Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, polskignom napisał:

Dzięki! Szybko jest odpowiedz w sumie ;) 

https://mobile.twitter.com/MarleonKlaist/status/1245749438385176576

 

Obie strony mogą odpowiednio manipulować danymi. Coś jak adv stats w NBA ;)

Problem istnieje i raczej nikt rozsądny tego nie podważa. Pytanie czy środki nie są zbyt restrykcyjne do jej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tego nigdy nie będziesz wiedział. A już totalnie zlewając temat lockdownu i jego wpływu na gospodarkę to chyba najistotniejsze będzie wyjście z niego. Bo jak będzie państwo nieprzygotowane bądź nie będzie pomysłu, to generalnie będzie wszystko psu w dupe ;) 

13 minut temu, lorak napisał:

wow, dobre to. szkoda, że nie ma takich danych dla innych krajów (albo są lecz niewiadomogdzie/trudno dostępne).

Uk jest dostępny z rozbiciem na tygodnie...i kilka innych danych tez. Ten istat może w wolnej chwili obczaje czy on się meczuje z innymi danymi dostępnymi dla Włoch. Czy przypadkiem nie ma jakiegoś delay w dostarczaniu, bo te 28k brzmi nieprawdopodobnie biorąc pod uwagę, ze kilka rejonów Włoch ma 400% przez polowe marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, polskignom napisał:

Uk jest dostępny z rozbiciem na tygodnie

właśnie widzę XD

pierwsze 13 tygodni

2020: 150 057
2019: 146 018
2018: 164 625 
2017: 153 759 
2016  144 442 

 

11 minut temu, polskignom napisał:

kilka innych danych tez

możesz podać linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Plany związane są z tym, że po miesiącu ludziom zaczyna się kasa kończyć i zaraz zacznie narastać niezadowolenie i irytacja "półśrodkami" 

Swoją drogą jak widzę mnóstwo ludzi pod marketami budowlanymi, robiącymi remonty - bo dużo czasu, wydającymi oszczędności w takim niepewnym momencie to sądzę, że zasługują na Waszych ukochanych Januszy w Suvach :) Idealnie do siebie pasują :) 

Czy ja wiem. Pamiętaj że remont to praca - mają wolne i pracują. Inwestują, poprawia to wartość mieszkania. Co więcej - będą mieli więcej czasu na pracę potem, bo nie będą musieli tych remontów w innym okresie zrobić 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lorak napisał:

właśnie widzę XD

pierwsze 13 tygodni

2020: 150 057
2019: 146 018
2018: 164 625 
2017: 153 759 
2016  144 442 

 

możesz podać linki?

Uk popatrz na różnice w tygodniach, sporo mniej zgonów w lutym w stosunku do last year. Niestety wyszukiwanie ich jest mocno manualne. No i pozostaje kwestia opóźnień w dostarczaniu danych. Trochę tez znalazłem źródeł twitterowych/prasowych (np. El pais robił analizę dla Hiszpanii)

Poszperam w historii wieczorem i coś podeśle na priv. Z głowy polecam Momo, które podsyłał bodajże MistrzBeatka, ale tam tez jest kwestia opóźnienia danych. All in all nie sadze, żebyś gdziekolwiek znalazł pełne dane na I kw już dziś. Niestety, te dane często spływają miesiącami, a w takim kraju jak us, to nigdy nie będziesz miał 100% pewności ;). Mimo, ze taka rozwinięta demokracja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, polskignom napisał:

Uk popatrz na różnice w tygodniach,

mniejsza próbka < większa próbka ; ]

9 minut temu, polskignom napisał:

No i pozostaje kwestia opóźnień w dostarczaniu danych.

raczej nie, bo większość 13 tygodni kończyła się pod koniec marca. zresztą nawet gdyby, to jeden tydzień daje jakieś 10k różnicy, więc nie zmienia to ogólnego obrazu.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lorak napisał:

mniejsza próbka < większa próbka ; ]

raczej nie, bo większość 13 tygodni kończyła się pod koniec marca. zresztą nawet gdyby, to jeden tydzień daje jakieś 10k różnicy, więc nie zmienia to ogólnego obrazu.

Haha, no jak chcesz oceniać wpływ korona na śmiertelność w okresie, kiedy go noe było, to tak ;) 

19 minut temu, kucio napisał:

To w końcu jak jest z Polską- dobrze, czy źle? W kontekście kontroli epidemii

Zaczeli niezłe, ale sporo błędów po drodze. Chociaż i tak wg mnie jesteśmy w czubie europejskim.

ps. Czy wybory będą czy nie, to i tak nie idę. Żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, polskignom napisał:

Haha, no jak chcesz oceniać wpływ korona na śmiertelność w okresie, kiedy go noe było, to tak

nie w tym rzecz. ty sugerujesz skupić się na porównaniu luty 19 vs luty 20, a ja wolę (bo większa próbka, pozdro @RonnieArtestics) pierwszych 13 tygodni.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

poza Polską sprzedawałby damskie buty albo był portierem w trzeciorzędnym salonie masażu, a w Polsce pełni rolę nieoficjalnego króla

To kim byliby Ci wszyscy sędziowie w Polsce, co kończyli prawo na gorszych uczelniach niż on poza Polską? Sprzątali gówno z ulicy czy żyli z zasiłków? Co robiłaby taka niedouczona Kidawa na zachodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak wolisz, bo tak pasuje pod tezę ;] 

 

@quevas czyli PiS zły bo chce wybory przeprowadzić, oraz PiS zły, bo nie postąpił jak Szwecja? Albo wóz albo przewóz chłopie, albo potwierdzaj dalej ze jesteś płatnym trollem PO, bo inaczej nie potrafię sobie wyjaśnić tego co ty właściwie robisz na tym forum o KOSZYKÓWCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

ps. Czy wybory będą czy nie, to i tak nie idę. Żeby nie było.

Wybory przyjdą do Ciebie same😉

3 minuty temu, polskignom napisał:

Zaczeli niezłe, ale sporo błędów po drodze. Chociaż i tak wg mnie jesteśmy w czubie europejskim.

Jesteśmy w czubie, ale nie wiem czy wynika to z głównie z tego, że podjęto dobre decyzje bardzo wcześnie (tutaj plus) i podjęto je dosyć ostre od początku (tutaj też plus) czy też wynika to głównie z tego, że ludzie zastosowali się do wytycznych oraz tego, że nie jesteśmy takim "atrakcyjnym" biznesowo czy turystycznie krajem, że wiele osób zza granicy nie przywiozło nam wirusa na początku marca. #Lotdodomu przywiózł tego cholerstwa sporo, ale w większości ludzie zachowali się odpowiedzialni i zamknęli się w domach. Był ten minus, że rodzina człowieka na kwarantannie nie musiała tej kwarantanny na początku przestrzegać i dopiero niedawno to poprawiono, ale też jeżeli zdarzały się takie przypadki to raczej nie było to normą.

Ogólnie jako społeczeństwo zdaliśmy sprawę wg mnie bardzo dobrze. Ostatnio doszły te przepychanki z legalnością zakazów i obostrzeń, ale to potraktowałbym jako reakcję na działania władzy oraz jako oznakę wiosny i zmęczenia siedzeniem na dupie. Bo kto miał na tyle samoświadomości, by siedzieć w domu to siedziałby niezależenie od obostrzeń. Tak samo ja - pogoda zachęca do wyjścia na rower czy spacer, ale nie praktykuję. Tylko do sklepu jak muszę albo do weterynarza z psem. Chciałoby się na rower, wiem że podstawy prawnej nie ma, by mnie ukarać, ale po co się użerać (to po pierwsze) i po co być głupcem? Wytyczne wprowadzone kolanem, ale sensowne. A ja nie uważam, że walczę z władzą czy regułami dla zasady. Będę walczył jak będą dotykały mnie niesłusznie. Czyli jak wyjdę na zakupy, a ktoś mnie za to postanowi ukarać to będę walczył z tym. Ale poza tym uważam wiele tych decyzji Szumowskiego za bardzo potrzebne i konieczne. Mimo że źle wprowadzone to ja temu facetowi zaufałem, bo widać, że jako jedyny tam nie owija w bawełnę i szuka rozwiązań pośrednich, a nie tylko zdrowotnych czy politycznych. Za to ma u mnie wielki szacun... Sport i przyjemności mogą poczekać na lepsze czasy - dla mnie i dla innych. I cieszy mnie, że wiele osób poszło po rozum do głowy i nie stało się to czego się bałem - jak zobaczą, że rozporządzenie jest nielegalne, to wyjdą tłumami na spacerki, rowerki itp. Oczywiście nie wszyscy, bo zawsze się znajdzie jakiś procent. Procent, który niezależnie od legalności czy sytuacji to robiłby co chce. Ale właśnie - to niewielki procent, a reszta wzięła odpowiedzialnie sprawy do serca.

Dlatego rząd poradził sobie w kwestii radzenia sobie z kryzysem przyzwoicie (jak na ten moment), sam podpalił kilka pożarów sprawami okołokryzysowymi i będzie trzeba z tym sobie poradzić już po pandemii, ale Szumowski jako osoba kierująca dał radę. Może i teraz jest przyrost chorych i zgonów, ale jest ok. Nie ma i nie będzie gigantycznego wysypu chorych. STOP jak to zostało określone sprawdza się. Więc może i gospodarka cierpi dotkliwie, ale liczba zmarłych znacząco odbiega od innych krajów. Mogło być o wiele gorzej... Obywatele sprawdzili się bardzo dobrze/dobrze. Mówię o ogóle, a nie o konkretnych przypadkach. Zostało jeszcze kilka cięższych tygodni pandemicznych oraz kilka miesięcy gospodarczych, ale jak wszyscy zachowaliby taką dobrą jakość skupienia na celu i działaniu tam gdzie jest to potrzebne to możemy z tego wszystkiego szybko wyjść. Także z kryzysu gospodarczego.

O wyborach się nie wypowiem za bardzo, bo nie wiadomo czy nawet korespondencyjnie się odbędą. Szumowski powiedział, że w połowie kwietnia będzie rozmawiał z szefem Sanepidu i będzie się pytał o to, czy będzie możliwe dostarczenie wszystkim kart, potem wrzucenie ich lub odebranie, a potem podliczenie i ogłoszenie wyborów. Jeżeli oni postawią sprawę, że mimo głosowania korespondencyjnego istnieje ryzyko rozbudzenia pandemii to myślę, że do tego nie dopuszczą. Więc wtedy całe dyskusje o legalności i takie tam staną się bezcelowe. Więc czekam co dalej w tej sprawie. Chociaż bardzo mi się nie podoba sposób wprowadzania tego, ale wprowadzenie takiej możliwości jeszcze nie przesądza o jej wykorzystaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

nie w tym rzecz. ty sugerujesz skupić się na porównaniu luty 19 vs luty 20, a ja wolę (bo większa próbka, pozdro @RonnieArtestics) pierwszych 13 tygodni.

Jak mam oceniać smiertelnosc korony, to raczej powinienem porównywać od okresu korony + fluki potem, a nie fluki wcześniej i potem pokazywać, ze wcale nie taki diable straszny. Ale spoko, dane będą spływać jeszcze długo, pandemia trochę potrwa. Zobaczymy kto będzie miał racje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 20:39, julekstep napisał:

ale downvote w poście gdzie ktoś napisał że dobrze mu się żyje w PL to coś - nawet jak na standardy downvote'ujących xD

Chyba nie wyłapałeś kontekstu wypowiedzi RappaRa. 

Vasquez zwrócił uwagę na postkumunistyczną mentalność dużej części społeczeństwa oraz wysunął tezę, że PiS nie miałby skrupułów żeby sfałszować wybory (z czym można się zgadzać, zgadzać częściowo albo w ogóle nie zgadzać, ale mniejsza z tym).

RappaR natomiast (odnosząc się do wspomnianego wpisu) stwierdził ,,i to jest piękne" co sugeruje, że ta postkumunistyczna mentalność mu się wręcz podoba a sfałszowanie wyborów spokojnie zaakceptuje. Uwzględniając dodatkowo okoliczność, że RappaR ma słabość do Rosji to ten jego wpis wydał mi się dość śmieszno-strasznym manifestem bardzo niebezpiecznych poglądów.

Last but not least - przebywałem na forumowej kwarantannie i przez dwie doby nie mogłem dodawać postów, stąd downvote był jedyną możliwą reakcją na ten bolszewicki manifest. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artlan napisał:

Chyba nie wyłapałeś kontekstu wypowiedzi RappaRa. 

Chyba stanowczo za dużo sobie dopowiadasz. Ja z wypowiedzi Rappara zrozumiałem jedynie, że podoba mu się to, jak mu się teraz żyje w Polsce. Nie dostrzegłem, żeby popierał bolszewizm, komunizm, fałszowanie wyborów, czy nie wiem, o co go tam jeszcze posądziłeś.

Naprawdę, cytowanie fragmentów vasquezdailyshow nie oznacza, że ktoś podziela jego zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.