Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, julekstep napisał:

???

Z gadzinówki robisz głos strajku?

 

To tak samo jak GPC było głosem marszy w obronie wolnych mediów

A woodstock jest spoko w chuuuuj

odbyłem tam prawie godzinną rozmowę z księdzem, który jeździł co rok i to jeden z mądrzejszych przedstawicieli Kościoła z jakim miałem przyjemność rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

Piosenka wpada w ucho ale refren mi się średnio podoba

Zastanawia mnie postawa takich deltow

Porównuje strajk kobiet do kodu choć jedno i drugie powstało z zupełnie innych pobudek

O ile przez chwilę wydawało się że kod walczy o słuszną sprawę tak po jakimś czasie było wiadomo że to jest przesycony politycznie twór 

 

Strajk kobiet nie trwa od kilku dni, one walczą o tę sprawę już od kilku lat i od kilku lat mają takie samo poparcie w społeczeństwie. Czas żeby Kaczyński zrozumiał, że może jemu kobiety nie są potrzebne, może Bosak i kurwin mogą traktować kobiety jak istotę niższą, ale zdecydowanie większa liczba mężczyzn kobiety traktuje jak równorzędnego partnera. One mają prawo wyrażać swoją złość na garstkę kawalerów i starych panien, którzy im odbierają ich prawa przykrywając wszystko "miłosierdziem"

 

Już nawet w PiS chodzą słuchy że ten wyrok należy odłożyć, nawet zmienić bo bezmózgowie to nie to samo co zespół Downa.

Czytałem dziś że jakiś prowadzący w TVP info na żywo wypowiedział się że nie rozumie tego co zrobił rząd. Pewnie chłopaka zawieszą albo wywalą z roboty, ale myślę że postąpił słusznie 

Jeśli Jarek jeszcze przejmuje się opinią społeczną, to tak jak w czasie mniejszych kryzysów za pierwszej kadencji wycofa jakoś ten wniosek

 

 

No i podstawa prezydenta 

Po raz kolejny ten mały człowieczek nie potrafi zająć stanowiska w tak istotnej społecznie sprawie. Niby jest najważniejszą osobą w państwie a zachowuje się jak największa pizda. 

Morawiecki kolejny bezkręgowiec ukrywa się za swoimi okularami i przyklejonym uśmieszkiem, pierdoli z miną mędrca jak to kolejne obostrzenia uchronią Polskę od covida a tymczasem nie robi absolutnie nic żeby kryzys zażegnać.

Dwie najważniejsze (teoretycznie) osoby w Polsce pokazują swoją postawą że nie mają albo jakj albo pomysłu jak wybrnąć z tego problemu co niestety stawia rząd i cały PiS w nie najlepszym świetle

Właśnie czytam wywiad z przyłębską

Wyrok nie wymierzony w kogokolwiek

Nie powinno się go wykorzystywać politycznie

Nie jest to powód do wychodzenia na ulicę 

Miejsca kultu są konstytucyjnie chronione

Ale k**** prawo wyboru już nie jest?

 

Te podziały wywoływane są przez dezinformację, nieprawidłowe przedstawianie znaczenia wydanego wyroku i jego treści, nawoływanie do wychodzenia na ulicę, kiedy obowiązują ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń służące właśnie ochronie życia i zdrowia

To nawet komentarza nie wymaga

Problem w tym, że strajk kobiet, który trwa niesie ze sobą całkowitą wolność aborcyjną. Czyli po prostu możliwość zabijania dla wygody. Dla wielu ludzi w tym kraju - na szczęście - są to postulaty nie do zaakceptowania. 

Co do wyroku - takie mamy zapisy w konstytucji o ochronie życia. Życie jest bardziej chronione niż prawo wyboru. Wydaje mi się to być całkowicie logicznym i normalnym i nie rozumiem jak w ogóle można przyjąć odwrotną hierarchię. 

I odnośnie aborcji eugenicznej - jeszcze raz napiszę, że to jest także problem badań - należy położyć większy nacisk na jak najwcześniejszą i najdokładniejszą diagnostykę. Zwłaszcza chodzi o zespół Downa. Nie wiem co można zrobić, ale trzeba włożyć wysiłek w to aby diagnostyka była wcześniejsza. Dla mnie to jest straszne, że kobieta musi decydować w 21-22 tygodniu ciąży. 

22 minuty temu, jack napisał:

Mój, a co? Czujesz się lepszy? 

Czuje się lepiej wychowany.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, josephnba napisał:

Z gadzinówki robisz głos strajku?

tak samo jak niektórzy robią z przykładowego Ziemkiewicza 'głos prawicy' :)

i co do 'strajku' - jak można nazwać strajkiem coś co w większości jest happeningiem młodzieży wynudzonej podczas pandemii, która zapatrzyła się na kolegów z USA? xD nie można strajkować nie będąc pracownikiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Problem w tym, że strajk kobiet, który trwa niesie ze sobą całkowitą wolność aborcyjną. Czyli po prostu możliwość zabijania dla wygody. Dla wielu ludzi w tym kraju - na szczęście - są to postulaty nie do zaakceptowania. 

Co do wyroku - takie mamy zapisy w konstytucji o ochronie życia. Życie jest bardziej chronione niż prawo wyboru. Wydaje mi się to być całkowicie logicznym i normalnym i nie rozumiem jak w ogóle można przyjąć odwrotną hierarchię. 

I odnośnie aborcji eugenicznej - jeszcze raz napiszę, że to jest także problem badań - należy położyć większy nacisk na jak najwcześniejszą i najdokładniejszą diagnostykę. Zwłaszcza chodzi o zespół Downa. Nie wiem co można zrobić, ale trzeba włożyć wysiłek w to aby diagnostyka była wcześniejsza. Dla mnie to jest straszne, że kobieta musi decydować w 21-22 tygodniu ciąży. 

 

Nie, zauważ, że kobiety głośno mówia o swoich prawach tylko w przypadku kiedy rzad lub prolajfy próbuja forsować bardziej reskrykcyjne prawa

Owszem, wsród tych kobiet jest procent femnistek czy im podobnych które oczekują pełnej wolności aborcyjnej, ale nie jest to przekaz całości a jdynie procenta tych ludzi

Osobiście jako ktos kto popiera strajk zawsze powtarzam- kompromis aborcyjny obowiazujacy w Polsce jest najlepszą formą.

Nie dlatego ze pasuje kazdemu, ale dlatego, ze zawarte w nim zapisy sa równe i niczego ani nie nakazuja ani nie zakazują. Daja nam, rodzicom wolność wyboru w sytuacjach kiedy sprawa dotyczy bezpośrednio naszego życia.

nie zycia polityków, sedziów trybunału, Kaczynskiego, tuska, Dudy czy Schetyny

Naszego!

Piszesz o eugenice, piszesz o badaniach

Super, ale jak to zrobić kiedy terminy do specjalistów są zajbiście długie? A nie każdego stać na prywatne badania i wizyty

Powtarzam- pis zjebał juz na samym poczatku zabierajac sie za te sprawę

później zjebał po raz kolejny zaczynając od wyroku nie od systemu pomocowego, realnego wsparcia dla ludzi, których za chwile zmusi do urodzenia chorego dziecka

i teraz zjebał po raz trzeci porównując masę wkurwionych ludzi do morderców i mend (pawłowicz)

Powtarzam- strajk nie jest po to zeby zliberalizować prawo aborcyjne, tylko zeby utrzymać obecny kompromis w mocy. Jestem w 100% przekonany, że strajku nie błoby gdyby rzad nie postanowił przykryć swojej nieudolności w walce z covid właśnie ustawą aborcyjną, nikt o tym ani nie wspomonał, ani tego nie poruszał  w dobie pandemii, zrobił to pis i to oni ponoszą pełna odpowiedzialność za to co dzieje sie na ulicach

 

1 minutę temu, julekstep napisał:

tak samo jak niektórzy robią z przykładowego Ziemkiewicza 'głos prawicy' :)

i co do 'strajku' - jak można nazwać strajkiem coś co w większości jest happeningiem młodzieży wynudzonej podczas pandemii, która zapatrzyła się na kolegów z USA? xD nie można strajkować nie będąc pracownikiem :) 

Aha, czyli wzorem USA palone sa samochody, okradane sklepy, bici ludzie o innym kolorze skóry no i przede wszystkim

powód jest równie "dobry"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Aha, czyli wzorem USA palone sa samochody, okradane sklepy, bici ludzie o innym kolorze skóry no i przede wszystkim

powód jest równie "dobry"

na szczęście u nas kultura 'młodzieżowych strajków osób niezatrudnionych' dopiero kiełkuje :) 

daj im kilka lat no

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemkiewicz jest w mediach bardzo popularny, jest opiniotwórczy, jest prawocowy i dostaje mozliwość wypowiadania się w mediach narodowych

tak, można go uznać za głos prawicy bo prawica go finansuje

Teraz, julekstep napisał:

na szczęście u nas kultura 'młodzieżowych strajków osób niezatrudnionych' dopiero kiełkuje :) 

daj im kilka lat no

czyli to co napisałeś jest bzdurą i nie potrafisz teraz z tego wybrnąć, wiec rzucasz tekstem "daj im pare lat"

fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał:

ziemkiewicz jest w mediach bardzo popularny, jest opiniotwórczy, jest prawocowy i dostaje mozliwość wypowiadania się w mediach narodowych

tak, można go uznać za głos prawicy bo prawica go finansuje

open democracy które cytuje WP też jest sponosorowane przez 'lewicę' i to bardziej niż 10ciu Rafciów :)

7 minut temu, josephnba napisał:

czyli to co napisałeś jest bzdurą i nie potrafisz teraz z tego wybrnąć, wiec rzucasz tekstem "daj im pare lat"

fajnie

czo?

'młodzież zapatrzona na kolegów z US&A' - co ci się tu nie zgadza? że nie robią 1 do 1 tego samego?

ja jak byłem mały to grałem w kosza będąc zapatrzonym na Karla Malone'a przykładowo - czy to zdanie też jest bzdurą bo grałem trochę gorzej niż Malone i nie umiałem pakować?

oj chyba z polskiego też trója była? xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

ja jak byłem mały to grałem w kosza będąc zapatrzonym na Karla Malone'a przykładowo - czy to zdanie też jest bzdurą bo grałem trochę gorzej niż Malone i nie umiałem pakować?

po tylu postach , dopiero Cię zrozumiałem . jestem z Tobą 🤣 

 

21 minut temu, julekstep napisał:

na szczęście u nas kultura 'młodzieżowych strajków osób niezatrudnionych' dopiero kiełkuje :) 

daj im kilka lat no

studenci na home office

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.