Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Krzemo napisał:

Randomowy 🙃 naczleny Nowego Obywatela. 

Okraska to socjalista, od lat wpsierajacy/chwalący PiS z pobudek socjalnych i chyba największy krytyk kawiarnianej libkolewicy. 

I tak jest dobrym źródłem oceny sytuacji, ma świetny instynkt i wyczucie polityczne. 

Czytaj dalej tylko nagłówki. 

Nowego Obywatela, spoko. Ale koleś to w wyczuciu nastrojów pisowskich to chyba jednak poziom Lechii Sędziszów . Pereira to jednak Lechia Gdańsk. 

I tu i tu w piłkę grają, ale...... Okraska mało znany. Nie znam gościa. Z Wikipedii poznałem. Za dużo rozgrzanych głów jak na razie wieszczących jakąś wielką zmianę. 

20 minut temu, julekstep napisał:

nie widzę żadnego w wersji cyfrowej - coś polecisz?

Myślisz że w kolekcji mam słowniki w pdf? Papierową łatwo znajdziesz w księgarni albo bibliotece uniwersyteckiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Raczej nie. To jest dość naturalne, rozwój to wspaniała sprawa, ale jednocześnie ma możliwości być straszliwym ogłupiaczem, a internet to jest absolutne mistrzostwo pod tym względem. I na ogół społeczeństwa jak chodzi o poziom intelektualny, kulturalny działa to tragicznie 🙂 

Wystarczy zerknąć na statystyki czytanych książek (mimo jakiego ułatwienia w dostępie!), a statystyki ilości osób oglądających filmy Patryka Vegi :) 

ale po co mam patrzec na takie statystyki skoro sa badania zajmujace sie dokladnie tym problemem (konkluzja -> ciagly, linearny rozwoj intelektualny spoleczenstw)

obraz moze zamydlic to ze teraz kazdy ma dostep do globalnej platformy nadawczej (wiec mozemy zobaczyc na przyklad jak randomowe ziutki z forum o murzynach madrza sie w smutny sposob na przerozne tematy :) )

9 minut temu, DeltaCenter napisał:

Myślisz że w kolekcji mam słowniki w pdf? Papierową łatwo znajdziesz w księgarni albo bibliotece uniwersyteckiej. 

Kiedy oststnio aktualizowales kolekcje? Moze tu tkwi problem? Zawsze tez mozesz strzlic print screena - 3 min roboty a mozesz zaorac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DeltaCenter napisał:

Nowego Obywatela, spoko. Ale koleś to w wyczuciu nastrojów pisowskich to chyba jednak poziom Lechii Sędziszów . Pereira to jednak Lechia Gdańsk. 

To nie chodzi tylko o PIS, tu chodzi o umiejętność odczytania nastrojów społecznych, przede wszystkim z perspektywy prowincji / Polski miateczkowej. 

A nie Warszawskiej banki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzemo napisał:

To nie chodzi tylko o PIS, tu chodzi o umiejętność odczytania nastrojów społecznych, przede wszystkim z perspektywy prowincji / Polski miateczkowej. 

A nie Warszawskiej banki. 

Całe to forum żyje z przekazów warszawskiej banki. Sprawdzimy Pana Remigiusza za jakiś czas czy miał rację. 

1 godzinę temu, josephnba napisał:

 

A tacy malkontenci jak delta i jemu podobni zwyczajnie czują że czas kiedy ich fanaberie, średniowieczne poglądy na rasę, tolerancję, równość i praworządność przestają trafiać do ogółu 

 

Może będziesz mieć na tyle jaj, żeby obronić swoją tezę na temat moich średniowiecznych poglądów na rasę, równość, tolerancję i praworządność. Może zaczniesz od przedstawienia moich poglądów na temat rasy zaprezentowanych na tym. Forum. 

Jeśli nie to zastanów się mocno dwa razy zanim coś podobnego będziesz chciał napisać. 

26 minut temu, julekstep napisał:

 Kiedy oststnio aktualizowales kolekcje? Moze tu tkwi problem? Zawsze tez mozesz strzlic print screena - 3 min roboty a mozesz zaorac

Wolę wersję papierową. Ty z tych co się lubują w zaoraniu i masakrowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, january napisał:

Nieco źle wyraziłem swoją myśl. Doprecyzuję: ogół społeczeństwa znacznie bardziej marnuje swój potencjał intelektualny w dobie internetu :) 

A zamknięcie w internetowych bankach informacyjnych sprzyja radykalizacji poglądów i ogranicza krytyczne myślenie. 

54 minuty temu, jordan20 napisał:

Dziki jak zwykle mega sensownie podsumowal temat

+ super zaoranie profesora przez studentke prawa

 

Super, nie ma to jak osoba z wykształceniem średnim poucza profesora. Pokolenie ZET w najlepszym wydaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wp.pl też rzucili hasło o kibicach. Ta sama narracja i jako dowód przekaz o portalu tomykibice który w komentarzach został wręcz zmasakrowany. Chciało im się czytać 700 komentarzy internetowych hools. I jeszcze kibice, którzy na barykadach walczą o prawa swoich dziewczyn, kochanek, matek i córek. @jacku

Gratuluję źródła. Konto chyba przejęła ci młodsza siostra. Portal Arkowcy.pl odcina się od medialnych bredni. Dla nich ważniejsze jest zwycięstwo rezerw nad rezerwami Lechii Gdańsk. Mariusz „Megafon” Jędrzejewski, przez 28 lat prowadzący doping na meczach Arki Gdynia też się odcina od rewelacji GW. Żyj dalej w Czerskiej bańce. Sucker. :)

Teraz sprawdź sobie portal tomykibice, świat kibicow. Kto ochrania kościoły w Chełmie, Jasle, Tarnowie, co robi Legia i Kolejorz na mieście. Razem z q jesteście jacku ofiarami dezinformacji. 

https://m.facebook.com/546577768855052/posts/1619671771545641/

To chyba więcej niż jeden "kibic" "Arki Gdyni" (sic!) w artykule GW. Dziękuję dobranoc. Filmik z Poznania też fajny, jak kibice Lecha rykneli, tupneli noga i lewactwo ucieka gdzie pieprz rośnie. 

Dziękuję. Dobranoc. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, julekstep napisał:

masz też grzechy cięższe (ofe - przełom kadencji, vat - 1sza kadencja itp)

Ja akurat zawsze byłem przeciwny samej koncepcji OFE i wiele razy o tym pisałem. Ponadto ostateczna likwidacja OFE to już robota PiS. 

VAT to grzech - zgoda, ale przecież PiS go nie obniżył (chociaż miał okazję), zatem tutaj wręcz idealny remis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DeltaCenter napisał:

 

Może będziesz mieć na tyle jaj, żeby obronić swoją tezę na temat moich średniowiecznych poglądów na rasę, równość, tolerancję i praworządność. Może zaczniesz od przedstawienia moich poglądów na temat rasy zaprezentowanych na tym. Forum. 

Jeśli nie to zastanów się mocno dwa razy zanim coś podobnego będziesz chciał napisać. 

 

Generalnie to dyskusja z tobą przypomina mi bardzo spór słuchaczy radia Maryja z tą prezenterką Polsatu pod jasną Górą

 

Ale zniżę się trochę do twojego poziomu 

Mam chwilę zanim pojadę robić ważniejsze rzeczy

 

Otóż nie raz i nie pięć atakowałeś osoby o innej orientacji, nie raz atakowałeś ludzi innego wyznania, atakowałeś i wysmieeales ludzi w "rurkach", atakowałeś UE za jej lewackie skręty, za odejście od twoich norm jakby te twoje były lepsze, a a jedynie starsze i odrobinę trącają myszką

 

Jesteś zakompleksiony, masz jakąś nieokreśloną jazdę na homoseksualizm (podejrzewam kryptogeja), wysmiewasz każdą inicjatywę sprzeczną z twoim widzi mi się

Wysmiewasz bialoleke choć sam tu mieszkałeś, obrażasz ludzi stąd wyrzucając im od wsioków czy czegoś w ten deseń 

A co ludzie w dobie marcowej paniki zrobili w dzień więcej niż ty zrobiłeś pewnie przez całe te pół roku

 

Więc wybacz, ale jakąkolwiek dyskusję z tobą uważam za uwłaczającą mi jako istocie ludzkiej

Cytując Shreka

Pa, pa pozdrów krewnych

 

 

PiS nie obniżył VATu co obiecał zrobić 

Nie zwrócił kasy z OFE, tylko podpierdolil resztę

Nie zmniejszył długu tylko go powiększył 

Nie zwiększył dzietności bo 500 zł tego nie zrobi

Nie uregulował spraw ze służbą zdrowia, tylko pogłębił kryzys 

Nie skrócił kolejek do specjalistów

Nie załatwił sprawy smoleńska tylko utopił w niej kupę naszej kasy

Nie uregulował sytuacji na rynku mieszkaniowym, tylko utopił w swoich pomyśle kolejne miliony z budżetu 

Nie obniżył ceny paliwa (słynny Kaczyński z kanistrem)

 

Za to

Zbeształ z błotem lekarzy, prawników, sędziów, policję, kobiety, eu, sąsiadów

W niecały rok po wyborach odwrócili się od większości ideałów i spraw, które mieli w programie

Odwrócili się od wszystkiego tylko nie od naszych pieniędzy

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, josephnba napisał:

1. Otóż nie raz i nie pięć atakowałeś osoby o innej orientacji,

2. nie raz atakowałeś ludzi innego wyznania,

3. atakowałeś i wysmieeales ludzi w "rurkach",

4. atakowałeś UE za jej lewackie skręty, za odejście od twoich norm jakby te twoje były lepsze

5. Jesteś zakompleksiony,

6.masz jakąś nieokreśloną jazdę na homoseksualizm (podejrzewam kryptogeja),

7.wysmiewasz każdą inicjatywę sprzeczną z twoim widzi mi się

8. Wysmiewasz bialoleke choć sam tu mieszkałeś, obrażasz ludzi stąd wyrzucając im od wsioków czy czegoś w ten deseń 

9. Pa, pa pozdrów krewnych

1. Nie sześć i nie osiem, może i nawet nie dwanaście

2. Tak?  Podaj przykład

3. WOW!!!! Ludzie w rurkach. Pewnie tez i Jokicowców, wędkarzy, komunistów, pieszych, kierowców, i sięc sklepową Żabka

4. Przepraszam.

5. Tak

6. Jestem kryptolithseksualistą

7. Piszę na forum jak każdy tutaj

8. To pamiętam. Wyzywałem na pewno od czegoś w ten deseń.

9. Teraz wszyscy śpią. Może jutro.

Ale gdzie te rasy? Murzyni, no chociaż jakiegoś azjatę pobiłem przez internet? A na  Może o rasy psów ci chodziło?

To może chociaż na Sasina mogę coś złego napisać? Pasuje słodziaczku?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał:

Zwracam honor. KOD nie powstał przed przejęciem władzy przez PiS, a 2 dni po. 

Bardzo śmieszne. :) 

Tak, Szydło została premierem 16 listopada, ale dobrze wiesz, że patrzenie wyłącznie na tą datę mija się z celem, skoro już 12 listopada PiS miał Marszałka Sejmu a inba o Trybunał zaczęła się tak naprawdę jeszcze wcześniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jan.kowalski napisał:

Bardzo śmieszne. :) 

Tak, Szydło została premierem 16 listopada, ale dobrze wiesz, że patrzenie wyłącznie na tą datę mija się z celem, skoro już 12 listopada PiS miał Marszałka Sejmu a inba o Trybunał zaczęła się tak naprawdę jeszcze wcześniej. 

 

Wciaz ma to więcej sensu niż pisanie o "kryzysie konstytucyjnym"  Tak jakby KOD powstał bo po wybrało sędziów na zapas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Wciaz ma to więcej sensu niż pisanie o "kryzysie konstytucyjnym"  Tak jakby KOD powstał bo po wybrało sędziów na zapas. 

Gdyby na początku kadencji PiS był spokój to KOD by nie powstał. Przecież taki Marcinkiewicz na początku miał względny lajcik. Podejrzewam, że jakaś poważniejsza inicjatywa społeczna powstałaby dopiero w 2017 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Qbajag napisał:

Od wczoraj przekaz dnia w PiS - to kobiety i inni protestujący są winni rozszerzania się pandemii. :P Bo wcześniej się nie rozszerzała.

ano właśnie. w ogóle na podstawie protestów w USA wyliczono, że stopień przenoszenie na wolnym powietrzu jest bardzo niski.

10 godzin temu, josephnba napisał:

Pytanie czy mi oficjalnie można mówić że PiS zjebał okres wiosna lato na przygotowanie się do drugiej fali czy był zbyt zajęty hasłami typu "wirus jest w odwrocie, dajcie nam koryto"

moim  zdaniem nie bardzo, bo patrząc na to, co się dziej w innych krajach, to wszyscy zjebali, więc trudno jakoś szczególnie obwiniać tutaj PiS.

10 godzin temu, julekstep napisał:

Każdy na forum tak pisze a mam dziwne wrażenie że wszyscy co bardziej 'wpływowi' politycy intelektualnie zjedliby tutejszą śmietankę (ze mną na deser ofc!)

widać, że nie znasz żadnego z tych polityków ; ]

9 godzin temu, january napisał:

Nieco źle wyraziłem swoją myśl. Doprecyzuję: ogół społeczeństwa znacznie bardziej marnuje swój potencjał intelektualny w dobie internetu

jest odwrotnie, bo nigdy wcześniej nie było tylu możliwości na zdobywanie informacji z różnych - często skrajnych - źródeł.

9 godzin temu, january napisał:

Wystarczy zerknąć na statystyki czytanych książek

strasznie overrated aspekt, bo czytanie książek jest bardzo nieefektywnym sposobem pozyskiwania wiedzy/rozwoju intelektualnego. no ale tradycja oczytanego uczonego jest mocno zakorzeniona.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka wpada w ucho ale refren mi się średnio podoba

Zastanawia mnie postawa takich deltow

Porównuje strajk kobiet do kodu choć jedno i drugie powstało z zupełnie innych pobudek

O ile przez chwilę wydawało się że kod walczy o słuszną sprawę tak po jakimś czasie było wiadomo że to jest przesycony politycznie twór 

 

Strajk kobiet nie trwa od kilku dni, one walczą o tę sprawę już od kilku lat i od kilku lat mają takie samo poparcie w społeczeństwie. Czas żeby Kaczyński zrozumiał, że może jemu kobiety nie są potrzebne, może Bosak i kurwin mogą traktować kobiety jak istotę niższą, ale zdecydowanie większa liczba mężczyzn kobiety traktuje jak równorzędnego partnera. One mają prawo wyrażać swoją złość na garstkę kawalerów i starych panien, którzy im odbierają ich prawa przykrywając wszystko "miłosierdziem"

 

Już nawet w PiS chodzą słuchy że ten wyrok należy odłożyć, nawet zmienić bo bezmózgowie to nie to samo co zespół Downa.

Czytałem dziś że jakiś prowadzący w TVP info na żywo wypowiedział się że nie rozumie tego co zrobił rząd. Pewnie chłopaka zawieszą albo wywalą z roboty, ale myślę że postąpił słusznie 

Jeśli Jarek jeszcze przejmuje się opinią społeczną, to tak jak w czasie mniejszych kryzysów za pierwszej kadencji wycofa jakoś ten wniosek

 

 

No i podstawa prezydenta 

Po raz kolejny ten mały człowieczek nie potrafi zająć stanowiska w tak istotnej społecznie sprawie. Niby jest najważniejszą osobą w państwie a zachowuje się jak największa pizda. 

Morawiecki kolejny bezkręgowiec ukrywa się za swoimi okularami i przyklejonym uśmieszkiem, pierdoli z miną mędrca jak to kolejne obostrzenia uchronią Polskę od covida a tymczasem nie robi absolutnie nic żeby kryzys zażegnać.

Dwie najważniejsze (teoretycznie) osoby w Polsce pokazują swoją postawą że nie mają albo jakj albo pomysłu jak wybrnąć z tego problemu co niestety stawia rząd i cały PiS w nie najlepszym świetle

Właśnie czytam wywiad z przyłębską

Wyrok nie wymierzony w kogokolwiek

Nie powinno się go wykorzystywać politycznie

Nie jest to powód do wychodzenia na ulicę 

Miejsca kultu są konstytucyjnie chronione

Ale k**** prawo wyboru już nie jest?

 

Te podziały wywoływane są przez dezinformację, nieprawidłowe przedstawianie znaczenia wydanego wyroku i jego treści, nawoływanie do wychodzenia na ulicę, kiedy obowiązują ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń służące właśnie ochronie życia i zdrowia

To nawet komentarza nie wymaga

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.