Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Reikai napisał:

Idzie szlakiem Tarczyńskiego ku pieniądzom. Dla takich wariatów na których już nikt poza PISem nie może patrzeć bez obrzydzenia jest nagroda w sanatorium w Brukseli. Taka szafa do schowania wiernych i zajadłych, których schować musisz ale nie za karę a za zasługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fluber napisał:

Moze PiS w końcu ogarnie że Ziobro to kula u nogi i powinno się go trzymać z dala od wladzy

Może w końcu zrozumiałeś po co były te wszelkie reformy sądownictwa czy prokuratury. Ziobro zrobił je nie by usprawnić działania sądów. Przecież większość wakatów w sądownictwie to wina Ziobry. A sprawy ciągną się dłużej niź kiedykolwiek . Cała reforma było po to by mógł on obsadzić swoimi ludźmi szefostwo sądów wszelakich . Dzięki czemu ma teraz haki i jest nie do ruszenia. 

Jak widać spokojnie sobie Ziobro rozgrywa swoja partię. Jedyne co może zrobić Kaczyński to szantaż atomowy czyli nowe wybory i wywalenie SP z koalicji tyle ,że to będzie ich kosztować najpewniej utratę władzy. Ziobro jest wielkim szkodnikiem . KRS już został wyrzucony ze struktur europejskich. SP nie jest żadną wartością dodaną dla PiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cardi napisał:

PIS+PJG+SP >231

PIS+PJG <231

Gdyby szli do wyborów bez SP to nadal by mieli ponad 231 a SP byłoby jedynie widoczne w Radio MAryja. Teraz oczywiście mają swoje szabelki ale nadal bez SP Pis ma mniej więcej takie same poparcie więc nadal obstaje przy swoim to żadna wartość dodana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Gdyby szli do wyborów bez SP to nadal by mieli ponad 231 a SP byłoby jedynie widoczne w Radio MAryja. Teraz oczywiście mają swoje szabelki ale nadal bez SP Pis ma mniej więcej takie same poparcie więc nadal obstaje przy swoim to żadna wartość dodana

Wszystko zależy od narracji ojca dyktatora i ile by na braku Zbycha w rządzie stracił. No i wyjebanie Zbycha ze "zjednoczonej prawicy" to krecha na wizerunku, dobra karta w kampanii do grania dla przeciwników. Ja bym nie przesądzał, myślę że Nowogrodzka ma sondaże uzasadniające utrzymywanie swoich satelit w koalicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cardi napisał:

myślę że Nowogrodzka ma sondaże uzasadniające utrzymywanie swoich satelit w koalicji

Ja myślę, że satelity są trzymane, żeby mieć większość w sejmie, bo wybory teraz byłyby porażką. Sondaże się przydadzą, jak będzie czas przygotowania do następnych wyborów. Teraz dużej wartości raczej nie mają, liczy się pula posłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matek napisał:

Ja myślę, że satelity są trzymane, żeby mieć większość w sejmie, bo wybory teraz byłyby porażką. Sondaże się przydadzą, jak będzie czas przygotowania do następnych wyborów. Teraz dużej wartości raczej nie mają, liczy się pula posłów. 

Tak, ale mogły zostać wywalone przed ostatnimi wyborami. To że teraz ich trzymają to oczywiste, bo mimo że JarKacz nie ma z kim przegrać, to raczej nie wygrają kolejnych wyborów, jeżeli pompowanie Hołowni pójdzie dobrze, więc przedterminowe oznaczają oddanie władzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jan.kowalski napisał:

Jeżeli państwo czegoś chce od obywatela (np. oddania ziemi, zawieszenia działalności gospodarczej) to powinno mu za to zapłacić jakąś rekompensatę. Takiej rekompensaty nie można jednak traktować w kategoriach rozdawnictwa.

Jakie proponujesz odszkodowania od państwa za ograniczenia prędkości obowiązujące transport drogowy, a jakie za konieczność wysłania dzieci do szkoły (nie mogą pomagać na gospodarstwie)  i w jednym i drugim przypadku państwo chce czegoś od obywatela co ogranicza jego dochody.

Odszkodowania za przymusowe szczepienia przeciwko gruźlicy tez jak rozumiem będą się nalezec, w końcu państwo czegoś chciało od obywatela.

15 godzin temu, jan.kowalski napisał:

Stąd można być jednocześnie przeciwnikiem typowego socjalu (typu 500+, bony wakacyjne, 17 emerytura) a jednocześnie popierać rekompensaty dla właścicieli punktów gastro, klubów fitness czy teatrów. 

Dziecko w domu też jest czesto wypadkiem losowym którego nikt nie planował, czasem zdarzy się tornado, czasem koronawirus, a czasem pęka prezerwatywa. Są ubezpieczalnie, można sie ubezpieczać na wszystko, od utraty pracy czy utraty biznesu też.

Znacz zeby było jasne, jestem za pomocą i dla rodzin z dziećmi i dla zamykanych firm. Nie rozumiem jednak podziału w którym 500+ to socjal i zło, a dopłata do elektrycznej fury to już fajna sprawa i socjalem nie jest

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkonza napisał:

Nie rozumiem jednak podziału w którym 500+ to socjal i zło, a dopłata do elektrycznej fury to już fajna sprawa i socjalem nie jest

Jeśli ktoś zbada środowisko inceli, to odrkyje największą nienawiść w jednej grupie w stosunku do 500+. 

Niektórzy ludzie za przywilej uprawiania seksu wedle tych ludzi powinni być karani, dlatego też uważają 500+ nieodmiennie, zawsze jako coś diabolicznego i złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, january napisał:

Może jestem za stary i już nie ogarniam, ale wytłumaczy mi to ktoś, bo aż mnie to ciekawi ?

Często są róźne hashtagi na TT i wyświetlają się po prawej stronie te najpopularniejsze "trending". Czasem, rzadko klikam z ciekawości w coś niezwiązanego z NBA. I w 95%+ przypadków jak chodzi o coś z Polską to tam jest jakiś pierdylion tweetów polskich z filmikami jakichś azjatyckich dziwadeł. O co tu chodzi :D ?

Tzw k-popiary starają się albo wybić swoje konto do zasięgów, albo tymi gifami/filmikami zaspamować hasztag, żeby istotne informacje wymagały większego scrollowania. Patrząc na polskiego twittera to głównie ma to miejsce przy hasztagach prawicowych.

Ewentualnie gdy np wczoraj w czołówce był hasztag #POLITA z okazji meczu podpinały się pod to różne profile, również zagraniczne, także dla zasięgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 17:54, january napisał:

Dobra jeszcze sprawdziłem w necie hasło kpopiary (to jakieś nowe pokolenie, nie znałem określenia xd) i w miarę chyba rozumiem, choć ogarnąć to ciężko ;d

Dzięki, bo serio nie wiedziałem o co chodzi z tyloma dziwnymi filmikami bujających się dość dziwnych Azjatów pod każdym hashtagiem i zaczęło mnie to intrygować o co tu się rozchodzi^

K-pop, czyli pop po koreańsku, dość wpada w ucho, faceci są bardzo niemęscy, kobiety wyglądają jak milion dolarów, produkcja sceniczna i teledysków jakieś 1000 półek wyżej niż to co u nas w Cebulandzie. No i pierdyliony wyświetleń nabijane w 24h po premierze nowych teledysków.

Tu była grafika, ale jest limit

 

Obok Samsunga największy towar eksportowy Korei z południa.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Cardi napisał:

K-pop, czyli pop po koreańsku, dość wpada w ucho, faceci są bardzo niemęscy, kobiety wyglądają jak milion dolarów, produkcja sceniczna i teledysków jakieś 1000 półek wyżej niż to co u nas w Cebulandzie. No i pierdyliony wyświetleń nabijane w 24h po premierze nowych teledysków.

 

image.thumb.png.8748e6d47dc677a06a28bb3cef68b460.png

Obok Samsunga największy towar eksportowy Korei z południa.

To są te chwile kiedy dziękuję sobie, że lubie rocka i nie kojarzę tych nowych gatunków muzycznych 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

o k**** jakię piękne xD

Beka beką, dziewczynki tańczą metal, ale muzycznie nie odstają w ogóle, a nawet powiedziałbym, że Kami Band grający z nimi to klasa światowa :) 

 

 

Pierwsze 3,5minuty nikt nic nie śpiewa, sam oceń kunszt na instrumentach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Beka beką, dziewczynki tańczą metal, ale muzycznie nie odstają w ogóle, a nawet powiedziałbym, że Kami Band grający z nimi to klasa światowa :) 

 

  Ukryj zawartość

 

 

 

Pierwsze 3,5minuty nikt nic nie śpiewa, sam oceń kunszt na instrumentach :) 

no ja bez beki piszę że to piękne - przecież metal to najbardziej cringe'owy gatunek muzyczny, więc dorzucenie tam kilku nastoletnich koreanek wydaje się naturalnym krokiem naprzód xD  (ew kolejnym zatoczeniem koła - bo to można potraktować jak jakąś wariację nt glamu xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

no ja bez beki piszę że to piękne - przecież metal to najbardziej cringe'owy gatunek muzyczny, więc dorzucenie tam kilku nastoletnich koreanek wydaje się tam naturalnym krokiem naprzód xD  (ew kolejnym zatoczeniem koła - bo to można potraktować jak jakąś wariację nt glamu xD)

Ja tam wolę pomachać głową do bębnów i gitary, niż przyznawać się, że słucham co się dzieje pod Rihanny parasolką, olką, olką ką, ką, ą, ą :) 

Chyba nie ten temat 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.