Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pierdol Julas. Gramy razem w grę obok i tam jesteś dobrym GM. Nie biorę Was z Fluberem pod włos tylko dziwi mnie różnica w jakości wpisów. W tym temacie politycznym jesteście mniej błyskotliwi ale zajadłosci macie aż za dużo. Dziwie się ze w imię PIS tacy jesteście. 

3 minuty temu, julekstep napisał:

No tak. Ty tylko masz bekę z tych co mają inne poglądy / podejście. Z tych gorszych.

Ani razu na tym forum nie wykazałem się wiedzą -> ale propsuję próbę tzw 'wzięcia pod c***' :) 

Co w tym dziwnego ze mam banana jak czytam kto jak głosował w rozróżnieniu na wykształcenie i pochodzenie? 
mam do tego prawo tak jak wy cieszycie się z wygranej 51:49

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ignazz napisał:

Nie pierdol Julas. Gramy razem w grę obok i tam jesteś dobrym GM. Nie biorę Was z Fluberem pod włos tylko dziwi mnie różnica w jakości wpisów. W tym temacie politycznym jesteście mniej błyskotliwi ale zajadłosci macie aż za dużo. Dziwie się ze w imię PIS tacy jesteście. 

Jestem tak samo niezbyt błyskotliwy w każdym temacie w jakim się udzielam.

I ja nie robię nic 'w imię PiS' jbc (ale wiadomka, że niektórzy mają mocno zakodowane rozumowania w stylu 'nie z nami = przeciwko nam')

2 minuty temu, ignazz napisał:

Co w tym dziwnego ze mam banana jak czytam kto jak głosował w rozróżnieniu na wykształcenie i pochodzenie? 
mam do tego prawo tak jak wy cieszycie się z wygranej 51:49

Nie ma w tym nic dziwnego.

Od kiedy człowiek wymyślił koncepcje 'mądrości' to wydaje mu się że jest mądrzejszy od kolegi obok (i szuka wszelkich możliwych sposobów na potwierdzenie tej swojej prymitywnej myśli)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, StaryFan napisał:

Tak bez stopera, 4 godziny na wiadro pomyj.

Wiesz to akurat można napisać o szerszej grupie. Ale jest mało fajna historia rodziny z trójmiasta, która miała to nieszczęście, że spodobało się ich mieszkanie.

Rodzina na bruk. Policja robi dochodzenie dlaczego. Policjanta prowadzącego, odwiedzają smutni panowie w okularach, sprawa zamknięta.

Mieszkałbyś w tak "zdobytym" mieszkaniu?

Parę lat potem historia się powtarza, ginie człowiek, nikogo to nie obchodzi.

To smutne, że musimy musi oceniać ludzi polityki przez level obrzydliwości, niekoniecznie politycznej.

Jakbym był politykiem a mieszkanie miałoby widok na morze to tak. Na szczęście politykiem nie jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
3 minuty temu, ignazz napisał:

Jakbym był politykiem a mieszkanie miałoby widok na morze to tak. Na szczęście politykiem nie jestem. 

Wyjątkowo uciążliwe na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, StaryFan napisał:

Wiesz to akurat można napisać o szerszej grupie. Ale jest mało fajna historia rodziny z trójmiasta, która miała to nieszczęście, że spodobało się ich mieszkanie.

Rodzina na bruk. Policja robi dochodzenie dlaczego. Policjanta prowadzącego, odwiedzają smutni panowie w okularach, sprawa zamknięta.

Mieszkałbyś w tak "zdobytym" mieszkaniu?

Parę lat potem historia się powtarza, ginie człowiek, nikogo to nie obchodzi.

To smutne, że musimy musi oceniać ludzi polityki przez level obrzydliwości, niekoniecznie politycznej.

znasz jakiś osobisty przypadek i na tym budujesz narracje , smutne jak wyborcy PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
2 minuty temu, Koelner napisał:

znasz jakiś osobisty przypadek i na tym budujesz narracje , smutne jak wyborcy PiSu.

O tym jak Donald zdobył mieszkanie, to akurat jest cała masa art czytanych, oglądanych, słuchanych. Narracje budował dziennikarz śledczy, masę lat do tyłu.

Tym razem potrzebny był stoper.

Kolejny raz, nie jestem wyborcą pisu, nie lubię jedynie ludzi bez kręgosłupa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, StaryFan napisał:

O tym jak Donald zdobył mieszkanie, to akurat jest cała masa art czytanych, oglądanych, słuchanych. Narracje budował dziennikarz śledczy, masę lat do tyłu.

Tym razem potrzebny był stoper.

Kolejny raz, nie jestem wyborcą pisu, nie lubię jedynie ludzi bez kręgosłupa.

Takie opowieści mnie bawią jak zamach w Smoleńsku , PiS rządzi , są sady . Ano tak już @fluber mi pisał , że nie chcą męczenników , dlatego dla mnie to jest czyste ludzkie pi****lenie jakby to Nasz Lekarz napisał „Januszowanie” . bogaty- złodziej to takie polskie i widoczne nawet na forum koszykarskim . 🤮

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie żaden poziom żenady nie zdziwi. Dziwią mnie ludzie którzy za takimi ludźmi idą w ciemno. Jeżeli jako gwardia przyboczna aby być przy podziale łupów to rozumiem. Ale gdy tak bardziej dla idei to już się robi dziwnie. Jakbym nie widział innej drogi do dojścia do ładnego mieszkania niż polityka to logiczne jest ze bym poszedł tamta droga. Na szczęście jak wielu z nas mamy inne dojście.  

6 minut temu, Koelner napisał:

Takie opowieści mnie bawią jak zamach w Smoleńsku , PiS rządzi , są sady . Ano tak już @fluber mi pisał , że nie chcą męczenników , dlatego dla mnie to jest czyste ludzkie pi****lenie jakby to Nasz Lekarz napisał „Januszowanie” . bogaty- złodziej to takie polskie i widoczne nawet na forum koszykarskim . 🤮

Akurat nie zdziwiłbym się jakby naszym światem rządził układ PiS po w dalszym ciągu gdzie są wzajemne gwarancje bezkarności jednych i drugich. Walka i polaryzacja dla picu a nietykalność gwarantowana wśród elit. Przecież ogólnie nie pamietam aby były jakieś wyroki w postępowaniach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
2 minuty temu, Koelner napisał:

Nie wiem dlaczego odnosisz wszystko do polityki i PISu. Jeszcze dodatkowo dolepiając "zamach" i Smoleńsk (co to ma z historią gdańskiego ratusza i PO wspólnego?)

A opowieści Cię bawią, bo nie Ciebie z żoną i dziećmi bez powodu, wyciągnięto na ulicę.

Problem w tym, że jest duża przestrzeń pomiędzy opowieścią a faktami. 

7 minut temu, ignazz napisał:

Akurat nie zdziwiłbym się jakby naszym światem rządził układ PiS po w dalszym ciągu gdzie są wzajemne gwarancje bezkarności jednych i drugich. Walka i polaryzacja dla picu a nietykalność gwarantowana wśród elit. Przecież ogólnie nie pamietam aby były jakieś wyroki w postępowaniach. 

Otóż to. Nawet jeżeli były, to dla płotek, którym wydawało się, że mogą przeskoczyć układy.

Nie zgadzam się jedynie z jednym słowem, nie nazwałbym tego elitą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, StaryFan napisał:

Nie wiem dlaczego odnosisz wszystko do polityki i PISu.

Bo nie ma obecnie większych fanatyków na polskiej scenie politycznej niż Antypis.

Wystarczy się z nimi nie zgodzić (w sensie nie krzyczeć razem z nimi JEBAĆ PIS!) i już 'walczysz za PiS', 'idziesz za PiSem' itp.

Nie daj Bóg zagłosujesz za PiSem -> to już jesteś praktycznie w partii xD 

Ot Polski odpowiednik BLMowców krzyczących RACIST na każdego kto nie płynie z prądem :) 

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, StaryFan napisał:

Nie wiem dlaczego odnosisz wszystko do polityki i PISu. Jeszcze dodatkowo dolepiając "zamach" i Smoleńsk (co to ma z historią gdańskiego ratusza i PO wspólnego?)

A opowieści Cię bawią, bo nie Ciebie z żoną i dziećmi bez powodu, wyciągnięto na ulicę.

Problem w tym, że jest duża przestrzeń pomiędzy opowieścią a faktami. 

to jest taka sama narracja, powyzywajmy od złodziejów , przestępców a jak dojdziemy do władzy to głowa w piach. 

wcale mnie nie bawią takie historie ale jest to idealny materiał dla Jacka Kurskiego. 

4 minuty temu, julekstep napisał:

Bo nie ma obecnie większych fanatyków na polskiej scenie politycznej niż AntyPO.

Wystarczy się z nimi nie zgodzić (w sensie nie krzyczeć razem z nimi ZDRAJCY z  PO!) i już 'walczysz za PO', 'idziesz za PO' itp.

Nie daj Bóg zagłosujesz za PO -> to już jesteś praktycznie w partii xD 

Ot Polski odpowiednik BLMowców krzyczących RACIST na każdego kto nie płynie z prądem :) 

poprawione 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle ze poziom protestu wobec działań PiS-u rośnie wraz z poziomem żenady rządzących. Chłopaki już się nawet nie kryją ze swoimi politycznymi fanaberiami i bezczelnie się śmieją pokazując paluch środkowy. Wiele osób w Polsce odcinało się zupełnie od polityki mając ważniejsze kwestie na głowie ale mobilizacja nastąpiła po kolejnych ruchach Kaczyńskiego. Wyjątkowo parszywy styl rządzenia w oparciu o głupi ale większościowy elektorat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Koelner napisał:

poprawione 

Mógłbyś mi podrzucić linki gdzie kupie maseczki i koszulki z napisem "zdrajcy z po"? :) bo gdzie kupić te z napisem jebac PiS to już wiem:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, fluber napisał:

Mógłbyś mi podrzucić linki gdzie kupie maseczki i koszulki z napisem "zdrajcy z po"? :) bo gdzie kupić te z napisem jebac PiS to już wiem:) 

TVP już nie starcza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

fanatyzm to jakiś głupi happening ? nie określiłbym fanatykiem studenta chodzącego w takiej czapce czy koszulce niż jak ostatnio widziałem gościa z PW na koszulce który darł ryja do dwóch pedalow na Monciaku . ten pierwszy mniej szkodliwy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ignazz napisał:

TVP już nie starcza?

Julek nie odnosił się do telewizji tylko do wyborców:) 

Robienie że mnie czy Julka ultimate pisowców jest jakimś powaznym nieporozumieniem:) podobnie jak z 51 procent Polaków:) 

Ja nie nazywam wyborców Platformy głupimi nawet jeżeli znaczącą większość z nich jest głupsza ode mnie i byłoby miło gdyby w druga stronę to też działało:) 

7 minut temu, Koelner napisał:

fanatyzm to jakiś głupi happening ? nie określiłbym fanatykiem studenta chodzącego w takiej czapce czy koszulce 

Czy uznał byś osobę chodzącą po mieście w koszulce jebac Tuska albo jebac LGBT za fanatyka? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Koelner napisał:

poprawione 

Wyszlo jak zwykle.

Srednio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, fluber napisał:

Czy uznał byś osobę chodzącą po mieście w koszulce jebac Tuska albo jebac LGBT za fanatyka? :)

jakby to było wykropkowane ? głupi happening 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, fluber napisał:

Ja nie nazywam wyborców Platformy głupimi nawet jeżeli znaczącą większość z nich jest głupsza ode mnie i byłoby miło gdyby w druga stronę to też działało:) 

Czemu?

Wyborcy PiS w wiekszosci pewnie faktycznie sa glupi

jednak wyborcy AntyPiS w wiekszosci sa glupi i jednoczesnie bardzo pewni siebie

nie ma zabawniejszego combo

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nazywam Ciebie głupkiem przecież.

Faktem jednak jest ze po ogłoszeniu kto co jak głosował wyszło jasno kto ma jakich wyborców.

w wielkim skrócie wyszło:

pis - Ludzie niedouczeni i mniej zamożni głosują na pincet bo to spory kapitał dla nich. Wola pincet niż procent podatku bo często nie wykazuja przychodu. Warunki do biznesu ich totalnie nie interesują. Mniejsze miasta lub wsie. Starsi ludzie dla których 13 renta czy emerytura jest mega ważna. Grupa podatna na górnolotne hasła Bóg Honor Ojczyzna 

Po- Ludzie lepiej wykształceni z wyższymi zarobkami głosują na rozwiązanie inne niż rozdawiennictwo za które będą musieli płacić więcej z podatków. Dla nich pięćset to mniej niż procent podatku lub lepsze warunki do biznesu. Duże miasta gdzie biznesu jest więcej. Młodzi ludzie na dorobku którzy dopiero budują kapitał i chcą aby im urzędy nie przeszkadzały. Ludzie podatni na hasło: podróże kredyt procent podatki samochód 

kłopotem są wyborcy którzy głosują wbrew tej logice. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi