Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, MarcusCamby napisał:

Ja osobiście nie rozumiem czemu atak jest wymierzony w kościół, gdzie środowisko na ten temat jest raczej podzielone. Nie wiem czemu chcesz atak wymierzyć w całą wspólnotę.

Jakie środowisko? Doktryna katolicka jest jasna i mówi o pełnej ochronie życia od poczęcia - jak ktoś jest katolikiem i mu to przeszkadza, bo jednak słabo żeby zmuszać kobiety do rodzenia dziecka bez czaszki bez szans na przeżycie, to niech przemyśli swoją przynależność do kościoła, albo głośno mówi o tym, żę to niezły dick move wobec kobiet.

Kreślenie wizji, że przeciętni katolicy to normalsi, hierarchowie to trochę taliban, ale w sumie to bez znaczenia - a należący do wspólnoty katolickiej politycy i sędziowie poddawani presji ze strony hierarchów podjęli sui generis decyzję o tym, żeby przybliżyć polskie ustawodawstwo do ... doktryny katolickiej bez związku z w/w - to jakaś kompletna bzdura. I nawet nie odnoszę się do słuszności tych poglądów, i nie bronię profanacji budynków kościelnych - ale tak, odpowiedzialny jest (jako wspólnota i instytucja) kościół, obawiam się, że zdaniem większości polskiego społeczeństwa c***owo to o kościele świadczy. I wśród nich są też katolicy-normalsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Jakie środowisko? Doktryna katolicka jest jasna i mówi o pełnej ochronie życia od poczęcia - jak ktoś jest katolikiem i mu to przeszkadza, bo jednak słabo żeby zmuszać kobiety do rodzenia dziecka bez czaszki bez szans na przeżycie, to niech przemyśli swoją przynależność do kościoła, albo głośno mówi o tym, żę to niezły dick move wobec kobiet.

Kreślenie wizji, że przeciętni katolicy to normalsi, hierarchowie to trochę taliban, ale w sumie to bez znaczenia - a należący do wspólnoty katolickiej politycy i sędziowie poddawani presji ze strony hierarchów podjęli sui generis decyzję o tym, żeby przybliżyć polskie ustawodawstwo do ... doktryny katolickiej bez związku z w/w - to jakaś kompletna bzdura. I nawet nie odnoszę się do słuszności tych poglądów, i nie bronię profanacji budynków kościelnych - ale tak, odpowiedzialny jest (jako wspólnota i instytucja) kościół, obawiam się, że zdaniem większości polskiego społeczeństwa c***owo to o kościele świadczy. I wśród nich są też katolicy-normalsi.

Przypominam tylko że ta krzycząca obecnie część społeczeństwa całkiem niedawno gloryfikowała Konstytucję, która jest napisana w duchu mocno katolickim :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

no tak policjant na filmiku mówi o tych typach co tą babę wynoszą :)\

oryginalnie chyba są z formacji Straż Marszu Niepodległości

 

czekam na ich starcie z bojowym oddziałem Gay Bearów ❤️

Nie zapominaj o Rycerzach Chrystusa. Oni też mogą wystawić strojną chorągiew na bitwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BMF napisał:

Jakie środowisko? Doktryna katolicka jest jasna i mówi o pełnej ochronie życia od poczęcia - jak ktoś jest katolikiem i mu to przeszkadza, bo jednak słabo żeby zmuszać kobiety do rodzenia dziecka bez czaszki bez szans na przeżycie, to niech przemyśli swoją przynależność do kościoła, albo głośno mówi o tym, żę to niezły dick move wobec kobiet.

Oj BMF doczytaj coś na ten temat, potem się wypowiadaj. Polecam zacząć od ojca Ludwika Wiśniewskiego. Chyba, że on nie jest katolikiem według Ciebie.

Zazwyczaj widzisz odcienie szarości. Dziwię się, że tutaj nie.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, january napisał:

Może w końcu dojdzie do siłowej sekularyzacji, skoro prawnie ochronka i złodziejstwo tej instytucji (komisja!!!) od 30 lat ma się dobrze:)

wątpliwe, raczej dojdzie do starć w okolicach kościołów jak księża wezwą kiboli / narodowców do ochrony. Wtedy dopiero będzie 'wojna' do której lewa strona  obecnie tak chętnie nawołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał:

Przypominam tylko że ta krzycząca obecnie część społeczeństwa całkiem niedawno gloryfikowała Konstytucję, która jest napisana w duchu mocno katolickim :) 

Raczej zdecydowana większość mówiła, że Konstytucja jest niedoskonała, ale skoro jest, to trzeba jej przestrzegać. Więc jak ktoś teraz mówi, że ... Konstytucja jest niedoskonała, a orzeczenie wydał ... Trybunał wybrany sprzecznie z prawem, po to żeby zrzucić odpowiedzialność z polityków i kościoła, to jest bardzo spójny w swoich poglądach. Ba, dla lewicy taki Zoll nigdy nie był autorytetem (pozaprawnym), bo to mocny konserwatysta.

[nie oceniam samych poglądów, bo nie chce mi się w to wchodzić]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Krzemo napisał:

A gdzie napisałem, że mnie to cieszy?

Pogubiłeś się strasznie w tej wymianie zdań. Najpierw mi wciskasz, że usprawiedliwiam, teraz już że mnie to cieszy. Napisałem, że wiem skąd taka reakcja.

Oceniasz mnie chyba z perspektywy swojej moralności. Może to Ciebie cieszy, gdy prawactwo wyżywa się na słabszych i bezbronnych?

Dla mnie wielką tragedią jest to co się dzieje w naszym kraju. To jak podzielono społeczeństwo, to jak partia rządząca (chrześcijańska?) traktuje z buta ludzi o odmiennych poglądach i to, że koteria, która ma przewagę w episkopacie, zblatowała Kościół z partią.

 

Przepraszam, jeżeli źle Cię zrozumiałem. Po prostu to co się dzieje jest dla mnie niewyobrażalne. Np. ksiądz, który szedł do ciężko chorego udzielić mu namaszczenia, został fizycznie zaatakowany przez protestujących, zerwano mu z szyi bursę z Eucharystią i rzucono na ziemię

 

 

41 minut temu, Krzemo napisał:

 

To jest dużo lepszy pomysł, może ktoś na to wpadnie. Tylko rezydencje biskupie to zazwyczaj dobrze chronione, czy nawet ufortyfikowane posiadłości.

We Wrocławiu akurat był protest pod pałacem:

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,akcja-sabotaz-we-wroclawskich-kosciolach-kolejny-dzien-walki-o-aborcje-zdjecia,wia5-3266-57245-7.html

Ale płot wysoki, z porządnej stali.

I dlatego najłatwiej zaatakować słabszych. I to mnie najbardziej smuci, kto za ten cały syf obrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Raczej zdecydowana większość mówiła, że Konstytucja jest niedoskonała

No nie wiem. Jak ja nosiłem jakieś koszulki muzyczne albo sportowe za dzieciaka to raczej nie dlatego że uważałem że w sumie to trochę fałszują/kiepsko grają ale uszanujmy ich :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

I dlatego najłatwiej zaatakować słabszych. I to mnie najbardziej smuci, kto za ten cały syf obrywa. 

A kto zaczął ? Bór-Komorowski wywołał Powstanie a sam przesiedział resztę wojny w willi w Bawarii , jak chcesz szukać winnych to poszukaj w PiSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

A kto zaczął ? Bór-Komorowski wywołał Powstanie a sam przesiedział resztę wojny w willi w Bawarii , jak chcesz szukać winnych to poszukaj w PiSie.

Skoro wiadomo kto jest winny, to niech tam się przeniosą protesty. Pod biura PIS, mieszkania posłów PIS, Sejm, czy Trybunał, czy nawet pod te pałace biskupie. Zakłócanie mszy nie ma nic wspólnego z protestami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wezwą, może sami przyjdą bez wezwania - bez różnicy, nie to było tu ważne, nie chodzi mi o to jak to zostanie zaaranżowane tylko co będzie jak faktycznie do tego typu starć dojdzie, bo jeśli naprawdę zacznie (zaczeło? przepraszam, nie oglądam wiadomości ostatnio)  do niszczenia kościołów to raczej starcia pewnie w ich okolicach będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Skoro wiadomo kto jest winny, to niech tam się przeniosą protesty. Pod biura PIS, mieszkania posłów PIS, Sejm, czy Trybunał, czy nawet pod te pałace biskupie. Zakłócanie mszy nie ma nic wspólnego z protestami. 

Zbyt proste , po sznurku kościół też za to odpowiada . Sam byłem na mszy gdzie było nawoływanie na głosowanie na słuszna partie ( akcja in vitro ) , jak kościół angażuje się tak mocno w politykę to niech się nie dziwi , że dostanie rykoszetem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Jak ja nosiłem jakieś koszulki muzyczne albo sportowe za dzieciaka to raczej nie dlatego że uważałem że w sumie to trochę fałszują/kiepsko grają ale uszanujmy ich :)

Jak nosiłeś koszulki Queen to nie znaczy, że popierasz branie narkotyków czy generalny lifestyle zespołów rockowych z lat 70. i 80. Masz pewnie częściowo rację, ale IMHO to była 'mniejszość' a nie 'zdecydowana większość'.

3 minuty temu, Koelner napisał:

jak kościół angażuje się tak mocno w politykę to niech się nie dziwi , że dostanie rykoszetem 

Zwłaszcza, że stanowisko episkopatu było super jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest i tak jakiś pan profesor nauk medycznych, który uważa, że badanie prenatalne są potrzebne jedynie do podjęcia decyzji czy dziecko można usunąć czy nie. Taki ktoś leczy ludzi w Polsce.

31 minut temu, rw30 napisał:

wątpliwe, raczej dojdzie do starć w okolicach kościołów jak księża wezwą kiboli / narodowców do ochrony. Wtedy dopiero będzie 'wojna' do której lewa strona  obecnie tak chętnie nawołuje.

W jaki sposób to wezwanie ma się odbyć? Ksiądz z warszawskiej parafii, weżmie telefon, w internecie znajdzie numer i zadzwoni" "Dzień dobry, pan Teddy Boy, poproszę o ochronę mojej parafii w godzinach 9-11. Płatność kartą czy gotówką." :D

2 godziny temu, Koelner napisał:

Średnio interesuje mnie los tej osoby 

Próbujesz porównać hardkorowość obecnej opozycji z tą z lat 2007-2015 a nawet nie masz pojęcia kiedy odbywały się pierwsze protesty organizowane przez PiS. Zdecyduj się na coś w końcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

zrzucenie starszej kobiety ze schodów kościoła=

xD

ta 'starsza kobieta' to zawodowy bulterier środowisk LGBT, jeden z mocniejszych final bossów

i nie została zrzucona znikąd

(ale "MOJA WŁASNOŚĆ" krzyczała jak true konfederatka ❤️)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.