Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Ale przecież PiS w tej sprawie nic nie zrobił. Kompletnie nic.

Wniosek do TK podpisało 106 posłów PiS. 

Do tego w składzie TK są długoletni politycy PiS, bliska znajoma Naczelnika oraz typek od dawna jednoznacznie powiązany z PiS (wszyscy zostali wybrani jedynie z uwagi na te cechy a nie z uwagi na kompetencje i doświadczenie tak jak to było kiedyś). 

Już nie wspominając o tym, że zarówno Kaczyński jak i Duda wspominali, że są przeciwnikami aborcji uszkodzonych płodów (PAD wprost powiedział, że gdyby dostał na biurko nowelizację ustawy w tym kierunku to by ją bez wahania podpisał). 

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jan.kowalski napisał:

Wniosek do TK podpisało 106 posłów PiS. 

Do tego w składzie TK są długoletni politycy PiS, bliska znajoma Naczelnika oraz typek od dawna jednoznacznie powiązany z PiS (wszyscy zostali wybrani jedynie z uwagi na te cechy a nie z uwagi na kompetencje i doświadczenie tak jak to było kiedyś). 

Już nie wspominając o tym, że zarówno Kaczyński jak i Duda wspominali, że są przeciwnikami aborcji uszkodzonych płodów (PAD wprost powiedział, że gdyby dostał na biurko nowelizację ustawy w tym kierunku to by ją bez wahania podpisał). 

Dobra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Dobra... 

A co napisałem nieprawdziwego? Przecież Piotrowicz, Pawłowicz, Stelina i Przyłębska to jest bardzo podobny przypadek do nominacji Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji. Oni podobnie jak Brzęczek nie mieliby szansy na nominację bez znajomości z Prezesem. 

Który niby wybór przed 2015 rokiem budził podobne kontrowersje? Czy PO albo SLD wrzucały tam kogoś w rodzaju Stefana Niesiołowskiego? Taki przykładowy Piotr Tuleja został wybrany niemal jednogłośnie (a zatem również głosami posłów PiS). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jan.kowalski napisał:

A co napisałem nieprawdziwego? Przecież Piotrowicz, Pawłowicz, Stelina i Przyłębska to jest bardzo podobny przypadek do nominacji Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji. Oni podobnie jak Brzęczek nie mieliby szansy na nominację bez znajomości z Prezesem. 

Który niby wybór przed 2015 rokiem budził podobne kontrowersje? Czy PO albo SLD wrzucały tam kogoś w rodzaju Stefana Niesiołowskiego? Taki przykładowy Piotr Tuleja został wybrany niemal jednogłośnie (a zatem również głosami posłów PiS). 

Dla mnie przykładem takiego człowieka jest Rzepiliński który chodził pod pachę z politykami PO i pracował przy ustawach o TK ! 

I wszyscy Ci ludzie są wybierani z klucza politycznego. WSZYSCY. Tylko się tym nie interesowałeś bo PiS o tym nie krzyczał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Dla mnie przykładem takiego człowieka jest Rzepiliński który chodził pod pachę z politykami PO i pracował przy ustawach o TK ! 

Co w tym złego, że Prezes TK pracuje przy ustawie organizującej pracę TK? 

Cytat

I wszyscy Ci ludzie są wybierani z klucza politycznego. WSZYSCY. Tylko się tym nie interesowałeś bo PiS o tym nie krzyczał. 

A wszyscy trenerzy są wybierani wyłącznie z klucza towarzyskiego jak Brzęczek. :) 

9 minut temu, julekstep napisał:

przed 2015 wszystkie decyzje polityczne były jakby mniej kontrowersyjne

może to dlatego że po 2015 mamy bardziej histerycznych krzykaczy? 🤔

Z tego co pamiętam to rząd PO upadł między innymi przez kontrowersyjne posunięcia typu reforma emerytalna czy podniesienie VAT o 1% a krzykaczy było wówczas mnóstwo. Swoją drogą niektórzy nieciekawie skończyli (Kolonko, Kukiz, Jaok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jan.kowalski napisał:

Z tego co pamiętam to rząd PO upadł między innymi przez kontrowersyjne posunięcia typu reforma emerytalna czy podniesienie VAT o 1% a krzykaczy było wówczas mnóstwo. Swoją drogą niektórzy nieciekawie skończyli (Kolonko, Kukiz, Jaok).

W trakcie rządów PiSu krzyki o wszystko od pierwszego dnia były na poziomie krzyków z końcówki PO.

Nic dziwnego że nie robią wrażenia na nikim poza krzyczącymi :) 

(ofc ostatnie 2 miechy PiSu to obiektywnie kupa a perspektywy* też są kiepskie, więc niezależnie od tego pewnie ich rządzenie skończy się przy następnych wyborach -> które mogą być b.ciekawe)

* ciąg dalszy koronki, walka o władzę wewnątrz partii itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Moja opinia wynika z konsensusu naukowego, podlinkowalem nawet artykuł na ten temat. 

A myślisz ze mojego wykładowcy  jako naukowca to nie dotyczy?

Dlaczego twój "konsensus naukowy" ma być lepszy od jego konsensusu naukowego 

Różni was w sumie tylko pogląd na wiarę w Boga

(Oczywiście to duże uproszenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebastian napisał:

Dla mnie przykładem takiego człowieka jest Rzepiliński który chodził pod pachę z politykami PO i pracował przy ustawach o TK ! 

I wszyscy Ci ludzie są wybierani z klucza politycznego. WSZYSCY. Tylko się tym nie interesowałeś bo PiS o tym nie krzyczał. 

 

PiS nie krzyczał o rzeplinskim?

W czasach po, kiedy to TVP nie pisało nad pisem z zachwytu, rzekomo pozostałe mainstreamowe stacje były proPO nawet ja słyszałem ataki na rzeplinskiego a wg przekazu PiSu jedyne obiekrywne media wówczas to trwam i republika

A ja te stacje mam zablokowane

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, polskignom napisał:

To Artlan, wiec co się dziwisz :) 

Najbardziej kontrowersyjny wybór przed 2015 rokiem czyli Leon Kieres:

- profesor nauk prawnych

- były prezes IPN

- doradca ,,Solidarności"

- długoletni reprezentant Polski w Radzie Europy

Kontrowersyjny jest zatem głównie dlatego, że był przez krótki czas senatorem PO (ale nigdy nie angażował się w te najbardziej gorące spory polityczne). 

 

Oczywiście nie spodziewam się żadnej sensownej odpowiedzi z twojej strony. :) 

Chcę po prostu żeby inni widzieli jak łatwo można wypunktować wasz głupawy symetryzm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

czy właśnie na mój tekst o 'krzyżu i marszach niepodległości' wrzuciłeś filmik z .......marszu niepodległości zarzucając mi słabą pamięc?

interesujące :) 

 tekst 🤣 nawet go nie odpaliłeś dlatego polecam odświeżyć pamięć , udowodniłeś już w kilku tematach , że z nią u Ciebie słabo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, josephnba napisał:

A myślisz ze mojego wykładowcy  jako naukowca to nie dotyczy?

Dlaczego twój "konsensus naukowy" ma być lepszy od jego konsensusu naukowego 

Różni was w sumie tylko pogląd na wiarę w Boga

(Oczywiście to duże uproszenie)

Dlatego ze moj konsensus wynika z opinii 5500 profesorów a nie jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

W trakcie rządów PiSu krzyki o wszystko od pierwszego dnia były na poziomie krzyków z końcówki PO.

Nic dziwnego że nie robią wrażenia na nikim poza krzyczącymi :) 

 Przesada. Pamiętam przecież jakie poparcie miał taki Duda na początku kadencji (również wśród młodych ludzi oraz tych o umiarkowanych poglądach). Taki prawdziwy antyPiS to zaczął się gdzieś w 2017 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jan.kowalski napisał:

 Przesada. Pamiętam przecież jakie poparcie miał taki Duda na początku kadencji (również wśród młodych ludzi oraz tych o umiarkowanych poglądach). Taki prawdziwy antyPiS to zaczął się gdzieś w 2017 roku. 

KOD to końcówka 2015 -> a to był pierwszy moment kiedy zorganizowano razem 'przeciwników PiSu'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.