Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, quevas napisał:

Przekaz lokajskich mediów reżimowych PIS :

aktualne zdjęcia z Ameryki, na których nieoznakowani, zamaskowani "federalni" z furią biją bezbronnych ludzi teleskopowymi pałami - obrona demokracji przed anarchią lewactwa !

archiwalne zdjęcia z Polski czasu stanu wojennego, na których wojskowy raz uderza obywatela gumową pałą - nieludzki terror przestępczej władzy przeciwko miłośnikom wolności !

 

Bez pałlitra nie razbieriosz

Największy paradoks Vasqueza - hołubienia władzy ludowej przy jednoczesnym porównywaniu cały czas do niej PiSu 

Ogólnie w sumie mamy chyba jedyną na świecie socjalistyczną lewicę, która nienawidzi i gardzi biednymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Tacy z nich Polacy jak z ciebie

 

No ja jestem Polakiem cały czas, Ty tylko jak Ci odpowiada ten kto akurat rządzi, jak nie odpowiada to już uważasz ze to nie Polska, taki z Ciebie patriota-chorągiewka.

Jedno pytanie: Balcerowicz to jest Polakiem czy komunistą dla Ciebie?

3 godziny temu, josephnba napisał:

Parafrazując jednego z bohaterów PRL.

Z komunistami się nie dyskutuje, do komunistów się strzela

Mój tata zawsze powtarzał że nawet jeśli w Polsce będzie tylko jeden komuch to i tak o dwóch za dużo 

Ten "bohater" to gadał ze należy strzelac ale tylko przed nimi uciekał. Taki mocny w gębie był tylko.

Twój tata zaś jak i mój pracowali obaj dla komunistów, ale ich nie lubili. Jak to mówili niemcy po hitlerze "oni tylko wykonywali rozkazy", albo jak mówi Gowin "głosowałem ale się nie cieszyłem".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Z komunistami o historii nie podyskutujesz. Możesz co najwyżej do nich strzelać. 

 

3 godziny temu, josephnba napisał:

Z komunistami się nie dyskutuje, do komunistów się strzela

 

nie wiem jak Wy, ale ja tu widzę początek nowej, wielkiej forumowej przyjaźni ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w temacie tego komunistycznego świętowania, gdyby komuchy:

- wybrały inny rok, dziś byłby krzyk ze walczyli z  chrześcijaństwem bo kombinowali inną datę jako poczatek Polski

- gdyby nieświetowali wcale, byłby krzyk ze nie upamiętnili 1000 lecia panstwa Polskiego, ze porzucili korzenie

- jak świetowali zgodnie z kosciołem to krzyk ze próbowali zawłaszczyć świeto.

To co kurka mieli zrobic zeby dzisiejsi papierowi antykomunisci byli zadowoleni?

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

 

 

nie wiem jak Wy, ale ja tu widzę początek nowej, wielkiej forumowej przyjaźni ❤️

Julek, generalnie napierdalasz suchary ale to Ci wyszło 

Szacunek!

1 minutę temu, darkonza napisał:

A tak jeszcze w temacie tego komunistycznego świętowania, gdyby komuchy:

- wybrały inny rok, dziś byłby krzyk ze walczyli z  chrześcijaństwem bo kombinowali inną datę jako poczatek Polski

- gdyby nieświetowali wcale, byłby krzyk ze nie upamiętnili 1000 lecia panstwa Polskiego, ze porzucili korzenie

- jak świetowali zgodnie z kosciołem to krzyk ze próbowali zawłaszczyć świeto.

To co kurka mieli zrobic zeby dzisiejsi papierowi antykomunisci byli zadowoleni?

 

Oddać władzę

Nawet PSLowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Oddać władzę

To jest inny temat, chodzi o to jak mieli potraktowac 1000 - lecie państwa polskiego, a władze oddali jak przyszła taka możliwośc z nastaniem gorbaczowa

No i wróćmy do pytania, co z tym Balcerowiczem, był komunistą?

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Balcerowicz nigdy otwarcie się komunistą nie czuł więc nawet jeśli jego pomysły były głupie, przypominające plan 5letni, nie czyni to z niego komunisty, co najwyżej barana

Nalezał do partii ale sie komunistą nie czuł. brawo. To do partii wstąpił w nocy jak lunatykował pewnie. :)

Moze powienies go zastrzelić zamiast bronic reform komunisty?

 

balcerowicz.jpg

Czyli Leszek był przodującym, wybitnym wręcz komunistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam semantyka, nalezał do partii i ne był jej szeregowym członkiem. Inni komuniści uważali ze towarzysz mimo ze młody jest bardzo obiecujący i wspaniale działa dla lepszego jutra. Jest pismo powyzej.

Inspektor w Instytucie Marksizmu - Leninizmu w tak młodym wieku brzmi dumnie!

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

A tak jeszcze w temacie tego komunistycznego świętowania, gdyby komuchy:

- wybrały inny rok, dziś byłby krzyk ze walczyli z  chrześcijaństwem bo kombinowali inną datę jako poczatek Polski

- gdyby nieświetowali wcale, byłby krzyk ze nie upamiętnili 1000 lecia panstwa Polskiego, ze porzucili korzenie

- jak świetowali zgodnie z kosciołem to krzyk ze próbowali zawłaszczyć świeto.

To co kurka mieli zrobic zeby dzisiejsi papierowi antykomunisci byli zadowoleni?

 

Gdybyś nie powielał tych historycznych fałszerstw tutaj na forum to nikt by się czepiał. Macie niesamowitą skłonność do określania wielu wydarzeń mianem incydentów, ze sprawy zastrzelenia robotników zrobiliście "wydarzenia grudniowe", tortury ludzi nazwaliście utrwalaniem władzy ludowej, bandy rabusiow nazwaliście Armią(sic!) Ludową, z alkoholika beznadziejnego oficera zrobiliście generała i wielkiego bohatera, żydobójcy zostawali wicemistrami i ambasadorami, Pyjas się potknął, Przemyka zabito w karetce, ks. Popiełuszko uciekł z kochanką. Tacy jak ty kłamali wczoraj, kłamią dziś i jak się obudzą jutro z samego rana pobiegną do swych telefonów i laptopów żeby puszczać te komunistyczne kłamstwa dalej. Machejek wczoraj, darkonza dziś. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DeltaCenter napisał:

Gdybyś nie powielał tych historycznych fałszerstw

Jakich konkretnie fałszerstw? Konkrety proszę a nie ogólniki.

I skoro cytujesz moje pytanie to prosze odpwoiedz co powinni zrobic z tym tysiacleciem żeby Ci sie podobało.

 

16 minut temu, DeltaCenter napisał:

 Macie niesamowitą skłonność do określania wielu wydarzeń mianem incydentów

Jeśli coś jest wydarzeniem na kilka kilkadziesiąt osób to jest incydent. Jeśli coś dotyczy całego kraju to wtedy to incydentem przestaje być. Oczywiscie skala nie jest zero-jedynkowa, a proporcjonalna do wielkosci wydarzenia.

Zaraz mogę poszukac jak to gdzies milicjanci uratowali życie księdzu, ale to będzie mało istotny incydent więc nie mam zamiaru tego szukać i z tego dowodzić ze milicjanci byli przyjaciółmi księzy. To by było właśnie "fałszerstwo"

Fałszerstwem jest próba budowania z incydentów historii promieniującą na cały kraj i jakoby dotyczącą całego kraju. Gadanie o kopalni wujek ma przesłonic fakt ze miliony ludzi żyło normalnie. Fałszerstwem jest np. sugerowanie ze Polacy byli antykomunistami bo ktoś gdzies pomnik farbą pomalował, albo że wydawano jakąs gazetkę szkalującą komunistów, bo to są incydenty w skali kraju, zaś wynik wyborów z 1993 incydentem nie jest tylko wydarzeniem ogólnokrajowym i na jego podstawie mozna stwierdzić ze Polacy nic do komunistów nie mieli skoro cztery lata po PRL-u tak chętnie na nich zagłosowali. Polacy już po 4 latach kapitalizmu widzieli ratunek w komunistach - i to jest podstawowy fakt/dowód który niszczy te wszystkie antypeerelowskie narracje.

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

I nie bronię jego roform bo napisałem że był w najlepszym wydaniu durniem to dość oczywista krytyką 

A to sorry, widac Cie pomyliłem z kimś kto bronił.

W każdym razie odrzucanie PRL nie trzyma sie kupy, IIIRP wyrosła na ludziach z PRL i nie tylko na politykach ale tez na zwykłych robotnikach którzy byli komunistami a później pracowali w IIIRP. Dlatego komunisci nie odrzucali wcześniejszej historii bo to by sie kupy nie trzymało. Dziś sie niektórzy nie przejmują i próbują wmówić ludziom ze miedzy 1945 a 1989 to odrębny okres czasu nie majacy nic wspólnego z późniejsza IIIRP.

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

@darkonza

Ulica Bagatela 2. Mówi ci coś ten adres? 

Nic, ale cokolwiek tam sie nie stało, ludzie w 1993 zagłosowali na komunistów, wiec jakie ta ulica moze miec znaczenie? Społeczeństwo porównało w 4 lata nowy system z 44 letnim czasem z PRL i zagłosowało za PRL-em. Żadną gadką nie da sie tego podstawowego faktu zafałszować. Ulica Bagatela 2 też tego nie zmieni nawet jeśli tam radzieccy żołnierze zjedli milion polskich niemowląt, bo w 1993 zagłosowano za tym by znów było jak było w PRL.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Poszukaj co się znajdowalo na ul. BAGATELA 2.idealnie byś się tam nadawał. Wyjeżdżanie z 1993 rokiem jest słabe. To, że po Balcerowiczu pgr-y z zachodniopomorskiego i lubuskiego zatesknily za komuną nie dziwi. 

A to dwa województwa przegłosoowały reszte blisko 40 mln kraju :)

Wyjeżdzanie z ogólnonarodowym głosowaniem w którym miliony ludzi wydaja swoją opinię jest słabe? Za to słuchanie oszłomów historyków wymyslajacych bzdury o sowieckiej okupacji gorszej niz niemiecka jest ok. Kto tu fałszuje historię. To głosowanie to najwiekszy/najsilniejszy mozliwy argument i tak jak miałem problem by dowodzić ze w 1946 Polacy popierali komunistów (jeszcze bardziej niz w 1993) bo to było dawno, tak w 1993 nie ma wątpliwości żadnych ze tak było bo te głosowanie to już w "wolnym" kraju. Trzeba wiec przyjąć do wiadomosci a nie deprecjonowac zdanie ludzi którzy żyli w PRL i mieli jego swieże wspomnienie. Wiem ze ciezko bo 30 letnie pranie mózgu robi swoje, ale jak ktoś jest racjonalny to ten jeden argument mu wystarczy by to pranie mózgu jednak przezwyciezyć

No jie dwa województwa, praktycznie wszystkie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_1993_roku#/media/Plik:Wybory_sejm_1993.png

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, darkonza napisał:

A to dwa województwa przegłosoowały reszte blisko 40 mln kraju :)

Wyjeżdzanie z ogólnonarodowym głosowaniem w którym miliony ludzi wydaja swoją opinię jest słabe? Za to słuchanie oszłomów historyków wymyslajacych bzdury o sowieckiej okupacji gorszej niz niemiecka jest ok. Kto tu fałszuje historię. To głosowanie to najwiekszy/najsilniejszy mozliwy argument i tak jak miałem problem by dowodzić ze w 1946 Polacy popierali komunistów (jeszcze bardziej niz w 1993) bo to było dawno, tak w 1993 nie ma wątpliwości żadnych ze tak było bo te głosowanie to już w "wolnym" kraju. Trzeba wiec przyjąć do wiadomosci a nie deprecjonowac zdanie ludzi którzy żyli w PRL i mieli jego swieże wspomnienie. Wiem ze ciezko bo 30 letnie pranie mózgu robi swoje, ale jak ktoś jest racjonalny to ten jeden argument mu wystarczy by to pranie mózgu jednak przezwyciezyć

No jie dwa województwa, praktycznie wszystkie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_1993_roku#/media/Plik:Wybory_sejm_1993.png

a w kolejnych wyborach zdobyli jeszcze więcej głosów a nie wygrali jeny!

Bez kontekstu ta mapka fajnie wygląda (szczególnie w 2020 jak jesteśmy przyzwyczajeni do takich mapek z czasów PiS vs AntyPiS, gdzie za kolorkami zazwyczaj faktycznie idą wysokie cyferki) -> kontekst jest taki że 80% głosujących nie chciało post-PZPRowskich ludków w polityce (kurde Unia Pracy, czyli lewica 'z dupy' założona przez opozycjonistów zdobyła wtedy milion głosów) a po prostu cała reszta ludzi z 'opozycji' dopiero uczyła się polityki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.