Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, lorak napisał:

a jeśli ktoś uważa inaczej, to co wtedy? 

W sensie jeśli ktos uważa że jedni ludzie mają prawo do życia a inni nie mają? Mam wrażenie że to się w historii świata zawsze źle kończyło:) 

12 minut temu, josephnba napisał:

A propos wykładu z biologii

Profesor to ateista więc się prolajfom jego opinia nie spodoba

Jeśli to ma znaczenie w jego odpowiedzi to jego opinia jest bezwartościowa. 

55 minut temu, Qbajag napisał:

Serio? Jest konsensus naukowy w tej sprawie?

 

52 minuty temu, january napisał:

Gdzie ten konsensus niby?

Tutaj:

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3211703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber ale przecież opinia każdego jest czymś wartościowana

Twoja opinia jest wartościowana twoim stosunkiem do Kościoła i jego nauk

Moja jest wartościowana próbą zrozumienia bólu kobiety która ma urodzić chore dziecko

Jak zmierzyć która opinia jest mniej bezwartościowa?

Naukowcy bardzo często (nie znam liczb) są ateistami, lub mają neutralny stosunek do religii. Przynajmniej Ci których znam czy znałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qbajag napisał:

Oczywiście jeżeli definicję ludzkiego istnienia przyjmiemy tylko według jednej strony sporu.

To można sobie przyjmować definicję życia ? Serio ?  To nauka o tym nie decyduje ? 

Proponuję przeczytać https://magazynkontakt.pl/plod-jest-czlowiekiem/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Ty nie masz opinii co sam stwierdziłeś 

 

to Ty to stwierdziles

ja tylko pisalem ze ten 'zastepczy' temat mnie srednio grzeje (w odpowiedzi na Twoje pytania majace chyba na celu uderzac w moje emocje)

ba! ja tu przed Toba pisalem kilka razy to co Ty pisales pozniej (chocby o tym ze wypadaloby rozwiazac kwestie socjalne zanim zacznie sie rzucac zakazami)  - rozumiem ze wraz ze zmiana autora slowa nabieraja wartosci merytorycznej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Masz rację

Wg mnie powinni zacząć od ustalenia dopłat od uruchomienia ich, ustawy to regulującej a nie od zakazu

Wówczas to cio piszesz miałoby sens

Robienie tego od dupy strony jest debilizmem do którego zresztą PiS mnie już przyzwyczaił

Ale przecież PiS w tej sprawie nic nie zrobił. Kompletnie nic.

Teraz właśnie jest czas na szybkie podjęcie tej sprawy, ustalenie odpowiedniej kwoty pomocowej, całego programu pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

 

Natomiast uważam tak ogólnie, że decydować o tym powinny tylko i wyłącznie (nie w sensie pojedynczym ciąża-matka, ale ogólnym jak chodzi o podejmowanie decyzji/ustalanie prawa w tej kwestii) kobiety poniżej 50 roku życia. Facetom i kobietom nie mogącym rodzić wara od tego:)

Wow i toczy się dyskusja facetów na 10 stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

Że co ? Przecież lotnictwo alianckie rozbiło Japonię i front zachodni . Nie czytasz argumentów , sorry wychowałem się na 4 pancernych , za młody nawet polepiłem parę modeli czołgów ale to jest romantyczny zew przeszłości jak szabla i koń :)

To trwało miesiace i lata, tutaj mówie ze to mozliwe, ale niemożliwe w kilka tygodni. Zresztą, po amerykanie wybudowali dziesiatki tysiecy shermanów i rzucili do Europy ponad milion wojska? Dlaczego zajęlo im tyle czasu dojscie z wybrzeża Francji do Niemiec?

Dla porównania zawsze przytaczam ze ruskie niewiele mniejszy obszar niż Europa zachodnia (Mandżuria) rozjechali czołgami w dwa tygodnie. Lotnictwo by przed tym nie obroniło ani tego nie dokonało.

No i weź jeszcze pod uwagę ze choć lotnictwo aliantów było lepsze jakościowo a po przybyciu amerykanów lliczniejsze to jednak ruskie mielli zdecydowanie najwięcej naziemnych wyrzutni przeciwlotniczych. Samolotów "stealth" wtedy zbyt wiele nie było.

 

Godzinę temu, RappaR napisał:

Nie poszli. To reszta poszła w ich kierunków, także ZSRR.

Nie no ruskie i francuzi mieli początkowo cięzkie czołgi, niemcy zadowalali się lekkimi i średnimi, bo do blitzkriegu nie potrzeba cieżkich czołgów, szczególnie jak są problemy z logistyką i paliwem, ale jak sie blitzkrieg kończył i zaczynała wojna na wyniszczenie to trrzeba było zacząc robić cięższe czołgi niż ruskie, wydawało sie ze im większe tym lepsze, dziś wiadomo ze nie ma tak, ze jest optimum masy/wielkosci i nie ma co przesadzać

https://pl.wikipedia.org/wiki/Landkreuzer_P-1000_Ratte

Godzinę temu, RappaR napisał:

Nie poszli. To reszta poszła w ich kierunków, także ZSRR. 

To Niemcy mieli pod każdym względem nowocześniejsze czołgi, francuskie w ogóle się nie nadawały do natarcia, nieważne ile ich było.

 

Niemcy mieli czołgi bardziej skomplikowane, to na pewno, ale poczatkowo nie mieli nawet tak podstawowej rzeczy jak pochyły pancerz, więc Niemcy mieli finezję (która sie czesto psuła szczególnie w warunkach wojennych) a ruskie prostotę i skuteczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sebastian napisał:

Ale przecież PiS w tej sprawie nic nie zrobił. Kompletnie nic.

Teraz właśnie jest czas na szybkie podjęcie tej sprawy, ustalenie odpowiedniej kwoty pomocowej, całego programu pomocy. 

No właśnie

To tak jakby proces sądowy zacząć od wyroku skazującego 

 

Bez zalepcza, brak unormowania, brak projektu pomocowego ale karabin już załadowany można strzelać 

 

To ma tyle samo sensu co ostatnie działania z covidem 

PiS tonie a ja w sumie mam powód do radości

Pytanie gdzie Delta wyemigruje 🙄

Byle tam gdzie nie ma internetu, łatwiej mu będzie się żyło w przeświadczeniu że jako jedyny ma rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku było 375 000 urodzeń. Około 1100 aborcji, z czego 95% eugenicznych, czyli jakieś 0,25% i z powodu 0,25% ludzie wyszli na ulice.

Nie wyszli z powodu zamknięcia restauracji, nie wyszli z powodu godzin dla seniorów, nie wyszli z powodu zamknięcia lasów i parków, basenów, siłowni, fryzjerów.

Wyszli z powodu braku możliwości aborcji wykonywanej w 0,25% przypadków ciąży nie licząc poronień.

🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

W zeszłym roku było 375 000 urodzeń. Około 1100 aborcji, z czego 95% eugenicznych, czyli jakieś 0,25% i z powodu 0,25% ludzie wyszli na ulice.

Nie wyszli z powodu zamknięcia restauracji, nie wyszli z powodu godzin dla seniorów, nie wyszli z powodu zamknięcia lasów i parków, basenów, siłowni, fryzjerów.

Wyszli z powodu braku możliwości aborcji wykonywanej w 0,25% przypadków ciąży nie licząc poronień.

🙄

yyyy

kwestia aborcji jest chyba ciut istotniejsza niż możliwość zjedzenia kebsa w lokalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

To trwało miesiace i lata, tutaj mówie ze to mozliwe, ale niemożliwe w kilka tygodni. Zresztą, po amerykanie wybudowali dziesiatki tysiecy shermanów i rzucili do Europy ponad milion wojska? Dlaczego zajęlo im tyle czasu dojscie z wybrzeża Francji do Niemiec?

Dla porównania zawsze przytaczam ze ruskie niewiele mniejszy obszar niż Europa zachodnia (Mandżuria) rozjechali czołgami w dwa tygodnie. Lotnictwo by przed tym nie obroniło ani tego nie dokonało.

Musisz mieć wojsko lądowe aby zabezpieczyć .... ląd :) USA liczyło się ze stratami a ZSRR zdecydowanie mniej . Nie twierdze , że czołgi są bezużyteczne ale podczas IIWŚ lotnictwo odegrało najważniejsza rolę. Ruskie też zaczęli szaleć jak lotnictwo niemieckie zostało całkowicie rozbite , poczytaj bitwę pod Progorowka i jej analizę , już tam odnotowano , że broń przeciwpancerna jest w stanie powstrzymać czołgi ( szczególnie , że w tej bitwie były ogromne straty po stronie ZSRR w stosunku do Niemiec ) . Niemcy z powodu strat i problemów przemysłowych rozwinęli skuteczne metody , stąd mimo kolosalnej przewagi w sprzęcie ZSRR Ci nadal mieli wielkie straty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

W zeszłym roku było 375 000 urodzeń. Około 1100 aborcji, z czego 95% eugenicznych, czyli jakieś 0,25% i z powodu 0,25% ludzie wyszli na ulice.

Nie wyszli z powodu zamknięcia restauracji, nie wyszli z powodu godzin dla seniorów, nie wyszli z powodu zamknięcia lasów i parków, basenów, siłowni, fryzjerów.

Wyszli z powodu braku możliwości aborcji wykonywanej w 0,25% przypadków ciąży nie licząc poronień.

🙄

Wg mnie nawet jeden przypadek takiej niesprawności jest wart reakcji

 

 

Siłownie to nie odbieranie rodzinom szansy dokonania wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.