Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Koelner napisał:

to dlaczego użyłeś w pytaniu liczby mnogiej ? jakieś urojenia ?

Bo nie tylko do Ciebie było pytanie Delty:) 

19 minut temu, jack napisał:

Może stąd, że gość występuje w TV? To ten co usunął 500 ciąż i jest twarzą Deklaracji wiary lekarzy katolickich.

Gdyż jak wiadomo zdanie zmienić może tylko rafał Trzaskowski:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jack napisał:

Może stąd, że gość występuje w TV? To ten co usunął 500 ciąż i jest twarzą Deklaracji wiary lekarzy katolickich.

w Tv i KK różne rzeczy się dzieją :)

Przechwytywanie.JPG

37 minut temu, fluber napisał:

Bo nie tylko do Ciebie było pytanie Delty:) 

kaznodziejstwo jest mi obce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:
43 minuty temu, jack napisał:

Może stąd, że gość występuje w TV? To ten co usunął 500 ciąż i jest twarzą Deklaracji wiary lekarzy katolickich.

Gdyż jak wiadomo zdanie zmienić może tylko rafał Trzaskowski:) 

A niech sobie zmienia zdanie. Sugeruję tylko, że słaba ta twarz do wychodzenia przed szereg, zwłaszcza dla tych, którym ten temat leży na sercu. Pamiętajmy, że facet uważa, że zamordował 500 osób. 

A jeśli chodzi o samą deklarację wiary to przy okazji dziwi mnie zapis "zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga". Jak rozumiem sygnatariusze są przeciwni sztucznemu podtrzymywaniu życia tak samo jak są przeciwni sztucznemu zapłodnieniu. 

To też ciekawy fragment: "tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów (płciowych), które stanowią sacrum w ciele ludzkim".

A zwłaszcza ten: "UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim" 

I żeby nie było, ja nie jestem przeciwny takim dokumentom, niech sobie każdy uznaje i podpisuje co mu się podoba ale gdyby ode mnie zależało i miałbym do wyboru czy w swojej placówce zatrudnić lekarza, który powyższą deklarację podpisał i takiego który jej nie podpisał wybrałbym tego nie obciążonego dodatkowym bagażem problemów. To samo tyczy się korzystania z usług dlatego chciałbym jako klient mieć jasną informację i możliwość wyboru lekarza. Co ciekawe, spotkałem się z lekarzami powołowymi się na klauzulę sumienia jedynie w państwowej służbie zdrowia, w prywatnej nigdy. 

Życzyłbym sobie również by apteki w których powołuje się na klauzulę sumienia były w widoczny sposób oznaczone bym mógł je omijać również w trakcie zakupów produktów spoza listy zakazanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca Warszawa jako odrębne województwo

Pomysł nie do końca mi leży, bo to ewidentny skok na głosy w mazowieckim

Z drugiej jednak strony mazowsze w wielu miejscach jest biedne ale średnia przez Warszawę jest zawyżona przez co sporo inwestycji leży 

Myślę że powtórka z próby włączenia ościennych miejscowości znów położy cały pomysł bo Marki Piaseczno czy Jabłonna nie chcą być Warszawą

Średnio ten pomysł rozumiem, janosikowe w Warszawie wypierdoli w kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jack napisał:

A jeśli chodzi o samą deklarację wiary to przy okazji dziwi mnie zapis "zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga". Jak rozumiem sygnatariusze są przeciwni sztucznemu podtrzymywaniu życia tak samo jak są przeciwni sztucznemu zapłodnieniu. 

 

A to akurat byłoby podejście bardzo świeckie i antykatolickie. Obecnie za wszelką cenę podtrzymuje się w Polsce życie osób, które na zachodzie byłyby dawno odcięte od aparatury. 

Nie wiem czego chce dokładnie Chazan i jego deklaracja katolicka, ale uporczywe utrzymywanie życia w Polsce to jeden z przeżytków, które powoli stara się wyeliminować, podobnie jak tabu morfiny. 

22 minuty temu, jack napisał:

Co ciekawe, spotkałem się z lekarzami powołowymi się na klauzulę sumienia jedynie w państwowej służbie zdrowia, w prywatnej nigdy. 

 

Na logikę pewnie taka osoba nie podejmuje się bez konieczności pracy, w której w naturalny sposób musiałaby jej używać, a nie jest zmuszana przez fundusz czy zwierzchników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RappaR napisał:

A to akurat byłoby podejście bardzo świeckie i antykatolickie. Obecnie za wszelką cenę podtrzymuje się w Polsce życie osób, które na zachodzie byłyby dawno odcięte od aparatury. 

Nie wiem czego chce dokładnie Chazan i jego deklaracja katolicka, ale uporczywe utrzymywanie życia w Polsce to jeden z przeżytków, które powoli stara się wyeliminować, podobnie jak tabu morfiny. 

Toteż się dziwię, że takie zapisy w tej deklaracji się znajdują. Ktoś się chyba zagalopował bo nie podejrzewam takich intencji. Może @fluber coś wyjaśni bo on jest pewnie w temacie

 

38 minut temu, RappaR napisał:

Na logikę pewnie taka osoba nie podejmuje się bez konieczności pracy, w której w naturalny sposób musiałaby jej używać, a nie jest zmuszana przez fundusz czy zwierzchników.

Może być też tak, że tam gdzie nie ma konsekwencji tam się powołują na klauzulę a tam gdzie klient przynosi żywy pieniądz w ręku klauzula podlega zawieszeniu. Dlatego ja bym chciał wiedzieć jasno, kto, co i dałbym szansę niebłądzenia lekarzom katolikom i nie sprowadzał ich na manowce.  

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

 

I żeby nie było, ja nie jestem przeciwny takim dokumentom, niech sobie każdy uznaje i podpisuje co mu się podoba ale gdyby ode mnie zależało i miałbym do wyboru czy w swojej placówce zatrudnić lekarza, który powyższą deklarację podpisał i takiego który jej nie podpisał wybrałbym tego nie obciążonego dodatkowym bagażem problemów. 

Czy miałbyś podobny problem z zatrudnieniem kobiety lekarza która może zajść w ciążę i pójść na urlop macierzyński i dlatego zatrudnił byś faceta który nie jest obciążony dodatkowym bagażem problemów czy też Twoje dyskryminacyjne poglądy są nastawione tylko na tych którzy wierzą w Boga i tylko z nimi masz problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Czy miałbyś podobny problem z zatrudnieniem kobiety lekarza która może zajść w ciążę i pójść na urlop macierzyński i dlatego zatrudnił byś faceta który nie jest obciążony dodatkowym bagażem problemów czy też Twoje dyskryminacyjne poglądy są nastawione tylko na tych którzy wierzą w Boga i tylko z nimi masz problem? 

To nie jest dyskryminacja. Jak zatrudniałbym kierowcę to nie miałbym problemów z zatrudnieniem kobiety ale z takim co skręca tylko w prawo już tak.

Lekarz, który powołuje się na klauzulę sumienia i uznaje prawo boskie nad prawem nie może pełnić swoich obowiązków w pyłem zakresie w czasie kiedy jest w pracy. Kobieta może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

To nie jest dyskryminacja. Jak zatrudniałbym kierowcę to nie miałbym problemów z zatrudnieniem kobiety ale z takim co skręca tylko w prawo już tak.

Lekarz, który powołuje się na klauzulę sumienia i uznaje prawo boskie nad prawem nie może pełnić swoich obowiązków w pyłem zakresie w czasie kiedy jest w pracy. Kobieta może. 

To jest dyskryminacja. Jest mnóstwo prac w których kobieta z powodu BHP ma mniejszy zakres obowiązków. Plus jest duże ryzyko że musiałbyś szukać zastępstwa za nią nawet na trzy lata na wszystkie obowiązki a w przypadku który omawiamy mamy do czynienia jedynie z odmowa realizacji jednego zabiegu. 

5 minut temu, jack napisał:

 ale z takim co skręca tylko w prawo już tak.

W Polsce średnio w jednym województwie wykonuje się jedna aborcję tygodniowo. 

Jak myślisz ile manewrów skrętu w prawo wykonują kierowcy w jednym województwie w ciągu tygodnia? 

Bo nie za bardzo rozumiem analogie w Twoim porównaniu. 

Na jednego ginekologa wypada jedna aborcja raz na trzy lata. O ile nie zamierzasz prowadzić kliniki aborcyjnej to nie widzę powodu żeby odmówić komuś zatrudnienia bo raz na trzy lata będzie potrzebne za niego zastępstwo na jeden zabieg. Myślę że to znacznie mniej uciążliwe niż trzy lata urlopu wychowawczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

To jest dyskryminacja. Jest mnóstwo prac w których kobieta z powodu BHP ma mniejszy zakres obowiązków. Plus jest duże ryzyko że musiałbyś szukać zastępstwa za nią nawet na trzy lata na wszystkie obowiązki a w przypadku który omawiamy mamy do czynienia jedynie z odmowa realizacji jednego zabiegu. 

Zatrudniam tego, kto najlepiej wypełni swoje podstawowe obowiązki

Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego lekarz zadeklarowany katolik zostaje ginekologiem skoro zakres obowiązków wykracza poza jego możliwości. Ma przecież wybór a zostaje ginekologiem po czym oświadcza, że dla niego prawo boskie jest najważniejsze co ma tłumaczyć ograniczanie praw pacjentów.

 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

Zatrudniam tego, kto najlepiej wypełni swoje podstawowe obowiązki

Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego lekarz zadeklarowany katolik zostaje ginekologiem skoro zakres obowiązków wykracza poza jego możliwości. Ma przecież wybór a zostaje ginekologiem po czym oświadcza, że dla niego prawo boskie jest najważniejsze co ma tłumaczyć ograniczanie praw pacjentów.

 

Moze dlatego ze bycie katolikiem i leczenie ludzi ma ze sobą wiele wspólnego? 

Podstawowym zadaniem ginekologa nie jest usuwanie ciąży. To jest jedna z najmniej ważnych rzeczy w tym zawodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Moze dlatego ze bycie katolikiem i leczenie ludzi ma ze sobą wiele wspólnego? 

Podstawowym zadaniem ginekologa nie jest usuwanie ciąży. To jest jedna z najmniej ważnych rzeczy w tym zawodzie. 

Kluczowe w całej sprawie jest obowiązujące PRAWO. Kobieta ma prawo do tabletki po i do usunięcia ciąży w określonych okolicznościach. Lekarz ma obowiązek w obrębie tego prawa działać. Jeżeli nie może, z jakiegokolwiek powodu, to powinien być jego problem a nie jego pacjentów. To bardzo proste. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Kluczowe w całej sprawie jest obowiązujące PRAWO. Kobieta ma prawo do tabletki po i do usunięcia ciąży w określonych okolicznościach. Lekarz ma obowiązek w obrębie tego prawa działać. Jeżeli nie może, z jakiegokolwiek powodu, to powinien być jego problem a nie jego pacjentów. To bardzo proste. 

 

A klauzula sumienia to niby jest niezgodna z prawem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.