Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
14 minut temu, jack napisał:

Nie wiem ale wiem, że sygnał w świat idzie

Oh No GIFs | Tenor

14 minut temu, jack napisał:

jest to opinia krzywdząca z którą nie chce być utożsamiany. 

luzik - ja np utożsamiam Cię z kolesiem, który w tym temacie debiutował zgrywając fafarafa szpeca, który totalnie nie trafił z predykcjami, żeby chwilę potem pisać jaki to jest inteligentny (wtf - kto takie rzeczy pisze obcym ludziom w internecie?!?)* - od tego czasu widząc Twoje posty w uszach szumi mi szlagier Captaina Jacka!

* jakiś czas temu to było, sekwencja może była odwrotna, ale wiadomo ocb!

Edytowane przez julekstep
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Oh No GIFs | Tenor

Jak piszą o polskich obozach śmierci to też to wrzucasz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, jack napisał:

ultraprawicowy polski rząd wypowiada konwencję antyprzemocową bo uległość kobiet jest wpisana w katolicką tradycję Polski a jak kobiety się nie bije to jej wątroba gnije. I jest to opinia krzywdząca z którą nie chce być utożsamiany. 

To nie głosuj i nie popieraj tych ludzi którzy ten fałszywy obraz Polski puszczają w świat.

Kraje które wymieniłem nie mają przypiętęj takiej gęby choć konwencji nie ratyfikowały i nie zamierzaja

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, jack napisał:

Jak piszą o polskich obozach śmierci to też to wrzucasz? 

Polska nie podpisała jakiejś dupa-konwencji == Polska jest odpowiedzialna za Holocaust

aha

• Haha 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

To nie głosuj i nie popieraj tych ludzi którzy ten fałszywy obraz Polski puszczają w świat.

Kraje które wymieniłem nie mają przypiętęj takiej gęby choć konwencji nie ratyfikowały i nie zamierzaja

Wystarczy, że z Polski wyjdzie sygnał, że wypowiadamy. Fałszywy obraz powstanie już poza granicami więc nie martw się o moje głosy. 

• Like 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

szpec dał downvote'y jeny!!!

ależ przewidywalne xDDD

LEFT RIGHT RIGHT LEFT!

o tu też dał ahahhaaha xDDD

Similar artists - Captain Jack | Last.fm

Edytowane przez julekstep
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy, że z Polski wyjdzie sygnał, że wypowiadamy. Fałszywy obraz powstanie już poza granicami więc nie martw się o moje głosy. 

Martwię się o Twoje poparcie dla środowiska ktore taki fałszywy obraz przekazuje dalej. To bardzo szkodzi Polsce. 

Zapisy konwencji są dość niejasne a sformułowanie zawarte w konwencji które zobowiązuje do "wykorzenienie tradycji" bardzo mi się nie podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Martwię się o Twoje poparcie dla środowiska ktore taki fałszywy obraz przekazuje dalej. To bardzo szkodzi Polsce. 

Zapisy konwencji są dość niejasne a sformułowanie zawarte w konwencji które zobowiązuje do "wykorzenienie tradycji" bardzo mi się nie podoba. 

Tak, tak bo każdy kto ma inne zdanie to wróg co nadaje na Polskę i jej szkodzi. 

Jeśli tą tradycją jest podległość kobiety wobec mężczyzny lub nawet psychiczne ograniczanie jej woli to jestem za wykorzenianiem. Ale rozumiem, że możesz mieć inne zdanie, zwłaszcza, że jesteś w tej uprzywilejowanej grupie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak bo każdy kto ma inne zdanie to wróg co nadaje na Polskę i jej szkodzi. 

Nie. Każdy kto powtarza na zewnątrz komunikat o wskazane przez Ciebie treści szkodzi Polsce. Przypomnę:

ultraprawicowy polski rząd wypowiada konwencję antyprzemocową bo uległość kobiet jest wpisana w katolicką tradycję Polski a jak kobiety się nie bije to jej wątroba gnije.

3 minuty temu, jack napisał:

Jeśli tą tradycją jest podległość kobiety wobec mężczyzny lub nawet psychiczne ograniczanie jej woli to jestem za wykorzenianiem. Ale rozumiem, że możesz mieć inne zdanie, zwłaszcza, że jesteś w tej uprzywilejowanej grupie. 

To już jest Twoja interpretacja zapisów dotyczących wykorzenienia tradycji. Zwłaszcza że chodzi o stereotypowe role. Wg mnie stereotypowo mężczyźni oswiadczaja się kobietom i oblewając je woda na śmigus dyngus. Mamy tu do czynienia zarówno że stereotypowymi rolami jak i tradycja i wg zapisow konwencji należy to wykorzenić. 

I daruj sobie tanie Schopenhauerowskie zagrywki i nie wiąże stosunku do tej konwencji z płcią. Moja żona podpisała petycję Ordo Iuris o wycofanie tej konwencji z tych samych powodów dla których zrobiłem to ja. Nasze płcie nie mają wpływu na racjonalność naszych argumentów. Oboje jesteśmy zwolennikami rownouprawnienia. W naszym małżeństwie często pełnimy rolę poza stereotypom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

W naszym małżeństwie często pełnimy rolę poza stereotypom. 

Wąski piesek - YouTube

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, fluber napisał:

Nie. Każdy kto powtarza na zewnątrz komunikat o wskazane przez Ciebie treści szkodzi Polsce. Przypomnę:

ultraprawicowy polski rząd wypowiada konwencję antyprzemocową bo uległość kobiet jest wpisana w katolicką tradycję Polski a jak kobiety się nie bije to jej wątroba gnije.

To już jest Twoja interpretacja zapisów dotyczących wykorzenienia tradycji. Zwłaszcza że chodzi o stereotypowe role. Wg mnie stereotypowo mężczyźni oswiadczaja się kobietom i oblewając je woda na śmigus dyngus. Mamy tu do czynienia zarówno że stereotypowymi rolami jak i tradycja i wg zapisow konwencji należy to wykorzenić. 

I daruj sobie tanie Schopenhauerowskie zagrywki i nie wiąże stosunku do tej konwencji z płcią. Moja żona podpisała petycję Ordo Iuris o wycofanie tej konwencji z tych samych powodów dla których zrobiłem to ja. Nasze płcie nie mają wpływu na racjonalność naszych argumentów. Oboje jesteśmy zwolennikami rownouprawnienia. W naszym małżeństwie często pełnimy rolę poza stereotypom. 

W tym wypadku szkodliwa jest już sama informacja wychodząca na zewnątrz o tym, że mamy zamiar wypowiedzieć konwencję. A ta wyszła od Ziobry.

Super, że jesteś zwolennikiem równouprawnienia i wychodzisz poza tradycyjne męskie role ale niestety nie wszyscy nasi rodacy są tak postępowi. A wypowiedzenie konwencji daje im jasny sygnał, że ten kierunek jest pożądany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, jack napisał:

W tym wypadku szkodliwa jest już sama informacja wychodząca na zewnątrz o tym, że mamy zamiar wypowiedzieć konwencję. A ta wyszła od Ziobry.

Super, że jesteś zwolennikiem równouprawnienia i wychodzisz poza tradycyjne męskie role ale niestety nie wszyscy nasi rodacy są tak postępowi. A wypowiedzenie konwencji daje im jasny sygnał, że ten kierunek jest pożądany. 

Nie, nie daje im. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, jack napisał:

Niby skad ten wniosek??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, fluber napisał:

wg zapisow konwencji należy to wykorzenić. 

Konserwatywny chochoł. 

Tak jak przypisywanie tej konwencji jakąś bezpośrednią moc sprawczą w kierunku ochrony praw kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, fluber napisał:

sformułowanie zawarte w konwencji które zobowiązuje do "wykorzenienie tradycji"

Cytat? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Krzemo napisał:

Cytat? 

Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.”.

ogólnie nie chcą wykorzenić z tradycji praktyk opartych na idei niższości stereotypowym modelu roli kobiet .

Turcja podpisała oraz ratyfikowała , czy te zapisy też dotyczą islamu ?

Edytowane przez Koelner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, RappaR napisał:

Bardzo dobry zapis. I nie ma nic wspólnego z zakazem śmigusa dyngusa. Kobieta jest równa mężczyźnie kropka. Cały zapis sprowadza się do walki z ideą o niższości kobiety, czy to wynikającej z tradycji czy ze stereotypu. Nie widzę tu żadnego zagrożenia dla siebie czy tradycji w PL. Mamy równościowe społeczeństwo i prawne gwarancje. Z wynagrodzeniami też nie wygląda to źle. 

Piękny KO dla społeczności muzułmanów. Można im kręcić śrubę w UE. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, BMF napisał:

Konserwatywny chochoł. 

Tak jak przypisywanie tej konwencji jakąś bezpośrednią moc sprawczą w kierunku ochrony praw kobiet.

Dzięki za kolejny argument za tym że podpisanie i ratyfikowanie tego było bez sensu:) 

5 minut temu, Krzemo napisał:

Cały zapis sprowadza się do walki z ideą o niższości kobiety

To po co ten zapis po " Lub" ??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi