Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Ale nam grozi i to i to Rappar. Nie żyjemy w próżni. Nasz rząd na początku wprowadził obostrzenia i to trochę pomogło powstrzymać Covid ale dziś po poluzowaniu epidemia się rozlewa i znów będzie trzeba przykręcić śrubę. A przykręcenie śruby teraz latem będzie bardzo bolało. Ponadto nie żyjemy w próżni, eksport będzie płakał. 

Zakład, że będziemy mieli mniejszy spadek PKB od średniej UE i przejdziemy przez kryzys bardzo łagodnie na tle reszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lorak napisał:

to znaczy, że we wszystkich pozostałych krajach UE jest pod tym względem lepiej. mam nadzieję, iż pomogłem.

We wszystkich pozostałych krajach UE jest pod tym względem gorzej - ekonomiści uważają, że inflacja jest pozytywnym wskaźnikiem.

Ale wiadomo, że Janusze przy piwsku na grillu rzucają swoje tezy "znając się na wszystkim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RappaR napisał:

We wszystkich pozostałych krajach UE jest pod tym względem gorzej - ekonomiści uważają, że inflacja jest pozytywnym wskaźnikiem.

Ale wiadomo, że Janusze przy piwsku na grillu rzucają swoje tezy "znając się na wszystkim"

Inflacja jest dobra dla tych co pożyczają a zła dla tych co oszczędzają i wydają swoje. Nie pisz, że ekonomiści uważają, że inflacja to jednoznacznie pozytywne zjawisko bo ekonomista, który sformułuje zdanie tak jak Ty je wyraziłeś powinien od razu oddać dyplom i tytuły.

I żeby nie było. 2-3% inflacji jest ok o ile realne nie wzrastają znacznie obciążenie podatkowe. A jak z tym będzie to nie wiadomo. Skądś trzeba będzie wytrzasnąć te 203 mld na spłatę tego co dodrukowali na wiosnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:

I żeby nie było. 2-3% inflacji jest ok o ile realne nie wzrastają znacznie obciążenie podatkowe. A jak z tym będzie to nie wiadomo. Skądś trzeba będzie wytrzasnąć te 203 mld na spłatę tego co dodrukowali na wiosnę. 

A po co? Wystarczy spłacać niskie odsetki i voila.

19 minut temu, Sebastian napisał:

Nie pisz, że ekonomiści uważają, że inflacja to jednoznacznie pozytywne zjawisko bo ekonomista, który sformułuje zdanie tak jak Ty je wyraziłeś powinien od razu oddać dyplom i tytuły.

Imponuje mi Twoja pewność siebie. Powiedź mi czemu uważasz, że znasz się na inflacji lepiej od Chang Ha-joona? Jakie masz podstawy, by być przekonany, że rację masz Ty, a nie on w tej sprawie, i tak tak silne, że od razu uważasz, że powinien stracić dyplom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

 

czas najwyższy, aby zaczęły brzydzić się również jej pieniędzmi

Wtedy jednostki naganne moralnie miałyby go więcej. Dla dobra moralnego należy je pozbawiać ich, tak długo, aż nie przestaną sprzedawać broni do krajów, które mordują gejów za ich orientację. Taki rodzaj sankcji finasowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

chwalisz zatem etykę pospolitego złodzieja

W ten sposób złodziejem jest policjant, który karze mandatem za nazwanie geja pedałem.

Europa czyny moralnie naganne sytuacje i należą się za to sankcje finansowe. Nic to ze złodziejstwem nie ma wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

takim sposobem moralnie usprawiedliwiony będzie każdy gangster okradający państwową kasę, wszak bezgrzeszne państwa nie istnieją, a jeśli istnieją, to nie ma ich z czego okradać

Motywacja do stania się bezgrzesznym państwem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lorak napisał:

to znaczy, że we wszystkich pozostałych krajach UE jest pod tym względem lepiej. mam nadzieję, iż pomogłem.

Jako, ze rozumiem, ze masz kosę z Rapparem, to może ja zadam pytanie...dlaczego okrasiłes artykuł o inflacji (swoją droga różnice w UE niewielkie) określeniem „zielona wyspa” a dane o pkb zignorowałeś? :) 

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Inflacja jest dobra dla tych co pożyczają a zła dla tych co oszczędzają i wydają swoje. Nie pisz, że ekonomiści uważają, że inflacja to jednoznacznie pozytywne zjawisko bo ekonomista, który sformułuje zdanie tak jak Ty je wyraziłeś powinien od razu oddać dyplom i tytuły.

I żeby nie było. 2-3% inflacji jest ok o ile realne nie wzrastają znacznie obciążenie podatkowe. A jak z tym będzie to nie wiadomo. Skądś trzeba będzie wytrzasnąć te 203 mld na spłatę tego co dodrukowali na wiosnę. 

Czasami jak widze tego typu posty, to mam wrazenie, ze pandemia jest tylko u nas, tylko my się zadłużyliśmy i tylko my będziemy musieli to spłacać. Tymczasem południe uzależnione od turystyki jest generalnie w czarnej dupie, niemiecki system bankowy jest zagrożony itd itd. I przypominam, ze Europa wpompowała również grube melony, Francja ma na celowniku nacjonalizację :) i moznaby wymieniać dalej.

Polska znowu będzie prymusem, co za czasy :) 

i poczekajcie aż światło dzienne ujrzą ustalenia z Brukseli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, polskignom napisał:

Jako, ze rozumiem, ze masz kosę z Rapparem,

nie mam z nim kosy, co najwyżej on ze mną, jak i z połową forum -  co jest w sumie wymowne. poza tym nie wiem po co w ogóle zagaduje do takiego janusza jak ja, skoro sam wie lepiej.

14 godzin temu, polskignom napisał:

dlaczego okrasiłes artykuł o inflacji (swoją droga różnice w UE niewielkie) określeniem „zielona wyspa” a dane o pkb zignorowałeś? :) 

po pierwsze, przeskakiwanie na drugi wątek, to typowe rozmywanie.

po drugie, danych PKB dla polski jeszcze nie ma.

21 godzin temu, fluber napisał:

Ale jak może być lepiej niż w celu inflacyjnym? 

z różnych powodów, np. cel był  tak wyznaczony, aby można było ogłosić sukces bez względu na wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lorak napisał:

 

z różnych powodów, np. cel był  tak wyznaczony, aby można było ogłosić sukces bez względu na wynik.

Przecież cel inflacyjny w Polsce nie zmienia się od lat. O czym Ty pierdzielisz? 

Kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Wjezdzasz do tematu i twierdzisz ze LeBron jest gorszy niż bol bol bo jest od niego niższy a w koszykówce niższy to znaczy gorszy. Mniej więcej tak można podsumować to co mówisz o inflacji. 

Skoro cel jest wyznaczony na 1,5 - 3,5 to sukces można oglosic wtedy kiedy inflacja znajduje się w zakresie 1,5 - 3,5. A nie bez względu na wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Przecież cel inflacyjny w Polsce nie zmienia się od lat. O czym Ty pierdzielisz? 

właśnie widzę, że nie rozumiesz, a nie chce mi się tłumaczyć. sorry ; ]

zostawię tu tylko jedną tabelę (strona 2):

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/11107828/2-17072020-AP-EN.pdf/9b5bd6a9-3002-7a65-197a-e046f030c600#:~:text=In June 2020%2C a month,%2C the rate was 1.6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

z różnych powodów, np. cel był  tak wyznaczony, aby można było ogłosić sukces bez względu na wynik.

Inflacja ma tyle powodów własnego istnienia i niesie tak różne skutki, że nie możesz oceniać sukcesu zero-jedynkowo na podstawie wyniku.

Na podstawie wyniku, można jedynie trąbić politycznie. W zależności od przyczyny, ten sam wynik, może nieść za sobą pozytywne jak i negatywne skutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lorak napisał:

właśnie widzę, że nie rozumiesz, a nie chce mi się tłumaczyć. sorry ; ]

zostawię tu tylko jedną tabelę (strona 2):

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/11107828/2-17072020-AP-EN.pdf/9b5bd6a9-3002-7a65-197a-e046f030c600#:~:text=In June 2020%2C a month,%2C the rate was 1.6%.

Tylko jak to się ma do tego, ze Polska jest/nie jest zielona wyspa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.