Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Van napisał:

To może kwestie łatwości zostawmy i powiedz co wymaga większych nakładów pracy, czasu, praca posła czy olimpijczyka przywołanego przez Rappara?

A może dalej praca posła czy inne zawody, w których też się służy społeczeństwu jak lekarz, pielęgniarka, strażak, policjant? O całej reszcie innych grup zawodowych, które muszą pracować przynajmniej 40g tygodniowo nie wspominając. 

Ja nie mam nic przeciwko temu żeby politycy też zarabiali więcej, ale w tym kraju są inne grupy społeczne oprócz polityków i tych zarabiających minimum, którym PiS co roku podnosi zarobki mając w dupie jaki to ma wpływ na pozostałych. 

Posel pracuje znacznie więcej niż czterdzieści godzin tygodniowo. 

Głupio wygląda jak posłowie zarabiają mniej od osób o których wynagrodzeniu decydują. Ja bym oczekiwał dobrze opłacanych polityków. Wszak stara mądrość ludowa brzmi jaka płaca taka praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Van napisał:

Jakieś dowody, że każdy z nich albo przynajmniej większość pracuje faktycznie więcej? 

To widać na pierwszy rzut oka, obrady Sejmu to drobny ułamek całej pracy, dodaj do tego wystąpienia w mediach, prace w komisjach, prace w podkomisjach, prace w biurze poselskim, prace w stałych delegacjach, udział w lokalnych i państwowych uroczystościach państwowych, prace na rzecz partii, konsultacje społeczne itd itp. I jest to praca w miejscach oddalonych od siebie o wiele kilometrów, ciągle podróże, sam nie wiem kiedy oni spia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, quevas napisał:

Policja siłą toruje drogę homofobicznej ciężarówce :

 

 

 

Jak nagrali, to mogą się zgłosić po mandat.

Zatrzymanie i postój 

2) na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu - także za nimi

   art. 49 ust. 1 pkt 4  100 - 300 PLN Pkt 1
Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

widok granatowych policjantów uwijających się jak w ukropie, by homofobicznemu dewiantowi uczynić ułatwienie idzie w Polskę i budzi zażenowanie

By wypełnić swoją rolę zgodnie z literą prawa napisaną w konstytucji. Powinieneś być z nich dumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quevas napisał:

whatever fuckever, dog

widok granatowych policjantów uwijających się jak w ukropie, by homofobicznemu dewiantowi uczynić ułatwienie idzie w Polskę i budzi zażenowanie

:)

Mogli wystawić mandat, dołożyć punkt karny i odholować rower.

Ganisz za wyrozumiałość, czy niewypełnienie obowiązków ustawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, quevas napisał:

Twoje zainteresowanie moją nędzną osobą, pochlebia mi tak dalece, że aż nie spytam o szczegóły i definicję podziwu, aby jakże imponującego trolla nie spłoszyć ewentualną odpowiedzią wskazującą deficyty jego od zawsze trwającego zastanowienia. Jak zawsze napiszę jakąś sałatkę słowną totalnie od rzeczy, z nadzieją że nikt się nie połapie, że co chwilę sobie zaprzeczam.

Poprawiłem.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

To widać na pierwszy rzut oka, obrady Sejmu to drobny ułamek całej pracy, dodaj do tego wystąpienia w mediach, prace w komisjach, prace w podkomisjach, prace w biurze poselskim, prace w stałych delegacjach, udział w lokalnych i państwowych uroczystościach państwowych, prace na rzecz partii, konsultacje społeczne itd itp. I jest to praca w miejscach oddalonych od siebie o wiele kilometrów, ciągle podróże, sam nie wiem kiedy oni spia

Czyli dowodów żadnych nie masz tylko na oko to oceniłeś, rozumiem. 

Jasne, że z tych 460 jakaś grupa pracuje często więcej, ale Ci najczęściej pełniący ważniejsze rolę, uczestniczący w różnych komisjach też nie oszukujmy się, że nie mają benwfitow przekraczających te szeregowego posła.

Odnośnie tych miejsc oddalonych od siebie i ciężkiego żywota z tym zwiqzanego, miałem w korpo takiego szefa kiedyś był managerem w różnych miastach i często jak my myśleliśmy, że nie ma go u nas bo jest w tym drugim mieście oni myśleli to samo w tym samym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

przeciwnie : mnie się ten obrazek bardzo podoba, im takich więcej, tym szybszy termin rozwiązania problemu

w końcu sama policja zacznie naciskać odpowiednich urzędników, by tę homofobiczną ciężarówkę usunąć

pilnowanie prawa nie znosi wstydliwego i przykrego wydźwięku takich interwencji

Aż tak nie możesz przeżyć, że podarowali temu rowerzyście?

Daj spokój, policja to też ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

żeby dowieść edukacyjnego wzmożenia, powinni przetestować swoją wiedzę i odwagę w warunkach jednakowych do tych, w których test oblali

Lepiej jak są zdolni do adaptacji. 

Kiedy ktoś obleje test, nauczyciel mu nie daje tego samego zestawu pytań. 

Zdziwiony, że tego nie wiesz. W sumie ja nie wiem jak wygląda edukacja w szkołach specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.