Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, julekstep napisał:

no właśnie nie bardzo (wyborcy PiS nie mają jednego sprecyzowanego wroga)

Ty mój forumowy faszolku

A jakiego mają wyborcy antypis ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Niby czemu? Jako socjalista Duda to ogromny upgrade nad Komorowskim. A w kwestii LGBT obaj zrobili tyle samo więc dla legierskiego Duda był racjonalnie lepszym wyborem

1 minutę temu, julekstep napisał:

Co było nieracjonalnego w tym że aktywista LGBT nie zagłosował na osobę kojarzoną z partią, która odrzuciła x reform zgłaszanych przez aktywistów LGBT?

Typek zagłosował tylko dlatego na Dudę, że ''wkurzała go Platforma i Komorowski'' - i otwarcie o tym mówił, a potem się z tego otwarcie wycofał, bo pewnie trochę cringe między przyjaciółmi-homoseksualistami. Czytaj: mimo wszystko było mu bliżej do PO, ale zagłosował na Dudę.

Ludzie z reguły podejmują jednak decyzje na podstawie ,,kogo lubię/do kogo mi bliżej''. 

4 minuty temu, RappaR napisał:

No nie do końca. Trzaskowski miał w pierwszej turze 30%, w drugiej 49%.

O tym piszę. 26% wyborców Trzaskowskiego uważa go za idealnego kandydata -> 60% wyborców Trzaskowskiego z drugiej tury głosowało na niego w 1. turze -> zapewne ~50% wyborców Trzaskowskiego z 1. tury uważa go za idealnego kandydata, czyli tylko połowa elektoratu PO.

Dlatego wystarczyło, że pojawił się byle Ryszard Petru i w pewnym momencie od razu miał kilkanaście procent poparcia kosztem PO. Jakby Gowin się odłączył od PiS, to może wyżebrałby na farcie te 5%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Koelner napisał:

Mądrzejsza połowa jak zwykle w formie:) 

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, fluber napisał:

Glosuje się za a nie przeciwko. Realnie Duda ma 8 milionów wyborcow, a Trzaskowski 4 miliony. 

Nie wrzucałbym tekstu o głosowaniu na złość gdyby nie pojawiły się tutaj takie zarzuty wobec głosujących na Dudę. 

Tak, głosuje się za więc 10mln zagłosowało za Polska, w której prezydentem jest ktoś inny niż Andrzej Duda. Tylko co to zmienia tak naprawdę?

I pytanie co jest lepsze osoby, które są w stanie zaakceptować 2-3 kandydatów czy wiara, że jest tylko jeden słuszny kierunek. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mądrzejsza połowa jak zwykle w formie:) 

sprecyzuj , bo słabo wychodzi Ci małpowanie Julka 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Koelner napisał:

ja np Ciebie

Rappar josepha

fluber Szatana

itp itd

pełen pluralizm

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Van napisał:

Tak, głosuje się za więc 10mln zagłosowało za Polska, w której prezydentem jest ktoś inny niż Andrzej Duda. Tylko co to zmienia tak naprawdę?

I pytanie co jest lepsze osoby, które są w stanie zaakceptować 2-3 kandydatów czy wiara, że jest tylko jeden słuszny kierunek. 

Jak Stephen curry wygrał jednogłośnie MVP to wygrał dlatego ze głosujący mają autorytarne zapędy? :)

zamiast docenić klasę Dudę i umiejętność pozyskania elektoratu pozytywnego, krytykujesz tych co głosowali i sugerujesz ze są gorsi od takich co głosują jak Ty. To smieszne:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, BMF napisał:

Typek zagłosował tylko dlatego na Dudę, że ''wkurzała go Platforma i Komorowski'' - i otwarcie o tym mówił, a potem się z tego otwarcie wycofał, bo pewnie trochę cringe między przyjaciółmi-homoseksualistami. Czytaj: mimo wszystko było mu bliżej do PO, ale zagłosował na Dudę.

Dokuczenie komuś kto Cię wkurza jest racjonalnym działaniem.

Po prostu nie przewidział że środowisko liberalne jest aż tak skostniałe i faszystowskie w poglądach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, fluber napisał:

Prawdziwym jest zarzut że wybory nie odbyły się w maju ale mam nadzieję że jeszcze pamiętasz dlaczego i co sadzili o wyborach w maju politycy którzy chcą teraz unieważnienia wyborów bo nie odbyły się w maju? :)

zarzut o nieobiektywne TVP też prawdziwy ale nie było to powodem uniewazNienia poprzednich wyborów kiedy składa nowe takie protesty wiec teraz też nie będzie. 

kwestia nie wysłanych pakietów słuszna ale tu braków jest o wiele za mało żeby uznać iż wpłynie to na wynik wyborow

Oczywiście, że pamiętam co politycy sądzili o wyborach w maju. Sądzę, że ten argument zostanie odrzucony bo unieważnienie tamtych wyborów zostało dokonane uchwałą PKW, ciężko więc aby mogło to być podstawą protestu wyborczego. 

Co do TVP - dane świadczą o tym, że nigdy TVP nie poświęcała tyle czasu na chwalenie jednego kandydata. Tak więc nie - to nie jest taka sama sytuacja jak podczas poprzednich wyborów. Moim zdaniem argument słuszny. 

Co do głosowania za granicą  - nie wiem ilu pakietów brakło, ale wątpię aby aż 420 tysięcy. Jednak znów sam argument jest słuszny.

Tak czy siak protest przepadnie co nie oznacza, że nie należy zwrócić uwagę na ww. problemy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Koelner napisał:

sprecyzuj , bo słabo wychodzi Ci małpowanie Julka 🤣

Co mam sprecyzować? :) kto jest wrogiem antyPiS? :)

ANTY

PIS? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, julekstep napisał:

ja np Ciebie

Rappar josepha

fluber Szatana

itp itd

pełen pluralizm

nie wiedziałem ,że należysz do antypisu ale jak zwykle nie obroniłeś swojej tezy o jednym wyimaginowanym wrogu po stronie antypisu. szkoda , ponownie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co mam sprecyzować? :) kto jest wrogiem antyPiS? :)

ANTY

PIS? :)

lol byłem pewien że on pyta o wyborców PiS.

Grubo.

EJ KOGO NIE LUBIĄ ANTYSEMICI?!?

Teraz, Koelner napisał:

nie wiedziałem ,że należysz do antypisu ale jak zwykle nie obroniłeś swojej tezy o jednym wyimaginowanym wrogu po stronie antypisu. szkoda , ponownie szkoda.

nie byłem w stanie ogarnąć że ktoś może zadać aż tak głupie pytanie - patrz wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Sebastian napisał:

Co do TVP - dane świadczą o tym, że nigdy TVP nie poświęcała tyle czasu na chwalenie jednego kandydata. Tak więc nie - to nie jest taka sama sytuacja jak podczas poprzednich wyborów. Moim zdaniem argument słuszny. 

Ale ja mówię o poprzednich wyborach w ogóle ( parlamentarnych) a nie prezydenckich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

Jak Stephen curry wygrał jednogłośnie MVP to wygrał dlatego ze głosujący mają autorytarne zapędy? :)

zamiast docenić klasę Dudę i umiejętność pozyskania elektoratu pozytywnego, krytykujesz tych co głosowali i sugerujesz ze są gorsi od takich co głosują jak Ty. To smieszne:) 

lol, super porównanie jednogłośne zwycięstwo do 51-49%

Doceniam udział Jacka Kurskiego w tym co Ty nazywasz pozyskiwaniem przez Dudę pozytywnego elektoratu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Van napisał:

lol, super porównanie jednogłośne zwycięstwo do 51-49%

Doceniam udział Jacka Kurskiego w tym co Ty nazywasz pozyskiwaniem przez Dudę pozytywnego elektoratu. 

Ci co zagłosowali dzięki TVP to elektorat negatywny a nie pozytywny przecież. Zwłaszcza że wyborcy Dudy znacznie częściej dywersyfikacja media z których czerpią informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, fluber napisał:

Czyli wyborcy Dudy głosowali za Duda a nie przeciw "pedalom"  A wyborcy Trzaskowskiego glosowali przeciw Ciemnogrodowi a nie za Trzaskowskim. 

To też pokazuje który sztab robił kampanię nienawiści a który pozytywna. 

Ale bzdura. To pokazuje tylko, że większość z głosów ludzi, którzy w pierwszej turze mieli innych kandydatów niż Duda i Trzaskowski w drugiej turze oddała głos na Trzaskowskiego. Dlatego z czystym sumieniem mogli powiedzieć,  że wybrali mniejsze zło i nie chcą Dudy jako prezydenta. To raczej pokazuje, że PiS ma żelazny elektorat i niewielkie możliwości pozyskiwania elektoratu od innych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, julekstep napisał:

NSDAP i komunistów łączył wspólny wróg (Zydzi, burżuazja itp)  -> dokładanie tak jak dziś wyborców antypisu :)

Przecież Żydzi i burżuazja to wrogowie wyborców PISu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, julekstep napisał:

nie byłem w stanie ogarnąć że ktoś może zadać aż tak głupie pytanie - patrz wyżej

Nie ma głupich pytań są głupie odpowiedzi.

mój błąd ciężko było mi wyobrazić w dyskusji , że porównujesz jednego wroga nsdap -> żydów do antypisu->pis , odjechany sposób myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

Ci co zagłosowali dzięki TVP to elektorat negatywny a nie pozytywny przecież. Zwłaszcza że wyborcy Dudy znacznie częściej dywersyfikacja media z których czerpią informacje

To sam nie wiem co gorsze fluber, bo to by oznaczało, że Ci pozytywni, nie Ci ogłupieni przez TVP naprawdę uważają Dudę za idealnego kandydata tak jak w tej ankiecie i na tym może lepiej zakończę ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Van napisał:

To sam nie wiem co gorsze fluber, bo to by oznaczało, że Ci pozytywni, nie Ci ogłupieni przez TVP naprawdę uważają Dudę za idealnego kandydata tak jak w tej ankiecie i na tym może lepiej zakończę ;)

Zgadza sie. Ja nie oglądam TVP i uważam Dudę za idealnego kandydata:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi