Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, fluber napisał:

Ci co mieszkaja w duzych miastach - czy u Was tez po wyborach nagle masowo zapowiadane sa podwyzki? we wrocku mpk ma isc w gore o 50% a parkingi nawet o 100% i wszystko zapowiedziane akurat w tym tygodniu.

Podobno drastycznie podrożały bilety PKP ale chyba jeszcze przed wyborami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo to wszystko przez Trzaskowskiego. Przecież  Andrzej Duda jest gwarantem, że nie będzie podnoszenia podatków.

A tak w ogóle to do wyborców  Dudy mam pytanie, bo skoro tak ważna dla nich jest nauka kościoła. Jakie mogą być powody unieważnienia małżeństwa z ponad 20 letnim stażem i trójką dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mistrzBeatka napisał:

vat na drewno opalowe wzrasta o 15% , nie znam sie ale to chyba najtanszy sposob ogrzewania z ktorego korzystaja najubozsi , w nagrode za glosy sezon grzewczy opodatkowany o 15% wiecej.

najubozsi nie placa vat na drewno opalowe;) 

20 minut temu, The Game 85 napisał:

 

A tak w ogóle to do wyborców  Dudy mam pytanie, bo skoro tak ważna dla nich jest nauka kościoła. Jakie mogą być powody unieważnienia małżeństwa z ponad 20 letnim stażem i trójką dzieci.

moze byc ich cale mnostwo. lista potencjalnych powodow jest bardzo dluga. 

patrzac na to co sie dzieje w tvp to kurski mogl sie zalapac na kilka paragrafow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

najubozsi nie placa vat na drewno opalowe;) 

moze byc ich cale mnostwo. lista potencjalnych powodow jest bardzo dluga. 

patrzac na to co sie dzieje w tvp to kurski mogl sie zalapac na kilka paragrafow;)

Ale że to bardzo bliski przyjaciel Kaczyńskiego to na pewnie nie był powód. A ślub kościelny rozwodnika tydzień po wyborach to przypadek.

A i jeszcze zapytam kim w takim wypadku są dzieci z unieważnionego małżeństwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał:

Ale że to bardzo bliski przyjaciel Kaczyńskiego to na pewnie nie był powód. A ślub kościelny rozwodnika tydzień po wyborach to przypadek.

A i jeszcze zapytam kim w takim wypadku są dzieci z unieważnionego małżeństwa?

 

jesli chcesz znac moje zdanie:

1. uwazam ze uniewaznienia slubu sa wspolczesnymi odpustami

2. lista przyczyn uniewaznienia malzenstwa zawiera tyle punktow ze po jej pierwszym przeczytaniu stwierdzilem ze nie ma waznych malzenstw 

3. czeste uniewaznianie malzenstw oslabia status rodziny nie mniej niz postepujaca laicyzacja

4. generalnie ta sprawa smierdzi na kilometr, bo oboje uzyskali uniewaznienie dosc szybko a ponowny slub jest zazwyczaj okolicznoscia ktora nie powinna ulatwiac uzyskania zaswiadczenia

5. nie znam natomiast szczegolow sprawy. uniewaznienia sie zdarzaja i maja uzasadnienie, wiec nie mam podstaw zakladac ze to bylo kupione i niesluszne mimo okolicznosci.

6 minut temu, mistrzBeatka napisał:

ojciec ma jakas cienka emeryture i sie zalil ze mu opal sporo wzrosl .

widziales paragon?:)

6 minut temu, mistrzBeatka napisał:

btw. papa glosowal na pis , czemu? 

bo dojrzalosc najczesciej przychodzi z wiekiem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

jesli chcesz znac moje zdanie:

1. uwazam ze uniewaznienia slubu sa wspolczesnymi odpustami

2. lista przyczyn uniewaznienia malzenstwa zawiera tyle punktow ze po jej pierwszym przeczytaniu stwierdzilem ze nie ma waznych malzenstw 

3. czeste uniewaznianie malzenstw oslabia status rodziny nie mniej niz postepujaca laicyzacja

4. generalnie ta sprawa smierdzi na kilometr, bo oboje uzyskali uniewaznienie dosc szybko a ponowny slub jest zazwyczaj okolicznoscia ktora nie powinna ulatwiac uzyskania zaswiadczenia

5. nie znam natomiast szczegolow sprawy. uniewaznienia sie zdarzaja i maja uzasadnienie, wiec nie mam podstaw zakladac ze to bylo kupione i niesluszne mimo okolicznosci.

Dzięki za wyjaśnienie.

 

No ja też nie znam szczegółów ( i nawet nie chcę znać), ale jak to wygląda. Ważny członek PiS czyli partii która kreuje się na obrońce katolicyzmy w wojnie z LGBT zaledwie tydzień po wyborach bierze 2 ślub kościelny. Tak bronią nauk kościoła, ale gdy to im przeszkadza to po prostu dostają unieważnienie i spokojnie 2 ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, The Game 85 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie.

 

No ja też nie znam szczegółów ( i nawet nie chcę znać), ale jak to wygląda. Ważny członek PiS czyli partii która kreuje się na obrońce katolicyzmy w wojnie z LGBT zaledwie tydzień po wyborach bierze 2 ślub kościelny. Tak bronią nauk kościoła, ale gdy to im przeszkadza to po prostu dostają unieważnienie i spokojnie 2 ślub.

uniewaznienia sa dopuszczalne. natomiast robienie z 2 slubu takuej pompy i jeszcze robienie tego w sanktuarium w lagiewnikach jest dla kk w Polsce wizerunkowo fatalne. jakby wszystko w kk mozna bylo kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

ojciec ma jakas cienka emeryture i sie zalil ze mu opal sporo wzrosl .

 

 

btw. papa glosowal na pis , czemu?  zadna inna partia mu tyle nie dala,  

Uważasz swojego ojca za osobę inteligentną czy głupią?

To nie obraza Twojego ojca, nie znam go i po prostu ciekawi mnie Twój stosunek do niego, jako osoby, która go bardzo dobrze zna, ja na przykład swojego ojca bardzo szanuję mimo tego, że mamy inne poglądy polityczne. Po prostu ciekawi mnie jaki jest Twój stosunek do tego, że ojciec głosuje na PiS.

Mówisz mu, że wyborcy PiSu to patusy i debile?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

długo na takim podejściu do wartości nie pociągniemy

dlaczego tak uważasz ? Pan Kurski pokazał , że te „wartości” są ważne dla mas aby nimi sterować ( po drugiej stronie jest to samo ) a sam idąc klasykiem „ impreza jest dobra jak każdy robi to co lubi” . Amen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RappaR napisał:

Uważasz swojego ojca za osobę inteligentną czy głupią?

To nie obraza Twojego ojca, nie znam go i po prostu ciekawi mnie Twój stosunek do niego, jako osoby, która go bardzo dobrze zna, ja na przykład swojego ojca bardzo szanuję mimo tego, że mamy inne poglądy polityczne. Po prostu ciekawi mnie jaki jest Twój stosunek do tego, że ojciec głosuje na PiS.

 

przeciez napisalem jasno , ojciec glosowal portfelem, jest po ekonomii wiec rozumie skad sie biora pieniadze dla niego i co sie z tym wiaze.  swiatopogladowo z pisem mu nie po drodze.

nie szanuje go kompletnie za inne rzeczy niezwiazane z  polityka.  

Cytat

Mówisz mu, że wyborcy PiSu to patusy i debile?

po co ? przeciez tak nie uwazam, to ze na pis statystycznie glosowali ludzie gorzej wyksztalceni nie znaczy ze sa patusami czy debilami.

Kazda partia sie pozycjonuje na okreslonych wyborcow , pis wygrywa wybory wiec robi to dobrze a ze przy okazji zostaly strzepy z publicznej telewizji.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mistrzBeatka napisał:

ojciec glosowal portfelem, jest po ekonomii wiec rozumie skad sie biora pieniadze dla niego

 

To ze ktoś jest po ekonomii to moim zdaniem nic nie znaczy w temacie tego "rozumienia", ale pomijając to tak z ciekawości: co porabia ojciec jeśli można zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.