Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Kily napisał:

🧐

Poszukaj co mówił o chorobie Stuhra

@fluber

Jeśli masz pensję 10k i potrzebujesz kupić ferrari bierzesz kredyt

Jeśli masz pensje 6k i chcesz zrobić to samo, też biereszk kredy

Jak myślisz kto ma większe szanse na spłatę (przy założeniu że obaj mają te same warunki zatrudnienia, poza pensja ofkoz)

 

Jak jesteś bogaty kredyt mniej cię boli niż jak jesteś biedniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

 Kaczyński w 2007 zrobił majstersztyk zaczynając wchłaniać ten elektorat 

 

Wtedy Kaczyński był bliżej liberalizmu niż PO

 

p.s. Po postach widze ze kumpel miał rację zrozumienie istoty pieniądza fiducjarnego jest dla większości ludzi nie do ogarnięcia. To chyba nie przypadek że żydzi jako najnteligentniejsza nacja ja rozumieją

https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jewish_intelligence

i od tysiecy lat i robia za bankierów na tym świecie czerpiąc z tego zyski.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, josephnba napisał:

 

@fluber

Jeśli masz pensję 10k i potrzebujesz kupić ferrari bierzesz kredyt

Jeśli masz pensje 6k i chcesz zrobić to samo, też biereszk kredy

wole dopytac. ratowanie przez niemcow gospodarki z powodu najwiekszego kryzysu od dekad to w Twoim przykladzie "kupowanie ferrari" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Kolejna sprawa niecierpiąca zwłoki!

Halloween!

Nie będzie pedałów i kościotrupów też nie będzie 

zamiast od razu sprawę włożyć tam gdzie takie gówna powinny trafić Witkowa się nad tym pochyla

Przeczytaj artykuł z rp.pl.....do końca. Typowy gownonews. Na Białołęce wystarczy rzucić nagłówek. Dalej to już idzie z rozpędu, oburzenie i marsz z widłami na zły pis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

 

Nalezy obejrzeć 5 razy i przemyśleć 50 razy za każdym razem od nowa

jeszcze bym tu dodal ze aby splacic ten ciagle rosnacy dlug wykorzystujemy zasoby naturalne w coraz wiekszym stopniu. a sa one ograniczone. katastrofa na horyzoncie. oby nie za naszego zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

jeszcze bym tu dodal ze aby splacic ten ciagle rosnacy dlug wykorzystujemy zasoby naturalne w coraz wiekszym stopniu. a sa one ograniczone. katastrofa na horyzoncie. oby nie za naszego zycia

To jest ujęte w filmie.

Problem generalnie polega na tym ze ten system jest najlepszy, najefektywniejszy w rozwoju, dlatego opanował świat. Film jest krytyką ,ale lepiej nie krytykowac tylko zrozumiec i nauczyć sie ten system wykorzystywac dla własnych potrzeb tak długo jak długo bedzie funkcjonował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Przeczytaj artykuł z rp.pl.....do końca. Typowy gownonews. Na Białołęce wystarczy rzucić nagłówek. Dalej to już idzie z rozpędu, oburzenie i marsz z widłami na zły pis. 

To jeszcze miało jakikolwiek sens dopóki nie napisałeś że sam mieszkasz na Białołęce

 

Poza tym skoro nie rozumiesz prześmiewczego tonu tej wypowiedzi to ja niestety nie mam ani sił ani środków żeby ci tłumaczyć sprawy, które każdy średnio rozgarnięty mieszkaniec Białołęki rozumie

2 godziny temu, fluber napisał:

wole dopytac. ratowanie przez niemcow gospodarki z powodu najwiekszego kryzysu od dekad to w Twoim przykladzie "kupowanie ferrari" ?

Jakoś bardziej martwi mnie nasz dobrobyt niż niemiecki kryzys

Po pierwsze oni już pokazali że potrafią sobie w takich sytuacjach radzić 

A my mamy taki dobrobyt że aż musimy zadłużać bardziej państwo 

Po drugie, ważniejsze, mam gdzieś kryzys Niemców, martwi mnie socjalizm w Polsce 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

to niemcy zadluzaja panstwo bardziej niz my. nie widzisz sprzecznisci we wlasnym rozumowaniu?:)

Powtarzam

Kryzys niemiecki martwi mnie zdecydowanie mniej niż polski dobrobyt bo zadłużenie naszego kraju jest historycznie wysokie dzięki waszym pińcetkom i innym socjalkorupcjam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, josephnba napisał:

Powtarzam

Kryzys niemiecki martwi mnie zdecydowanie mniej niż polski dobrobyt bo zadłużenie naszego kraju jest historycznie wysokie dzięki waszym pińcetkom i innym socjalkorupcjam

nie. dopoki nie zaczela sie pandemia, zadluzenie spadalo. wzroslo bo rzad wprowadzil tarcze antykryzysowa i dodrukowal na to kase. identycznie jak niemiecki. 500 plus w niemczech wynosi 1000 zlotych. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

A my mamy taki dobrobyt że aż musimy zadłużać bardziej państwo

Ktoś musi zaciągać dług by istniały pieniadze:

composition-of-debt.png

U japończyków gigantyczny dług jest zaciagniety przez państwo, u brytyjczyków robote odwaliły instytucje finansowe, w Polsce sumaryczny dług to chyba jakieś 85% PKB, widac ile jeszcze musimy sie zadłużyć by dociągnąć do najbogatszych. Pytanie kto weźmie na siebie to zadłużenie generujące pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, the_secret napisał:

@darkonza @fluber

znacie może jakies dłuższe publikacje podzielające wasz punkt widzenia?

To nie jest mój punkt widzenia tylko rzeczywistość :)

To troche jakbyś napisał, twierdzicie ze pomarańcze maja kolor pomarańczowy, macie jakies opracowania na ten temat :)

28 minut temu, the_secret napisał:

chętnie bym poczytał bo zaciekawiliście, ten film z youtube znany, ale raczej nie patrzyłem na niego jako pochwałe obecnego systemu finansowego

Sam opieram sie tylko na lekkostrawnych artykułach i filmikach, łatwe do przyswojenia i wystarczajaco prawdziwe. Mało jest powaznych źródeł na temat "prawdziwej natury rzeczywitosci"

no ale są, pisane nawet przez tych którzy kręcą tym systemem, oto dzieło bankierów FED z chicago tłumaczące "na powaznie" te mechanizmy:

https://en.wikisource.org/wiki/Modern_Money_Mechanics

i link do samego opracowania

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/Modern_Money_Mechanics.pdf

tylko myślę mało kto bedzie w stanie strawić to dzieło, szybsze są internetowe streszczenia, moze nie lepsze ale wystarczajace, mozna wejśc na 11 strone tego powyższego pdf-a by zobaczyć jak poprzez depozyty kreuje sie pieniadz i przypomniec ze dokładnie tak samo pokazuje to wcześniejszy filmik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephnba napisał:

To jeszcze miało jakikolwiek sens dopóki nie napisałeś że sam mieszkasz na Białołęceh

Już nie mieszkam. Straszny shithole. Wolałem mieszkać w Śródmieściu. Jedyny plus BŁK to taki, że blisko stąd nad Zalew Zegrzyński. A to twoje wkurw***** na RAZ to po obejrzeniu programu w TV czy po przeczytaniu nagłówku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.