Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, julekstep napisał:

przeciez kolega dal cytat 'fanatyka' Terlikowskiego ktory mowi dokladnie to samo co Ty :)

ot jedna strona chce po drugiej stronie widziec religijnych fanatykow a druga mordercow dzieci

to tyle jesli chodzi o 'empatie' w tym sporze xD

Akurat Terlikowski to jest nieco inny przypadek niż wielu pro-liferów. On nie poprzestaje na stwierdzeniu ,,zakażmy aborcji" tylko zwraca uwagę, że powinna za tym iść realna pomoc rodzinom, którym urodziła się ,,roślinka". No i z pewnością nie jest hipokrytą jak wielu ginekologów i obrońców życia mających na koncie skrobanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ogólny stosunek do aborcji jest oczywisty choć osobiście mogę sobie pozwolić na to by mieć w dupie obowiązujące w Polsce przepisy w tym temacie, gdyż w Pradze nigdy nie byłem a słyszałem, że miasto to nadzwyczaj piękne i w razie potrzeby mógłbym tam spędzić przedłużony weekend. 

Natomiast oficjalnie i zupełnie obiektywnie mogę ocenić, że PIS to banda idiotów, którzy nie nadają się do zarządzania państwem skoro w dobie pandemii i zaostrzania rygoru z nią związanego, fundują sobie tysiące ludzi protestujących na ulicach. 

Brawo

 

25597-napisy-reklamy-krotko-i-dosadnie-wypierdalac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jan.kowalski napisał:

Akurat Terlikowski to jest nieco inny przypadek niż wielu pro-liferów. On nie poprzestaje na stwierdzeniu ,,zakażmy aborcji" tylko zwraca uwagę, że powinna za tym iść realna pomoc rodzinom, którym urodziła się ,,roślinka". No i z pewnością nie jest hipokrytą jak wielu ginekologów i obrońców życia mających na koncie skrobanki. 

Super

To teraz czytamy ze zrozumieniem ten artykuł:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/aborcja-bedzie-nowelizacja-ustawy-o-aborcji-w-polsce-protest-przed-tk/wfl8w6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, julekstep napisał:

No a druga strona ma 'empatie' w stosunku do potencjalnie zabijanych dzieci.

pick ur poison

To najwyżej w przypadku aborcji na życzenie.

Jeśli mówimy o aborcji płodu z defektem to żadna empatia skazać upośledzonego na odklepanie "życia" jakie go czeka, żeby nie urazić "Pana Boga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

No super. To nic, że wcześniej ciężko się było czasem doprosić o badania prenatalne a symbolem protestu opiekunów niepełnosprawnych stało się to zdjęcie:

 

 

z23384931V,Bernadeta-Krynicka-ucieka-sejmowym-korytarzem-prze.jpg

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chytruz napisał:

To najwyżej w przypadku aborcji na życzenie.

Jeśli mówimy o aborcji płodu z defektem to żadna empatia skazać upośledzonego na odklepanie "życia" jakie go czeka, żeby nie urazić "Pana Boga".

jaki defekt jest dla Ciebie nieakceptowalny, gdzie masz granicę i czemu Twoja granica jest słuszna? (bo ten punkt co do którego teraz TK miesza dotyczy zarówno osoby które umierają chwilę po narodzinach, jak i osoby z zespołem downa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

jaki defekt jest dla Ciebie nieakceptowalny, gdzie masz granicę i czemu Twoja granica jest słuszna?

Dla mnie każdy powód jest akceptowalny, ale to nie ma znaczenia.

Jak Chazan wkręcił tą babkę żeby urodziła dziecko bez czaszki, to była to oznaka empatii wobec tego dziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chytruz napisał:

To najwyżej w przypadku aborcji na życzenie.

Jeśli mówimy o aborcji płodu z defektem to żadna empatia skazać upośledzonego na odklepanie "życia" jakie go czeka, żeby nie urazić "Pana Boga".

To teraz czas, żebyś udowadniał za pomocą faktów naukowych, że aborcja dziecka jest dla niego czymś bezbolesnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Prawo aborcyjne i tak zostałoby prędzej czy później zliberalizowane. 

W Polsce obowiązywał mit ''kompromisu aborcyjnego'', więc ludzie, którzy powinni w teorii robić to co Zachód (SLD, Platforma) nie chcieli tego przez lata ruszać. ,,Mamy w Polsce najbardziej restrykcyjne prawo w UE, ale mamy kompromis i nie będziemy go ruszać''.

Gdyby Platforma przejęła władzę w 2023 - IMHO dalej nie chciałaby tego ruszać.

PiS pierwszy to ruszył i jak w 2023 roku Platforma przejmie władzę - to nikt nie powie słowa o żadnym 'kompromisie'. Co to za kompromis, gdy PiS przejmuje władzę i znowu zaostrzy prawo? 

Więc tak, ten 'kompromis' aborcyjny > bardziej restrykyjne prawo aborcyjne z perspektywy PiS. Czasem mniej to jest jednak więcej.

I będzie zliberalizowane ''prędzej'', a nie ''później''.

A co z wyrokiem TK z 1997 roku? 

Tam była kwestia aborcji na życzenie do 12 tygodnia z powodu trudnej sytuacji osobistej kobiety (czyli nawet nie aborcja na życzenie sensu stricto jak na zachodzie). 

To było jeszcze pod rządami starej Konstytucji, ale przecież aktualna nie daje za bardzo pola do innej decyzji (gdyby teraz TK orzekał w tej sprawie to w zasadzie można zrobić kopiuj-wklej argumentacji zawartej w wyroku z 1997 roku). 

Bez większości konstytucyjnej nie ma szans na liberalizację ustawy aborcyjnej. Chyba, że liczysz na jakiś turbo liberalny skład TK za kilka lat, który by za pomocą jakichś fikołków zakwestionował własne orzeczenie sprzed 20 kilku lat (i to pomimo faktu, że Konstytucja jakoś specjalnie się nie zmieniła w tej konkretnej materii). 

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chytruz napisał:

Jak Chazan wkręcił tą babkę żeby urodziła dziecko bez czaszki, to była to oznaka empatii wobec tego dziecka?

Hmmm ciekawe czy twoja wiedza na ten temat ogranicza się do prostego schematu : nieświadoma niczego kobieta udaje się do złego Pana, ten na nią krzyczy i przegania, kobieta zostaje sama.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chytruz napisał:

Dla mnie każdy powód jest akceptowalny, ale to nie ma znaczenia.

Jak Chazan wkręcił tą babkę żeby urodziła dziecko bez czaszki, to była to oznaka empatii wobec tego dziecka?

przecież piszę o 'empatii' z obu stron

imho dla obu stron to jest ładna wymówka żeby realizować swoją agendę (wygoda vs wiara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jack napisał:

Mój ogólny stosunek do aborcji jest oczywisty choć osobiście mogę sobie pozwolić na to by mieć w dupie obowiązujące w Polsce przepisy w tym temacie, gdyż w Pradze nigdy nie byłem a słyszałem, że miasto to nadzwyczaj piękne i w razie potrzeby mógłbym tam spędzić przedłużony weekend. 

Natomiast oficjalnie i zupełnie obiektywnie mogę ocenić, że PIS to banda idiotów, którzy nie nadają się do zarządzania państwem skoro w dobie pandemii i zaostrzania rygoru z nią związanego, fundują sobie tysiące ludzi protestujących na ulicach. 

Brawo

 

25597-napisy-reklamy-krotko-i-dosadnie-wypierdalac.jpg

Hasła o waginach, wypierd...., jeb** Kaję Godek na pewno przyciągną ludzi z mitycznego centrum. 

Nawet na tym zdjęciu w pierwszym szeregu pełno facetów 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, polskignom napisał:

Paczam teraz tak na filmiki z tych demo i mam pytanie czy hasła przewodnie to jest „wypierdalac” i „jebac PiS”? Jeśli tak to w miare poważnie to wyglada. Jednak prawda stara jak świat, ze każdy ma taka władze na jaka zasłużył wiecznie żywa.

Chyba nie sugerujesz, że ,,Donald matole..", ,,Tusk zdrajca" i ,,raz sierpem, raz młotem..." to był pokaz elokwencji i zachęta do merytorycznej dyskusji. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

jaki defekt jest dla Ciebie nieakceptowalny, gdzie masz granicę i czemu Twoja granica jest słuszna? (bo ten punkt co do którego teraz TK miesza dotyczy zarówno osoby które umierają chwilę po narodzinach, jak i osoby z zespołem downa)

Różnica jest taka że wcześniej rodzina miała wybór

Dowiaduję się że płód ma zespół Downa, czuję się na siłach, rodzę. Nie potrafię sobie z tym poradzić, mam złą sytuację rodzinną i/lub finansową mogę usunąć 

Teraz wyboru nie ma, a za tym stoi też brak wsparcia dla rodzin

Nie każdy zarabia 10k miesięcznie, ma w dupie rachunki bo "płacą się same" 

Potrafisz jednoznacznie stwierdzić że w sytuacji gdyby twoja żona dostała wiadomość że dziecko urodzi się z ciężką wada, że całe życie będziesz musiał mu zmieniać pieluchy i karmić przez sondę od razu bez mrugnięcia okiem bus powiedział urodzisz?

Pomyśl też o czasie przyszłym, kiedy ty i twoja żona umrzecie

Kto zajmie się niepełnosprawnym dzieckiem? Masz pewność że weźmie je pod opiekę ich rodzic chrzestny, albo że rodzina twojego drugiego dziecka podejmie się opieki?

No i przede wszystkim

Masz pewność że nasze wspaniałomyślne państwo tobie i twojej rodzinie w tym pomoże?

 

A tymczasem 13k zakażeń i kilka, dosłownie kilka wolnych respiratorów w Warszawie

 

A żeby nie było że jest tylko jeden temat którego oprócz aborcji PiS jeszcze nie uregulował 

Gdzie jest krzyż?

Gdzie jest wrak?

Gdzie jest raport smoleński?

Gdzie jest bomba ?

Gdzie jest punkt G?

Gdzie jest granica?

Gdzie jest Kononowicz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, josephnba napisał:

...

po co te emocjonalne wstawki kiedy ja tu kilka razy pisałem że ten temat mnie specjalnie nie grzeje (ba nawet przyznałem że poprawa socjalna dla rodzin z chorymi dziećmi powinna być priorytetem przed wszelakiej maści zakazami)

ot śmieszą mnie krzyki dotyczące empatii z obu stron barykady i jednoczesne demonizowanie się nawzajem (+ kilka innych rzeczy tu jeszcze zwraca moją uwagę -> ale to nie chce mi się powtarzać)

17 minut temu, josephnba napisał:

Gdzie jest Kononowicz?

na Szkolnej (ew. w Choroszczy) - co wygrałem?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że nowa regulacja uderzy nie tylko w matki, ojców i ich rodziny, ale również w lekarzy. 

Dotychczas lekarze byli skazywani za wykonywanie aborcji ,,na życzenie" na kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, na grzywny oraz roczne lub dwuletnie zakazy wykonywania zawodu.

Ale był też przypadek Andrzeja K. z Rybnika, któremu udowodniono 97 nielegalnej aborcji za co dostał 4 i pół roku bezwzględnego więzienia, przepadek 100.000 złotych uzyskanych korzyści oraz trzyletni zakaz wykonywania zawodu.

Teraz ginekolodzy będą karani również za aborcję płodów z połową mózgu. :)   Podejrzewam, że służby mogą również bardziej się angażować w ściganie sprawców (np. częściej stosować prowokacje, zakładać podsłuchy w gabinetach itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Hasła o waginach, wypierd...., jeb** Kaję Godek na pewno przyciągną ludzi z mitycznego centrum. 

Nawet na tym zdjęciu w pierwszym szeregu pełno facetów 😛

Oczekujesz zorganizowanej propagandy od spontanicznych protestów? Miesza ci się rzeczywistość z TVP. Info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jack napisał:

Oczekujesz zorganizowanej propagandy od spontanicznych protestów? Miesza ci się rzeczywistość z TVP. Info. 

Spontanicznych? Serio? Mityczne centrum choć raz może oczekiwać brak wulgaryzmów i Blumsztajnów z głupawymi transparentami????? 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.