Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, fluber napisał:

Jak rząd poda się do dymisji i powołana nowy z Jarosławem jako premierem to wrócą do domów? :)

 

Chyba nie będzie takiej konieczności :) organizatorzy dość szybko ujawnili się, że nie chodzi im o dobro i prawa kobiet (a jeśli nawet to tak tylko przy okazji, po drodze), a te orzeczenie TK było jedynie pretekstem do wyciągnięcia ludzi z domów. I to na plecach tych ludzi chcą ugrać coś dla siebie.

Jak przeglądam fb już część samych protestujących zauważyła, że to przecież "nie w tej sprawie protestujemy".

Ale nie powiem, jeszcze w sobotę/niedziele to sam dałem się na to nabrać, że protest jest "w obronie wyboru" (a przynajmniej że organizatorom o to chodzi, bo że zwykłym ludziom biorącym w tym udział o to chodzi to jestem w stanie uwierzyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, airmax napisał:

 

Ale nie powiem, jeszcze w sobotę/niedziele to sam dałem się na to nabrać, że protest jest "w obronie wyboru" (a przynajmniej że organizatorom o to chodzi, bo że zwykłym ludziom biorącym w tym udział o to chodzi to jestem w stanie uwierzyć)

Tylko @DeltaCenter wiedział od początku. A tak go tu wyszydzano.

7 minut temu, jack napisał:

Skoro tylko ją podrzucali po werdykcie to rozumiem, że to jej zasługa. 

Niewiele rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że Kily napisał o sytuacji, gdy mężczyzna chce urodzenia dziecka, a kobieta nie.

Czemu wtedy ojciec nie ma prawnego prawa głosu, a po urodzeniu jest sprowadzony tylko do roli płatnika?

Zapytaj swoich kolegów z kręgów konserwatywnych.

Przypominam, że takie rozwiązania jak opieka naprzemienna po rozwodzie, urlopy tacierzyńskie oraz równy wiek emerytalny to wymysły lewackich państw. 

Cytat

A z tymi uchyleniami od alimentów to bym polemizował np. w sytuacji gdy to kobieta rozwala rodzinę.

A tutaj nie wiem o co ci chodzi. Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka istnieje niezależnie od tego czy rodzice są razem czy nie i niezależnie od tego kto rozwalił rodzinę (zresztą większość rozwodów zapada bez orzekania o winie). Czy ty proponujesz regulację w rodzaju ,,w sytuacji gdy rozwód zapada z wyłącznej winy jednego małżonka drugi małżonek jest zwolniony z obowiązku utrzymania wspólnych dzieci"? 

Poza tym chyba nie znasz profilu typowego alimenciarza. Owszem są osoby, które czują się pokrzywdzone przez partnerkę (często słusznie) i przerzucają swoje poczucie żalu na dzieci, ale to jest jednak mniejszość niepłacących.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, airmax napisał:

Chyba nie będzie takiej konieczności :) organizatorzy dość szybko ujawnili się, że nie chodzi im o dobro i prawa kobiet (a jeśli nawet to tak tylko przy okazji, po drodze), a te orzeczenie TK było jedynie pretekstem do wyciągnięcia ludzi z domów. I to na plecach tych ludzi chcą ugrać coś dla siebie.

Jak przeglądam fb już część samych protestujących zauważyła, że to przecież "nie w tej sprawie protestujemy".

Ale nie powiem, jeszcze w sobotę/niedziele to sam dałem się na to nabrać, że protest jest "w obronie wyboru" (a przynajmniej że organizatorom o to chodzi, bo że zwykłym ludziom biorącym w tym udział o to chodzi to jestem w stanie uwierzyć)

W sobotę protesty były spontaniczne, w sumie dalej nie mają jednego organizatora.

To normalne, że różne siły polityczne i aferzyści jak Suchanow i Lempart próbują się pdoczepiec i grać na swoje konto.

Jeśli nie wyłonią się nowi liderzy to władza może dorobić taka właśnie gembe: atak skrajnego lewactwa na naród polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Kaja Godek bez maseczki cieszyła się z wyroku TK ws. aborcji ze względu na  wady płodu - Wiadomości

masz -> poszalej

zarzuć filmik , masz ciekawe upodobania 

 

2 minuty temu, Krzemo napisał:

 

Jeśli nie wyłonią się nowi liderzy to władza może dorobić taka właśnie gembe: atak skrajnego lewactwa na naród polski. 

Obecnie najlepsze co spotkało ten marsz to brak lidera powiązanego z jakimś obozem politycznym , obecnie pisowskie media ich oceniają jako neomarksistow a jak pojawi się jakiś znany lewy Pan to dużo ludzi zniechęci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzemo napisał:

To normalne, że różne siły polityczne i aferzyści jak Suchanow i Lempart próbują się pdoczepiec i grać na swoje konto.

Jeśli nie wyłonią się nowi liderzy to władza może dorobić taka właśnie gembe: atak skrajnego lewactwa na naród polski. 

 

8 minut temu, Koelner napisał:

Obecnie najlepsze co spotkało ten marsz to brak lidera powiązanego z jakimś obozem politycznym

Zgadza się, dla odbioru społecznego taki spontaniczny zryw był pozytywnie odbierany, natomiast teraz wyjazd z warunkiem "dymisja rządu albo dalej protestujemy" pokazuje, że mimo że liderka anonimowa (przynajmniej dla mnie, chociaż ja na personaliach politycznych zupełnie się nie znam) to postulaty nadal te same - dymisja rządu, likwidacja religii w szkołach i tak dalej i tak dalej

 

I ciężko będzie wyłonić jakichkolwiek liderów w dobie mediów - to one ich kreują w głównej mierze, a tu już jest pani Lempart kreowana na takową

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

łap tygrysie

 

kobita z jajami , pasuje do Ciebie 

 

6 minut temu, airmax napisał:

 

Zgadza się, dla odbioru społecznego taki spontaniczny zryw był pozytywnie odbierany, natomiast teraz wyjazd z warunkiem "dymisja rządu albo dalej protestujemy" pokazuje, że mimo że liderka anonimowa (przynajmniej dla mnie, chociaż ja na personaliach politycznych zupełnie się nie znam) to postulaty nadal te same - dymisja rządu, likwidacja religii w szkołach i tak dalej i tak dalej

 

I ciężko będzie wyłonić jakichkolwiek liderów w dobie mediów - to one ich kreują w głównej mierze.

Aborcja tylko przelała gorycz , strajk Solidarności zaczął się od zwolnienia Walentynowicz i chęci poprawienia socjalnego bytu pracowniku . Obecnie osoby i kobiety pokroju dziewczyny z kolekcji Julka zapaliły protest , który nie wiadomo czym się skończy , oby te wkurwienie które siedzi w Polakach się uruchomiło . Prosta sytuacja , ktoś z nas który traci obecnie pracę i trochę popiera marsz leci na protest , czym dłużej będzie kryzys tym lepiej dla protestu , no chyba że zima powstrzyma :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef komitetu ds. bezpieczeństwa wspominając o tym, że zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane wzywa wyborców PiS do obrony kościołów. Oczywiście w grupach po 4 osoby max. 🙃

c*** z niego nie szef, skoro w tak ważną obronę chce angażować fanów i członków PiS licząc że kibole faszyści naziole kibice odwalą sprawę za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, josephnba napisał:

Już nawet w PiS chodzą słuchy że ten wyrok należy odłożyć, nawet zmienić bo bezmózgowie to nie to samo co zespół Downa.

Czytałem dziś że jakiś prowadzący w TVP info na żywo wypowiedział się że nie rozumie tego co zrobił rząd. Pewnie chłopaka zawieszą albo wywalą z roboty, ale myślę że postąpił słusznie 

Jeśli Jarek jeszcze przejmuje się opinią społeczną, to tak jak w czasie mniejszych kryzysów za pierwszej kadencji wycofa jakoś ten wniosek

Teraz to chyba ,,trochę" za późno na wycofanie wniosku. :) 

Owszem, PiS może zmienić Konstytucję (bo KO i Lewica by to poparły), ale wtedy zrobią z siebie debili przed wyborcami (przecież wyrok zapadł na wniosek ich własnych posłów i został wydany przez ,,pisowski" Trybunał). 

Tutaj nie ma dobrego rozwiązania. 

Cytat

 

No i podstawa prezydenta 

Po raz kolejny ten mały człowieczek nie potrafi zająć stanowiska w tak istotnej społecznie sprawie. Niby jest najważniejszą osobą w państwie a zachowuje się jak największa pizda. 

 

Przecież Duda jest za zakazem aborcji uszkodzonych płodów, mówił o tym wiele razy. Może ci się to oczywiście nie podobać, ale cytowany zarzut (,,nie potrafi zająć stanowiska") jest całkowicie chybiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.