Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Krzemo napisał:

 

– Ponad 10 mln Polaków, tj. 70 procent ludności w wieku produkcyjnym, zalicza samych siebie do klasy średniej (…) Okazuje się, że bardzo duża część tych ludzi uważa pensję 4 tysięcy złotych brutto za pensję swoich marzeń – mówił Patkowski.

🙃

jak to nazwać ? za 4 000 brutto to nawet nie odłożysz na wycieczkę , nie kupisz auta , nie dorobisz się mieszkania . ale tak jak jeden profesor mówił , że w Rosji będzie zawsze bieda bo im wystarczy wóda i zagrycha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw skoro już zeszło na zarobki, to takie pytanko, może ktoś mi powie:

ile + / - zarabia się w miedzynarodowym korpo w mieście typu Wrocław / Poznań / Gdańsk - wiem, to ogólne postawienie sprawy, ale powiedzmy że na stanowisku NIE-IT , lecz w jakichś finansach, zakupach  czy w zarządzaniu produkcją / wspomaganiu zarządzania?  white collar only,  mając ok. 5-7 lat doświadczenia?

no wiecie, frima w stylu Bosch / Siemens / 3M / IBM, coś takiego, czy co tam jeszcze w Waszych miastach jest

ja sobie strzelam że coś z 6000 netto, wiadomo, jedni trochę mniej drudzy trochę więcej, ale nie wiem, nie było mnie długo w Polsce a nie mam nawet kogo spytać

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rw30 napisał:

btw skoro już zeszło na zarobki, to takie pytanko, może ktoś mi powie:

ile + / - zarabia się w korpo w mieście typu Wrocław / Poznań / Gdańsk - wiem, to ogólne postawienie sprawy, ale powiedzmy że na stanowisku NIE-IT , lecz w jakichś finansach, zakupach  czy w zarządzaniu produkcją / wspomaganiu zarządzania?  coś w tym stylu,  mając ok. 5-7 lat doświadczenia?

no wiecie, frima w stylu Bosch / Siemens / 3M / IBM, coś takiego, czy co tam jeszcze w Waszych miastach jest

ja sobie strzelam że coś z 6000 netto, wiadomo, jedni trochę mniej drudzy trochę więcej, ale nie wiem, nie było mnie długo w Polsce a nie mam nawet kogo spytać

Zależy od osoby, kierunku. Serio za duża grupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podaj przykłady kto ile gdzie zarabia i tyle. Jak miałbym Ci doprecyzować to pytanie byś mógł odpowiedzieć? 

32 minuty temu, rw30 napisał:

ile + / - zarabia się w miedzynarodowym korpo w mieście typu Wrocław / Poznań / Gdańsk - wiem, to ogólne postawienie sprawy, ale powiedzmy że na stanowisku NIE-IT , lecz w jakichś finansach, zakupach  czy w zarządzaniu produkcją / wspomaganiu zarządzania?  white collar only,  mając ok. 5-7 lat doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Ale rozumiem, że miesięcznie ? 

Ogólnie podbijam stawkę, ten co musi pracowac to frajer!

Ma byc 96 koła miesiecznie bez chodzenia do pracy

1503257056_Screenshot_2020-08-04DomMaklerskiBankuOchronyrodowiskaSA.png.cfd110b8880160f6fe2fc4f8ec1996ae.png

 

2 godziny temu, ignazz napisał:

Poprzeczka wymagan jest obecnie nisko zawieszona 

Przyznaj ze niedawno zanotowałeś spory wzrost dochodów. Znam to zachowanie, jest charakterystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Ogólnie podbijam stawkę, ten co musi pracowac to frajer!

Ma byc 96 koła miesiecznie bez chodzenia do pracy

1503257056_Screenshot_2020-08-04DomMaklerskiBankuOchronyrodowiskaSA.png.cfd110b8880160f6fe2fc4f8ec1996ae.png

 

Przyznaj ze niedawno zanotowałeś spory wzrost dochodów. Znam to zachowanie, jest charakterystyczne.

https://wiadomosci-onet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.onet.pl/swiat/hiszpan-nie-przychodzil-do-pracy-przez-14-lat-ale-nikt-sie-nie-zorientowal/dhjc0x.amp?amp_js_v=a3&amp_gsa=1&usqp=mq331AQFKAGwASA%3D#aoh=15965712456098&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=Źródło%3A %1%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwiadomosci.onet.pl%2Fswiat%2Fhiszpan-nie-przychodzil-do-pracy-przez-14-lat-ale-nikt-sie-nie-zorientowal%2Fdhjc0x

To jest gość. Ignazz a tak potrafisz😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rw30 napisał:

no to podaj przykłady kto ile gdzie zarabia i tyle. Jak miałbym Ci doprecyzować to pytanie byś mógł odpowiedzieć? 

 

Medianę możesz znaleźć bez problemu dla danego stanowiska i regionu.

Reszta to zbyt szeroki temat, bo finanse dzielisz na ekonomię, kontroling i jeszcze trochę. Wspomaganie zarządzania, na analitykę, kontroling, zarządzanie zmianami, projektami.

Wybitny GM kontrolingu grubo ponad >20 netto, sufit zależy od firmy. Masz portale gdzie zbierane są ankiety z zarobkami. Będziesz miał dane z setek, nie kilku opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rw30 napisał:

no to podaj przykłady kto ile gdzie zarabia i tyle. Jak miałbym Ci doprecyzować to pytanie byś mógł odpowiedzieć? 

 

Zależy o czym mówimy, powiedzmy jakiś leader/menago (nie mylić z gm-em) zarabia spokojnie kilkanaście, specjaliści w zależności od branży/specjalizacji pewnie w granicach 6/7-10. Zależy jak często skaczesz, jak negocjujesz itd itd. Mówię o kwotach brutto. Ignazz mocno odleciał na kilku ostatnich stronach tego tematu.

pomoglem? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rw30 napisał:

no to podaj przykłady kto ile gdzie zarabia i tyle. Jak miałbym Ci doprecyzować to pytanie byś mógł odpowiedzieć? 

 

ciężko , w operacjach gdzie najmniej się zarabia to taki ekspert z 4 000 netto może mieć a z angielskim w corpo jak amazon , Nordea czy state street może do 5 000 , mowa o Gdańsku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, polskignom napisał:

Ignazz mocno odleciał na kilku ostatnich stronach tego tematu

A przesadzasz. Nawet o 15k netto miesięcznie nie wspomniał. Początkowo myślałem, że mówi o 96k netto miesięcznie, jak na rok, to jak na to, jak bardzo lubi poniżać Polaków, to słabo zaczął :)

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie albo słabo w głowie poukładane albo nie potraficie czytać ze zrozumieniem. 
tasujecie się nad tym 96 tysia rocznie.
Ok. 
8.000 netto miesięcznie 

z moim księgowym 10 lat temu wyliczyłem ze na własna działalność gospodarcza z płaconym ZUS w pełniej stawce muszę mieć minimum 6.780 PLN przychodu aby to się opłacało. 
moge odpowiedzieć koledze który pytał ze jestem nowo świetnie zarabiającym ze taka decyzje podjąłem 17 grudnia 2005 wiec się chyba pod zarzut nie łapie. 
 

dodatkowo ta cyfra @fluber mi śmierdzi co przytoczyłeś bo yeld nieruchomości to około 6/7% czyli każdy kto zainwestuje 1,6 miliona w nieruchomości to łapie się na taki PIT bo ma normalnie zwrot z inwestycji. 
 

reasumujac ludzi zarabiających moje 96k jest raczej dużo więcej 

Jeżeli się na ten próg nie łapiecie to nie mój problem. 

Godzinę temu, darkonza napisał:

Ogólnie podbijam stawkę, ten co musi pracowac to frajer!

Ma byc 96 koła miesiecznie bez chodzenia do pracy

1503257056_Screenshot_2020-08-04DomMaklerskiBankuOchronyrodowiskaSA.png.cfd110b8880160f6fe2fc4f8ec1996ae.png

 

Przyznaj ze niedawno zanotowałeś spory wzrost dochodów. Znam to zachowanie, jest charakterystyczne.

 

Tak. 2006 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤣

2 minuty temu, ignazz napisał:

 

Jeżeli się na ten próg nie łapiecie to nie mój problem. 

Ja bym bardziej się martwił Ignazz, czy jak weźmiemy tylko tych z 8 koła netto miesięcznie z forum, to Trzaskowski może się okazać jednak prezydentem tych biednych i co wtedy zrobisz? Ze wstydu poprzesz Dudę? Na forum teamDuda poza forum teamTrzaskowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

moge odpowiedzieć koledze który pytał ze jestem nowo świetnie zarabiającym ze taka decyzje podjąłem 17 grudnia 2005 wiec się chyba pod zarzut nie łapie. 
 

 

Nie ważne kiedy podejmowałeś jakieś decyzje, ważne kiedy dochody szybko przyrosły.

I tak troche obok tematu - ogólnie wielu ludziom wzrosły przez ostatnie lata i co ciekawe wszyscy Ci którym wzrosły najbardziej  pogardliwie mówią o pisiakach bo wydaje im sie ze bez nich byłoby jeszcze lepiej.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poza pensja nie mieliście do czynienia ze zwrotem kapitału w inwestycjach 

Teraz, RappaR napisał:

🤣

Ja bym bardziej się martwił Ignazz, czy jak weźmiemy tylko tych z 8 koła netto miesięcznie z forum, to Trzaskowski może się okazać jednak prezydentem tych biednych i co wtedy zrobisz? Ze wstydu poprzesz Dudę? Na forum teamDuda poza forum teamTrzaskowski?

Totalnie nie rozumiem wpisu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Totalnie nie rozumiem wpisu 

Że wśród osób, które spełniają Twój warunek (8k netto na miesiąc) i mój warunek(udzielają się w tym temacie) może się okazać, że ludzie popierający Trzaskowskiego są w mniejszości. I co wtedy zrobisz, bo mówiłeś, że wolisz mieć poglądy jak ci bogatsi. Zmienisz je na czas pisania w tym temacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.