Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

Ignazz, miałeś/masz wykształconych dziadków, ogarniętego tate w którym miałeś wsparcie, pomoc w finansowaniu świetnego wykształcenia i dobra sytuację materialna w dzieciństwie. Jednocześnie serwowales teksty o tym że wystarczy chcieć i tak dalej choć startowales że statystycznie lepszej pozycji niż rówieśnicy. 

Jasne, nie przeczę że ciężko pracowałes, jasne, na pewno kosztowało to dużo wysiłku, samozaparcia i ascetycznego, abstynenckiego trybu życia na studiach. Być może osiągnąłbyś zbliżony status materialny startujący z niższego poziomu. 

Ogolnie z boku to wyglądało jak popis pychy wobec plebsu, a ja nie znoszę tego podejścia bo długo z tej właśnie perspektywy byłem oceniany przez tych lepiej sytuowanych i stąd moja reakcja:) 

Rozumiem twój punkt widzenia ale u nas w liceum ze 20-25 osób miało identyczny start. To były lata 90te jeszcze wiec serio wszyscy byli równi. 

Odstawała wizerunkowo jedna w sumie osoba. Skromnie ale niechlujnie ubrana gdzie się martwiliśmy ze może mieć trudno w życiu tylko nic nie mówi. Na koniec okazało się ze rzeczywiście nic nie mówiła o sobie. A miała mega bogata Rodzine w San Francisco. ;) pozory myla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Czyli chodziłeś do dobrego liceum:) 

Świetne bo nastawione na sport. W dniu rekrutacji wszyscy co się dostali sprzątali korty tenisowe. Co dobre nigdy na nich nie zagrałem w tenisa. Ale wyrywanie trawki pamietam. 

O jakości liceum decydowali nauczyciele. Świetna kadra. 

Mocne roczniki koszykarskie Michniewicz Gac Gutowski Kondarciuk 

a i tak najlepszy był brat Tytusa koszykarsko ale go narkotyki zniszczyły. Grał jak Ponitka 

Zapomniałem Adam Romański TVP i jego dużo lepszy brat koszykarsko nasz 17 letni kapitan naszej ekipy po studiach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ignazz napisał:

totalnie za to nie rozumiem postawy @julekstep który sobie z tylnego siedzenia rozmowy do której nic wartościowego nie wniósł od dawna bez podstawkowej wiedzy o mojej sytuacji ale już ocenił wartość mojej osoby, wykształcenia i rekacji z bliskimi definicja zaprzeczenia self made

ignazz - ja oceniam wartość Twoich wpisów w tym temacie

jeśli serio nie widzisz cringe'u w tekście 'wiem co to znaczy ciężko bo pracowałem w firmie taty' to nic na to nie poradzę 🤷‍♂️

 

co do wpłat na zbiórki charytatywne - to u mnie w domu żona jest od takich rzeczy + ja jestem człowiekiem porażki a nie sukcesu, więc nie muszę :)

15 minut temu, fluber napisał:

Błagam, nie jestem tak stary żeby zapomnieć jak było w latach 90-tych. Mielismy wspólny kibel z sąsiadami bo w domu łazienki nie było. 

Marian Ty kanalio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ignazz napisał:

Patrz wyżej. Choć tez proszę. 

Nie ze wszystkim się zgadzam jeżeli chodzi o Ciebie bo moim zdaniem zbyt ostro na to patrzysz i tej empatii brakuje. 

Ja mam empatię co do tych dzieci, w przeciwieństwie do pisowców, którym zależy jedynie na powiększaniu własnego elektoratu. 

Tak szczerze to nie uważasz, że to zaszło za daleko? Promuje się rozmnażanie u ludzi kompletnie niezaradnych, a w tym czasie rząd dojeżdża ostro przedsiębiorców, bezdzietnych, lekarzy czy sędziów. Czy to jest właściwy model nowoczesnego społeczeństwa i demokratycznego państwa? 

Zupełnie nie potrafię też zrozumieć w czym np. rodzice lesbijki (matka biologiczna + jej partnerka) są gorsze od tradycyjnej rodziny z Podkarpacia typu ojciec alkus + niewykształcona matka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, julekstep napisał:

ignazz - ja oceniam wartość Twoich wpisów w tym temacie

jeśli serio nie widzisz cringe'u w tekście 'wiem co to znaczy ciężko bo pracowałem w firmie taty' to nic na to nie poradzę 🤷‍♂️

 

co do wpłat na zbiórki charytatywne - to u mnie w domu żona jest od takich rzeczy + ja jestem człowiekiem porażki a nie sukcesu, więc nie muszę :)

Marian Ty kanalio!

1. Julek to nie był Microsoft tylko dwóch ludzi którzy pracowali czasem 36 godzin non stop gdy był przestój technologiczny a produkcja ruszała 6:00 poniedziałek. 
to nie był stosunek pracownik / tata prezes 

2. Wylamalem się schematom bo Agata totalnie nie lubi liczyć. Nie cierpi matmy bo za często wagarowała i tu ja trzymam budżet 

3. nie Marian tylko „Panie Boczek miał pan się nie wypróżniać tu na pietrze a ciagle pan przychodzi... „


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Tak nie wygląda tradycyjna rodzina z Podkarpacia:) 

Tak się rodzą gównoburze - ktoś coś źle zrozumie albo sobie nadinterpretuje i mamy inbę. :) 

Mi nie chodziło o to, że tak wygląda większość rodzin na Podkarpaciu. Miałem na myśli to, że do tradycyjnych rodzin zalicza się również rodziny jak w przykładzie (których wcale nie jest tak mało ofc). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artlan napisał:

Tak się rodzą gównoburze - ktoś coś źle zrozumie albo sobie nadinterpretuje i mamy inbę. :) 

Mi nie chodziło o to, że tak wygląda większość rodzin na Podkarpaciu. Miałem na myśli to, że do tradycyjnych rodzin zalicza się również rodziny jak w przykładzie (których wcale nie jest tak mało ofc). 

No ale Podkarpacie jest najgorszym przykładem bo według badań pije się tam najmniej alkoholu. 

Najwiecej chleją w mazowieckim, więc to województwo bardziej pasuje do stereotypy ojca alkoholika

6 minut temu, ignazz napisał:

1. Julek to nie był Microsoft tylko dwóch ludzi którzy pracowali czasem 36 godzin non stop gdy był przestój technologiczny a produkcja ruszała 6:00 poniedziałek. 
to nie był stosunek pracownik / tata prezes 

 

Czyli chodziłeś do topowego liceum w wojewodztwie, a potem podczas studiowania top 3 kierunku na top 3 uczelni w Polsce, w weekendy rozwiązywał ES problemy z przestojami technologicznymi na linii produkcyjnej w firmie swojego taty, dobrze zrozumiałem??? 

8 minut temu, Artlan napisał:

Tak się rodzą gównoburze - ktoś coś źle zrozumie albo sobie nadinterpretuje i mamy inbę. :) 

Tak czy inaczej gdybyś był zainteresowany statystykami to:

Nadużywanie alkoholu dotyczy 21,5 proc. grupy zawodowej „twórcy, artyści, literaci i dziennikarze” - wynika z badania Diagnoza społeczna, na którą powołuje się Dziennik Bałtycki. Pod tym względem twórcy biją na głowę pracowników innych branż. Na drugim miejscu znaleźli się robotnicy w górnictwie i budownictwie (13,8 proc. z nich ma problem z alkoholem) a na trzecim lekarze, weterynarze i dentyści (12,6 proc.).

Poważne problemy z alkoholem dotyczą też, mechaników, budowlańców, dyrektorów, architektów i inżynierów oraz zawodowych kierowców. Do nadużywania napojów wyskokowych przyznaje się co dziesiąty z nich. Za dużo pije też 9,5 proc. informatyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

1. Julek to nie był Microsoft tylko dwóch ludzi którzy pracowali czasem 36 godzin non stop gdy był przestój technologiczny a produkcja ruszała 6:00 poniedziałek. 
to nie był stosunek pracownik / tata prezes 

ależ ja nie piszę że jesteś Danem Bilzerianem

po prostu nie widzisz tego że miałeś (patrząc po tym co piszesz - dwoje zaradnych i zarobionych rodziców, garaż itd) lepszy start niż jakieś 80% społeczeństwa a piszesz o jakichś kowalach i chęciach -> a w odpowiedzi na zarzuty o nierównościach porównujesz się  z osobami ze swojego dobrego liceum (gdzie też się przecież trafiało mając właśnie lepszy start) dodając że w 90's wszyscy byli równi

no lol

serio nie widzisz jaką przewagę dał ci stary który umożliwiał ci pracowanie 36 godzin non stop (bo z tego jak o tym pisałeś rozumiem że nie byłeś do tego zmuszany, ale miałeś z tego profity itp)?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla młodego człowieka lubiącego poszwendać się po knajpkach z przyjaciółmi „umożliwiał prace 36 godzin non stop” brzmi na prawdę świetnie. 
Nie twierdze ze każdy ma na świecie równo przez cały czas. Ale w tamtych latach na tle rówieśników mimo wszystko w moim środowisku wokół nie było to nic wyjątkowego. Bananowa młodzież była ponad tym, miała swoje liceum społeczne gdzie już wtedy czesne to było 2000. Byli inni i raczej do nich powinniście adresować swoje zarzuty. Tymczasem w jakiś dziwny sposób ciśniecie po normalnym spokojnie i logicznie działającym facecie. Ubolewam nad waszym gorszym startem. Ale zawsze jest tak ze można nadrobić. Przecież bycie „na topie” rozleniwia i Golden 2016 gotowe. 

Teraz, RappaR napisał:

Ilu z tej grupki ma zarobki poniżej średniej krajowe?

Co to ma do rzeczy? Będziemy rozstrząsac według numerka w dzienniku zarobki? Aaron wystąp! 

Głęboko wierze ze w tym wieku nikt. 

Są w prime 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Co to ma do rzeczy? Będziemy rozstrząsac według numerka w dzienniku zarobki? Aaron wystąp! 

Głęboko wierze ze w tym wieku nikt. 

Są w prime 

Czyli w kraju, gdzie 2/3 Polaków zarabia, nie zastanawia Cię to, że dotyczy to 0 osób z Twojej klasy?

Aha, fakt kowale losu. Ciężko zapracowali na to jako kowale losu, by mieć bogatych, wykształconych i ogarniętych rodziców 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Czyli w kraju, gdzie 2/3 Polaków zarabia, nie zastanawia Cię to, że dotyczy to 0 osób z Twojej klasy?

Aha, fakt kowale losu. Ciężko zapracowali na to jako kowale losu, by mieć bogatych, wykształconych i ogarniętych rodziców 🤣

Nie z każdym mam kontskt ale powtórzę ze w latach 90tych rodzice nasi byli bardzo podobni. Fakt ze w takim ładnym mieście jak Toruń dużo łatwiej o zarobki i raczej na tym bym sie skupił niż aby oczerniać ludzi z mojej klasy których nie znasz. Co to za moda? Kowalu! 

Sporo zawdzięczam rodzicom bo zadbali o to abym chciał się uczyć 

Jeżeli Tobie to pomoże to w podstawówce chodziłem z takimi ananasami co 3 lata kiblowali i walili nas po głowie bo byli starsi. Zapewne Ci koledzy o ile żyją wyrabiają średnie o jakie Wam chodzi. O co tu chodzi Wam koledzy z forum basketu? Szukacie sprawiedliwości i wyrównania szans? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Nie z każdym mam kontskt ale powtórzę ze w latach 90tych rodzice nasi byli bardzo podobni. Fakt ze w takim ładnym mieście jak Toruń dużo łatwiej o zarobki i raczej na tym bym sie skupił niż aby oczerniać ludzi z mojej klasy których nie znasz. Co to za moda? Kowalu! 

No. Czyli w latach 90-tych wszyscy rodzice w Polsce byli wykształconymi właścicielami własnych firm albo podobni. 

Ja już nie mogę z tej beki 🤣 🤣

Aha - i nie obrażam i nie oczerniam ich w żaden sposób. Nie znam Twoich norm moralnych i etycznych, ale wedle moich nie ma nic złego w posiadaniu bogatych, wykształconych i ogarniętych rodziców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poniżej pasa byłby mój atak na kogoś z powodu ze ma Rodziców bez wykształcenia bo nie ma on na to wpływu tak samo przez analogie można pisać o tych wykształconych. Komuna padła i na szczęście obecnie wykształcenie jest w cenie. Kiedyś to zwalczano pisząc o wykształciuchach 

Teraz, RappaR napisał:

No. Czyli w latach 90-tych wszyscy rodzice w Polsce byli wykształconymi właścicielami własnych firm albo podobni. 

Ja już nie mogę z tej beki 🤣 🤣

Aha - i nie obrażam i nie oczerniam ich w żaden sposób. Nie znam Twoich norm moralnych i etycznych, ale wedle moich nie ma nic złego w posiadaniu bogatych, wykształconych i ogarniętych rodziców. 

Mieli podobny start. Każdy w 1989 mógł w końcu założyć firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Tak jak poniżej pasa byłby mój atak na kogoś z powodu ze ma Rodziców bez wykształcenia bo nie ma on na to wpływu tak samo przez analogie można pisać o tych wykształconych. Komuna padła i na szczęście obecnie wykształcenie jest w cenie. Kiedyś to zwalczano pisząc o wykształciuchach 

Ale to nie jest atak. Posiadanie wykształconych rodziców to ogromny atut, który daje dużo lepszy start w życiu. I się nie ma na to żadnego wpływu, tyle wynika z bajek o kowalach losu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.