Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Tecu napisał:

Może by tak uchwalić maturę pisaną korespondencyjnie? 

Każdy zainteresowany dostałby pakiet pytań, kopertę do odesłania i druczek do podpisania, że samodzielnie wykonał pracę? Jest to jakieś rozwiązanie? 

To dosc okrutne ze nabijasz sie z samego pomyslu powszechnego korespondencyjnego glosowania, ktore to przeciez bylo pomyslem platformy obywatelskiej:)

Problemem jest tu krotki czas przygotowania i okolocznosci a nie samo glosowanie korespondencyjne przeciez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

To dosc okrutne ze nabijasz sie z samego pomyslu powszechnego korespondencyjnego glosowania, ktore to przeciez bylo pomyslem platformy obywatelskiej:)

Problemem jest tu krotki czas przygotowania i okolocznosci a nie samo glosowanie korespondencyjne przeciez:)

Ależ czasu jest aż nadto. WOT już czeka by wspomóc pocztę. A tam cała masa (choć MNIEJSZOŚĆ) pożytecznych idiotów, dowartościowujacych się mundurem i opowieściami o wyklętych wilkach. Frustratów, którym nie wyszło, winiących o to wszystkich tylko nie siebie. Darmowe wypociny im podobnych czytamy codziennie w internecie. PIS nie musi organizować fałszowania wyborów. Wystarczy, że da im możliwość a oni z własnej inicjatywy złamią prawo dla "wyższego" dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zakładnikiem partii, mogę krytykować nie pomysł a wykonanie. 

Zobacz z kolei jakie były opinie na ten temat PiSu i kto skasował poprzednio możliwość głosowania korespondencyjnego. 

Ciekawa zamiana ról. 

Oczywiście okoliczności inne.

Chodzi o szczegóły. Te są porażające a nie sam zamysł głosowania korespondencyjnego choć osobiście wolałbym go zachować dla osób, które faktycznie nie mogą dotrzeć na wybory by zapobiec ich wykluczeniu. W normalnych warunkach sam akt udania się na wybory i wrzucenie karty uważam za piękne ukoronowanie wyborów i taki moment gdzie można się poczuć jak ktoś kto ma wpływ na losy Państwa. 

Były jakieś pomysły co zrobić z maturzystami? Czy czekamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

 A tam cała masa (choć MNIEJSZOŚĆ) pożytecznych idiotów, dowartościowujacych się mundurem i opowieściami o wyklętych wilkach. Frustratów, którym nie wyszło, winiących o to wszystkich tylko nie siebie. 

Procentowo, to ile ? Ulżyło ci jak puściłeś taką wiązankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

Ależ czasu jest aż nadto. WOT już czeka by wspomóc pocztę. A tam cała masa (choć MNIEJSZOŚĆ) pożytecznych idiotów, dowartościowujacych się mundurem i opowieściami o wyklętych wilkach. Frustratów, którym nie wyszło, winiących o to wszystkich tylko nie siebie. Darmowe wypociny im podobnych czytamy codziennie w internecie. PIS nie musi organizować fałszowania wyborów. Wystarczy, że da im możliwość a oni z własnej inicjatywy złamią prawo dla "wyższego" dobra. 

Problemem jest dostarczenie kart do glosowania. Nie wiem jak mialby tu wot zaszkodzic. 

Pozyteczni idioci sa wszedzie;) 

Pis nie musi organizowac falszowania wyborow glownie dlatego ze duda ma 3-4 razy wieksze poparcie od mkb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DeltaCenter napisał:

Procentowo, to ile ? Ulżyło ci jak puściłeś taką wiązankę?

Nie mam pojęcia ale wierzę, że mały procent. Choć głośno szczekający. Możesz dać strzałkę w dół jak ci się nie podoba. Nie ubędzie mi z tego powodu. 

3 minuty temu, fluber napisał:

Pozyteczni idioci sa wszedzie;) 

Dokładnie tak. Dlatego powinno się ich wystrzegać 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał:

 

Dokładnie tak. Dlatego powinno się ich wystrzegać 

Jasne, ale nie wiem czemu z nazwy jako siedlisko takich wymieniasz wot a nie listonoszy:)

25 minut temu, Tecu napisał:

 

Były jakieś pomysły co zrobić z maturzystami? Czy czekamy?

Pewnie nic poza przelozeniem nie wymysla. Coz innego mozna zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Jasne, ale nie wiem czemu z nazwy jako siedlisko takich wymieniasz wot a nie listonoszy:)

Wydaje się, że mundur listonosza nie przyciąga jakoś specjalnie ludzi o skrajnie prawicowych sympatiach politycznych więc rozkład pożytecznych idiotów jest raczej zbliżony do tego w społeczeństwie. W WOT środek ciężkości jest z pewnością przesunięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał:

Wydaje się, że mundur listonosza nie przyciąga jakoś specjalnie ludzi o skrajnie prawicowych sympatiach politycznych więc rozkład pożytecznych idiotów jest raczej zbliżony do tego w społeczeństwie. W WOT środek ciężkości jest z pewnością przesunięty. 

Dostrzegasz jakas korelacje miedzy prawicowymi pogladami a byciem pozytecznym idiota?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jack napisał:

Nie mam pojęcia ale wierzę, że mały procent. Choć głośno szczekający. Możesz dać strzałkę w dół jak ci się nie podoba. Nie ubędzie mi z tego powodu. 

To warto byłoby coś wiedzieć zanim się napisze. Czyli : nie masz zielonego pojęcia, jakąś tam tezę sobie w główce ułożyłeś. OK. Dzięki chociaż za szczerą odpowiedź. Nie daje tych czerwonych strzałek. Bardzo rzadko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie ta wypowiedź:

- Śledzę dokładnie debatę polityczną w Polsce. Nalegam, by prawodawcy wzięli pod uwagę konsekwencje swoich decyzji - powiedziała szefowa biura OBWE ds. wyborów Ingibjörg Sólrún Gísladóttir.

Zastanawia mnie jakie media śledzi Pani szefowa biura :)

1 minutę temu, ignazz napisał:

@kucio szacun. 
od siebie bym dodał ze mamy czasy ze liderami są idioci.

A może jakie społeczeństwo tacy liderzy? Uwierz mi, wajchowy zawsze świetnie się bawi jak czyta wpisy typu " wy, beznadziejni politycy nie zasługujecie na nas."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kucio

Takich narzekań, że władza, politycy to osły, co nic nie są w stanie zrobić dla wspaniałego społeczeństwa to ja już słyszę i czytam od dobrych kilkunastu lat. Fajnie, większość przytaknie i nic z tego nie wynika. Kompletnie nic.

Był Kukiz i Tyszka z ludu, piękni, antysystemowi, a dziś jeden z nich pieprzy o państwie z dykty. Wajchowy i tak manipuluje tym społeczeństwem jak chce. Znajdziesz w necie wiele głosów, które za wzór stawiały jakis czas temu Belgie i tamtejszy przymus uczestnictwa w wyborach. Dziś za wzór demokracji uchodzi : akcja bojkotu ciągle tych samych celebrytów. Te same manipulacje - wręcz na beszczela  -  wielkich mediów III RP,  modlitwy o jak największą liczbę ofiar i jak największą skalę recesji pewnych polityków, te same głupawe akcje celebrytów, a na dole to wspaniałe społeczeństwo z którego jakieś 45% wciąż wierzy albo chce wierzyć, że Duda kazał działaczowi PiS przebrać się za ratownika medycznego. 

Mnie nie obchodzą ile politycy przeznaczyli na pomoc temu czy tamtemu szpitalowi. Nie obchodzi mnie ile kto uszył w domu bezużytecznych maseczek z kawałków szmat. Mnie obchodzi tylko jak władza radzi sobie w sytuacji kryzysowej. W 2010 r. mogłem ocenić rząd Tuska. Za jakiś czas rozlicze obecną władzę za walkę z pandemią i za sprawne przeprowadzenie wyborów. 

Dobry test na przyszłość dla władzy, służb, poczty oraz społeczeństwa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

Ależ czasu jest aż nadto. WOT już czeka by wspomóc pocztę. A tam cała masa (choć MNIEJSZOŚĆ) pożytecznych idiotów, dowartościowujacych się mundurem i opowieściami o wyklętych wilkach. Frustratów, którym nie wyszło, winiących o to wszystkich tylko nie siebie. Darmowe wypociny im podobnych czytamy codziennie w internecie. PIS nie musi organizować fałszowania wyborów. Wystarczy, że da im możliwość a oni z własnej inicjatywy złamią prawo dla "wyższego" dobra. 

Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Największy kryzys jeszcze przed nami. Wiele osób myśli, że to samo szybko minie i szybko powrócimy do poprzedniego życia. Bardzo mało konkretów. Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jak klasa polityczna radzi sobie we Włoszech, Hiszpanii czy w UK. U nas nie bardzo, społeczeństwo też nie za wiele oczekuje, no może poza modłami o to, że może wirus dopadnie Kaczyńskiego - takie życzenia dziś słyszałem. Za dużo osobistych porachunków, szufladkowania, chęci dogryzienia i wręcz dorżnięcia watahy. Zresztą daleko szukać nie trzeba. Na tym forum wiadomo też "tu i tam - kto kogo". 

Ja pisałem, że propozycja Gowina nie zostanie potraktowana poważnie. Dla mnie była nie najlepszym rozwiązaniem. Jakimś była, ale jak na doświadczonego polityka jakim jest Gowin było to frajerstwo. 

Wielu podążając za- wielkimi tytułami nagłówków - dawno już rząd oceniła, ja jeszcze poczekam. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

Ależ czasu jest aż nadto. WOT już czeka by wspomóc pocztę. A tam cała masa (choć MNIEJSZOŚĆ) pożytecznych idiotów, dowartościowujacych się mundurem i opowieściami o wyklętych wilkach. Frustratów, którym nie wyszło, winiących o to wszystkich tylko nie siebie. Darmowe wypociny im podobnych czytamy codziennie w internecie. PIS nie musi organizować fałszowania wyborów. Wystarczy, że da im możliwość a oni z własnej inicjatywy złamią prawo dla "wyższego" dobra. 

Spider-Man Pointing at Spider-Man | Know Your Meme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.