Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ze zamęczam was Andrzejkiem, ale zobaczcie "oświeconego" profesora co ma Andrzejka za żulię, kto ogarnia, albo choc próbuje ogarniac a kto tylko bezmyślne ogólniki w eter rzuca.

Lepper już wtedy planował państwo socjalne i kombinował jak to zrobić. Smieszne ze gdyby kiedyś wygrał wybory mógłby porządzić dłużej tak jak teraz PIS, ale nie było szans, on nie miał oparcia w zadnych mediach, nawet tutaj ośmieszany utworem puszczanym przy jego pojawieniu się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darkonza napisał:

Sorry ze zamęczam was Andrzejkiem, ale zobaczcie "oświeconego" profesora co ma Andrzejka za żulię, kto ogarnia, albo choc próbuje ogarniac a kto tylko bezmyślne ogólniki w eter rzuca.

Brawo!

Wypadł dobrze na tle Niesioła. Wyczyn w opór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesił się bo mówił prawdę jak zaden inny, coś sie dowiedział zaraz z tym do ludzi leciał.

Myśleli ze jak z niego zrobią ministra, ze jak już mu dadzą jego koryto to on się zajmie gromadzeniem majątku jak każdy normalny minister a oni będą korzystać z jego poparcia, no i zonk bo on dalej szukał tajemnic i gadał wszystko co znalazł, niebiezpieczny był dla "POPISU" i wcześniejszych sojuszy, a pisze o "popisie" bo walka o władze i stołki trwa, ale nikt nikogo nie rusza tak "do końca". (był tu link ze Trybunału stanu Ziobro nie zaliczył bo PO posłowie nie zagłosowali jak powinni)

 

 

1 minutę temu, julekstep napisał:

Brawo!

Wypadł dobrze na tle Niesioła. Wyczyn w opór!

Dla mnie nie wypadł dobrze bo tez sie denerwował i też brzydkich haków używał, ale chodzi o to ze gość był merytoryczny, sensowne rozwiązania dawał, a "elita" to prezentacja totalnej pustki i tylko sloganów o populiźmie i żuli, to niesiołowski był populistą ale tego o sobie nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darkonza napisał:

Dla mnie nie wypadł dobrze bo tez sie denerwował i też brzydkich haków używał, ale chodzi o to ze gość był merytoryczny, sensowne rozwiązania dawał, a "elita" to prezentacja totalnej pustki i tylko sloganów o populiźmie i żuli, to niesiołowski był populistą ale tego o sobie nie wiedział.

Ciężko wybrać gorszego reprezentanta 'elity' tbh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Socjal PiS jest spoko. Ale nie dlatego PiS wygrało. 

PO uznało ze przez socjal i trzaskowski sypał socjalem w kampanii ostro.

Sam nie dostaję 500+ ale popieram, nie trzeba być beneficjentem programów socjalnych by je popierać. Dziadkowie mającą córeczkę z trójką dzieci mogą głosowac za PIS ze względu na socjal nawet za PIS nie przepadajac, bo choć nie są beneficjentem martwią się o córkę i czy bez PIS dostanie swoje 1500 zeta miesiecznie. Do tego socjal to nie tylko 500+ ale też 13 emerytura, szybsze osiągnięcie wieku emerytalnego, wiec beneficjentów jest o wiele wiecej niz tylko Ci co biorą te pińcet.

PIS przegra jak już ludzie uznają ze to 500 należy sie każdemu jak powietrze, bo znów staja sie partią obciachu i młodzi sie od nich odwracają, z czasem jak się zapomni ze te dodatkowe emerytury i 500+ to ich zasługa to stracą władzę

No i daj swój pomysł czemu w takim razie PIS wygrywa, przecież już rzadził kilkanascie lat temu i szybko stał sie partią obciachu, w przyśpieszonych wyborach już przegrał, różnica między tamtym PIS-em co przegrał a tym co teraz wygrywa to socjal, sprawy światopoglądowe mają takie same. Skoro zmiana polega na sypaniu socjalem to znaczy ze to socjalu zasługa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Socjal PiS jest spoko. Ale nie dlatego PiS wygrało. 

tak jak napisałem wcześniej: PiS wygrało bo socjal + tradycyjne wartości: 

 

3 godziny temu, rw30 napisał:

Choć jak pisałem to to tak mi się zdawało że powinienem dodać jeszcze że klucz do ich sukcesu to raczej  kombinacja socjalu + trochę wartości konserwatywnych.  Wybaczcie niedopatrzenie. I żeby nie było, nie chodzi mi o sam atak na PiS, tylko to raczej było  - podobnie zresztą jak to co pisał @darkonza - podsumowanie nastrojów społecznych w Polsce. Bo jak słusznie zauważył, już kombinacja wartości konserwatywnych  (w ostrzejrzej postaci ) + wolny rynek, co proponuje konfederacja i im podobne, sprzedaje się w III RP fatalnie.

 

2 godziny temu, RappaR napisał:

W Polsce jest około 31 mln dorosłych osób. Z tego około 51% poparło Dudę co daje poparcie około 16 mln.

Wedle wszelkich danych i ankiet, poglądy polityczne osób osób, które chodzą na wybory nie są różne od tych co nie chodzą.

[.....]Ogółem negowanie tego co ja mówię, to jak negowanie tego, że prezydentem Polski jest Duda

<Westbrook saying that nigga trippin video>

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziobro twierdzi, że trzeba wypowiedzieć konwencję antyprzemocową bo wprowadza płeć społeczno-kulturową w opozycji do płci biologicznej. 

Tymczasem w konwencji jest jasna definicja:

„płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, 
zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za 
odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn;

Jak rozumiem np. polskie społeczeństwo uznaje, że piłka nożna to sport typowo męski toteż kobieta grajaca w piłkę jest narażona na kpiny ze strony części społeczeństwa. Konwencja nakazuje edukację społeczeństwa by uznało, że kobieta tak samo jak mężczyzna w piłkę grać może. 

Analogicznie spódniczka jest w Polsce atrybutem społeczno-kulturowym płci żeńskiej, w odróżnieniu od społeczeństwa szkockiego, więc mężczyzna w spódnicy budzi w Polsce w najlepszym wypadku politowanie. Konwencja ma zapewnić, że jak facet chce to może sobie spódniczkę nosić i nic nikomu do tego.

W czym więc problem ma Pan Ziobro?Czy boi się, że Patrycja Kotecka zbuntuje się i nie będzie mu robić prania i zmywać naczyń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

 

W czym więc problem ma Pan Ziobro?Czy boi się, że Patrycja Kotecka zbuntuje się i nie będzie mu robić prania i zmywać naczyń? 

Myślę że głównie w tym że Polska nie zyskuje nic ratyfikujac taki dokument i tak naprawdę stawiając zewnętrzny dokument ponad własne prawo. Zagrożenie to dostrzega wiele krajów w Europie ( UK, Czechy, Słowacja i inne). 

Mam tez głęboką nadzieję (choc nic mnie tu już nie zdziwi) że jest to jasne iż przyczyna chęci wypowiedzenia tej konwencji nie jest przekonanie że przemoc wobec kobiet jest dopuszczalna a miejsce kobiet jest przy pralce i zlewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia tradycji opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.

nie widzę zalet podpisania dokumentu zawierającego powyższy zapis. Jest on niezwykle groźny. Nie rozumiem jaki daje to upgrade nad tym co już w polskim prawie się znajduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

W czym więc problem ma Pan Ziobro?Czy boi się, że Patrycja Kotecka zbuntuje się i nie będzie mu robić prania i zmywać naczyń? 

Żeby się nie skończyło jak z podpisaniem deklaracji terezińskiej. 

Po prostu głupotą jest podpisywanie takich rzeczy, które mogą mieć następstwa wymuszające na nas zmiany prawne itp. Zwłaszcza gdy zawierają niejasne zapisy. I nie ma znaczenia czy to tylko jeden głupi paragraf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.