniec stawki w UE. Chyba, że dla ciebie ,,to jest właśnie piękne". :)

To prawda, jesli chodzi o sluzbe zdrowia jestesmy tylko o 0.2% pkb lepsi niz za platformy.

Nie wiem tylko czy to ogromny sukces bo platforma tak swietnie zarzadzala sluzba zdrowia czy porazka ze od tych partaczy pis jest tylko o 0.2% lepszy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Chodziło o Twoją piękną narrację 💞

Ale co z nią nie tak?

Obecnie chyba najbliżej nam pod względem gospodarczym do Portugalii, zatem ten kraj jest dobrym punktem odniesienia.

Wiek emerytalny - 66 lat mężczyźni oraz kobiety (u nas 65 i 60).

Wydatki na służbę zdrowia - 9.1% PKB (u nas 6.3% PKB)

 

3 minuty temu, fluber napisał:

To prawda, jesli chodzi o sluzbe zdrowia jestesmy tylko o 0.2% pkb lepsi niz za platformy.

Nie wiem tylko czy to ogromny sukces bo platforma tak swietnie zarzadzala sluzba zdrowia czy porazka ze od tych partaczy pis jest tylko o 0.2% lepszy:/

Zapewne to drugie. :) W końcu to PiS rządzi w czasach dobrej koniunktury a nie podczas światowego kryzysu finansowego i przygotowań do EURO.

W 2016 czy 2017 roku narracja ,,ale za PO" jeszcze jako-tako się broniła, ale w 2020 roku? To PiS podjął decyzję, że lepiej rozdawać niż oszczędzać czy inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

 

Zapewne to drugie. :) W końcu to PiS rządzi w czasach dobrej koniunktury a nie podczas światowego kryzysu finansowego 

Gdyz jak powszechnie wiadomo w czasach koniunktury ma sie do dyspozycji 110% pkb a w czasach kryzysu 90% pkb:) 

10 minut temu, Artlan napisał:

 

W 2016 czy 2017 roku narracja ,,ale za PO" jeszcze jako-tako się broniła, ale w 2020 roku? To PiS podjął decyzję, że lepiej rozdawać niż oszczędzać czy inwestować.

Pis podjal decyzje ze bedzie wydawal wiecej kasy na sluzbe zdrowia niz po i jeszcze jednoczesnie zdecydowanie obnizyl procentowy dlug do pkb ( czyli oszczedzal). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.