Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, quevas napisał:

jak to się skończyło w Ameryce każdy chyba wie, warto więc podnosić larum ZANIM dojdzie do tragedii, bo wtedy płonąć będzie cała Polska.

Z pożądania?

Próbowałem sobie wyobrazić Polaków przepraszających północne NRD, za Mieszka, który sprzedawał ich w Pradze w niewolę, ale nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzygam tęczą ale za nim o tym...ludzie wpadli w zadymianie wszystkiego ideologicznymi mgłami. Ludzie nie chcą myśleć, boja się myśleć trzeźwiej raz po raz narażając sie na rozczarowania wprost proporcjonalne do idealistycznych iluzji i optymizmu jaki w sobie niosą o happy endzie, którym jest ich racja. Ale życie ma gdzieś happy end'yzm (i ich racje). Coraz bardziej pogłębia się przepaść między człowiekiem a jego kłamliwymi iluzjami, a życiem. Nie wolno idealizować byle czego, bo wówczas wszystko się wypacza. Wracałem z Torunia i na drodze co rusz radiowóz, dopiero później dowiedziałem się, że u biznesmena Rydzyka, zjawił się Kaczyński i Kłamawiecki, dali temu pierwszemu 8 mln z naszych kieszeni, żeby pod płaszczykiem patriotycznych haseł ten pierwszy mógł robić biznes. Bardzo mnie irytuje wykorzystywanie symboli bohaterstwa i poświęconych żyć ludzkich w celu swojej prywaty, tak samo jak wykorzystywanie tęczy, którą od dzieciaka zawsze podziwiałem do zwykłego zadymiarstwa. wykorzystywanie prywatnych żyć ludzi do zbijania politycznych biznesów czy to w stroną pro czy anty "tęczową". Niestety tęczowy ruch bardzo mocno trzyma z lewicowym postrzeganiem rzeczywistości czyli jak mawiał Orwell: dla nich to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma znaczenia. Jeśli kręcisz dym spodziewaj się, że rzeczywistość cie wczesniej czy pozniej dojedzie, czy jestes hetero czy homo, tęczowy czy pochmurny. W swoich przekonaniach nie jestem ani prawi ani lewi ale życiowy; czyli mieszanka jednego i drugiego z jak najmniejszym oszukiwaniem się i znieczulaniem przez ideologie. Polityka, kosciol, ruchy prawiące jakieś idee, wszystko to w moich oczach dawno temu upadło i stało się gorzką komedią. Nie wolno idealizować byle czego bo wówczas wszystko się wypacza, niestety w naszym polskim wydaniu nawet jak już znajdziemy sobie coś sensownego do idealizowania to robimy to w sposób wypaczony. Dziura jak w Bejrucie, szkoda miasta, ludzi, jeśli myślicie, że ten wybuch nie będzie miał na nas wpływu to chyba nie do końca, za moment zacznie się tam rewolucja ludzie mają już dość, a ten wybuch był dla nich iskrą, co się z nią będzie wiązać? Bejrut to od zawsze miasto tajemnic, szpiegów, wywiadów i zamachów, rządzony przez Hezbollach i Bóg wie kogo jeszcze, tam nic nie dzieje się z przypadku. Część z tych tłumów będzie walczyć o nowe, a część po te nowe ucieknie, gdzie? No jak to gdzie do nas do Europy...czy będzie z tego happy end? oczywiście bo jestesmy mistrzami w oszukiwaniu samych siebie. Miłych upałów, pływam między Grażynami w doczepianych rzęsach, glonami, obok dwa Sebiki dopuszczają do siebie amstafa i labradora w wodzie zacieszając przy tym, kawałek dalej Janusz kręci grilla, przyjmując pozycje goryla górskiego w ciąży, darciem się dzieci, które pięćset plus wypluło na plaże. Jest i dmuchany flaming, jest dobrze, nadmuchanie dobrze...urlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

 między Grażynami w doczepianych rzęsach, glonami, obok dwa Sebiki dopuszczają do siebie amstafa i labradora w wodzie zacieszając przy tym, kawałek dalej Janusz kręci grilla, przyjmując pozycje goryla górskiego w ciąży, darciem się dzieci, które pięćset plus wypluło na plaże. 

Oni cieszą się wakacjami, a ty marnujesz czas na ich obgadywanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy zabierają cała rodzinę na urlop a potem narzekają na nią w Internecie:/

tak btw odnośnie Grażyn i Sebixów to co to za moda wypłynęła , że każdy koleś i laska muszą mieć dziarę? kolesie standardowo coś po łacinie , imię dzieci a kolesiówy jakieś napisy na obojczykach , przedramię wilk w lesie i inne takie standardowe . tribale z przed 10-20 lat to przy tym dzieła artystyczne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fluber napisał:

40 milionów Polaków może z powodzeniem dać w mordę ale aresztować powinno się tych którzy dają w mordę a nie tylko mogą. Co tez uczyniono w tym przypadku. 

,,W mordę'' daje sobie dziennie setki osób i areszt, ono skrajnych przypadków, nie jest na pewno standardem. 

Tym bardziej tutaj, gdzie z tego filmiku wygląda to bardziej na szarpaninę gimnazjalistek niż prawdziwą bójkę. Nie mam zamiaru bronić napastnika, powinien zostać ukarany, ale areszt za coś takiego to przegięcie. 

Teraz, Regis napisał:

 

 

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Regis napisał:

,,W mordę'' daje sobie dziennie setki osób i areszt, ono skrajnych przypadków, nie jest na pewno standardem. 

Tym bardziej tutaj, gdzie z tego filmiku wygląda to bardziej na szarpaninę gimnazjalistek niż prawdziwą bójkę. Nie mam zamiaru bronić napastnika, powinien zostać ukarany, ale areszt za coś takiego to przegięcie. 

 

Tutaj masz cały komplet, oprócz tego pobicia masz opublikowanie tego filmu w Internecie z chwaleniem sie tym, a ta szarpanina skończyła się dla pobitego różstrojem zdrowia i koniecznością spędzenia tygodnia na zwolnieniu lekarskim, wyrwane lusterka w samochodzie, opony poprzecinane nożem, wyrwane tablice rejestracyjne, zerwana plandeka, pomalowana karoseria i z tego co czytałem w niejednym samochodzie ta Margot zrobiła te szkody, szkody łącznie wyceniono w tysiacach więc myślę że gdyby taka listę osiągnięć miał łysy umięśniony kibic Wisły krakow to skandalem by było gdyby do aresztu nie trafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Skończyła się rozstrojem zdrowia i tygodniem zwolnienia? 🤣🤣🤣

k**** serio?

O jejku ale mu się krzywda stała! 

 

Z tego co czytałem wczoraj u stankiewicza, to taka była kwalifikacja zarzutu ( doznał obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia poniżej siedmiu dni ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Tutaj masz cały komplet, oprócz tego pobicia masz opublikowanie tego filmu w Internecie z chwaleniem sie tym, a ta szarpanina skończyła się dla pobitego różstrojem zdrowia i koniecznością spędzenia tygodnia na zwolnieniu lekarskim, wyrwane lusterka w samochodzie, opony poprzecinane nożem, wyrwane tablice rejestracyjne, zerwana plandeka, pomalowana karoseria i z tego co czytałem w niejednym samochodzie ta Margot zrobiła te szkody, szkody łącznie wyceniono w tysiacach więc myślę że gdyby taka listę osiągnięć miał łysy umięśniony kibic Wisły krakow to skandalem by było gdyby do aresztu nie trafił. 

Aby zastosować tymczasowe aresztowanie muszą być spełnione przesłanki, które są jasno określone w kpk i nic z tego co napisałeś, ani z tego co wyczytałem nie kwalifikuje się do stosowania tego środka. A to, czy to jest kibol Wisły czy działacz LGBT nie powinno mieć znaczenia. Wychodzi na to, że w tym przypadku miało i chyba w tym problem. 

To, że ktoś poszedł na zwolnienie lekarskie jest mało istotne z punktu widzenia kwalifikacji prawnej, zwykle to i tak jest 157 par 2, więc tyle co nic. Uszkodzenie mienia (nawet na kilka tysięcy) też nie jest samoistną przesłanką do stosowania aresztu. Nie twierdzę, żeby go nie ukarać, ale w takich sprawach aresztu się nie stosuje. I co oznacza, że jest recydywista? Bo potoczne znaczenie tego słowa mocno różni się od kodeksowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Mnie, katola, pytasz? :)

wysyp tych tłumów na gdańskich plażach synchronizował się z większą częstotliwością występowania przyjezdnych z koszulkami PW , AK, 44 , Red is Bed , itp itd dlatego tak skojarzyłem :) przez ten lockdown Mielno mi zrobili z plaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Regis napisał:

Aby zastosować tymczasowe aresztowanie muszą być spełnione przesłanki, które są jasno określone w kpk i nic z tego co napisałeś, ani z tego co wyczytałem nie kwalifikuje się do stosowania tego środka. A to, czy to jest kibol Wisły czy działacz LGBT nie powinno mieć znaczenia. Wychodzi na to, że w tym przypadku miało i chyba w tym problem. 

To, że ktoś poszedł na zwolnienie lekarskie jest mało istotne z punktu widzenia kwalifikacji prawnej, zwykle to i tak jest 157 par 2, więc tyle co nic. Uszkodzenie mienia (nawet na kilka tysięcy) też nie jest samoistną przesłanką do stosowania aresztu. Nie twierdzę, żeby go nie ukarać, ale w takich sprawach aresztu się nie stosuje. I co oznacza, że jest recydywista? Bo potoczne znaczenie tego słowa mocno różni się od kodeksowego.

Mogę tylko spekulować że ktoś kto rozjebal z premedytacją kilka samochodów i publicznie zapowiada że będzie rozjebywal kolejne mógł zostać aresztowany po którymś rozjebaniu zeby zapobiec dalszemu ich rozjebywaniu. Ale, jak wspominam, to tylko spekulacja

17 minut temu, Koelner napisał:

wysyp tych tłumów na gdańskich plażach synchronizował się z większą częstotliwością występowania przyjezdnych z koszulkami PW , AK, 44 , Red is Bed , itp itd dlatego tak skojarzyłem :) przez ten lockdown Mielno mi zrobili z plaży :)

Nie dopuszczasz do siebie myśli ze to miejscowi? :)

21 minut temu, josephnba napisał:

A to katolikom nie wolno mieć tatuaży?

Bo usunięcie jest dość kosztowne

Nie jest to rekomendowane:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koelner napisał:

wysyp tych tłumów na gdańskich plażach synchronizował się z większą częstotliwością występowania przyjezdnych z koszulkami PW , AK, 44 , Red is Bed , itp itd dlatego tak skojarzyłem :) przez ten lockdown Mielno mi zrobili z plaży :)

Chyba 99% kobiet popierających lewicę ma tatuaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc niespecjalnie wiem dlaczego dyskutujecie miesiącami o LGBT i lodziarach typu powyżej, ale chciałbym włączyć do dyskusji myślenie.

Miałbym więc pytanie, szczególnie do osób eksponujących edukację seksualną dzieci.

 

Czy gdyby Was nauczono:

- masturbacji w przedszkolu (4 lata). (karata lgbt)

- wyrażania zgody na seks w 1 klasie. (karata lgbt)

- orgazmu i kontaktów seksualnych w wieku 9 lat. (karata lgbt)

Zmieniło by to Wasze życie? Bylibyście bardziej tolerancyjni? Dowartościowani?

Czy brak powyższej edukacji spowodował jakąś traumę, z którą ciężko żyć?

 

Moim zdaniem dodatkowe lekcje logiki i polskiego, dałyby znacznie więcej dla całych pokoleń.

 

Chciałbym usłyszeć logiczną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.