Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

@StaryFan przeciez oni teraz w ramach obowiazkow zawodowych beda spotykac sie z kolejnymi ludzmi. To jest problem takich zgromadzen

Tak jak lekarze, policja, wojsko, czy kasjerka z marketu. Tyle, że "Prezes" jest jeden :) , a kasjerki, policja itd idą w miliony. 

Kwestia efektu skali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

@Vice-kontorezerwowe

Policja powinna wpaść i wlepić po 5k mandatu każdemu bez immunitetu (jeśli tacy tam są), bo to już zakrawa na bezczelność.

Zawsze powinno też świecić słońce, być ciepło i ogólnie fajnie. Przecież to było pewne, że to się stanie tematem dnia. Nawet gdyby tych osób na zdjęciu było mniej.

31 minut temu, kucio napisał:

A jakie otoczenie do prowadzenia kampanii miał AWS w 1997 roku wygrywając wybory w Polsce 21 września, czyli 2 miesiące po powodzi tysiąclecia. 

Wiesław Walendziak jak Prezes TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kucio napisał:

No i co, że wprowadziła? Rozumiem, że przepis już innych przedstawicieli naszych przedstawicieli w ławach sejmowych nie obowiązuje, bo oni nie są medialnymi osobami, które świecą swoją twarzą w mediach? Parafrazując przy okazji Ciebie- dobrze, że Ty jesteś konsekwentny w braku spostrzegawczości, bo zanim Ci żyłka pęknie, że śmiałem wskazać hipokryzje osób robiącą dramę, to wiedz, że na zdjęciu jest Jarosław Gowin- jeszcze aktualny minister w rządzie. Gdzie były media i osoby kpiące z tej sytuacji wtedy? Bo ja widzę, że w oczy to się rzucało Urabnowi tylko, ale jak Kaczyński wyszedł to jest dramat. No to potwarz dla Polaków.

mysle ze zanim mi zylka peknie tobie sie wszystkie zwoje przepala :)  , no i co ze wprowadzila ? glupie pytanie. to znaczy ze na nich w zaistanialej sytuacji skupia sie uwaga ludzi ktorzy oczekuja ze wladza tez bedzie przestrzegac zaostrzen ktore wprowadzila.   wiekszosc ludzi siedzi w betonowych bunkrach razem z dzecmi , sa zdenerwowani , poirytowani i wqrwia ich ze lider partii ktora jest odpowiedzialna za nowy porzadek lekko mowiac ma gdzies nowy porzadek i nie stosuje sie do regul gry ktore sam poniekad wprowadzil, nikt nie mysli o pionach z innych partii , w ludzkich glowach jest pis i obostrzenia . tak dziala psychika ludzka. podobnie ludzie robia zdjecia policjantom myjacym radiowozy  czy grupujacym sie na prakingu a nikt nie robi zdjec zwyklym obywatelom podobnie lamiacy bierzace przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

Zawsze powinno też świecić słońce, być ciepło i ogólnie fajnie. Przecież to było pewne, że to się stanie tematem dnia. Nawet gdyby tych osób na zdjęciu było mniej.

Kurde, tych osob wogole nie powinnl byc zeby tego tematu dnia nie bylo. 

Ludzie od jakiegos czasu musza chodzic w dwumetrowych odstepach od osob ze swojej rodziny i nie moga wejsc do lasu czy pojsc na plac zabaw, nawet solo czy z jednym dzieckiem, nie moga nawet pojsc na pogrzeb..taki ksiadz pawlukiewicz mial na pogrzebie kilka osob a pozegnac go chcialy tysiace a tutaj jest " tylko " rocznica. Ludzi to tylko wkurwi. Sam sie zdenerwowalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nie przestrzeganie procedur i narażanie się Kaczyńskiego na zarażenie i też śmierć, bo na okaz zdrowia to on nie wygląda, poprzez uczestnictwo w uroczystościach rocznicowych katastrofy smoleńskiej to niezły mindfuck. 

Ciekawe czy w głowie Macierewicza tli się już pomysł, że jeśli Kaczyński zachoruje na covid19 to będzie można to sprzedać jako zamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kucio napisał:

Nie ma to znaczenia, kto to robi. Ważne, że tak nie powinno być. Ja wskazuje na to, że jak już krytykuje się Jarosława Kaczyńskiego w tej sytuacji to bądźcie konsekwentni i krytykujcie to, że w sejmie też nikt tego nie przestrzega. 

Przecież od początku wielu krytykowało zachowanie polityków, dotykanie twarzy w rękawaczkiach, pajacowanie z selfie w maskach etc. Tylko, że to nie było aż tak denerwujące z tamtej perspektywy jak dziś gdy zaraz nie będziesz mógł wyjść z domu bez maseczki, a za brak paragonu z sklepu grozi ci spora kara. W dodatku Jarek jako osoba z grupy największego ryzyka daje pokaz skrajnej nieodpowiedzialnosci i to bardzo musi ludzi irytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, StaryFan napisał:

Co do "domku z tekturki", to zadziwiające jest jak wyborcy utożsamiający się z daną Partią, zaczynają używać masowo zwrotów i sformułowań którymi są masowo bombardowani.Słyszeliście przykładowo o sugestii/percepcji podprogowej? Piszę ogólnie, nie w odniesieniu do jednego posto, bo to już jest masówka.

PiS tak wygrał ostatnie wybory stosując te metody.

40 minut temu, DeltaCenter napisał:

To źle świadczy o innych partiach. Oni nie potrafili się nauczyć nawet tych 10 zdań :)

bardzo źle . nie wyczuli nastrojów społecznych ,którym 10 zdań wystarczy

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kucio napisał:

Tak samo działa psychika ludzi siedząca w domu i oglądająca media, gdzie co chwile w ramie w ramie stoją politycy.

Nie ma to znaczenia, kto to robi. Ważne, że tak nie powinno być. Ja wskazuje na to, że jak już krytykuje się Jarosława Kaczyńskiego w tej sytuacji to bądźcie konsekwentni i krytykujcie to, że w sejmie też nikt tego nie przestrzega. 
 

Najlepsze jest jednak to, że ja nawet nie bronię tej sytuacji. Dla mnie jest żałosna. Tylko nic nie wkurwia mnie jak hipokryzja nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale też opozycji, która w ramie w ramie na konferencji prasowej walczy o praworządność oraz ten wybiórczy stosunek do krytyki. Dla mnie żałosne są zachowania jak ta konferencja Gowina, dzisiejsza i te wszystkie „2m” od siebie Budki i Kidawy.

jesli w pracy szef wprowadzi jakies surowe reguly np. bezwzgledny zakaz pierdzenia :)  , ale czujesz  ze sam pierdzi i jego zastepcy rowniez pierdza. na kogo bedziesz mial najwiekszy wqrw w chwili gdy sam  bedziesz chcial puscic baka?  jak dla mnie EOT

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirwir napisał:

Nie wiem. Ale widzę, że zdobyłeś wiedzę kto jest na zdjęciach. Dzień na plus.

 

Jak to szło wszystkie świnie są równe, ale niektóre są równiejsze czy jakoś tak.

Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych. 

5 godzin temu, Mrtio napisał:

To jedz do lasu na parking i pozaznaczaj odległości. Dokładnie tak samo 

Wystarczy zrobić 8 normalnych kroków i będziesz miał około 5 metrów. 

A w całej zabawie chodzi o to, że wystarczyło zrobić inne ograniczenie zamiast wyganiać ludzi z lasów. Dla przykładu można było ograniczyć liczbę samochodów na tym parkingu przy lesie do 5ciu. No ale wiem to też by było za trudne, bo kto by tam umiał do pięciu zliczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 15:41, Sebastian napisał:

Chyba przegrał.. Ogólnie jak ktoś widząc to co się dzieje w USA sądzi, że przejdziemy przez to "suchą nogą" to jest fantastą. A tutaj jeszcze u nas kolejny miesiąc blokady. 

nie chodzi o to, co teraz robi, lecz ze jedyny sensowny kontrkandydat się wycofał.

7 godzin temu, fluber napisał:

Ten człowiek sam sobie nie zdaje sprawy ze skali zagrożenia.

albo wręcz przeciwnie - wie, ze zagrożenie jest niewielkie i wykorzystuje sytuacje do politycznych gierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RappaR napisał:

Akurat to najlepsze co powiedział w życiu, zgaszenie dzieciaka, co narzeka że kasjerki nie stać na mieszkanie w centrum stolicy

Ale sęk w tym, że odbiór tej wypowiedzi był głównie negatywny i bardziej mu zaszkodziła niż pomogła. Takie rzeczy powinno się mówić poza kampanią i w nieco innej formie.

7 godzin temu, kucio napisał:

A jakie otoczenie do prowadzenia kampanii miał AWS w 1997 roku wygrywając wybory w Polsce 21 września, czyli 2 miesiące po powodzi tysiąclecia. 

Te ,,dwa miesiące" są tutaj kluczowe. Ponadto z dużych miast porządnie zalało jedynie Wrocław. Kampania wyborcza była wówczas w miarę normalna, nie wiem w ogóle jak to można porównywać z obecnymi wyborami.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kucio napisał:

W ramach ciekawostki o Macierewiczu, kiedyś spotkałem się z opinią, że to w 100% wytwór PiSu. Np. prywatnie Macierewicz jest podobno ateistą, ale ma znakomite dojścia do Radia Maryja i PiS go wykorzystywało do przyciągnięcia najbardziej skrajnego elektoratu.

Jak może być wytworem PiSu, skoro wcześniej był czołową postacią ZChN, którą ówczesny Kaczyński uważał za zbyt skrajną partię? Nawet po wchłonięciu ZChN przez PiS nie poparł od razu Kaczyńskiego tylko wstąpił do Ligi Polskich Rodzin, a potem założył jakąś kanapową partyjkę i dopiero po paru latach jego drogi z Jarkiem się zeszły.

7 godzin temu, jack napisał:

Ciekawe czy w głowie Macierewicza tli się już pomysł, że jeśli Kaczyński zachoruje na covid19 to będzie można to sprzedać jako zamach.

Wyobrażam sobie te okładki ,,Gazety Polskiej". :)

 

antek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kucio napisał:

@Artlan

Jak dla mnie porównanie jest dość dobre. Koronawirus również zaatakował na 2 miesiące przed wyborami. Wówczas powódź była największą klęska żywiołową z jaką zmagała się Polska.

Ale na początku sierpnia już tej powodzi nie było. Tymczasem teraz - na miesiąc przed wyborami - zastawiamy się kiedy nastąpi szczyt zachorowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.