Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Cardi napisał:
Kiedy myślisz, że wkurwiłeś wszystkich, aż nagle przychodzą nowi "wszyscy" 

 

nie wiem gdzie byłeś Ty i "wszyscy"  jak 2 tygodnie temu zamknięto siłownie (choć z tego co wiem wiele jakoś działa)  tydzień temu zamknięto restauracje. Zwłaszcza cios w restauracje to grubsza sprawa, dziwię się że w mediach zupełnie prawie to przeszło bez echa, bo jakieś Konfederacje mogły na tym chyba jakiś grubszy kapitał (w sensie potencjalnych głosów w kolejnych wyborach) zbić.

No ale widocznie już się wszyscy szykowali na protesty.

I tak, niestety, jest pandemia i w związku z tym raz na jakiś czas ktoś / jakaś grupa  dostanie po kieszeni. I zwyczajnie jest mi szkoda ludzi ( i łatwo mi to mówić póki mnie to mocno nie dotyka), no ale - takie czasy. Ciągle jednak  zamknięcie restauracji to sporo większy problem niż ci zniczowo-kwiatkowi handlarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

 

nie wiem gdzie byłeś Ty i "wszyscy"  jak 2 tygodnie temu zamknięto siłownie (choć z tego co wiem wiele jakoś działa)  tydzień temu zamknięto restauracje. Zwłaszcza cios w restauracje to grubsza sprawa, dziwię się że w mediach zupełnie prawie to przeszło bez echa, bo jakieś Konfederacje mogły na tym chyba jakiś grubszy kapitał (w sensie potencjalnych głosów w kolejnych wyborach) zbić.

No ale widocznie już się wszyscy szykowali na protesty.

I tak, niestety, jest pandemia i w związku z tym raz na jakiś czas ktoś / jakaś grupa  dostanie po kieszeni. I zwyczajnie jest mi szkoda ludzi ( i łatwo mi to mówić póki mnie to mocno nie dotyka), no ale - takie czasy. Ciągle jednak  zamknięcie restauracji to sporo większy problem niż ci zniczowo-kwiatkowi handlarze. 

Na pyszne.pl skąd zamawiam codziennie obiady z ulubionych lokali. Jak inaczej starać się im pomóc, skoro:

10 godzin temu, jan.kowalski napisał:

Jeżeli jest to długoletni przedsiębiorca np. z Wrocławia to tego typu sytuacje spotkały go dwa razy - w 1997 roku (powódź) oraz w 2020 roku (pandemia). Raz na 23 lata to chyba da się jakoś przetrwać te kilka tygodni, nie?

Na stronie 616 dostawałem takie oto odpowiedzi.

13 godzin temu, RappaR napisał:
Ale wiesz, że gospodarka nie opiera się na gastronomii? 

Gastro to tylko koszt społeczny, nie zysk.

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

A narodowców ja też pierdolę i jakoś żaden odważny się jeszcze nie znalazł 

A z mną nawet piłeś i oglądałeś mecz :P I jakoś ruch w pięści na dzień dobry nie poszły ;)

11 listopada idę jak co roku demolować Warszawę!

12 minut temu, rw30 napisał:

 

nie wiem gdzie byłeś Ty i "wszyscy"  jak 2 tygodnie temu zamknięto siłownie (choć z tego co wiem wiele jakoś działa)  tydzień temu zamknięto restauracje. Zwłaszcza cios w restauracje to grubsza sprawa, dziwię się że w mediach zupełnie prawie to przeszło bez echa, bo jakieś Konfederacje mogły na tym chyba jakiś grubszy kapitał (w sensie potencjalnych głosów w kolejnych wyborach) zbić.

No ale widocznie już się wszyscy szykowali na protesty.

I tak, niestety, jest pandemia i w związku z tym raz na jakiś czas ktoś / jakaś grupa  dostanie po kieszeni. I zwyczajnie jest mi szkoda ludzi ( i łatwo mi to mówić póki mnie to mocno nie dotyka), no ale - takie czasy. Ciągle jednak  zamknięcie restauracji to sporo większy problem niż ci zniczowo-kwiatkowi handlarze. 

Nonsens z zamykaniem lokali był tym większy, że lokale po pierwszym lockdownie i tak świeciły pustkami. Chodziłem właściwie co tydzień po swoich ulubionych lokalach i w restauracjach, które kiedyś tętniły życiem, teraz potrafiłem być często jedynym gościem na sali. Restauratorzy i tak ledwo funkcjonowali w tych chorych czasach, a tu rządowi idioci ich totalnie dobili. A pożytek z tego nie oszukujmy się żaden.

Pisanie o jakiś 2-3 tygodniach to totalna nieznajomość tego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jack napisał:

Dziadku ale taka jest kolej rzeczy. Przyjdą młodzi 

ale mimo wszystko - przed dolaczeniem do strajku wypadaloby najpierw troche popracowac xD

imho rzad moze sie nie uleknac tych nie odrobionych prac domowych :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matek napisał:

XD 

Ta, szczególnie tych trzynastek i szesnastek. 

Ci młodzi w dupie byli i gówno widzieli, ale chodzić i krzyczeć jebać PiS są pierwsi :D

Nie ma szkoły i we łbach się przewraca. 

O qrva senior Dionizy

Ile Ty masz lat, że taki doświadczony życiowo i pouczasz małolatki, 40 chociaż pękła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Nie trzeba mieć 40 lat żeby pamiętać jaka wiedzę o polityce miało się w wieku lat 13:) 

To samo powie 60 latek o 30 latku. 

Śmieszne jest wypieranie w świadomości niektórych osób masowości tych protestów, a to że to tylko sami lewacy, a to że to tylko dzieciarnia, a to że to tylko feministki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cardi napisał:

A co z jebaniem i wypierdalaniem PiSu, zabronić im kandydowania w rozpisanych wyborach?

Prosiłeś mnie kilka godzin temu żebym "nie był jak rappar"

Teraz ja proszę o to samo

9 godzin temu, MarcusCamby napisał:

A z mną nawet piłeś i oglądałeś mecz :P I jakoś ruch w pięści na dzień dobry nie poszły ;)

11 listopada idę jak co roku demolować Warszawę!

A byłeś na protestach, biles kobiety, kopales je po brzuchu, rzucales w mojego kumpla że straży kamieniami?

Mam na myśli te zjebane bojówki, ludzi którzy w imię słów"Wielka Polska" fizycznie atakują niewinne osoby, Polaków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matek napisał:

XD 

Ta, szczególnie tych trzynastek i szesnastek. 

Ci młodzi w dupie byli i gówno widzieli, ale chodzić i krzyczeć jebać PiS są pierwsi

Skład tych protestów tym gorzej świadczy o PISie, ludzie aktywnie interesujący się polityką ponad zarejestrowanie jakichś highlightów z tego usłyszą w TV lub przeczytają w internecie, to tak naprawdę ułamek. Dopóki PIS w swoich zakusach umiejętnie balansował, narażał się najwyżej na pohukiwania garstki zawsze tych samych przeciwników, z których prawie nic nie wynikało (tak w sumie było też z poprzednimi przymiarkami do zaostrzenia prawa aborcyjnego). Z tym wyrokiem zachowali się jak dzik w składzie porcelany i przeciągnęli pałę tak bardzo, że udało im się zmotywować przeciw sobie "szesnastki" i całe pospolite ruszenie ludzi, których normalnie polityka nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cmentarzy

Na drugim roku studiów z kumplem sprzedawałem znicze i kwiaty pod cmentarzem. Poręczyła moja mama, która miała swoją działalność

Żeby zamówić znicze czy kwiaty musiałem wziąć kredyt na ponad 5k, a oprócz tego cześć zniczy wziąłem "na zeszyt"

Nie wiem jak teraz sprawa wygląda bo wtedy nie opłacalem płacowego, nie musiałem mieć stoiska, wystarczyło kilka palet, jakaś folia itp. Do tego spędziliśmy pod cmentarzem 2dni i noce pilnując wszystkiego bo nie było jak tego schować 

 

Teraz koszt takiej sprzedaży jest nieporównywalnie wyższy, ci ludzie mają wykupione miejscówki, jakieś budki czy coś w ten deseń, często żują z handlu 

 

Jasne że gastronomii jest więcej ale głupią decyzją, którą powinni ogłosić tydzień temu ujebali kolejne osoby

2 godziny temu, matek napisał:

XD 

Ta, szczególnie tych trzynastek i szesnastek. 

Ci młodzi w dupie byli i gówno widzieli, ale chodzić i krzyczeć jebać PiS są pierwsi :D

Nie ma szkoły i we łbach się przewraca. 

Ale wiesz że te 13stki i 16stki też bardzo często bywają w ciąży?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, josephnba napisał:

Prosiłeś mnie kilka godzin temu żebym "nie był jak rappar"

Teraz ja proszę o to samo

Nie no, pytam serio. Protestujący dostają załóżmy zmianę konstytucji (pomijam fakt, że trafnie to opisał Otoka-Frąckiewicz cytowany przeze mnie, że konstytucję - a raczej ten konkretny framgent - wprowadził Borowski z Kwachem, żeby... utrudnić karę śmierci, a teraz wszyscy chcą wymierzania kary śmierci :)), no i ponieważ chcą żeby wypierdalać to wypierdalają, nowe wybory.

 

Jeżeli PiS wygrywa, to ci ludzie wracają do domów, bo mają z powrotem kompromis aborcyjny? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.