Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
12 minut temu, fluber napisał:

Jak widać powyżej, jedna z wielu dziedzin:) 

Polska to dziwny stan umysłu.
Niezręcznie się chwalić bo stajesz się atakiem hejtu z marszu.
Mocno ufam zarówno swojej wiedzy i intuicji.

ja tam mogę się pochwalić praktycznie wszystkim poza wybranym Prezydentem i naszym Rządem i wyhodowanym piwnym brzuszkiem w pandemii. 
Mam fantastyczna Rodzine z bardzo oddana Partnerka, zdrowiutkia 10 miesięczna córeczka najśliczniejsza na świecie i cała ,masa bzdetów materialnych które zachowam dla siebie, plus mimo kryzysu ciekawa praca co tworzy może błędne poczucie swobody i niezależności. 
czyli serio niczego mi nie brakuje oprócz przyzwoitości ludzi i polityków szczególnie 

@julekstep serio tak Ciebie oburza mój śmiech z tych ludzi na rynku śpiewających do Dudy jak do zbawiciela?

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, ignazz napisał:

@julekstep serio tak Ciebie oburza mój śmiech z tych ludzi na rynku śpiewających do Dudy jak do zbawiciela?

Sugerowanie że inni 'powinni się leczyć' bo śmią jarać się Andrzejem Dudą jest bardzo słabe.

Miejsce akcji (forum gdzie ludzie jarają się murzyniakami z ameryki) i polityczne ogarnięcie podmiotu lirycznego (który nie zna programu swoich kandydatów a po prostu chce żeby 'przywrócić normalność*' i inne slogany) dodają tylko tragikomizmu tej sytuacji.

* gdzie inny przedstawiciel jasnogrodu idzie mu w sukurs i pośrednio stwierdza, że tą normalnością w polityce jest nie realizowanie pustych obietnic (lol)

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, ignazz napisał:

Polska to dziwny stan umysłu.
Niezręcznie się chwalić bo stajesz się atakiem hejtu z marszu.

@julekstep

Niezrecznie jest się wywyższać i uważać za lepszego:) w każdym kraju:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, fluber napisał:

w tym przypadku to opisywanie stanu faktycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ignazz napisał:

ohydne pękate baby wyglądające jak ropuchy. 

Nie rób proszę z siebie ofiary, co jakiś czas wypowiadasz się w podobnym tonie a próbujesz zrobić z tego hejtowanie za to że się chwalisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

Mam inne zdanie jeżeli są ku temu przesłanki a twój oponent uparcie twierdzi ze jesteś gorszy bo czujesz się dobrze w swojej skórze. Ja tam mogę wejść w porównania na PM dosyć szeroko i mogę nawet na ostro jak kto woli. Żyjemy w podłych czasach bardzo materialnych. To są czasy w których PIT sporo mówi o człowieku. Ubolewam nad tym ze ta sfera duchowa jest minimalizowana ale trudno co robić. Mogę bawić się długo w te przepychanki ale niestosowne jest robić to publicznie. Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ignazz napisał:

Mam inne zdanie jeżeli są ku temu przesłanki a twój oponent uparcie twierdzi ze jesteś gorszy bo czujesz się dobrze w swojej skórze. Ja tam mogę wejść w porównania na PM dosyć szeroko i mogę nawet na ostro jak kto woli. Żyjemy w podłych czasach bardzo materialnych. To są czasy w których PIT sporo mówi o człowieku. Ubolewam nad tym ze ta sfera duchowa jest minimalizowana ale trudno co robić. Mogę bawić się długo w te przepychanki ale niestosowne jest robić to publicznie. Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

Od jakiego poziomu PITu należy się leczyć w takim razie?

I prywatnie czy państwowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ignazz napisał:

Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  

Ojp jaki cringe:) 

1 minutę temu, julekstep napisał:

Od jakiego poziomu PITu należy się leczyć w takim razie?

Przecież ignazz napisał że jak chcesz to dowiesz się na priv;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Ojp jaki cringe:) 

Ciągle nie jest to poziom słynnego cytatu ely3 "nigdy Ty i Twoi koledzy nie będziecie zarabiać tyle co ja!" (cytowane z pamięci, ale sens jest)-> ale i tak jest nieźle!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, julekstep napisał:

Ciągle nie jest to poziom słynnego cytatu ely3 "nigdy Ty i Twoi koledzy nie będziecie zarabiać tyle co ja!" (cytowane z pamięci, ale sens jest)-> ale i tak jest nieźle!

Ely jest akurat wybitnym specjalista w swojej dziedzinie z ogromnym doświadczeniem wiec myśle ze ma bardzo wysokie uposażenie z pewnością dla większości tu nieosiągalne. W pewnych aspektach jest autorytetem i nic dziwnego ze kiedyś coś takiego rzucił zmęczony smetami kozaków internetowych. Odpowiadając wprost na pytanie dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, ignazz napisał:

Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

No.

Weźmy pod uwagę pit znanego gangstera, który w dobie pandemii handlował maskami medycznymi, dorabiając się mil PLN (kilka odsiadek, pobić, wymuszeń - zacny pit)

Z drugiej strony mamy polskiego naukowca (specjalistkę od fotowoltaiki) który jako pierwszy wymyślił/zrobił/przetestował, powłoki fotowoltaiczne które można nałożyć w zasadzie na wszytko. Odkrycie przełomowe, które już w tej chwili osiąga potencjał kapitalizacyjny.

Granty dostali wszyscy, brat brata, syn wójta, żona jełopa, ale nie ona. Po klepaniu biedy przez kilka lat, inwestowaniu w siebie i swój pomysł (pit budżetowy z katalogu zero) robi to samo dla Japończyków opływając w luksusy.

Wniosek:

Gangster kocha kraj - niby dlaczego nie, nic nie zrobił, pobił zgwałcił, ale zarobił.

Kraj kocha brat brata, syn wójta, żona jełopa - dokładnie z tych samych powodów. Nic od siebie, wszystko dla siebie.

Pani doktor kocha Japonię, zrobiła dużo dla ojczystego kraju, który kopnął ją w d, a chciała jeszcze więcej. 

Tak więc @ignazz - wszystko pasuje do Twojej tezy, masz rację. W TYM kraju, jest dokładnie tak jak piszesz.

Edytowane przez StaryFan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ignazz napisał:

Ely jest akurat wybitnym specjalista w swojej dziedzinie z ogromnym doświadczeniem wiec myśle ze ma bardzo wysokie uposażenie z pewnością dla większości tu nieosiągalne. W pewnych aspektach jest autorytetem i nic dziwnego ze kiedyś coś takiego rzucił zmęczony smetami kozaków internetowych. Odpowiadając wprost na pytanie dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

miesięcznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, julekstep napisał:

miesięcznie?

Jeżeli PIT składasz co miesiąc to oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ignazz napisał:

Jeżeli PIT składasz co miesiąc to oczywiście. 

rozumiem że poniżej wyznaczonej przez Ciebie granicy należy się leczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@StaryFan wyjątki potwierdzają reguły. Mamy 40 mln ludzi wiec i takie się znajda ananasy. W ten sposób znajdując wyjątek możesz obalić wszystko. Nawet teza ze ziemia jest płaska ;) 

1 minutę temu, julekstep napisał:

rozumiem że poniżej wyznaczonej przez Ciebie granicy należy się leczyć?

Raczej nie należy za bardzo kozaczyc w internecie jakim się jest kozakiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ignazz napisał:

Tzn?

aha - miło że wg Twoich kryteriów wszyscy posłowie PiS są powyżej granicy przyzwoitości i kochają Polskę ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, ignazz napisał:

Odpowiadając wprost na pytanie dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

Masz na myśli kwotę powyżej której zarabia 3,6 procent Polaków? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
Teraz, ignazz napisał:

@StaryFan wyjątki potwierdzają reguły. Mamy 40 mln ludzi wiec i takie się znajda ananasy. W ten sposób znajdując wyjątek możesz obalić wszystko. Nawet teza ze ziemia jest płaska ;) 

Gdyby to był wyjątek, nie zadawałbym sobie trudu z pisaniem.

To jest reguła, którą potwierdzisz w każdym województwie, gminie, powiecie. Grafen jako następny? Siedzą już? Będą siedzieć? Poaresztują, pogadają i zarobią na czymś innym.

Przykładów jak kraj kocha ludzi wybitnych masz mnóstwo. 

Jak finansuje też.

Kogo finansuje też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ignazz napisał:

@StaryFan

Czego najbardziej przybywa od takich pieniędzy? Rozumu, racji, skromności? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Masz na myśli kwotę powyżej której zarabia 3,6 procent Polaków? :)

Chcesz być kozakiem musisz być w topie. Serio tylko 3,6 %?

przeciez 96.000 rocznie to 8 tysia miesięcznie. 
4 tysia dają do ręki w Lidlu czy Biedronce dokładając bony  obecnie wiec słabo zarabiamy 

Teraz, fluber napisał:

Czego najbardziej przybywa od takich pieniędzy? Rozumu, racji, skromności? :)

Możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi