Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, blackmagic napisał:

To ostatnie koreluje pewnie z ilością posiadanej kasy - zostaje retoryczne pytanie czy lepiej jak dziadek sam siedzi w domu / na wycugu czy ma opiekę 24h na dobę w domu spokojnej starości. To nie jest wybór z zakresu dbam o rodziców / mam ich w dupie tylko trochę głębszy.

to juz warto by bylo pojechac do domu spokojnej starosci i popytac mieszkancow jak to oceniaja. w moim miescie, (w ktorym wygral trzaskowski) w wiekszosci sa rzadko odwiedzani i czuja sie porzuceni przez rodzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

ja pisalem o rozwodach, dzieciach spoza malzenstwa i oddawaniu rodzicow do domu starcow, nie o zdradzaniu.

A ja pytam o zdrady

Bo to co wymieniłeś jest wygodną argumentacją

w miastach jest tego oczywiście więcej co nie znaczy że ludzie głosujący na PiS są bliżej wartości bo to nadinterpretacja

 

8 minut temu, DeltaCenter napisał:

Chwilo trwaj. 

Zamiast zaśmiewać fakty spróbuj mnie przekonać że tak nie jest

Wcześniej poczytaj co się działo w Polsce za Gierka 

Znajdziesz tam całkiem dużo podobieństw 

Pomijając już oczywistości pt przekupstwo socjalem 

9 minut temu, blackmagic napisał:

To ostatnie koreluje pewnie z ilością posiadanej kasy - zostaje retoryczne pytanie czy lepiej jak dziadek sam siedzi w domu / na wycugu czy ma opiekę 24h na dobę w domu spokojnej starości. To nie jest wybór z zakresu dbam o rodziców / mam ich w dupie tylko trochę głębszy.

Pomijając już takie fakty że rodzice na wsiach oddaj najczęściej swoje domuy dzieciom więc mają w nich miejsce aż do śmierci

Mieszkańcy miast często mają swoje M3 na kredyt, dzieci w jednym z tych pokoi i dlatego nie są w stanie wziąć do siebie rodziców 

Nie kumam też demonizowania domów opieki. Sam bym chętnie spędził końcówkę życia jak emeryci z Phoenix 

Ale dzięki naszym rozrzutnym politykom będę dymała do roboty na emeryturze bo mi pewnie jeszcze nie raz podpierdola kasę na swój krótkowzroczny plan utrzymania władzy 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

A ja pytam o zdrady

Bo to co wymieniłeś jest wygodną argumentacją

w miastach jest tego oczywiście więcej co nie znaczy że ludzie głosujący na PiS są bliżej wartości bo to nadinterpretacja

 

nadinterpretacja jest twierdzenie ze wyborcow pis da sie przekupic bo mniej zarabiaja. 

nie wiem jak jest w rzeczywistosci, ale:

1. czesciej z powodu zdrady rozwodza sie tam gdzie wygrywa trzaskowski

2. czesciej w Polsce zdradzaja w miastach niz na wsiach

3. czesciej z aplikacji ktore umozliwiaja zdrady korzystaja na zachodzie niz wschodzie

4. czesciej zdradzaja niewierzacy niz wierzacy

5. czesciej zdradzaja ludzie w nieformalnych zwiazkach niz w formalnych

robiono tez badanie zdrad przed 1 tura i najwiecej zdradzaja wyborcy biedronia, najmniej dudy ( wtedy jeszcze mkb byla w srodku stawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

mam statystyki na to ze rozwodow ( w tym tych z orzeczeniem o winie) jest znacznie wiecej tam gdzie trzaskowski ma wyzsze poparcie

Marta Kaczyńska jest dowodem na to, że wyborcy Dudy w miastach zawyżają tą statystkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Poproszę statystykę na poparcie tych tez

Ktoś prowadzi statystykę zdrad?

Ja bym się nie podjął napisania czegokolwiek na ten temat bo to raczej bardzo wstydliwa sprawa i zdecydowana większość powie że nie zdradzała 

Wiemy, czyi wyborcy zdradzają najczęściej. Co piąty Polak , który w wyborach prezydenckich chce zagłosować na Roberta Biedronia przyznaje się do zdrady. Na drugim miejscu są wyborcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - tu zdradza 16,3 proc. z nich. Wyborcy Andrzeja Dudy są najmniej rozwięźli - zdradza 12,3 proc. głosujących na urzędującego prezydenta.

dane pochodzą z badania "Badanie opinii Polaków na temat zdrady", które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Zmian Społecznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) w dniach 17-20.12.2019 r., metodą CATI

Teraz, jack napisał:

Marta Kaczyńska jest dowodem na to, że wyborcy Dudy w miastach zawyżają tą statystkę. 

nie myl jednego przypadku z badaniem statystycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się do zdrady to zupełnie co innego niż zdradzać 

Jesteś w stanie zaświadczyć że spośród 100% wyborców dudy tylko te 12.6% zdradziło?

Bo ja mogę z pewną dozą prawdopodobieństwa przyjąć że więcej niż 16.3 wyborców kidawy skoczyło w bok

A nawet jeśli przyjąć że każdy telefonicznie (np przy żonie) powiedział prawdę to te 4% różnicy daje w przeliczeniu ile osób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Przyznać się do zdrady to zupełnie co innego niż zdradzać 

Jesteś w stanie zaświadczyć że spośród 100% wyborców dudy tylko te 12.6% zdradziło?

Bo ja mogę z pewną dozą prawdopodobieństwa przyjąć że więcej niż 16.3 wyborców kidawy skoczyło w bok

A nawet jeśli przyjąć że każdy telefonicznie (np przy żonie) powiedział prawdę to te 4% różnicy daje w przeliczeniu ile osób?

 

latwo jest zaakceptowac bycie w madrzejszej polowie, ale trudno zaakceptowac bycie w polowie bardziej rogatej, co nie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą

Podane przez flubera nazwiska trzech kandydatów pokazują już tylko na tej podstawie wynik ok 50% wyborców z przygodą w łóżku 

Robi się ciekawie

2 minuty temu, Koelner napisał:

Kurski za to w Gdańsku 

Pięta na miesięcznicy 

Jedyny nie zdradzający to Kaczyński 

;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, josephnba napisał:

Swoją drogą

Podane przez flubera nazwiska trzech kandydatów pokazują już tylko na tej podstawie wynik ok 50% wyborców z przygodą w łóżku 

swoja droga ja dalej nie moge uwierzyc w to ze skonczyles pw...

21 minut temu, jack napisał:

A czy to moja wina, że tylko ten jeden przypadek tak bardzo wpływa na statystykę? 

Twoja wina ze jeden przypadek stawiasz w kontrze do badan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.