Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, fluber napisał:

Co sadzicie o tym co powiedzial gowin ze przy stanie kleski zywiolowej panstwo ma kase na max 3 miesiace? 

Lockdown lockdownem ale bankructwo panstwa to jeszcze gorszy scenariusz.

Niekoniecznie, ale biorąc pod uwagę, że nie drukują i płacą wszystko? 

22 minuty temu, Eliasz napisał:

Tylko dlatego jeszcze go nie wprowadzili, a opozycja nadal się będzie upierać, że chodzi o wybory. 

I to jest właśnie obrzydliwe, bo Państwo to naród.

7 minut temu, Sebastian napisał:

Ja mogę dodać, że w stanie klęski żywiołowej państwo musiałoby nieść realną pomoc firmom i ludziom, po prostu równoważąc poniesione przez nich straty. Widać nie ma tego w planach. Co mnie zresztą nie dziwi. 

Widzisz, nawet tutaj część uważa, że robi łaskę starszym ludziom. Moim zdaniem dążą do tego aby, koszty były rozłożone tak równomiernie jak się da. Do części nie dotarła powaga sytuacji i trzeba to wymuszać poprzez aparat policyjny. Pomijając to, Państwo czyli kto? Przecież nie PIS, PO reszta. Poszczególne odszkodowania i tak zostają przeniesione na społeczeństwo, nawet jak popchną rezerwę. PO tonie i jak zwykle jest w stanie wejść na głowę wszystkim, aby utrzymać się na powierzchni. 

W jakim kraju wprowadzono stan klęski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

Co sadzicie o tym co powiedzial gowin ze przy stanie kleski zywiolowej panstwo ma kase na max 3 miesiace? 

Lockdown lockdownem ale bankructwo panstwa to jeszcze gorszy scenariusz.

Jestem zdziwiony, że aż na 3 miesiące by mieli kasę. Tyle ile przejedzono na zasiłki, dodatkowe emerytury itp. przez ostatnie lata to głowa mała. To państwo trzyma się tylko na tym, że jeszcze są w tym kraju ludzie, którzy na tyle kochają ten kraj lub się do niego przyzwyczaili, że uznali, że warto zarabiać mniej, ale być bliżej rodziny czy swojego miasta. I oni się upierają, że te wszystkie zasiłki są niezagrożone, a ci ludzie często nie przynoszą pieniędzy państwu a stratę. Co innego przedsiębiorcy, dla których nie ma pieniędzy teraz, mimo że ogranicza się ich prawo do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. PiS sobie kompletnie nie radzi w tej sytuacji. PO nadaje się do tarcia chrzanu co najwyżej. Czekają nas prawdziwe ciemne czasy w naszym kraju. Bezprawie czy coś na wzór wojny domowej niewykluczone. We Włoszech już mafia na południu rozpościera swoje macki. U nas lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Lub planuje to maksymalnie dlugo odsunac w czasie by okres za ktory nalezy wyplacac odszkodowanie trwal jak najkrocej.

Wątpię aby to tak zadziałało Fluber. 

Ogólnie rzecz biorąc dziwią mnie dość powszechne tutaj śmieszkowanie z gości w suvach. To wygląda jak brak świadomości tego, że Ci goście w suvach odbiją sobie to zwolnieniami ludzi i redukcją kosztów. Dziwi mnie to, że można nie dostrzegać, że pomagając przedsiębiorcom ratuje się miejsca pracy, pomagając tylko pracownikom tak naprawdę długofalowo nie robi się nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zdzich napisał:

Jestem zdziwiony, że aż na 3 miesiące by mieli kasę. Tyle ile przejedzono na zasiłki, dodatkowe emerytury itp. przez ostatnie lata to głowa mała. To państwo trzyma się tylko na tym, że jeszcze są w tym kraju ludzie, którzy na tyle kochają ten kraj lub się do niego przyzwyczaili, że uznali, że warto zarabiać mniej, ale być bliżej rodziny czy swojego miasta. I oni się upierają, że te wszystkie zasiłki są niezagrożone, a ci ludzie często nie przynoszą pieniędzy państwu a stratę. Co innego przedsiębiorcy, dla których nie ma pieniędzy teraz, mimo że ogranicza się ich prawo do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. PiS sobie kompletnie nie radzi w tej sytuacji. PO nadaje się do tarcia chrzanu co najwyżej. Czekają nas prawdziwe ciemne czasy w naszym kraju. Bezprawie czy coś na wzór wojny domowej niewykluczone. We Włoszech już mafia na południu rozpościera swoje macki. U nas lepiej nie będzie.

Oni nie mieli by kasy na 3 miesiące, tylko przez 3 miesiące by się mogli zgodnie z konstytucją zadłużać. Swoją drogą jak na przedsiębiorstwo z taką tradycją to raczej do dupy, prawda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Wątpię aby to tak zadziałało Fluber. 

Ogólnie rzecz biorąc dziwią mnie dość powszechne tutaj śmieszkowanie z gości w suvach. To wygląda jak brak świadomości tego, że Ci goście w suvach odbiją sobie to zwolnieniami ludzi i redukcją kosztów. Dziwi mnie to, że można nie dostrzegać, że pomagając przedsiębiorcom ratuje się miejsca pracy, pomagając tylko pracownikom tak naprawdę długofalowo nie robi się nic. 

Nie wiem, ale już czytam na okopress wywiad z byłą rzeczniczką praw obywatelskich i profesor prawa, która mówi tak:

Cytat

 

Czyli w praktyce zamknięte firmy nie mają szans na odszkodowania, gdy zostanie ogłoszony stan klęski żywiołowej? Ciągle generują straty, bo muszą płacić czynsze, różne opłaty i pensje pracownikom. To stałe koszty, które uszczuplają ich majątek.

Obawiam się, że na drodze odszkodowawczej niewiele się osiągnie. 

A co z obywatelami? Po ogłoszeniu stan klęski żywiołowej też będą mogli na podstawie tej ustawy domagać się odszkodowań za utratę pracy i dochodów? Albo za utratę mieszkań lub samochodów, bo jak stracą dochody, to przestaną spłacać raty?

Nie. Za nieszczęście, za epidemie nie należy się odszkodowanie

Politycy partii Jarosława Gowina twierdzą, że nie można wprowadzić stanu klęski żywiołowej, bo państwo zbankrutuje - rzekomo będzie musiało wypłacić firmom gigantyczne odszkodowania. Prof. Ewa Łętowska: To blef, szwindel, interesowna manipulacja, by obrzydzić stan klęski żywiołowej.

Ustawa z 2002 roku określa, że wnioski o odszkodowanie maja być składane do wojewody. I on jakieś groszowe odszkodowanie pewnie da, a jak się komuś to nie spodoba, to będzie mógł pójść do sądu powszechnego. Sądy bez doświadczenia w takich sprawach będą te sprawy mieliły z trudem.

Wyliczenie straty będzie się przerzucać na biegłych. I widzę już te procesy ciągnące się latami. Firmy na tych procesach nic nie ugrają. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś 3 tygodni czytam, że rząd nie chce wprowadzić stanu klęski żywiołowej, bo nie chce wypłacać odszkodowań i kiedy w końcu wyciekło info, że rzeczywiście jest to powód i budżet tego nie udźwignie, to opozycja zmienia narrację, że wcale nie trzeba będzie nic płacić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sebastian napisał:

Ogólnie rzecz biorąc dziwią mnie dość powszechne tutaj śmieszkowanie z gości w suvach. To wygląda jak brak świadomości tego, że Ci goście w suvach odbiją sobie to zwolnieniami ludzi i redukcją kosztów. Dziwi mnie to, że można nie dostrzegać, że pomagając przedsiębiorcom ratuje się miejsca pracy, pomagając tylko pracownikom tak naprawdę długofalowo nie robi się nic. 

Ci goscie w SUVach ile by nie wyciagneli od Panstwa to i tak w wiekszosci w pierwszej kolejnosci beda przerzucac 'koszta kryzysu' na pracownikow (sam sie tu chwaliles ze juz kilku zwolniles jesli dobrze pamietam?), wiec pomoc skierowana do pracownikow jest b.spoko.

Fascynuje mnie zawsze jak przedsiebiorcy sami na swoj temat buduja narracje jakby byli co najmniej inzynierami NASA...a prawda jest taka ze Ci dobrzy juz sie dopasowuja do nowych potrzeb rynku, albo strate sobie za x czasu odbija (bo sa pomyslowi)...tych slabych zastapia nowi i tyle.

Business as usual.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Wątpię aby to tak zadziałało Fluber. 

Ogólnie rzecz biorąc dziwią mnie dość powszechne tutaj śmieszkowanie z gości w suvach. To wygląda jak brak świadomości tego, że Ci goście w suvach odbiją sobie to zwolnieniami ludzi i redukcją kosztów. Dziwi mnie to, że można nie dostrzegać, że pomagając przedsiębiorcom ratuje się miejsca pracy, pomagając tylko pracownikom tak naprawdę długofalowo nie robi się nic. 

Mylisz się, większość ma świadomość. Tylko widzisz jaki jest problem.

Jak płoną lasy, nie szkoda róż.

Z jakich pieniędzy miała by iść pomoc dla wszystkich przedsiębiorców? A jeżeli nie dla wszystkich, to dlaczego dla tych tak, a tamtych nie?

Jak emeryt pomoże przedsiębiorcy, to ten mu odda? Zabierzesz im pieniądze, jeżeli i tak z trudem wiążą koniec z końcem?

Łatwo jest postawić tezę, aby wykonać, trzeba znaleźć źródło finansowania. To do opozycji, nie Ciebie.

6 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem, ale już czytam na okopress wywiad z byłą rzeczniczką praw obywatelskich i profesor prawa, która mówi tak:

Wiesz z doświadczenia wiem, że trzeba być młodym aby dożyć końca takich spraw. Odpowiedni ludzie dostaną szybko i dużo, reszta straci czas, zdrowie, nerwy i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Od jakichś 3 tygodni czytam, że rząd nie chce wprowadzić stanu klęski żywiołowej, bo nie chce wypłacać odszkodowań i kiedy w końcu wyciekło info, że rzeczywiście jest to powód i budżet tego nie udźwignie, to opozycja zmienia narrację, że wcale nie trzeba będzie nic płacić

 

Delikatnie chciałbym tylko zasugerować, że nie wiemy dlaczego PIS nie wprowadza stanu nadzwyczajnego. Śmiem twierdzić że powody mogą być mniej nobliwe, z chęcią reelekcji Prezydenta na czele. 

Nie rozumiem też krytyki opozycji. Optują za stanem nadzwyczajnym i faktycznie te odszkodowania nie są takie pewne. Dlaczego nie mogą podnosić tego argumentu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_K napisał:

Nie rozumiem też krytyki opozycji. Optują za stanem nadzwyczajnym i faktycznie te odszkodowania nie są takie pewne. Dlaczego nie mogą podnosić tego argumentu? 

Odpowiem Ci Twoimi słowami:

3 minuty temu, P_K napisał:

powody mogą być mniej nobliwe

Im nie chodzi o Polaków czy o ich zdrowie. Obie strony grają w cyniczną grę. To jest argument obosieczny, bo w przypadku monstrualnego kryzysu, który się zbliża, może dojść do rozłamu w PiS-ie i przedterminowych wyborów nawet. A wtedy PO czy ktokolwiek kto wygra będzie musiał płacić. Więc lepiej tego nie wyciągać na światło dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 procentach, tylko dziwi mnie że Fluber zakłada w tej grze dobra wolę rządu i złą opozycji. Co więcej zakładam, że kwestia przyszłości finansów może być dla obu stron drugorzędna (albo też deprecjonowana), bo przed oczami mają tylko cel krótkoterminowy tj. wynik wyborów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_K napisał:

Zgadzam się w 100 procentach, tylko dziwi mnie że Fluber zakłada w tej grze dobra wolę rządu i złą opozycji. Co więcej zakładam, że kwestia przyszłości finansów może być dla obu stron drugorzędna (albo też deprecjonowana), bo przed oczami mają tylko cel krótkoterminowy tj. wynik wyborów. 

Skadze, ja sie zgadzam ze Zdzichem, wszystko kreci sie wokol wyborow.

Ale nie zmienia to faktu ze jakies konsekwencje wprowadzenia tego stanu kleski zywiolowej beda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:
Nawet spora ta deklarowana frekwencja 30%. Z mojej rodziny nie zagłosuje nikt tym razem:)

Taka anegdotka mi się przypomniała, gdy przeczytałem fragment o deklaracji rodziny. 

Rok 1995. Lekcja ZPT, krótka rozmowa z panią o wyborach prezydenckich. Ja w pewnym momencie wypalam, że moja cała rodzina głosuje za Wałęsą( ojciec, dziadek - antykomuniści) . Potem będąc już starszym do wiedziałem się, że Wujek - rodzony brat ojca- to komunista, a bracia od strony matki to zagorzali PeeZeLowcy. :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.