Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, RappaR napisał:

Oczywiście że nie. Celem nie jestem demokratyzacja Białorusi czy jej otwarcie na zachód czy jej odwrócenie od Rosji.

Celem jest rozpi****lenie Białorusi w celu jej kolonizacji i czerpaniu maksymalnej ilości zysków. W 2003 Saddam chciał się Amerykanom poddać - jedyne czego chciał to immunitet. Miast tego Amerykanie woli zabić kilkaset tysięcy ludzi, by zniszczyć Irak i w ten sposób czerpać z niego miliardy. Libia, Ukraina, Syria, Jemen, Ameryka Środkowa, wszędzie ten sam schemat. Jeśli reżim się trzyma, ma swoje struktury, poparcie itd, nawet jeśli się otworzy i demokratyzuje, nie jest możliwa wolna eksploracja jego rynku 

 

Polska zaznała tego cudu w latach 90. Jednak dzięki temu, że byliśmy dzięki PRL krajem wysokorozwiniętym ze wszystkimi tego tytułu korzyściami, i mam na myśli wysokorozwiniętym, nie z wysokim PKB, udało nam się włączyć w zachód i teraz samodzielnie czerpać na ruchaniu Ukrainy. 

Łukaszenko by się chętnie dogadał, ale Putin to jedyny chętny z nim rozmawiać.

Uroniłem łezkę, bo prawdziwie, a dosadnie bardziej niż ja bym się nie odważył.

A co do ruc...ia Ukrainy. My w zasadzie tego nie robimy a moglibśmy na ostro.

W dyskusji o pieniądzach jak niektórzy pamietaja wyszło ze byśmy mogli wiecej zarabiac i wiecej gromadzic na kontach konieczne jest więcej długu, bo pieniadze powstaja gdy ktoś zaciąga dług. No i teraz taka Ukraina daje unikalną szanse, bo można im zapropoponować 0% kredyty w złotówkach, im wiecej tym lepiej. Oczywiscie ktoś powie a gdzie tu interes skoro "0%". Interes polega na tym ze zaciągnięcie długu przez Ukraine generuje nowy dług (który ma Ukraina nie Polska) oraz nowe pieniadze za któe Ukraińcy kupią tylko w Polsce, a jak wymienia z Łukaszenką złotówki na dolary to wtedy Łukaszenka wyda w Polsce. Tak czy tak podbiją tymi złotówkami naszą koniunkturę, bez zaciągania długów przez Polskę lub Polaków.

I dlatego zachód zawsze tak chętnie rozdawał kredyty. Oczywiscie to było przedstawiane jako rodzaj wyrzecznienia z ich strony, ze oni sie trudza i staraja by przyznawac nam pożyczki, ale te pożyczki to decyzja i kwestia wpisania kilku zer do komputera, a zysk polegał na tym ze oni sobie podbijali koniunkturę a my zamaist nich bralismy na siebie długi konieczne do wygenerowania nowych marek, czy dolarów. W tamtym czasie jeszcze jako dodatkowy bonusik brali sobie z tego wysokie odsetki, choć nawet bez nich byli  bardzo do przodu.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, StaryFan napisał:

To idzie mu słabo. Straszy naród Putinem i 2 Ukrainą, nie bredzi.

Brakuje ci backgroundu, wiec wyjasniam:

Vasquez jest fanem Rosji i Putina i wiele razy pisal, ze ich w ogole nie interesuje zadne najezdzanie krajow ani nic takiego, tylko w Polsce politycy perfidnie wykorzystuja ich do tworzenia zludnego zagrozenia.

Potem Ruscy wjechali na Ukraine.

Potem dluzszy czas nie podejmowal tego tematu.

Jakis czas pozniej znow twierdzil, ze w Polsce politycy perfidnie wykorzystuja ich do tworzenia zludnego zagrozenia, a Rosji nie interesuje zadne najezdzanie krajow, "chyba ze zostanie sprowokowana, jak na Ukrainie".

Teraz Lukaszenko straszy interwencja Rosji, wiec znow pojawila sie potrzeba wyjasnic, ze Rosji nie interesuje zadne najezdzanie krajow (no chyba ze zostanie sprowokowana).

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RappaR napisał:

Oczywiście że nie. Celem nie jestem demokratyzacja Białorusi czy jej otwarcie na zachód czy jej odwrócenie od Rosji.

Celem jest rozpi****lenie Białorusi w celu jej kolonizacji i czerpaniu maksymalnej ilości zysków. W 2003 Saddam chciał się Amerykanom poddać - jedyne czego chciał to immunitet. Miast tego Amerykanie woli zabić kilkaset tysięcy ludzi, by zniszczyć Irak i w ten sposób czerpać z niego miliardy. Libia, Ukraina, Syria, Jemen, Ameryka Środkowa, wszędzie ten sam schemat. Jeśli reżim się trzyma, ma swoje struktury, poparcie itd, nawet jeśli się otworzy i demokratyzuje, nie jest możliwa wolna eksploracja jego rynku 

 

Polska zaznała tego cudu w latach 90. Jednak dzięki temu, że byliśmy dzięki PRL krajem wysokorozwiniętym ze wszystkimi tego tytułu korzyściami, i mam na myśli wysokorozwiniętym, nie z wysokim PKB, udało nam się włączyć w zachód i teraz samodzielnie czerpać na ruchaniu Ukrainy. 

Łukaszenko by się chętnie dogadał, ale Putin to jedyny chętny z nim rozmawiać.

Ja rozumiem schemat i prawdopodobnie tak będzie 

Myślę raczej o ludziach, tych z ulicy. Obalając Łukaszenkę "siłą" wystawiają dupę Putinowi i trafia z deszczu w oko cyklonu 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, quevas napisał:

paradoks : Łukaszenka najpewniej wygrał wybory prezydenckie, ale chcąc opozycji pokazać gest Kozakiewicza, i sądząc że nadal wszystko mu wolno -  przesadził i zaraz straci stołek, a kto wie czy nie makówkę

ostrzeżenie dla PIS w formie trzymającego fason banału : pycha kroczy przed bolesnym upadkiem

W sensie że czeka nas jeszcze 21 lat rządów PiSu?

Dla mnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

czerwony ze wstydu jak ten burak, podkrążony bohater narodkowy uciekł razem ze swoim równie dobrze odżywionym wickiem; narciarze i bronią handlarze pociągnęli trochę cudzesów, a sprawnego systemu walki z koronawirusem, jak nie było - tak nie ma

Szkodliwe byłyby te Twoje wpisy, gdyby ktoś traktował je poważnie.

2 godziny temu, Koelner napisał:

bardziej do „ubaw po pachy”

To się okaże na wiosnę.

 

 

W Polsce na milion mieszkańców umiera z powodu koronawirusa średnio 50 osób, podczas gdy w Niemczech 111, we Francji 452, a w Belgii 870.

Marna strategia.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

Szkodliwe byłyby te Twoje wpisy, gdyby ktoś traktował je poważnie.

To się okaże na wiosnę.

 

 

W Polsce na milion mieszkańców umiera z powodu koronawirusa średnio 50 osób, podczas gdy w Niemczech 111, we Francji 452, a w Belgii 870.

Marna strategia.

Tu się zgodzę. 

Rząd niestety popełni błąd zezwalając na wyjazdy urlopowe, bo ta średnia może nam skoczyć (piszę to jako osoba która skorzystała z tego pozwolenia, więc jestem współwinny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comment_1597757709oHzQGqINcqkiIaWsbdpjMO

Ja tylko to przypomnę. Oczywiście firma założona dzień przed podpisaniem umowy, bez przetargu, a w samej siedzibie nigdy nikogo nie zastano, gdy dziennikarze próbowali skontaktować się.

Ciekawe co tam się w środku dzieje, skąd ta nagła decyzja.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Reikai napisał:

comment_1597757709oHzQGqINcqkiIaWsbdpjMO

Ja tylko to przypomnę. Oczywiście firma założona dzień przed podpisaniem umowy, bez przetargu, a w samej siedzibie nigdy nikogo nie zastano, gdy dziennikarze próbowali skontaktować się.

Ciekawe co tam się w środku dzieje, skąd ta nagła decyzja.

A jak mieli ich zastać skoro układali respiratory w magazynie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba masz mój szacunek 

Rozjebales system

55 minut temu, Reikai napisał:

comment_1597757709oHzQGqINcqkiIaWsbdpjMO

Ja tylko to przypomnę. Oczywiście firma założona dzień przed podpisaniem umowy, bez przetargu, a w samej siedzibie nigdy nikogo nie zastano, gdy dziennikarze próbowali skontaktować się.

Ciekawe co tam się w środku dzieje, skąd ta nagła decyzja.

Ty tu widzisz wałek a @fluber polską firmę która nie wydaje zbędnych pieniędzy na wystawne biuro 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.