Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Znaczy to jednak nie jest PiSu tylko TK.

Takie twierdzenie jest olbrzymią manipulacją i ma na celu zwolnienie PiS od odpowiedzialności za tą gównoburzę.

Fakty są oczywiste:

- to posłowie PiS i Konfederacji złożyli wniosek do Trybunału

- Trybunał jest bardzo silnie upolityczniony (z pewnością najbardziej w swojej historii) 

- Kaczyński i Duda publiczne twierdzili, że są za zakazem aborcji uszkodzonych płodów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cardi napisał:

 

Z pewnością. Do 2015 sędziów wybierali Królik Buggs, Miś Jogi i Dzieci z Bullerby

W jaki niby sposób ta tabelka przeczy temu co napisałem?

Czy uważasz, że wybór na selekcjonera Adama Nawałki (w CV mistrzostwo Polski z Wisłą, bycie asystentem Leo oraz dobre wyniki z Górnikiem) był oparty w takim samym stopniu na powiązaniach towarzyskich i kryteriach pozamerytorycznych jak wybór na selekcjonera Jerzego Brzęczka (w CV 5 miejsce z Wisłą Płock xD)? 

Uczciwość intelektualna oraz rozum i godność człowieka nakazuje przyznać, że jednak tak nie było, niezależnie jak bardzo nienawidzi się Zbigniewa Bońka. 

Analogicznie jest z tym Trybunałem. Jeżeli uważasz, że wcześniej wybierano odpowiedników Pawłowicz, Piotrowicza, Steliny i Przyłębskiej to jesteś zwyczajnym manipulatorem albo ingorantem.  

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jan.kowalski napisał:

W jaki niby sposób ta tabelka przeczy temu co napisałem?

Czy uważasz, że wybór na selekcjonera Adama Nawałki (w CV mistrzostwo Polski z Wisłą, bycie asystentem Leo oraz dobre wyniki z Górnikiem) był oparty w takim samym stopniu na powiązaniach towarzyskich i kryteriach pozamerytorycznych jak wybór na selekcjonera Jerzego Brzęczka (w CV 5 miejsce z Wisłą Płock xD)? 

Uczciwość intelektualna oraz rozum i godność człowieka nakazuje przyznać, że jednak tak nie było niezależnie jak bardzo nienawidzi się Zbigniewa Bońka. 

Analogicznie jest z tym Trybunałem. Jeżeli uważasz, że wcześniej wybierano odpowiedników Pawłowicz, Piotrowicza, Steliny i Przyłębskiej to jesteś zwyczajnym manipulatorem. 

Jeżeli uważasz, że dziś (gdy sędziowie TK są wybierani przez partię rządzącą) TK jest najbardziej upolityczniony w historii (gdy sędziowie TK byli wybierani przez partie rządzące) to w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Jeżeli uważasz, że dziś (gdy sędziowie TK są wybierani przez partię rządzącą) TK jest najbardziej upolityczniony w historii (gdy sędziowie TK byli wybierani przez partie rządzące) to w porządku.

W ogóle nie odniosłeś się do istoty mojego postu. 

Pewnie uważasz również, że TVP kiedyś i teraz to jest dokładnie to samo, bo wcześniej Prezes był z nadania politycznego i teraz również jest. Przecież to jest symetryzm posunięty do granic absurdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jan.kowalski napisał:

W ogóle nie odniosłeś się do istoty mojego postu. 

Pewnie uważasz również, że TVP kiedyś i teraz to jest dokładnie to samo, bo wcześniej Prezes był z nadania politycznego i teraz również jest. Przecież to jest symetryzm posunięty do granic absurdu. 

Nie chciało mi się czytać finezyjnego porównania z trenerem reprezentacji. Sędziowie TK są z nadania partyjnego, więc TK jest upolityczniony. Nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni w historii. TVP nie wiem, nie oglądam teraz, ale pamiętam wyczyny Lewickiej, Kraśki i ferajny za poprzedniej ekipy rządzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie rozumiem, co robi Stelina w towarzystwie pozostałej trójki.

Jest level wyżej. Jeżeli jednak jedyny doktorant Lecha Kaczyńskiego jako jedyny dziekan w Polsce odmawia podpisania uchwały dotyczącej łamania przez rząd praworządności a parę miesięcy później zostaje sędzią TK to jednak nie wygląda na to żeby jego wybór miał przede wszystkim charakter merytoryczny. To na pewno nie jest przypadek typu Małgorzata Manowska, która generalnie nie wzbudza kontrowersji (nawet najwięksi przeciwnicy PiS nie mieli za bardzo do czego się doczepić w jej przypadku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jan.kowalski napisał:

jako jedyny dziekan w Polsce odmawia podpisania uchwały dotyczącej łamania przez rząd praworządności 

Coś Ci się musiało ostro popierdolic:) 

16 minut temu, jan.kowalski napisał:

W ogóle nie odniosłeś się do istoty mojego postu. 

Pewnie uważasz również, że TVP kiedyś i teraz to jest dokładnie to samo, bo wcześniej Prezes był z nadania politycznego i teraz również jest. Przecież to jest symetryzm posunięty do granic absurdu. 

Mysle ze @Cardi uważa że różnica między politykiem PiS profesor Pawłowicz a politykiem Platformy profesorem kieresem w Trybunale jest znikoma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cardi napisał:

Nie chciało mi się czytać finezyjnego porównania z trenerem reprezentacji. Sędziowie TK są z nadania partyjnego, więc TK jest upolityczniony.

Trener reprezentacji jest wybierany przez Prezesa PZPN, więc każdy trener to przydupas i kolega Prezesa. 

Oczywiście w żaden sposób nie można nawet stopniować tej zależności od Prezesa. Dlaczego nie można? Bo tak. Cardi nie wyjaśnia tej oryginalnej koncepcji, nawet nie próbuje tego robić. 

A więc według ,,logiki" Cardiego Leo Beenhaker = Jerzy Brzęczek. :) 

Cytat

TVP nie wiem, nie oglądam teraz, ale pamiętam wyczyny Lewickiej, Kraśki i ferajny za poprzedniej ekipy rządzącej.

Co nie zmienia faktu, że kiedyś TVP była mniej jednostronna i dużo bardziej umiarkowana. To nawet zwolennicy PiS przyznają (np. Wildstain albo fluber). 

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Coś Ci się musiało ostro popierdolic:) 

Przecież tak było. 

W lipcu 2017 odmówił podpisania stanowiska dziekanów wydziałów prawa wyrażającego sprzeciw wobec wprowadzanych przez partię Prawo i Sprawiedliwość zmian w systemie sądownictwa

26 listopada 2018, w związku z podjęciem przez Radę Wydziału uchwały wyrażającej sprzeciw wobec „działań zagrażających standardom demokratycznego państwa prawnego” podał się do dymisji

W listopadzie 2019 posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili jego kandydaturę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

art. 34 pkt. 1 Konstytucji stanowi, że "obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi."

hmmm

Art. 38 Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

zakładam że mimo wszystko nie można w PL bezkarnie mordować osób bez obywatelstwa, tudzież obywateli innych krajów

 

obywatelstwo daje masę dodatkowych praw -> ale prawo do życia nie jest od tego zależne

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qbajag napisał:

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście, to według kurdupla z Żoliborza, protesty są sterowane i zorganizowane specjalnie po to by zaatakować Kościół, a co za tym idzie zniszczyć naród Polski.

Kaczyński właśnie ogłosił, że każdy biorący udział w protestach jest wrogiem narodu Polskiego i dąży do jego zniszczenia.

Gratuluję retoryki rodem z PRL. 

W każdym razie w piątek jestem na marszu, a nazywanie mnie przez PiSiego kurdupla wrogiem narodu to dla mnie komplement :)

Ja już mam na piątek zbierać dwa zastępy jednen do ewentualnego gaszenia drugi do karetki, w niedzielę moi kumple mieli ponad 40 osób do płukania oczu

Mleko już kupione

2 godziny temu, fluber napisał:

Oczywiście i przecież Kaja o to walczy, chociaż to bodajże tylko 2 przypadki rocznie.

Serio, przy gwałcie pisanie słowa "tylko" to przypał 

Niech będzie i jedno na 10 lat. Wciąż warto o tę jedną niewinną zgwałconą dziewczynę walczyć żeby miał wybór czy chce donosić dziecko zwyrodnialca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jan.kowalski napisał:

 

Przecież Duda jest za zakazem aborcji uszkodzonych płodów, mówił o tym wiele razy. Może ci się to oczywiście nie podobać, ale cytowany zarzut (,,nie potrafi zająć stanowiska") jest całkowicie chybiony. 

Tu bardziej mam na myśli fakt że pięć dni po wyroku Duda nie zajął żadnego stanowiska nie wypowiedział się wcale na temat tego co się dzieje w kraju

Tu też dudowa dała dupy bo np SP Kaczyńska była bardzo zaangażowana w sprawy kobiet, nie raz w obliczu konfliktów potrafiła wyjsc do ludzi i z nimi pogadać 

Ale akurat ona robi swoje już szósty rok więc zdziwienia nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Tu bardziej mam na myśli fakt że pięć dni po wyroku Duda nie zajął żadnego stanowiska nie wypowiedział się wcale na temat tego co się dzieje w kraju

Tu też dudowa dała dupy bo np SP Kaczyńska była bardzo zaangażowana w sprawy kobiet, nie raz w obliczu konfliktów potrafiła wyjsc do ludzi i z nimi pogadać 

Ale akurat ona robi swoje już szósty rok więc zdziwienia nie ma 

Dudowa też jest przecież przeciwko aborcji chorych dzieci, więc co ma powiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał:

Art. 38 Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

zakładam że mimo wszystko nie można w PL bezkarnie mordować osób bez obywatelstwa, tudzież obywateli innych krajów

obywatelstwo daje masę dodatkowych praw -> ale prawo do życia nie jest od tego zależne

Pomijajac to ze Konstytucja nie jest napisana przez Boga lecz przez ludzi nie lepszych niż Ci co być dziś ja pisali to:

łyknąłem bez bólu tą interpretacje którą się posługuje PIS, ale to wszystko kwestia tego co kto chce interpretacją osiagnąć. Obywatelem stajemy się w momencie narodzin a nie poczęcia. Konsekwencja tego jest taka:

"obywatel – członek społeczeństwa danego państwa, mający określone uprawnienia i obowiązki zastrzeżone przez prawo i konstytucję."

wygląda jakbyś przed urodzeniem nie miał zadnych praw wynikajacych z konstytucji. Nabywasz je stajac sie obywatelem. Skoro nie jesteś obywatelem polskim konstytucja polska Cię nie dotyczy i nie masz ochrony z niej wynikajacej

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.