Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

Dudowa też jest przecież przeciwko aborcji chorych dzieci, więc co ma powiedzieć? 

Masz rację, za dużo oczekuję od kogoś kto od sześciu lat ma zamknięte usta i generalnie w dupie ma społeczeństwo

Rolą prezydenta, jeśli się uważa za prezydenta kraju jest tonować nastroje, być mediatorem właśnie w trudnych sprawach

Podobnie ma się prezydentowa która nawet teraz zaczęła brać pensję za bycie... No właśnie kim?

11 minut temu, jack napisał:

 

 

Mogli dać mu wyższe krzesło bo siedzi bardzo nienaturalnie z tymi uniesionymi rękoma 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Masz rację, za dużo oczekuję od kogoś kto od sześciu lat ma zamknięte usta i generalnie w dupie ma społeczeństwo

Rolą prezydenta, jeśli się uważa za prezydenta kraju jest tonować nastroje, być mediatorem właśnie w trudnych sprawach

Podobnie ma się prezydentowa która nawet teraz zaczęła brać pensję za bycie... No właśnie kim?

Pensje dostaje głównie za to że nie może pracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

wygląda jakbyś przed urodzeniem nie miał zadnych praw wynikajacych z konstytucji. Nabywasz je stajac sie obywatelem. Skoro nie jesteś obywatelem polskim konstytucja polska Cię nie dotyczy i nie masz ochrony z niej wynikajacej

jeśli przyjąć że 'człowiek jest' od momenty poczęcia (tudzież innego momentu przed urodzeniem) to masz zapewnioną ochronę życia

i odbieranie ci tego życia na terenie RP jest niezgodnie z Konstytucją

 

no i dalej - wg Twojej interpretacji możemy sobie na terenie PL bezkarnie mordować obcokrajowców - bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

jeśli przyjąć że 'człowiek jest' od momenty poczęcia (tudzież innego momentu przed urodzeniem) to masz zapewnioną ochronę życia

Obywatel nie jest od momentu poczecia, nie wiem czemu ma być człowiek? A moze to jest gdzieś w konstytucji? Nie wiem

Samo pojecie "życia" to mało, kurczaki też są żywe a im prawa do życia nie dajemy:

3 minuty temu, julekstep napisał:

no i dalej - wg Twojej interpretacji możemy sobie na terenie PL bezkarnie mordować obcokrajowców - bajka!

Amerykanie którzy maja stacjonować w Polsce tak właśnie to widzą, chcą mieć prawo zabijać bezkarnie Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Samo pojecie "życia" to mało, kurczaki też są żywe a im prawa do życia nie dajemy:

tak dlatego odróżnia się życie człowieka od życia kurczaka

1 minutę temu, darkonza napisał:

Obywatel nie jest od momentu poczecia, nie wiem czemu ma być człowiek? A moze to jest gdzieś w konstytucji? Nie wiem

jakby to było w Konstytucji to nikt by tego nie intepretował teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Myślę że chodzi o pewna niezależność finansowa . Twój śmiech, w kontekście protestów jest mocno seksistowski

Tak jestem seksistą i antysocjalistą więc jak czytam ze Agatka bierze pieniążki z moich podatków bo nie może pracować to ogarnia mnie pusty śmiech 

 

Są kobiety na świecie, które nie mogą pracować bo 24/7 zajmują się niepełnosprawnymi dziećmi, nie dostają za to od państwa zapewne 1/10 tego co Dudusiowa bierze za zaciskanie ust na zdjęciach 

I to w kontekście protestów jest niewłaściwe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

tak dlatego odróżnia się życie człowieka od życia kurczaka

No wiem, żydzi odróżniali życie żyda od goja. My już trochę bardziej zaawansowani. Ok między kurczakiem a człowiekiem duża przepaść (ciekawe jaka zydzi widzieli między żydem a gojem)

ale np. potrafiący mówić Goryl o inteligencji przewyższajacej wielu ludzi " Według niektórych badaczy poziom inteligencji Koko wahał się pomiędzy 75 a 95 punktów. Dzięki temu małpa rozumiała 2000 słów z języka angielskiego."

https://kopalniawiedzy.pl/Koko-goryl-malpa-jezyk-migowy,28379

czemu on nie ma być chroniony skoro jest bardziej świadomy i bardziej inteligentny od wielu ludzi których chronić chcemy? Jednak jestesmy jak żydzi.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, julekstep napisał:

Art. 38 Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

Tylko tutaj jest jeden "problem".

Fundamentem nauk prawnych jest założenie, że prawodawca jest racjonalny - w dużym uproszczeniu zawsze wie co robi i robi to celowo, z intencją. Można więc przyjąć, że racjonalny prawodawca, który na celu miałby bezwzględną ochronę życia od poczęcia, ukształtowałby ten przepis precyzyjnie tj. "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od poczęcia aż do śmierci". Już dokładnie nie pamiętam, ale chyba były o to nawet jakieś przepychanki przy pisaniu Konstytucji i celowo zdecydowano się na takie a nie inne brzmienie. A jeżeli tego nie zrobił w ten sposób to celowo, by ustawodawca doprecyzował zakres tej ochrony.

W aktualnym brzmieniu ta ochrona życia jest względna i w sumie chyba słaba. Bo prawna ochrona życia nie równa się absolutne prawo do życia. Przy tak brzmiącym przepisie mogę sobie wyobrazić i karę śmierci i eutanazję.

Istniejący przepis daje IMO dużą swobodę  zarówno ustawodawcy (przy tworzeniu przepisów) jak i TK (przy ich ocenie), przy innym składzie wyrok mógłby być w drugą stronę i też byłoby ok. Tutaj jest bardziej pytanie o rolę TK.

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, josephnba napisał:

Były pierwsze damy, które działały charytatywnie, udzielały się publicznie, zakładały fundacje (Agatka też to robi), wspierały ludzi w trudnych chwilach i robiły to za darmo

Niemowa bierze pensje bo "nie może pracować"

Japrdle

Przecież tą ustawę chyba cofnęli, co Dudowa miała dostawać pensje, bo była połączona z podwyżkami posłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzemo napisał:

Tylko tutaj jest jeden "problem".

Fundamentem nauk prawnych jest założenie, że prawodawca jest racjonalny - w dużym uproszczeniu zawsze wie co robi i robi to celowo, z intencją. Można więc przyjąć, że racjonalny prawodawca, który na celu miałby bezwzględną ochronę życia od poczęcia, ukształtowałby ten przepis precyzyjnie tj. "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od poczęcia aż do śmierci". Już dokładnie nie pamiętam, ale chyba były o to nawet jakieś przepychanki przy pisaniu Konstytucji i celowo zdecydowano się na takie a nie inne brzmienie. A jeżeli tego nie zrobił w ten sposób to celowo, by ustawodawca doprecyzował zakres tej ochrony.

W aktualnym brzmieniu ta ochrona życia jest względna i w sumie chyba słaba. Bo prawna ochrona życia nie równa się absolutne prawo do życia. Przy tak brzmiącym przepisie mogę sobie wyobrazić i karę śmierci i eutanazję.

Istniejący przepis daje IMO dużą swobodę  zarówno ustawodawcy (przy tworzeniu przepisów) jak i TK (przy ich ocenie), przy innym składzie wyrok mógłby być w drugą stronę i też byłoby ok. Tutaj jest bardziej pytanie o rolę TK.

 

no tak - prawo jest interpretacyjne i o większości zapisów 'jeden prawnik powie tak a drugi inaczej' - wiem to! xD

tak czy siak nie zaprzeczyłeś że obecna interpretacja TK jest 'sensowna' (bo sam przepis daje możliwość sensownej interpretacji w różne strony)

18 minut temu, darkonza napisał:

No wiem, żydzi odróżniali życie żyda od goja. My już trochę bardziej zaawansowani. Ok między kurczakiem a człowiekiem duża przepaść (ciekawe jaka zydzi widzieli między żydem a gojem)

ale np. potrafiący mówić Goryl o inteligencji przewyższajacej wielu ludzi " Według niektórych badaczy poziom inteligencji Koko wahał się pomiędzy 75 a 95 punktów. Dzięki temu małpa rozumiała 2000 słów z języka angielskiego."

https://kopalniawiedzy.pl/Koko-goryl-malpa-jezyk-migowy,28379

czemu on nie ma być chroniony skoro jest bardziej świadomy i bardziej inteligentny od wielu ludzi których chronić chcemy? Jednak jestesmy jak żydzi.

czemu mnie o to pytasz? ja to wymyśliłem?

dla mnie życie nie jest wartością samą w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, josephnba napisał:

Tak jestem seksistą i antysocjalistą więc jak czytam ze Agatka bierze pieniążki z moich podatków bo nie może pracować to ogarnia mnie pusty śmiech 

 

Są kobiety na świecie, które nie mogą pracować bo 24/7 zajmują się niepełnosprawnymi dziećmi, nie dostają za to od państwa zapewne 1/10 tego co Dudusiowa bierze za zaciskanie ust na zdjęciach 

I to w kontekście protestów jest niewłaściwe 

 

@MarcusCamby chyba ma rację, dudowa nie dostaje żadnej kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.