Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, fluber napisał:

My nie jesteśmy. Ale myślę że są tu osoby które myślały że Trzaskowski i jego sztab mówią prawdę:) 

Ale tak serio mówiąc to poza śmieszną sugestią z dopisywaniem X na kartach wyborczych, które z pozostałych zarzutów są nieprawdziwe ? 

Pomijam deklaracje sztabu Trzaskowskiego bo wiadomo chyba co o PO myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Sebastian napisał:

Ale tak serio mówiąc to poza śmieszną sugestią z dopisywaniem X na kartach wyborczych, które z pozostałych zarzutów są nieprawdziwe ? 

Pomijam deklaracje sztabu Trzaskowskiego bo wiadomo chyba co o PO myślę. 

Konfa, PO - jedno zło! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Konfa, PO - jedno zło! 

Zaczynasz wnosić do tematu tyle co Julek, nie idź tą drogą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Sebastian napisał:

Prawdziwym jest zarzut że wybory nie odbyły się w maju ale mam nadzieję że jeszcze pamiętasz dlaczego i co sadzili o wyborach w maju politycy którzy chcą teraz unieważnienia wyborów bo nie odbyły się w maju? :)

zarzut o nieobiektywne TVP też prawdziwy ale nie było to powodem uniewazNienia poprzednich wyborów kiedy składa nowe takie protesty wiec teraz też nie będzie. 

kwestia nie wysłanych pakietów słuszna ale tu braków jest o wiele za mało żeby uznać iż wpłynie to na wynik wyborow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, fluber napisał:

My nie jesteśmy. Ale myślę że są tu osoby które myślały że Trzaskowski i jego sztab mówią prawdę:) 

ja cały czas mam nadzieję , że nie każde słowo wypowiedziane przez PiS jest prawdą :)

2 minuty temu, fluber napisał:

kwestia nie wysłanych pakietów słuszna ale tu braków jest o wiele za mało żeby uznać iż wpłynie to na wynik wyborow

każdy głos na wagę złota !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Koelner napisał:

każdy głos na wagę złota !

Na liczono chyba około dziesięć tysięcy przy różnicy głosów czterysta tysięcy. Nie ma o czym gadac

@julekstep

Już wiemy którzy wyborcy głosowali na złość tym drugim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, fluber napisał:

@julekstep

wiadomo od dawna lol

26 minut temu, Sebastian napisał:

Zaczynasz wnosić do tematu tyle co Julek, nie idź tą drogą. 

nie zazdrość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wyborcy PiS są dużo bardziej zadeklarowanymi pisowcami, niż wyborcy Platformy - platformersami? Nie wiem czy to źle o nich świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, fluber napisał:

@julekstep

Manipulacja godna tvp, gratulacje. 

Od kiedy to wybór mniejszego zła = wybór na złość tym drugim? 

Głosowałem na Trzaskowskiego dlatego ponieważ jak pisałem wybór Dudy był dla mnie, dla nas w mojej opinii wyborem gorszym.

Nie głosowałem na złość nikomu i raczej w ten sposób należy interpretować takie sondaże. Jak można wyciągać z tego wnioski inne niż głos przeciwko kandydaturze Dudy nie pojmuję mi o szczerych chęci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BMF napisał:

Czyli wyborcy PiS są dużo bardziej zadeklarowanymi pisowcami, niż wyborcy Platformy - platformersami? Nie wiem czy to źle o nich świadczy.

dokładnie , bojówki NSDAP i komunistów byli bardziej zadeklarowani niż pozostali wyborcy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, BMF napisał:

Czyli wyborcy Dudy głosowali za Duda a nie przeciw "pedalom"  A wyborcy Trzaskowskiego glosowali przeciw Ciemnogrodowi a nie za Trzaskowskim. 

To też pokazuje który sztab robił kampanię nienawiści a który pozytywna. 

13 minut temu, Van napisał:

Manipulacja godna tvp, gratulacje. 

Od kiedy to wybór mniejszego zła = wybór na złość tym drugim? 

Głosowałem na Trzaskowskiego dlatego ponieważ jak pisałem wybór Dudy był dla mnie, dla nas w mojej opinii wyborem gorszym.

Nie głosowałem na złość nikomu i raczej w ten sposób należy interpretować takie sondaże. Jak można wyciągać z tego wnioski inne niż głos przeciwko kandydaturze Dudy nie pojmuję mi o szczerych chęci...

Glosuje się za a nie przeciwko. Realnie Duda ma 8 milionów wyborcow, a Trzaskowski 4 miliony. 

Nie wrzucałbym tekstu o głosowaniu na złość gdyby nie pojawiły się tutaj takie zarzuty wobec głosujących na Dudę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, fluber napisał:

Czyli wyborcy Dudy głosowali za Duda a nie przeciw "pedalom"  A wyborcy Trzaskowskiego glosowali przeciw Ciemnogrodowi a nie za Trzaskowskim. 

Jedno nie wyklucza drugiego, tzn. ktoś może uważać Dudę za idealnego kandydata, bo nie lubi pedałów i nie odda żydom polskich pieniedzy. Z tych tabelek mniej więcej wynika tylko to, co jest wiadome od dawna: ~50-60% wyborców Platformy to zadeklarowani platformersi, druga połowa głosuje na Platformę, bo jest największą partią opozycyjną, a nie dlatego, że zgadza się z nią w pełni i uważa za ''idealną''. To nawet potwierdza te 26%/38% za Trzaskowskim => 60% z 49% dzielone przez 2 daje mniej więcej te 50-60% ''platformersów''. Ale to nie oznacza ,,głosowania na złość''.

Poziom identyfikacji wyborcy PiS z jego partią jest dużo większy, co pewnie przekłada się na formę komunikacji, dostosowaną też do poziomu wykształcenia, oczekiwań etc. 

Głosowanie na złość, to np. Krystian Legierski (aktywista LGBT i lewicowiec) głosujący na Andrzeja Dudę, a nie Bronisława Komorowskiego, czytaj podejmujący kompletnie nieracjonalną decyzję z perspektywy swoich poglądów. 

Ale to margines.

Edytowane przez BMF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.07.2020 o 21:17, P_K napisał:

Masz rację, ale argument o praworządności będzie teraz wałkowany do upadłego i na końcu drogi dostaniemy mniejszy kawałek tortu. Ignorowanie zaleceń unijnych instytucji wychodzi bokiem i nie ma znaczenia czy jest to tylko wyrachowanie czy faktyczna walka wartości, liczyć się będzie efekt. Btw my teraz też już naruszamy czy naginamy reguly zadłużania. Zapis o limicie zadlużenia określony jest w Konstytucji, ale sposób jego liczenia w ustawie i ciekawostka wydatki głównej instytucji ratujący przedsiębiorców- PFR nie liczą się do limitu. 

No i ostatecznie Polska wygrala szczyt UE:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Koelner napisał:

dokładnie , bojówki NSDAP i komunistów byli bardziej zadeklarowani niż pozostali wyborcy :) 

no nie

i NSDAP i komunistów łączył wspólny wróg (Zydzi, burżuazja itp)  -> dokładanie tak jak dziś wyborców antypisu :) 

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BMF napisał:

Głosowanie na złość, to np. Krystian Legierski (aktywista LGBT i lewicowiec) głosujący na Andrzeja Dudę, a nie Bronisława Komorowskiego, czytaj podejmujący kompletnie nieracjonalną decyzję z perspektywy swoich poglądów. 

Ale to margines.

Niby czemu? Jako socjalista Duda to ogromny upgrade nad Komorowskim. A w kwestii LGBT obaj zrobili tyle samo więc dla legierskiego Duda był racjonalnie lepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, BMF napisał:

Ale to margines.

Co było nieracjonalnego w tym że aktywista LGBT nie zagłosował na osobę kojarzoną z partią, która odrzuciła x reform zgłaszanych przez aktywistów LGBT?

To było zajebiście racjonalne akurat (szczególnie że posiadał jednocześnie platformę, która pozwoliła mu puścić swój przekaz w świat).

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na urlopie więc staram się odcinać od doniesień o polityce i nie zgłebiłem tematu, ale ponoć w zapisach jest zaszyte powiązanie środków z praworządnością, a glosowanie nad tym będzie dokonywanie w Radzie większością kwalifikowaną. Jeżeli tak jest to słabo, jeżeli nie, to czapki z głów przed Morawieckim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, BMF napisał:

No nie do końca. Trzaskowski miał w pierwszej turze 30%, w drugiej 49%.

To raczej oczywiste, że dużo osób na niego głosowało nie dlatego, że go uwielbia.

Generalnie z mojej perspektywy skrajne PiS jest równie skrajne co skrajne PO, ale umiarkowane PO jest bardziej skrajne od umiarkowanego PiSu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, julekstep napisał:

no nie

i NSDAP i komunistów łączył wspólny wróg (Zydzi, burżuazja itp)  -> dokładanie tak jak dziś wyborców antypisu :) 

i wyborców PiSu 🤪 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, P_K napisał:

Jestem na urlopie więc staram się odcinać od doniesień o polityce i nie zgłebiłem tematu, ale ponoć w zapisach jest zaszyte powiązanie środków z praworządnością, a glosowanie nad tym będzie dokonywanie w Radzie większością kwalifikowaną. Jeżeli tak jest to słabo, jeżeli nie, to czapki z głów przed Morawieckim.

Sa wpisane ale praktycznie nie da się ich użyć ( nie mają mocy prawnej). Niemcy już placza że Polska i Węgry ich wydymaly na szczycie:

https://www.sueddeutsche.de/politik/eu-gipfel-ungarn-polen-1.4974286

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi