Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wesoło macham niektórym. Co was tak panowie niektórzy bulwersuje, że sobie wzbogaciłem i zdynamizowalem język polski??? Pozdrawiam. 

29 minut temu, darkonza napisał:

Forumowe sputniki w natarciu. 

Edytowane przez DeltaCenter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, DeltaCenter napisał:

Forumowe sputniki w natarciu. 

GW i Onet to sputnik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, darkonza napisał:

GW i Onet to sputnik?

Nie wiem. Dziennikarze na pewno nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, StaryFan napisał:

No.

@fluber dowiódł, że w lipcu GM-wie mieli najlepszy humor od 20 miesięcy, Ty że trzeci najlepszy w EU.

Pytanie, czy wpływ na powyższe miała ruszająca gospodarka, czy spadające ceny denaturatu, jest ciągle aktualne.

Fluke   !!!!

wszystko zależy od tego jak oceniamy słowo „miażdżymy”. zrób taki test , napisz lub wklej negatywny news o rządzących , bierz stoper i odliczaj ile zajmie koledze wrzucenia czegoś pozytywnego na jakikolwiek ich lub po części ich temat . rozbawił mnie ten czasownik ale of course cieszę się , że w Polsce oraz UE coś drgnęło .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
28 minut temu, Koelner napisał:

rozbawił mnie ten czasownik ale of course cieszę się , że w Polsce oraz UE coś drgnęło .

Niby co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Koelner napisał:

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jurasz-bialorus-w-przededniu-pacyfikacji-opinia/ u naszego wschodniego sąsiada dzieją się ważne momenty w historii tego kraju , dlaczego nic nie słychać o naszym zaangażowaniu ? Kwaśniewski szedł bohatersko na Ukrainę 

PIS w przykucu czeka na instrukcje z ambasady

tej oraz tamtej, bo jak wiadomo pokorne cielę dwie matki ssie

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.07.2020 o 13:36, DeltaCenter napisał:

Kolejny, który w podowiedziach ma "polacy" z małej litery. Automatycznie też zamienia Polska na tenkraj? 

jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to zawsze warto sie przywalić do jakiejś bzdury. Gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

odtrąbiona hałaśliwie rocznica warszawskiego powstania została w TVP zdominowana obrazkiem siedzącego na balkonie wesołka, pokazującego maszerującym nacjonalistom gest naśladujący czynności autoerotyczne.

wstrząs, szok, policjaaa!

jakże łatwo przyćmić narodowe obchody, wszechmocnego Boga obrazić,  świętą rocznicę splugawić w oczach społeczeństwa pogańskiego i antyobywatelskiego, co sobie na głowę państwa D...ę wybiera.

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, StaryFan napisał:

Niby co?

U nas drgnęło już jakiś czas temu. W czerwcu produkcja przemysłowa była o pół procenta wyższa niż rok temu. 

Nie pamiętam kto był oburzony swietokradztwem przy piosence "Andrzej Duda" @ignazz? @josephnba? Ale to może Was zainteresuje. https://parenting.pl/kosciol-wprowadza-liste-zakazanych-piosenek-na-razie-tylko-w-kurii-plockiej

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

poseł Sośnierz z Konfederacji, w kontekście dyskusji o dopuszczeniu dzieci do polowań, grzmi : nie możemy wychowywać wymoczków, trzeba nam twardzieli oswojonych z widokiem krwi i zabijania !

profeta : rządy PIS doprowadzą młodzież do takiej nędzy i głodu, że przyjdzie jej polować z dzidą na jeże.

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, fluber napisał:

U nas drgnęło już jakiś czas temu. W czerwcu produkcja przemysłowa była o pół procenta wyższa niż rok temu. 

Realizacja zamówień które nie zostały zrealizowane z wiadomych powodów marzec/kwiecień/maj.

Rok do roku, możemy porównywać aproksymację/interpolację wskaźników miesięcznych od marca.

Rozbawiły mnie po prostu portale branżowe, które traktują wskaźnik PMI jako dane z przemysłu/gospodarki w dziale makroekonomia.

Jest dużo lepiej niż w innych krajach. Główny powód jest jednak taki, że w PL jest "produkowane" stosunkowo niewiele dóbr poziomu premium które idą na odstrzał jako pierwsze.

Nie winiłbym za to PIS.

To jak Polska poradzi sobie z pandemią jesienią i zimą, zdeterminuje miejsce polskiej gospodarki w tej dekadzie.

Ps. miliard Chińczyków klepie maski i rękawiczki z marżą kawioru, ba, przestawiają linie z telefonów na maseczki, a my po początkowym sukcesie zaczęliśmy się pi......ć z rodzimymi aktywistami protestującymi przeciw obostrzeniom. 

Znam ludzi, którzy stracili po 100 mln przez pełzającą epidemię, jak wysłalibyście do nich aktywistę antymaseczkowca, to założą mu maskę której nie zdejmie. 

Ale przeciętnego Janusza kozaka, takie rzeczy nie interesują.

Edytowane przez StaryFan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, StaryFan napisał:

Ale przeciętnego Janusza kozaka, takie rzeczy nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, fluber napisał:

Nie pamiętam kto był oburzony swietokradztwem przy piosence "Andrzej Duda" @ignazz? @josephnba? Ale to może Was zainteresuje. https://parenting.pl/kosciol-wprowadza-liste-zakazanych-piosenek-na-razie-tylko-w-kurii-plockiej

Dla mnie głupota 

Jakim świętokradztwem przy piosence o jedeusiu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie byłem oburzony ze przerobiono utwór Cohena tylko miałem bekę ze w takim uroczystym i wręcz uduchowionym nastroju tłum śpiewał spazmatyczne imię i nazwisko polityka który jest raczej średniej klasy politykiem łagodnie mówiąc. 

Cześć ludzi przy śpiewaniu miała w oczach łzy jakby Boga zobaczyli 

To się leczy 

Co do wklejonego linku to jest to sprawa organizacyjna kościelna i nie widzę tu nic do dyskusji. Jezeli w obrębie kościoła Kościół chce to regulować jego prawo. Oby nie wykraczał poza swoje ramy tak jak miesza w polityce od zarania dziejów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ignazz napisał:

nie byłem oburzony ze przerobiono utwór Cohena tylko miałem bekę ze w takim uroczystym i wręcz uduchowionym nastroju tłum śpiewał spazmatyczne imię i nazwisko polityka który jest raczej średniej klasy politykiem łagodnie mówiąc. 

Cześć ludzi przy śpiewaniu miała w oczach łzy jakby Boga zobaczyli 

To się leczy 

Ciekawe ile osób ma bekę widząc w PL typów w koszulkach jakichś murzynów odbijających piłkę w US&A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, josephnba napisał:

Dla mnie głupota 

Jakim świętokradztwem przy piosence o jedeusiu?

Ave Maria zakazana ? 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Ciekawe ile osób ma bekę widząc w PL typów w koszulkach jakichś murzynów odbijających piłkę w US&A

Głupie porównanie. Taki Jordan całe życie pracował aby być najlepszym. Duda na tle innych polityków to obsraniec i Bryn Forbes. Jezeli zobaczysz w Polsce kogos w koszulce Forbesa koniecznie zadzwoń. Przyjadę bo koniecznie chce to obejrzeć. 
prawdopodobienstwo nikłe moim zdaniem. A jak już to raczej będzie to zul o NBA nie wiedzący nic a koszulkę kupił na wagę. 

Ogolnie ciężko mi zrozumieć kogos kto ma pasje kochać polityków jak my Jokica. 

Widzę roznice. Ten tłum śpiewający chyba nie za bardzo. 

Chce wierzyć ze zrobili to z nudów bo w miasteczku nic się nie dzieje a tu przyjechał cyrk za darmo. 

Jezeli śpiewali szczerze od serca bo kochają Dudę to tego nie rozumiem ale nie sadze ze przez ten fakt to ze mną jest coś nie teges 

@julekstep wy z @fluber jesteście takimi dyżurnymi Pisowcami którzy przy krytyce natychmiast się pojawiacie i bronicie swoich polityków dla zasady i z obowiązku. Napisz na forum ze Donald to ciec i nie będzie zlotu obrońców nauczyciela historii z Gdańska. U Was jest jakis wewnętrzny przymus czy co?

Tak wam na głowę ten wspaniały PIS wszedł?

Czytając inne tematy wykazujecie się wiedza i inteligencja. W temacie politycznym zmieniacie się w takich obrońców jedynej słusznej opcji 

To już z założenia jest błędne niedopuszczanie do myśli ze się możecie mylić. 

Polityka to wyjątkowo śmierdząca sprawa i jestem zwolennikiem nie podniecania się ta czy inna opcja. 

Każdy chce się nachapac i tylko wyjątki chcą władzy dla chwały. Ale tu tez jak już to swojej a nie Narodu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, ignazz napisał:

Polityka to wyjątkowo śmierdząca sprawa i jestem zwolennikiem nie podniecania się ta czy inna opcja. 

No tak. Ty tylko masz bekę z tych co mają inne poglądy / podejście. Z tych gorszych.

36 minut temu, ignazz napisał:

Czytając inne tematy wykazujecie się wiedza i inteligencja.

Ani razu na tym forum nie wykazałem się wiedzą -> ale propsuję próbę tzw 'wzięcia pod c***' :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
20 godzin temu, Koelner napisał:

bierz stoper i odliczaj ile zajmie koledze wrzucenia czegoś pozytywnego na jakikolwiek ich lub po części ich temat

15 godzin temu, Koelner napisał:

Tak bez stopera, 4 godziny na wiadro pomyj.

26 minut temu, ignazz napisał:

Napisz na forum ze Donald to ciec i nie będzie zlotu obrońców nauczyciela historii z Gdańska.

Wiesz to akurat można napisać o szerszej grupie. Ale jest mało fajna historia rodziny z trójmiasta, która miała to nieszczęście, że spodobało się ich mieszkanie.

Rodzina na bruk. Policja robi dochodzenie dlaczego. Policjanta prowadzącego, odwiedzają smutni panowie w okularach, sprawa zamknięta.

Mieszkałbyś w tak "zdobytym" mieszkaniu?

Parę lat potem historia się powtarza, ginie człowiek, nikogo to nie obchodzi.

To smutne, że musimy musi oceniać ludzi polityki przez level obrzydliwości, niekoniecznie politycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, ignazz napisał:

Jezeli śpiewali szczerze od serca bo kochają Dudę to tego nie rozumiem

o -> a na tym zdaniu powinieneś skończyć w sumie swoją wypowiedź tbh (już bez sugerowania że 'Twoje rozumienie' jest 'lepsze') ofc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi