Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

PIS odwołał wczoraj zajęcia na wyższych uczelniach do 10 kwietnia. 

Nie widziałem ani jednej osoby, która stwierdziłaby, że to ryzykowanie życiem Polaków, że w maju studenci będą masowo chodzić na zajęcia ( a pewnie nie będą)

A to jest bardzo podobny przypadek, co z wyborami. Jeżeli będzie zagrożenie epidemiczne, to będą odwołane. Tylko ta decyzja zostanie zapewne podjęta bliżej wyborów.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskie firmy nie mają pieniędzy żeby funkcjonować przez 3 tygodnie a oni odraczają składki o 3 miesiące, czyli część utrzyma się do tego czasu na powierzchni a potem jak trzeba będzie zapłacić podwójnie no to do piachu.Jeśli rząd tak zamierza sobie poradzić z tym kryzysem to poczekajmy jeszcze pare miesięcy jak firmy poupadają, wzrośnie bezrobocie i nie zdziwi mnie jeśli wybuchną zamieszki.Jestem wolnościowcem ale szczerze mówiąc jeśli w tej sytuacji nadal w planach jest m.in budowa CPK to te pieniądze lepiej dać przedsiębiorcom ale po co, przecież jak to powiedział Sasin nasze środki są nieograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Sewer napisał:

Polskie firmy nie mają pieniędzy żeby funkcjonować przez 3 tygodnie a oni odraczają składki o 3 miesiące

Zapewne im dluzej lockdown bedzie sie przedluzal, tym wieksze beda ulgi dla firm. Rzadowi na pewno nie zalezy na zamieszkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze reagowanie na bieżąco jest lepsze niż panikarskie rzucanie na stół 300mld euro i gadki o nacjonalizacji. Na razie wiemy tyle, ze nic nie wiemy. Poza tym, ze niektórzy skazali się na epidemie dłużej. Granice pewnie zostaną, bo widać po zachowaniu Niemców, ze UE jest tylko na papierze.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Zapewne im dluzej lockdown bedzie sie przedluzal, tym wieksze beda ulgi dla firm. Rzadowi na pewno nie zalezy na zamieszkach

Oby, póki co to nie wygląda dobrze, tym bardziej znając podejście tego rządu do przedsiębiorców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

.Ziemiaczki zwyczajowo sadzi się od 20 kwietnia, łatwo będzie Wam zapamiętać tę datę, bo 20 to będzie odsetek bezrobotnych po tym wspaniałym planie ratunkowym, a 04 to numer okienka od zapomóg.

Napisał na forum po czym zawołał z pokoju :

"..... Mamo! Mamo! Co na obiad?" 

8 minut temu, Sewer napisał:

jeśli w tej sytuacji nadal w planach jest m.in budowa CPK to te pieniądze lepiej dać przedsiębiorcom 

Na Boga! Nieeeeeee! 

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, fluber napisał:

PIS odwołał wczoraj zajęcia na wyższych uczelniach do 10 kwietnia. 

Nie widziałem ani jednej osoby, która stwierdziłaby, że to ryzykowanie życiem Polaków, że w maju studenci będą masowo chodzić na zajęcia ( a pewnie nie będą)

A to jest bardzo podobny przypadek, co z wyborami. Jeżeli będzie zagrożenie epidemiczne, to będą odwołane. Tylko ta decyzja zostanie zapewne podjęta bliżej wyborów.

Mnie już męczy ta narracja opozycji. Ja czekam na politologa jako eksperta w TVN24, który stwierdzi to co pisałem na początku wątku.

Opozycja myśli więcej o wyborach niż o wspólnym działaniu z PiSem w walce z pandemia. Przecież to PRowo byłoby mistrzostwo jakby Pan Kośniak, Pank Kidawa, czy Pan Biedroń wyciągnęli dłoń. 

Szczerze? Najlepiej z całej opozycji zachowuje się Lewica, a w szczególności Razem. Nie dość, że punktują Lisa za jego nieprawdopodobny jad, to ich krzyku słychać najmniej. W sensie z całej Lewicy Razem, oczywiście te odpady z KO, czy N. płaczą, ale Zandberg w tym wszystkim wydaje się myśleć o rzeczach istotnych. Punktuje tarczę antykryzysową, ale jednocześnie przemyca pomysł, aby spółki „okradające” skarb państwa gdzieś tam pominąć. Wczoraj w tym TVN24 - wydaje mi się, bo pewien nie jestem, ale też na temat wyborów stwierdził, że wybory są drugorzędne. Prowadzący segment mocno w to brnął.

Jakby ktoś połączył Zandberga z Mentzenem to miałbym na kogo zagłosować. 🤷

Edytowane przez kucio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, kucio napisał:

Jakby ktoś połączył Zandberga z Mentzenem to miałbym na kogo zagłosować. 🤷

Zandberg wygląda na poważnego polityka , szczególnie od wypunktowania Morawieckiego. Niestety jego romanse z antifa czy komunizmem strasznie kują w oczy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Koelner napisał:

Zandberg wygląda na poważnego polityka , szczególnie od wypunktowania Morawieckiego. Niestety jego romanse z antifa czy komunizmem strasznie kują w oczy .

Nikt nie jest kryształem. Zresztą do niemal każdego polityka można przypisać młodzieńcze romanse do jakiejś skrajnej opcji politycznej.

Generalnie nawet popieranie Korwina w wieku 16 lat, można przypisywać do skrajnego kapitalizmu, którym biczował się Milton Friedman.

Lewicowy ideologicznie  Giertych kiedyś romansował z nacjonalizmem. 

Ludzie się zmieniają. Jest mi bardzo daleko do gospodarczych poglądów gospodarczych partii Razem, ale stosunkowo blisko do światopoglądowych, bo jestem w tej kwestii liberałem, nie aż takim, ale jednak.

Stąd moje „marzenie” o partii z gospodarczym mózgiem Mentzena i liberalnym podejściem Zandberga- tylko w tym zestawieniu to chyba nigdy się nie doczekamy partii z realna szansa na sejm, a co dopiero na władze. 

Taka miała być PO- która absolutnie gospodarczo nie działała jak mówiła.

Miała być N.- wiadomo kim okazał się Petru.

Ironia losu jest taka, że najbardziej bliskie ideału było Millerowskie SLD wspierające kapitalizm i będące liberalne, zupełnie niezgodne gospodarczo z założeniem lewicy. Najwidoczniej wizja szybkiego zarobku, szybko przestawiła myślenie partii wywodzącej się z komunistycznej PZPR.

Edytowane przez kucio
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

comment_1584774652JG67y1ZiFH8coz3SH7hgLx.jpg

Jak w złym temacie, to przenieście do ubaw po pachy

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kolonko się zgrywa czy ześwirował już konkretnie?

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kucio napisał:

Nikt nie jest kryształem. Zresztą do niemal każdego polityka można przypisać młodzieńcze romanse do jakiejś skrajnej opcji politycznej.

Nie wszyscy skreślili komunizm :P

Godzinę temu, kucio napisał:

Stąd moje „marzenie” o partii z gospodarczym mózgiem Mentzena

Przykro mi to mówić, ale on moim zdaniem nie ma gospodarczego mózgu. Niektóre z jego recept doprowadziłyby do katastrofy w rok

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, kucio napisał:

Stąd moje „marzenie” o partii z gospodarczym mózgiem Mentzena i liberalnym podejściem Zandberga- tylko w tym zestawieniu to chyba nigdy się nie doczekamy partii z realna szansa na sejm, a co dopiero na władze. 

DOKTORA MENTZENA!

Dobra inba w ogóle - nie widziałem takiego nadużywania słówka 'doktor' od czasu dr Mateusza Grzesiaka xD

Edytowane przez julekstep
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rząd PiS poprzez kontakty na wysokim szczeblu zakazał Aliexpress eksportu do polskich prywaciarzy, którzy powoli zaczynali nasycać potrzeby rynku, dzięki czemu ceny masek od 2 tygodni spadały.
Nie tylko więc nie są w stanie sprawnie zaopatrzyć polskich szpitali ale zadbali też o to, żeby polscy dentyści, fryzjerzy, kosmetyczki, pracownicy biurowi itd. również nie mieli.
Co więcej u tych prywaciarzy m.in na facebookowych forach zaopatrywały się polskie szpitale !!! za pieniądze ze zbiórek !!! gdyż często ich dostawy od ministerstwa zdrowia wyglądają tak: 0 masek, 0 gogli, 0 kombinezonów, 20 litrów płynu do dezynfekcji.
Znajcie łaskę PiS.
Teraz jesteście jedynym społeczeństwem na tej planecie, która nie może sobie poużywać maseczek w dobie epidemii.
Rozumiecie to?
Macie prawo tylko siedzieć w domu i klepać biedę za pocięte pensje w złotówkach, walucie która leci na głupi ryj.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://postmedia.us.janrainsso.com/static/server.html?origin=https%3A%2F%2Fbusiness.financialpost.com%2Fnews%2Feconomy%2Fcanada-500000-employment-insurance-applications-covid-19-crisis%23click%3Dhttps%3A%2F%2Ft.co%2FeawwSY6Jp7

500,000 Kanadyjczyków złożyło aplikacje po zasiłek dla bezrobotnych w tym tygodniu, rok temu w tym samym tygodniu było to 25,000.

1-ifo-business-climate-20200319.png

Cytat
Zgodnie z art. 227 hiszpańskiej Ustawy o Rynkach Papierów Wartościowych (Ley del Mercado de Valores) AmRest Holdings SE ("AmRest", "Grupa") informuje o zainicjowaniu procedury dotyczącej tymczasowej redukcji zatrudnienia z uwagi na siłę wyższą, w oparciu o zapisy Dekretu królewskiego z mocą ustawy (Royal Decree-Law) 8/2020 z dnia 17 marca 2020 r. w sprawie pilnych i nadzwyczajnych środków w celu stawienia czoła gospodarczym i społecznym skutkom COVID-19 ("ERTE").

ERTE obejmie maksymalnie 3 666 pracowników, którzy stanowią 93% pracowników AmRest w Hiszpanii (7.1% na poziomie Grupy).

W związku z ERTE, AmRest planuje tymczasowo zamknąć 143 restauracje własne w Hiszpanii prowadzone w Hiszpanii pod markami: KFC, La Tagliatella, Bacoa and Blue Frog.

Garść informacji gospodarczych ze świata, jest grubo a to dopiero początek.Zastanawiam się czy nie zainwestować trochę oszczędności w funta ale już jak wybuchnie u nich kryzys i GBP poleci na łeb.

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Sewer napisał:

Garść informacji gospodarczych ze świata, jest grubo a to dopiero początek.Zastanawiam się czy nie zainwestować trochę oszczędności w funta ale już jak wybuchnie u nich kryzys i GBP poleci na łeb.

Funt ładnie poleci. Myślę by zagrać na spadki.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, darkonza napisał:

Nie wszyscy skreślili komunizm :P

Przykro mi to mówić, ale on moim zdaniem nie ma gospodarczego mózgu. Niektóre z jego recept doprowadziłyby do katastrofy w rok

Właśnie dlatego nie lubię pisać o gospodarce i poglądach na jej temat. Aktualnie źle, za PO źle, za Mentzena byłoby źle, za Zandberga również źle. Ilu ludzi, tyle poglądów. Prawda jest jednak taka, że np. socjalne państwo łatwo obnażyć, jakby koszt pracodawcy lądował na koncie pracownika i on sam musiałby wszystko z tych pieniędzy opłacić. Z drugiej strony mocno kapitalistyczne podejście obnażyłoby się przy pierwszej poważniejszej wizycie w szpitalu prywatnym jakby ktoś nie miał ubezpieczenia- bo na co komu ubezpieczenie? (Tak to jest, że ludzie się tak do ZUS przyzwyczaili, że nikt nie myśli, że jest stałe ubezpieczony), takich przypadków można mnożyć, dlatego o gospodarce nie rozmawiam. Mam swoje przekonania, mam swoją wizje, ale dyskusja na ten temat nie ma znaczenia. Temat rzeka, każdy inaczej patrzy i patrzec będzie. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Sewer napisał:

Kolonko się zgrywa czy ześwirował już konkretnie?

ześwirował dawno temu..... właściwie chyba zawsze był ześwirowany. Choć parę lat temu jego opinie były w jakiś sposób świeże, więc wtedy dobrze się tego słuchało, nawet jeśli były luki tu i ówdzie. Jednak od dłuższego czasu LOL goni LOLa

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, rw30 napisał:

ześwirował dawno temu..... właściwie chyba zawsze był ześwirowany. Choć parę lat temu jego opinie były w jakiś sposób świeże, więc wtedy dobrze się tego słuchało, nawet jeśli były luki tu i ówdzie. Jednak od dłuższego czasu LOL goni LOLa

Parę lat temu go oglądałem, już wtedy bajdurzył ale czasem zdarzało mu się mówić z sensem.W tym momencie to wygląda trochę jak kompleks mesjasza :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.03.2020 o 14:59, ptak napisał:

mnie interesuje, co zrobią zwolennicy wolnego rynku, fani Kurwina i Konfederacji (jest kilku takich na forum). no chyba nie będą korzystać z socjalistycznej pomocy ze strony państwa?

państwo nie powinno udzielać wsparcia firmom zatrudniającym pracowników na umowę zlecenie. oszukiwałeś państwo nie płacąc pełnych składek, to teraz radź sobie sam. w końcu zaoszczędziłeś kosztem państwa i pracownika

Ale to to państwo zrezygnowało już z pobierania od nich wszelkich składek i podatków ? W kolejnym wątku widzę ten niefortunny argument i jednak proponuję najpierw choć trochę zapoznać się z tym co mówią posłowie konfederacji nie opierając się na "cytatach wybranych" z Korwina. 

10 godzin temu, Sewer napisał:

Polskie firmy nie mają pieniędzy żeby funkcjonować przez 3 tygodnie a oni odraczają składki o 3 miesiące, czyli część utrzyma się do tego czasu na powierzchni a potem jak trzeba będzie zapłacić podwójnie no to do piachu.Jeśli rząd tak zamierza sobie poradzić z tym kryzysem to poczekajmy jeszcze pare miesięcy jak firmy poupadają, wzrośnie bezrobocie i nie zdziwi mnie jeśli wybuchną zamieszki.Jestem wolnościowcem ale szczerze mówiąc jeśli w tej sytuacji nadal w planach jest m.in budowa CPK to te pieniądze lepiej dać przedsiębiorcom ale po co, przecież jak to powiedział Sasin nasze środki są nieograniczone.

Bez przesady, normalne firmy mają takie pieniędze, te których właściciele rozwalają kasę na lewo i prawo nie mają. Problem w tym, że w nisko marżowym biznesie miesiąc przestoju kosztuje roczny zysk a w takim przeciętnym dwa miesiące. Trzeba trochę koszty przyciąć. To jest właśnie ten moment w którym najbardziej roszczeniowi i najmniej przykładający się do pracy ludzie będą mieli szansę pokazać na rynku pracy jak bardzo byli niedoceniani. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi